Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Czemu nasz materac nie jest dla Ciebie? Sprawdź!

20 kwietnia 2023
Materace dla każdego, materac uniwersalny, wyposażenie sypialni
Poniższy tekst ma charakter satyryczno-dramatyczny. Jeśli po jego przeczytaniu odczuwasz smutek z powodu posiadania nieodpowiedniego materaca lub poduszki, skontaktuj się z nami, a na pewno Ci pomożemy.

Czy kiedykolwiek zastanawiał*ś się, dlaczego materac Osaka Air nie jest dla Ciebie? Cóż, nie ma się czym martwić, bo jesteśmy gotowi Ci to wyjaśnić! Jeśli nie szukasz wygody, zdrowego snu i wolności od bólu pleców, to zdecydowanie go nie kupuj. Nasz materac nie jest stworzony z myślą o twardzielach, dla których cierpienie to sposób na życie, a niekomfortowy sen stanowi ich największe marzenie. Przecież nie jesteś aż takim mięczakiem, aby szukać komfortu podczas snu, prawda? Nie możesz się doczekać, aż opuścisz łóżko z bólem pleców czy zakwasami? Jesteś na stronie złego producenta, więc nie marnuj na nas swojego cennego czasu. 

Jak wiadomo od wieków, nie ma nic gorszego niż solidna dawka zdrowego i pełnego regeneracji snu. Ktoś powie, że to tortury... Ale przecież tortury to taka nasza wielowiekowa tradycja. Zresztą, dawniej spało się na sienniku i wszyscy jako-tako żyli. W średniowieczu zaś Polanie w spokoju dożywali sędziwego wieku, umierając nie wcześniej niż przed 35 rokiem życia. Bo kiedyś to dopiero były czasy, a teraz to czasów przecież nie ma. No i co to za życie, w którym nie czekają nas żadne wyzwania. Ahoj przygodo! 
Materac 90x200, materace jednosoobowe, łóżko dla singla, sypialnia w kawalerce

Ale po co mam spać spokojnie?

Nie oszukujmy się. Spanie na komfortowym materacu jest zwyczajnie nudne. Co to za sen, kiedy rano budzimy się wyspani? Zresztą... Który normalny człowiek nie skorzysta z szansy spania na materacu sprężynowym, który zapewnia niesamowitą symfonię dźwięków i potrafi zastąpić trampolinę? Kto z nas nie lubi otulić się grubą warstwą memory foam, dzięki której się nie przeziębimy, bo po prostu nie przepuszcza powietrza? Komfort jest dla słabych. Już od wieków wiadomo, że silni ludzie lubią cierpieć. To pomaga im przeżyć życie tak, jak zawsze tego chcieli.

Spokojnemu spaniu nie służy też nowoczesny tryb życia. Coraz więcej ludzi wstaje rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Poza tym za piętnaście trzecia są już ogoleni, bo golą się wieczorem. Śniadanie natomiast jadają na kolację. Tylko wstają i wychodzą. Po śniadaniu się już nie ubierają. Zakładają tylko płaszcz i idą na PKS, który odjeżdża za piętnaście czwarta. Co prawda nigdy na niego nie zdążają, ale to dobrze, bo i tak jest przepełniony i się nie zatrzymuje. Idą przystanek do mleczarni, bo to tylko godzinka. Do pracy dojeżdżają za piętnaście siódma, a przed dwudziestą trzecią są już w domach. Golą się, jedną śniadanie i idą spać. Skoro i tak prawie się już nie śpi, to po co nie spać komfortowo, skoro można nie spać niekomfortowo?
 

 
Oczywiście nie każdy żyje aż tak nowocześnie. Istnieje jednak też odrębna grupa ludzi, którzy nie chcą spać wygodnie, bo nie. Do Bydgoszczy będą jeździć, ale spokojnie spać nie będą. Bo nie. I już. I co im zrobimy? Nic.
Pocenie się w nocy, za gorąco w sypialni, jaka temperatura w sypialni, sauna

Przecież każdy lubi saunę, nie?

Jeśli lubisz, gdy każdej nocy Twoje łóżko zamienia się w saunę, to zdecydowanie unikaj materaca Osaka Air, ponieważ on Ci tego nie zapewni. Stworzyliśmy go dla spełniania potrzeb tych ludzi, którzy cenią sobie w materacu cyrkulację powietrza, a także skuteczne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Wiadomo, nie każdy to lubi. Są ludzie, którzy potrzebują w nocy solidnej dawki potu połączonego z przyjemnymi doznaniami zapachowymi o poranku. I nie ma w tym niczego złego, bo o gustach się nie dyskutuje.

