Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Gdzie kupić materac i nie zostać oszukanym?

18 grudnia 2020
Gdzie kupić materac, gdzie kupić dobry materac, materace online, materace od producenta, materac od producenta, materac przez internet
Prawdopodobnie zastanawiając się, gdzie kupić materac, najpierw pomyślałeś o sklepie stacjonarnym, a jeszcze lepiej o wielkiej galerii meblowej, w której sklepów z materacami jest kilka. Chcesz przecież znaleźć najlepszy materac dla siebie, więc szukasz miejsca, w którym będzie duży wybór. Czy jednak w taki sposób na pewno dokonasz właściwego wyboru?

Sklep stacjonarny to miejsce, gdzie po pierwszy przepłacisz, a w dodatku dasz się namówić na kupno materaca, który wcale nie będzie wygodny.

Zacznijmy od kosztów. Sklepy w dużych galeriach meblowych płacą przecież ogromny czynsz. Po wielkiej hali spaceruje zaledwie kilku Klientów (często w sklepie meblowym więcej jest sprzedawców niż oglądających materace potencjalnych kupujących, którzy wcale nie zdecydowali gdzie kupić materac i „tylko oglądają”).

Mimo wysokich czynszów i kosztów zatrudnienia sprzedawców stacjonarne sklepy z materacami wciąż istnieją. Jak to możliwe? Mają gigantyczne narzuty, sięgające nawet 300%! Kupując tam materac przepłacasz kilkakrotnie.
Gdzie kupić materac, jaki materac kupić, jak wybrać materac, ile kosztuje materac
Myślisz, że skoro pojechałeś się do sklepu obejrzeć materac, sam dokonasz dobrego wyboru? W rzeczywistości Twoja wolność wyboru skończyła się w momencie, gdy zdecydowałeś gdzie kupić materac. Po przekroczeniu progu sklepu tak naprawdę decyzję podejmie za Ciebie sprzedawca. Pamiętaj, że jego celem wcale nie jest pomoc Tobie w wyborze, tylko zgarnięcie jak najwyższej premii za sprzedaż!
Gdzie kupić materac, jaki materac kupić, jak wybrać materac, ile kosztuje materac, sklep z materacami

Gdzie kupić materac – sklepy stacjonarne


Sprzedawca w sklepie wcale nie jest ekspertem, powtarza tylko to, co powiedziano mu na szkoleniu. Lista manipulacyjnych technik sprzedaży przyprawia o zawrót głowy! Jeśli na przykład powiesz, że potrzebujesz materaca twardego, sprzedawca będzie zachwalał jakiś model jako twardy.

Przy kolejnej wizycie w tym samym sklepie może się okazać, że jako najtwardszy materac zachwalany będzie inny model. Starą marketingową sztuczką jest pokazanie na początku absurdalnie drogiego materaca, a potem pokazanie tańszego, który na tym tle będzie wydawał się całkiem dobrą okazją.

Sprzedawca może też stosować inną taktykę sprzedażową – pokazywać najtańszy, bardzo niewygodny materac, którego nikt tak naprawdę by nie kupił – Klient ma dzięki temu nabrać przekonania, że za jakość trzeba płacić.

Często sprzedawcy odgrywając fanów produktu i twierdzą, że sami mają akurat ten materac w domu. To nie musi być prawda! Oczywiście sama obecność sprzedawcy w sklepie i jego „skakanie” wokół Klienta też jest zagraniem marketingowym!

Trochę niezręcznie zabrać temu miłemu panu tyle czasu i nic nie kupić! Zwłaszcza jeśli usłyszysz, że proponuje Ci rabat. Nie daj się nabrać! Ten rabat to stała strategia, a marża sprawia, że sklep i tak „wyjdzie na swoje”.

Zagrywką marketingową jest też powiedzenie „że jeśli znajdziesz gdzieś w Internecie materac marki X taniej, rabat będzie większy”. Nie znajdziesz – sklep ma wyłączność na daną markę i najczęściej sam sprzedaje ten sam materac przez internet.
 
Testowanie materaca w sklepie stacjonarnym nie ma sensu
Na pewno zdajesz sobie sprawę, że większość towarów w sklepach internetowych kosztuje mniej niż w stacjonarnych. Dlaczego zastanawiając się, gdzie kupić materac, wybrałeś galerię meblową? Prawdopodobnie chciałeś obejrzeć kilka materacy i spokojnie położyć się na każdym z nich. Niestety, nie podejmiesz właściwej decyzji o zakupie materaca kładąc się na nim w sklepie.

Kiedy śpisz Twoje mięśnie rozluźniają się i ciało zachowuje się inaczej niż wtedy, gdy tylko leżysz i dodatku czujesz presję, że robisz to za długo. Najprawdopodobniej w tracie snu przyjmujesz pozycje o których nie masz pojęcia.

Dlatego położenie się na materacu tylko na plecach i boku może nie wystarczyć. We własnym domu używasz też ulubionej poduszki, a nie tej, którą sklep przeznaczył do testów. Założymy się także, że zazwyczaj nie sypiasz w jeansach ani w zimowym ubraniu, a są sklepy, w których sprzedawcy sugerują niezdejmowanie kurtki a nawet butów! W domu używasz też kołdry, której w sklepie nie ma.

