Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Poznaj częste mity o materacach!
TEKST Z SERII KRÓTKA PIŁKA, CZĘŚĆ 5

2 sierpnia 2023
Q and A, pytania i odpowiedzi, materace online
Zachęcamy do oglądania i słuchania naszych edukacyjnych filmów z serii Krótka Piłka, która powstała w odpowiedzi na prośbę naszych klientów. Seria ta ma formę Q&A, w której odpowiadamy na pytania związane z wyborem materaca lub poduszki, a także procesem zakupowym. Zbiór pytań pochodzi bezpośrednio od klientów, a także osób kontaktujących się z nami w celu uzyskania porad od naszych specjalistów.

 

 

W piątym odcinku serii rzetelnie i szeroko odpowiadamy pytania związane z wyborem materaca do spania. Mówimy o tym, dlaczego różne materace piankowe z marketów często niezwykle szybko się wygniatają. Poza tym wspominamy o różnych rodzajach materaców dla alergików, jak też o właściwych pokrowcach.
Zapadnięty materac, wgniecenie w materacu, producent materaców

Czy góry i doliny w materacu są normalne?

Pan Mariusz z Warszawy zadzwonił do nas z częstym pytaniem. Kupił on materac piankowy w salonie jednej z popularnych sieci sklepów meblowych. Ma go już od około półtora roku. Niestety od pewnego czasu przeszkadza mu wgniecenie materaca, które reklamował. Jak się okazało, po reklamacji materaca zaproponowano mu nowy ze sprężynami. Sytuacja bardzo szybko się powtórzyła. Cena obu materaców była niska, bo nie przekraczała około 1600 złotych. Klient więc obawiał się, że na naszym materacu sytuacja nie ulegnie poprawie.

Wytłumaczyliśmy, że za tak niską cenę nie da się dosłownie nigdzie kupić porządnego materaca wysokiej jakości. W dużych koncernach liczą się głównie cyfry, a nie ludzie. To powoduje, że ich tanie materace wytwarzane są jak najmniejszym kosztem. Nie mogą być zbyt drogie, jeśli sprzedać mają ich się setki tysięcy w skali miesiąca. W efekcie więc korzystają z własnych linii produkcyjnych, a rzadziej zdarza się, że uzyskują dumpingowe ceny od mniejszych producentów. Rdzeń takich tanich materaców stanowi zawsze lub prawie zawsze niskiej jakości pianka T, czyli zamkniętokomórkowa. Wkłada się do nich także stalowe sprężyny, które nie są trwałe.

W produkowanych przez nas najlepszych materacach znajdują się tylko i wyłącznie wysokiej jakości pianki HR, a w ich drugiej warstwie umieszczamy piankę V, co stanowi idealne połączenie. Powoduje to, że żywotność materaca jest wyższa. Poza tym prawdopodobnie jako jedyna firma w Polsce wskazujemy pełne parametry używanych przez nas pianek w materacu, co jest weryfikowalne. Ryzyko wygniecenia naszego materaca w zasadzie nie istnieje.
Czyszczenie materaca, ochraniacz na materac, gdzie kupować materace

Dlaczego pokrowiec materaca powinien być zdejmowany?

Pan Jakub z Płocka jest alergikiem, który z powodu zdiagnozowanego uczulenia na roztocza obawia się o zdrowie. Posiadanego aktualnie materaca używa od około 10 lat. Zastanawia się, na ile sterylny może być materac, aby był hipoalergiczny. Nadmieniał, że używa ochraniacza na materac, ale nie jest wygodny. Nie ma też możliwości zdejmowania pokrowca z materaca, co budzi jego wątpliwości.

Uważamy, że pokrowiec materaca musi być rozpinany, aby móc go z powodzeniem i bez problemu wyprać. Nawet w takim przypadku, gdy technologia pokrowca jest antyalergiczna, co jakiś czas wymaga on odświeżenia w ten sposób. Również stosując jakiekolwiek nakładki na materac, należy pamiętać przy tym, że na europejskim rynku trudno znaleźć jest taki, który będzie rzeczywiście pozwalać na cyrkulację powietrza, jaka jest niezbędna. Pokaźna część stosowanych materiałów nie jest antyalergiczna w praktyce, ale tylko z nazwy.

W przypadku materaca ONSEN® mamy do czynienia z niezwykle nowoczesną, wręcz specyficzną technologią, która pozwala na to, aby był on elastyczny w każdym kierunku przy zachowaniu dynamiki. Jest też stworzony z materiału o gramaturze 550g/m2 o wysokiej odporności. W przeciwieństwie do wielu pokrowców innych marek, jest go niezwykle łatwo zdjąć i wyprać, bez ograniczania funkcjonalności materaca. Tymczasem te z pianką w środku, są właściwie niemożliwe do wyczyszczenia.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.
Materac na 80kg, materace online, sklep z materacami, polska firma

FAQ: Krótka Piłka (część 5)

Ile musi leżeć materac po rozpakowaniu?

Dobrej jakości materac, który nie został zrolowany, nie musi w ogóle leżeć po rozpakowaniu. Można go od razu używać. Materace rolowane, które muszą odzyskać swój kształt, nie są polecane z uwagi na potencjalne uszkodzenie pianek, które znajdują się w jego wnętrzu. Szczególnie jeśli są to pianki T, które szybko i łatwo się degradują.

Ile wietrzyć nowy materac?

Wielu producentów uważa, że materac należy wietrzyć przed 24-72 godziny po otrzymaniu. W rzeczywistości dobrze zaprojektowany materac, który jest zbudowany ze świeżych i odpowiednio sezonowanych pianek, pozwala na używanie go od razu po dostarczeniu do domu. Funkcjonalny materac Osaka Air nie wymaga wietrzenia, ani leżakowania. Możesz używać go w swojej sypialni od razu po dostawie.

Jaki pokrowiec materaca jest antyalergiczny?

Antyalergiczny pokrowiec na materac powinien być wykonany z przewiewnych włókien syntetycznych, które zapobiegną rozwojowi drobnoustrojów i alergenów. Istnieją nowoczesne pokrowce na materac, które zawierają w sobie nanokapsułki i inne technologie. Te potrafią ograniczać rozwój roztoczy czy innych alergenów, a nawet zmieniać ich strukturę lub niszczyć. Nowoczesne technologie pokrowców antyalergicznych wykorzystywane są w materacach polskiej firmy ONSEN®.

Jak często prać pokrowiec na materac?

Pokrowiec materaca należy bezwzględnie wyprać wtedy, gdy ulegnie jakiemukolwiek zabrudzeniu. Okresowo należy prać go co 1-2 miesiące, o ile jest zabezpieczony prześcieradłem i żyjemy we względnej czystości. Alergicy lub osoby niestosujące prześcieradeł, powinny prać pokrowiec na materac nawet co 2 tygodnie. Także osoby, których łóżka są narażone na kontakt z nieczystościami, powinny prać go częściej.

Dlaczego materac się wgniata?

Materac może się wgniatać wtedy, gdy jego wewnętrzne elementy ulegną destrukcji. Najczęściej zapadanie się materaca ma miejsce wtedy, gdy zastosowano w nim pianki o niskiej gęstości, a także pianki tradycyjne oznaczane literą T. Bardzo często wgnieceniu ulegają też stalowe sprężyny, również kieszeniowe. Dlatego też należy zawsze zwrócić szczególną uwagę na budowę wewnętrzną konkretnego modelu materaca.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej cennych i przydatnych porad ekspertów...