Stworzony przez nas uniwersalny materac wyposażony jest w innowacyjny system odprowadzania ciepła i wilgoci do zewnątrz materaca. Składa się na niego unikatowa siatka Aero 3D umieszczona między drugą a trzecią warstwą materaca, tuż nad innowacyjnym systemem poprzecznych kanałów cyrkulacyjnych. Na pewno nie zadowoli on więc osób, dla których rześki zapach potu o poranku jest niezbędny do zachowania dobrego samopoczucia w ciągu dnia.

Osobom takim zalecamy materace memory, których pierwsza warstwa wykonana jest z niezastąpionej pianki visco. Ta bowiem idealnie zapada się pod leżącym człowiekiem, zapewniając mu efekt lustrzanego odbicia ciepła, który pozwala na wzrost temperatury ciała. Gdzie haczyk? Starożytne manuskrypty mówią, że jedyną osobą, która nie poci się na materacu z pamięcią kształtu jest Chuck Norris, ponieważ to materac poci się z obawy przed nim. Jeśli nie jesteś więc Chuckiem Norrisem, masz szansę spełnić swoje marzenie o gorącej, mokrej nocy!
Robaki w materacu, jak czyścić materac, higiena materaca, czysta sypialnia, alergie u dzieci

Robaki? Nie zjem, ale w łóżku mi nie przeszkadzają!

W polskiej historii kinematografii byli już tacy, co badali stężenie cukru w cukrze. My natomiast dedykujemy najlepszy materac na europejskiej scenie sprzedażowej tym, których interesuje zawartość pianki w piance. Jeśli nie interesuje Cię to, na czym śpisz i jakie ma to parametry, zdecydowanie unikaj naszego materaca. Znajomość rodzaju, gęstości i twardości pianki nie jest bowiem dla Ciebie.
 
 
Twardziele dzielą się na dwa typy. Pierwszy z nich nie chce wiedzieć, co ma w środku ich materac. Natomiast drugi zachwyca się najbardziej wymyślnymi nazwami pianek poliuretanowych, które podaje im sprzedawca. Im nazwa mniej ma w sobie treści, tym lepsza. Z dobrego źródła wiemy, że najlepsze to te, które pochodzą z Chrząszczyżewoszyc znajdujących się w powiecie Łękołody. To tam bowiem powstaje specjalny rodzaj pianki, który nie ma nic wspólnego z poliuretanem, a mianowicie najnowszej generacji pianka Brzęczyszczykievisco®. W jej składzie znajdziemy tylko miłość i szacunek do klienta. No, i trochę formaldehydu, ale kto by na to zwrócił uwagę...

Szczególnym rodzajem klientów, którzy na pewno nie wyśpią się na materacu Osaka Air, bo będzie dla nich zbyt wygodny, są miłośnicy mitycznych materaców naturalnych. Choć te najczęściej z naturą wspólną mają tylko przypadkową zbieżność liter w słowie, to robią na nas ogromne wrażenie. Trudno bowiem przejść obojętnie obok osób, które lubią spać na gryce czy kokosie, a w zasadzie to na ich łupinach, czyli tanich odpadach przemysłu spożywczego.

Bez bicia przyznajemy, że materac z kokosem to bardzo ciekawy konstrukcyjnie wyrób. Stanowi bowiem doskonałe i bardzo twarde rozwiązanie dla tych osób, które chcą dostarczyć kręgosłupom dodatkowych wrażeń, a także chcą w przyszłości wspomóc finansowo ortopedów i fizjoterapeutów. Jednocześnie taki materac bardzo często, choć w nieco mniejszym stopniu niż materac gryczany, stanowi też dom dla milionów, a nawet miliardów istnień. A jak wiadomo, prawdziwym twardzielom robaki w materacu nie przeszkadzają. Tym bardziej nie są im straszne alergeny, bakterie czy grzyby. Chodzą słuchy, że niektórzy ich hodowlę traktują jako swoje hobby!
Materac 80x200, materace dziecięce, łóżko dla nastolatka, mała sypialnia

Ergonomia? A co to takiego?