Nawiasem mówiąc to właśnie ten brak kołdry sprawia, że ludzie dają się namówić na kupno materaca z termoplastycznej pianki visco, a potem dziwią się, że jest za miękki a pianka „zasysa” przy próbie zmiany pozycji!

Kupując stacjonarnie możesz żałować swojego wyboru, bo odczucia w tracie normalnego użytkowania materaca w domu będą znacznie odbiegać od tych w sklepie. Testowanie materaca w sklepie stacjonarnym przypomina mierzenie butów bez przejścia w nich paru kroków.

A pamiętaj, że w sklepach stacjonarnych w większości przypadków nie ma możliwości zwrotu zakupionego materaca. Sklepy, które reklamują się takim hasłem tak naprawdę dają najwyżej możliwość wymiany materaca na inny, często droższy.
Gdzie kupić materac, jaki materac kupić, jak wybrać materac, ile kosztuje materac, materace online

Gdzie kupić materac – sklepy internetowe

Najlepiej kupić materac w sklepie internetowym bezpośrednio od producenta. Odpadają wtedy wliczone w cenę materaca dodatkowe koszty wynajmu powierzchni handlowej, marże pośredników, wynagrodzenie sprzedawcy.

Nie kupujesz w ten sposób kota w worku! Na pewno wiesz, że prawo gwarantuje możliwość zwrotu każdego towaru zakupionego przez Internet w ciągu 14 dni.
Materac przez internet, gdzie kupić materac, sklep internetowy, jaki materac wybrać
My jednak poszliśmy dalej i na testowanie naszego materaca OSAKA AIR dajemy Ci aż 100 dni. Dlaczego? Twoje ciało może potrzebować od 10 do 30 dni, żeby przyzwyczaić się do nowego materaca.

W tym czasie znikają nawyki związane z poprzednim – często nieprawidłowym - ułożeniem ciała i zaczynasz cieszyć się komfortem materaca. Jeśli okaże się, że materac Ci nie odpowiada, możesz odesłać go na nasz koszt, a my zwrócimy pieniądze.

Uspokajamy – nie sprzedajemy naszym Klientom używanych „zwrotek”! Co w takim razie robimy ze zwracanymi materacami? Utylizujemy je w ekologiczny sposób. Jesteśmy na tyle pewni swojego produktu, że ilość zwrotów jest tak niewielka, że możemy sobie pozwolić na pełną utylizację zwracanych materaców.

Dzięki temu masz pewność, że kupując od nas materac będzie on na pewno w 100% nowy.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Spokojny sen, zwrot materaca, materace online, sklep z materacami, producent materaców

FAQ: Gdzie kupić materac

Gdzie najlepiej kupić materac?

Najlepiej kupić materac w sklepie internetowym bezpośrednio od producenta. Odpadają wtedy wliczone w cenę materaca dodatkowe koszty wynajmu powierzchni handlowej, marże pośredników, wynagrodzenie sprzedawcy. Kupno materaca bezpośrednio od producenta umożliwia też najczęściej jego zwrot.

Ile kosztuje zwykły materac?

Zwykły materac to pojęcie względne. Wiele sklepów oferuje standardowe materace za kwoty sięgające nawet 2000 złotych, podczas gdy większość tej ceny stanowi ich marża. Optymalna cena materaca waha się między 3000 złotych a 5000 złotych. W tej cenie można kupić najlepszej jakości wysokoelastyczny materac piankowy Osaka Air. Nieco tańsze są natomiast materace dla nastolatków, a takżę materace dziecięce.

Czy warto kupić materac w markecie meblowym?

Nie. Najczęściej materace sprzedawane w marketach meblowych to modele, które wykonane są z bardzo niskiej jakośći materiałów. Często markety meblowe oferują za 2000 złotych, a nawet 5000 złotych materace sprzedawane im hurtowo za nie więcej niż 500 złotych. Takie materace nie są funkcjonalne, a w konsekwencji nie zapewnią też komfortowego, zdrowego snu. Zdecydowanie lepiej jest zakupić materac w sklepie internetowym, bezpośrednio od producenta.

Czy warto kupić materac w sklepie stacjonarnym?

Nie. Najczęściej materace sprzedawane w sklepach stacjonarnych posiadają bardzo wysoką marżę sprzedawcy. Jednocześnie sprzedawcy niemal nigdy nie dysponują rzetelnymi informacjami dotyczącymi funkcjonalności danego materaca, w tym też właściwości materiałów, z których został wykonany. Dodatkowo bardzo często zakup materaca w sklepie stacjonarnym wyklucza jego bezproblemowy zwrot. Zdecydowanie lepiej jest zakupić materac w sklepie internetowym, bezpośrednio od producenta.

Jaki materac jest zdrowszy - twardy czy miękki?

Zarówno materac twardy, jak i materac miękki, posiadają wiele wad. Wszelkie skrajne wartości w przypadku twardości materaca nie są polecane. Najzdrowszy jest materac średnio twardy, a więc taki, którego twardość wynosi 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Dodatkowo powinien być to materac wysokoelastyczny. Poszukując materaca zapewniającego zdrowie należy zwrócić uwagę na to, aby posiadał on status wyrobu medycznego klasy pierwszej.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...