Czym jest neurofitness?
Neurofitness to trening mózgu, który poprawia jego funkcjonowanie. Łączy techniki z psychologii poznawczej, neurologii i filozofii buddyjskiej, by wspierać rozwój umysłowy i emocjonalny. Na neurofitness składać mogą się techniki medytacyjne, a także różnego rodzaju treningi poznawcze.
Jakie są korzyści z trenowania neurofitness?
Korzyści z neurofitness obejmują poprawę koncentracji, pamięci, kreatywności, redukcję stresu oraz lepszą odporność psychiczną. Rozwija on też umiejętność podejmowania korzystnych decyzji.
Jakie ćwiczenia wspierają neurofitness?
Ćwiczenia w neurofitness obejmują medytację, trening uważności, rozwiązywanie łamigłówek i gry logiczne, które stymulują aktywność mózgu. Specjaliści mogą zalecić również inne aktywności. Dobrym wsparciem dla neurofitness może okazać się EEG Biofeedback pod okiem neuropsychologa.
Czy neurofitness wpływa na kreatywność?
Tak, regularne ćwiczenia mózgu w ramach neurofitness zwiększają kreatywność, pomagając w otwieraniu się na nowe pomysły i poszerzając horyzonty myślowe.
W jaki sposób neurofitness pomaga w redukcji stresu?
Neurofitness wykorzystuje, między innymi, różnego rodzaju techniki relaksacyjne, takie jak medytacja czy ćwiczenia oddechowe. Te z kolei obniżają poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, poprawiając przy tym samopoczucie.