Każdy silny człowiek wie, że dbanie o kręgosłup jest dla mięczaków. Twardziele śpią na wszystkim, serio. Ostatnimi czasy nawet na kamieniach, co pozwala wierzyć im, że sprzyja to zachowaniu odpowiedniego poziomu wapnia. Obok zaś trzymają półlitrówkę po czystej, w której każdego dnia poranną rosą pokrywają się złociste chryzantemy. Nikt nie wmówi twardzielowi, że ten nowoczesny i zbędny w życiu wymysł, jakim jest higiena snu, w czymkolwiek mu pomoże. Trudno zresztą z nim rozmawiać, bo zazwyczaj jest zajęty polowaniem. Choćby na promocję w sklepie z materacami, bo przecież rabat poniżej 50% to żadna okazja.

A reszta? Phi! Mięczaki śpią w sypialniach, gdzie czują się wygodnie i bezpiecznie. Nad nimi zaś błyszczy osiem gwiazd zarannych. Poczucie komfortu, jakiego doznają, budzi w twardzielach najgłębiej skrywane instynkty. Kto to widział, żeby tak gimnastykować swój kręgosłup? Jakie lordozy, co to są te całe kifozy? Przecież kręgosłup ma być prosty, a nie jakiś pokrzywiony. Im prostsze życie, tym szczęśliwsze.
Twardy materac na kręgosłup, materace H3, ból kręgosłupa, zniesiona lordoza

Miękki? Twardy? A co to za różnica?

Wieloletnie badania i testy pokazały, że optymalna twardość materaca to około 6,5 w 10-stopniowej skali. Na takim materacu wyśpi się praktycznie każdy, kto śpi na boku lub na plecach, a także większość osób śpiących na brzuchu. Dobieranie materaca do wagi jest absurdalne i nie ma żadnych racjonalnych podstaw, o czym już wielokrotnie pisaliśmy. Punkty kumulacji wagi rozkładają się bowiem proporcjonalnie na całej powierzchni materaca mającej styczność z ciałem. Tym samym dany materac będzie finalnie, przy użytkowaniu w domowych warunkach, w ten sam sposób działać na osoby o różnym wzroście i wadze.

Są jednak ludzie, do których ta wiedza nie przemawia. Wśród nich są wielbiciele mitów, którzy uważają, że im twardszy materac, tym dla kręgosłupa lepiej. I nie interesuje ich, że kręgosłupy mają inne zdanie, a po czasie wymaga intensywnej rehabilitacji i częstych wizyt u ortopedy. Są też tacy, którzy mówią: lubię miękki materac, mój ci on. Ci do lekarzy trafiają z reguły jeszcze szybciej i częściej. Ale z preferencjami trudno w takim przypadku wygrać. Dla tych osób materac Osaka Air zdecydowanie nie będzie najlepszym wyborem, bowiem został on stworzony po to, aby podpierać kręgosłup w fizjologicznej pozycji. Nie spełni więc oczekiwań tych ludzi, którzy tego nie chcą.
Materac 100x200, materac dla dziecka, sypialnia dziecięca, materace na wersalkę

Po co samemu podejmować decyzję? Sprzedawca wie lepiej!

Nie ma się co czarować. Samodzielne podejmowanie decyzji to domena płaskoziemców i foliarzy. W prawdziwym świecie podjęcie decyzji w wyborze materaca należy powierzyć specjaliście. Najlepiej takiemu, który nie posiada wiedzy technicznej i medycznej, bo jeszcze nas zanudzi. Niech to będzie specjalista od sprzedaży, wszak wiedza katalogowa w pełni powinna nam wystarczyć. Poza tym był przecież na szkoleniu, które zorganizował producent, dla którego zysk nie ma większego znaczenia. No i ten przystojny prowadzący... Szkoleniowiec wielkim sprzedawcą był. W jego słowach mieszka nieśmiertelne piękno, które zachwyt wzbudza. Nadal chcesz z nim dyskutować? OK, to powiedzmy sobie jasno. Co Ty, k***a, wiesz o materacu?

Nic? No właśnie. Większość sprzedawców też nic. Ale przynajmniej wiedzą, jak Ci go wcisnąć, żeby dużo na tym zarobić. I to się ceni. Ucz się, ucz, bo wiedza to potęgi klucz. Po co się męczyć, czytać i porównywać? Często zresztą nie ma jak te porównania tworzyć, bo w wielu sklepach z materacami dostępne są ekskluzywne modele, których nigdzie indziej nie ma. Czysty przypadek, żadne name game. A najlepsze to te z marki własnej sklepu. Poza tym często zdarza się, że empatyczny sprzedawca z potrzeby serca daje aż 70% zniżki na materac, sprzedając go ze stratą dla firmy. Z takiej okazji nie można nie skorzystać! Oszustwo? No to kto mnie oszukał? Pan? Nie. No to jak nie Pan mnie oszukał, to ja się oszukałem. Bo przecież mi Pan wszystkich parametrów nie podał, a ja nie dopytałem. I po sprawie.
 

