Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Materace premium – poznaj niewygodną prawdę!

5 sierpnia 2022
Materace premium, jakość materaców, najlepszy materac, ranking materacy
Materace premium to w poszechnej świadomości konsumenckiej materace, których cena przekracza 5000 złotych. W rzeczywistości za materace premium powinniśmy uważać te materace, które cechują się wysoką jakością, a więc spełniają wszystkie 10 funkcjonalności materaca.
 
Warto zadbać o to, aby dokonać zakupu materaca, który będzie w pełni komfortowy i bezpieczny dla zdrowia. Dopiero spełnienie tych warunków pozwoli na wyciągnięcie wniosku, że mamy do czynienia z materacem premium. Tymczasem zbyt często odpuszczamy sobie weryfikację specyfikacji wnętrza materaca i jego rzeczywistych właściwości, pozwalając na manipulowanie ich cenami, a w konsekwencji sprzedanie nam jako materaca premium niskiej jakości produktu.
Materace premium, jakość materaców, najlepszy materac, ranking materacy

Materace premium – luksus czy manipulacja

Z założenia materace premium powinny być produktami luksusowymi. Od materacy premium oczekuje się więc, że będą komfortowe i zdrowe, a w konsekwencji pozwolą nam na regenerujący sen. Powinny być też trwałe, co wiąże się z oczekiwaniami, że materace premium wykonane są z najwyższej jakości materiałów.

W rzeczywistości prestiż materaców premium opiera się najczęściej wyłącznie na ich wysokiej cenie oraz dużych nakładach finansowych poniesionych na reklamę i marketing. Dlatego też materace premium w cenach powyżej 5000 złotych zakupują głównie te osoby, dla których ważna jest wysoka cena produktu, nie zaś jego funkcjonalność i jakość.

Niekiedy kupują te też osoby posiadające na zakup materaca mniejszy budżet, omamione sztuczkami stosowanymi przez sprzedawców materacy. To właśnie bowiem wielu producentów i sprzedawców odpowiedzialnych jest za to, że jako materace premium sprzedaje się w wysokich cenach materace warte często co najwyżej kilkaset złotych.
Materac premium, najlepszy materac, pianka memory, materac piankowy

Materace premium – budowa

Najważniejsze przy wyborze materaca jest możliwość ocenienia jego funkcjonalności. Bardzo często zdarza się, że materace premium cechują się głównie wysoką ceną, zaś posiadane przez nich funkcjonalności są bardzo ograniczone. 

Podstawowym kryterium wyboru materaca premium powinna być jego budowa, na którą składa się prawidłowo wykonany projekt i zastosowanie wysokiej jakości materiałów. Na polskim rynku spotyka się produkty sprzedawane jako materace premium, które są niskiej jakości materacami sprężynowymi.

Zdecydowana większość materaców premium wykonana jest z pianek poliuretanowych. Nie są to jednak otwartokomórkowe pianki wysokoelastyczne typu HR, ale pianki tradycyjne typu T lub HD, jak również pianki memory.

Warto pamiętać, że każdy z nas ma pełne prawo do uzyskania informacji o tym, z jakich warstw składa się dany model materaca i z czego są one wykonane. Nie ma żadnych podstaw do tego, aby takiej informacji nam nie udzielić. Jest to szczególnie ważne, kiedy rozpatrujemy zakup materaca premium, bowiem przewyższa on ceną pozostałe modele.

W rzeczywistości sprzedawcy materaców notorycznie odmawiają udzielania podstawowych informacji lub sami ich nie posiadają. Zasłaniają się niekiedy tajemnicą handlową lub produkcyjną. Często zdarza się też, że udzielane są nam informacje inne od rzeczywistych. To zaś wynika z faktu, że sprzedawców co do zasady szkoli się ze sztuki handlowej, a nie wiedzy o zdrowiu czy technologii. Wiedzą więc jak sprzedawać materace premium, ale nie są świadomi tego, jaki produkt oferują.

Schemat budowy materaca Osaka Air zakłada, że jego pierwszą warstwę stanowi otwartokomórkowa pianka wysokoelastyczna typu HR, która pozwala na zapewnienie odpowiedniego komfortu i elastyczności. To przekłada się na łatwość zmiany pozycji oraz dobrą wentylację, podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa. Kolejne warstwy posiadają zaś inne funkcjonalności. Czyni go to najlepszym materacem premium dostępnym na rynku.
Materac piankowy, materace wysokoelastyczne, materace online, sklep z materacami, najlepszy materac, materace premium

Materace premium – alergie

Bardzo często materace premium zawierają w sobie elementy organiczne. Chcąc zbudować dobry wizerunek materaca, wielu producentów dodaje do nich maty kokosowe, łuski gryczane, a nawet końskie włosie. Wielu konsumentów zachęca się do zakupu materacy premium, których reklamy mają budzić skojarzenie ze zdrowiem i naturą.

W rzeczywistości materace premium, które zawierają w sobie materiały pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, prawdopodobnie nigdy nie są w pełni hipoalergiczne. Te materiały zbudowane są bowiem w taki sposób, że posiadają porowatą strukturę.