 
Musimy też zwrócić uwagę na rzecz podstawową. Samodzielne podejmowanie decyzji stało się już po prostu passé. Nikt już sam nie podejmuje decyzji. Ciężko zresztą podjąć decyzję co do materaca, kiedy testuje się go w sypialni. Szczególnie wtedy, gdy kupi się materac Osaka Air, będzie to bardzo utrudnione. No, bo jak ocenić materac, gdy nie budzi się po nocach i wstaje dopiero rano? Gdzie tu czas na obserwację?

Poza tym każdy wie, że testowanie materaca we własnej sypialni jest zwyczajnie skrajnie nieodpowiedzialne. Co to za test, gdy śpimy? Jesteśmy wtedy całkowicie rozluźnieni, pozbawieni możliwości świadomego kontrolowania ruchów. Tylko w stacjonarnym sklepie z materacami możemy liczyć na idealne warunki. Na te warunki składa się przede wszystkim sen w ubraniach, które stanowi nową modę, jaka przyszła do nas z krajów zachodnich. Poza tym nowe badania mówią, że lepiej w trakcie snu być całkowicie spiętym, a najlepiej to w ogóle nie spać. Co prawda nie pozwoli nam się to regenerować, ale za to będziemy mieli większą kontrolę nad zachowaniem materaca. I tylko to się liczy!

Wielu sprzedawców ma też największe doświadczenie, wszak posiadają całą masę nieruchomości. Nie wierzysz? Zatem poznaj Andrzeja, sprzedawcę materaców. Do Andrzeja przychodzą klienci, którzy śpią w całkowicie różnych warunkach - w domkach, w blokach, w kamienicach, na parterze, na piętrze, na poddaszu, w zimnej sypialni, w ciepłej sypialni... Każdemu z nich Andrzej mówi, że śpi dokładnie w takich samych warunkach na zaproponowanym materacu i ten sprawuje się idealnie. Co prawda kompletnie Andrzeja nie znamy, ale przecież na pewno nie kłamie!

Andrzej ma też inną moc, bardzo przydatną przy kupnie materaca, będącą wspólnym darem od wszystkich bóstw. Co prawda nie on jeden ma ten dar, ale nie przeszkadza mu to czuć się wyjątkowym. Moc, którą posiada Andrzej, pozwala dobrać materac jedną ręką. Wystarczy, że wsunie Ci dłoń pod plecy i już wie. Co wie? Ano to, że właśnie ten materac jest najlepszy i musisz go kupić. Nie pytaj jak odnieść ten test do rzeczywistych warunków, jakie panują podczas snu. Po prostu go kup, bo dzięki niemu Andrzej zarobi najwięcej. I jak najszybciej wstań, bo jeszcze się spocisz.
Materac 140x200, materace dwuosobowe, sypialnia nowożeńców, aranżacja wnętrz

Oszczędzanie? Na co to komu?

Ale jakie oszczędzanie? Przecież to, co droższe jest najlepsze! Parafrazując klasyków: W żadnym wypadku! Komu to potrzebne? A dlaczego? Dobry materac w dobrej cenie to coś innego. Wiadomo, oczywiście pianka visco w pierwszej warstwie materaca może i szkodzi, ale w inny sposób. Przecież każdy lubi sobie na niej poleżeć po obiadku. Pani lubi, ja też pewnie lubię, ale jakie tam oszczędzanie...
 
 

Tymczasem oferowany przez nas materac Osaka Air oferowany jest w uczciwej cenie. Na strukturę jego ceny składają się przede wszystkim najwyższej jakości pianki wysokoelastyczne, a także wielokierunkowo elastyczny pokrowiec na materac. To powoduje, że jest to zakup, który zachowa swoją funkcjonalność przez wiele lat. Mimo tego nie objęliśmy go marżą, która w większości sklepów wynosi nawet do 1000%.