To powoduje, że są one bardziej podatne na wchłanianie wilgoci, a dodatkowo stanowią znakomite siedlisko do rozwoju różnego rodzaju grzybów, pleśni, bakterii, wirusów czy nawet owadów. Dlatego też materace naturalne nie są przez świadomych konsumentów brane pod uwagę.

Materace premium z naturalnymi dodatkami najczęściej nie mają wiele wspólnego z naturą. Dla częściowego zabezpieczenia ich przed niechcianymi lokatorami stosuje się bowiem toksyczne substancje chemiczne, w tym również formaldehyd.

Podobnie wygląda proces utwardzania mleczka kauczukowego, które wykorzystuje się do produkcji materaców lateksowych. Także znana i lubiana bawełna najczęściej pryskana jest rakotwórczym glifosatem, który ułatwia plantatorom walkę ze szkodnikami i zbiory.

Dlatego też najlepszym materiałem dla alergików jest pianka poliuretanowa. Najlepsze materace premium o właściwościach rzeczywiście hipoalergicznych powinny być otoczone pokrowcem z poliestru, poliamidu lub ich mieszanki.

Materiały te bowiem, jeśli pochodzą ze sprawdzonego źródła i posiadają unijne certyfikaty, pozostają w pełni bezpieczne. Poza tym ich żywotność jest kilkukrotnie dłuższa od innych materiałów, a nadto istnieją już efektywne sposoby ich recyklingu.
Materace premium, materace antyalergiczne, materac hipoalergiczny, materace na uczulenie

Materace premium – jaki wybrać

Jako prawdziwe materace premium powinniśmy postrzegać te materace, które są funkcjonalne. Tym samym materac premium musi cechować się dobrym projektem i wykonaniem, które w konsekwencji przyniosą komfortowy sen. Nie mogą dawać więc żadnych negatywnych objawów. Najlepsze materace premium powinny spełniać wszystkie 10 cech funkcjonalnego materaca, co przełoży się na wygodę, ale i na zdrowie.

Najlepszym materacem premium dostępnym na rynku jest materac Osaka Air zbudowany dla osób, które szukają wiedzy, a nie tylko materaca. Jest to materac premium skierowany do ludzi świadomych, chcących zadbać o wydajny sen dający regenerację i wypoczynek. Jednocześnie cena materaca premium Osaka Air oferowanego przez Onsen Sleeping jest często nawet kilkukrotnie niższa od produktów, które materacami premium nazywają niektórzy nieuczciwi producenci.

Wszystkie produkty oferowane przez Onsen Sleeping podlegają dodatkowo programowi dającemu 100 dni na zwrot zamówienia. Pozwala to przekonać się o ich wyjątkowych właściwościach bez żadnego ryzyka!

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materace premium, najlepszy materac, ranking materaców, dobry sen, wydajny sen, głęboki sen

FAQ: Materace premium

Co to są materace premium?

Materace premium to materace, których cena jest wysoka i wynosi więcej niż 5000 złotych. W założeniu materace premium powinny cechować się najwyższą jakością wykonania. Często jednak ceny materacy premium są wysokie mimo niskiej jakości ich wykonania przy użyciu tanich materiałów.

Czym kierować się przy wyborze materaca premium?

Przy wyborze materaca premium kierować należy się przede wszystkim jego funkcjonalnością, która przekłada się na poziom komfortu. Na to składa się zaś przede wszystkim twardość materaca premim, a także jego wentylacja. Bardzo wiele zależy od jakości materiałów, z których dany materac premium został wykonany. Jego cena zazwyczaj nie ma nic do rzeczy i nie wiąże się z jakością.

Jakiej firmy materac premium kupić?

Warto jest kupić materac premium firmy Onsen Sleeping. Oferuje ona materace premium najwyższej jakości przy zachowaniu uczciwych cen. Pozwala to na zapewnienie sobie komfortowego, zdrowego snu z optymalnym wsparciem ciała i podparciem kręgosłupa, a jednocześnie na uniknięcie zachwianiam domowym budżetem.

Gdzie kupić materac premium?

Materac premium najlepiej jest kupić online bezpośrednio od producenta. Taka forma sprzedaży pozwala na zachowanie optymalnej ceny. Jednocześnie materace premium oferowane przez Onsen Sleeping można zwrócić w ciągu 100 dni od doręczenia. Są one objęte także nawet 15 latami gwarancji.

Ile kosztuje dobry materac premium?

Dobry materac premium można kupić w cenie nawet do 4000 złotych. Cena materaca premium zależna jest oczywiście od jego rozmiaru. Wielu nieuczciwych sprzedawców oferuje materace premium w cenach powyżej 5000 złotych, a nawet powyżej 10 000 złotych. Ich wysoka cena nie wynika zazwyczaj z użycia materiałów lepszej jakości, ale z dużej marży oraz ogromnych nakładów finansowych przeznaczanych na reklamę i marketing.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...