Po co jednak oszczędzać i kupować dobry materac za 4000 złotych, skoro można kupić słaby materac za 3500 złotych lub, co gorsza, przeciętny materac za 15 000 złotych? A że się wygniecie? Że kręgosłup będzie boleć? Że za 2 lata będzie trzeba kupić nowy? Nie przesadzajmy. Kto by się przejmował takimi szczegółami? Oszczędność jest przeżytkiem, wszak dzięki zmianom społecznym i gospodarczym, jakie nastąpiły w XXI wieku, wszyscy żyjemy w dobrobycie.
Spieszmy się wspierać duże koncerny, niechaj szybciej się bogacą.
Dla szczególnie twardych konsumentów, którzy nie lubią oszczędzać pieniędzy i zdrowia, szczególnie polecamy materace, których cena przekracza 6000 złotych. Co prawda w większości przypadków każda złotówka powyżej tej kwoty stanowi czystą marżę, ale przecież warto jest sobie pomagać. Skoro nie musimy przejmować się oszczędzaniem, to dlaczego nie mielibyśmy dzielić się pieniędzmi z bogatymi koncernami, które na nas żerują? Nas nie stać?! No właśnie.
Tanie materace, ile kosztuje materac, materac do 2000 złotych, cena materaca

Towar macany należy do macanta!

Co tu dużo mówić. Chyba każdy lubi czasem coś pomacać. Dla takich osób materac Osaka Air to jednak odpowiedni wybór, bowiem po zamówieniu można go przez 100 dni przetestować w normalnych warunkach. Ale co z tymi, którzy wolą kupować kota w worku...? Na szczęście na przeciw wychodzi im wielu sprzedawców ograniczających lub uniemożliwiających zwrot. A sposobów na to jest wiele. Dla każdego coś "dobrego"!

Takim osobom polecamy przede wszystkim kupienie materaca w salonie stacjonarnym. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie... Co to będzie, co to będzie? Najczęściej będzie po prostu brak możliwości zwrotu. Ewentualnie stworzona na kolanie mała zniżka za zrzeczenie się tej możliwości. Część sklepów oferuje co prawda zwroty materaców zakupionych stacjonarnie, jednak bardzo rzadko bez pisanych drobnym druczkiem niekorzystnych warunków. Dopiero po czasie okazuje się, że zwrot to tak naprawdę wymiana na droższy model, która przysługuje tylko raz. Albo to, że ze zwrotem wiąże się konieczność wniesienia opłat za rzekomą ulityzację lub - co gorsza - ponowne wprowadzenie go do sprzedaży.

Ale i w sklepach internetowych nie jest kolorowo. Nagminnym jest to, że ich regulaminy zabraniają zwrotu materaca, traktując go - wbrew prawu - jako zaplombowany towar higieniczny, którego zwracać nie można. Często można spotkać się też z absurdalnymi warunkami przyjęcia zwrotu, jak choćby koniecznością testowania materaca bez otwierania foliowego opakowania lub ponownego zrolowania materaca z użyciem prasy o nacisku 20 ton. Stąd też poszukiwaczom przygód polecamy takich właśnie sprzedawców. Zabawy z nimi co nie miara.
Znaczenie snu, sennik, nie wysypiam się, sztywność karku

Traktuj sen poważnie!

Jak wiadomo, na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy. Także w branży materacowej ktoś musi zacząć traktować klientów uczciwie jako pierwszy. Ktoś powinien zmienić oblicze branży. Tej branży. A w konsekwencji pobudzić świadomość konsumentów, aby zmienić także pozostałe. Na to bowiem wszyscy zasługujemy. I kropka.
 
 
Choć ten artykuł jest w dużej mierze satyryczny, to nie powinno być nam do śmiechu. Naszym marzeniem jest dać rozsądnym ludziom rzetelną wiedzę po to, aby obalili panujące w branży materacowej status quo. Myśląc inaczej, wspólnie z nimi tworzymy nową rzeczywistość opartą na w pełni funkcjonalnych oraz niemających żadnej konkurencji produktach. Sprzeciwiamy się notorycznie spotykanemu marketingowemu bełkotowi, zakrzywianiu prawdy, celowemu wprowadzaniu w błąd i innym praktykom, które bezpośrednio szkodą konsumentom.

Dążymy do tego, aby nasze produkty były nie tylko innowacyjne, ale również etyczne i zgodne z najwyższymi standardami jakości. Chcemy, żeby nasi klienci mieli zaufanie do naszych materaców i poduszek oraz mogli z nich korzystać w pełni świadomie, wiedząc, że są to wyroby, które spełniają ich oczekiwania i przyczyniają się do pozytywnej zmiany w społeczeństwie.
To już koniec i bomba. Kto Wam kłamie, ten trąba.
Przez nasze innowacyjne podejście oparte na infinity game zaspokajamy wszystkie Wasze potrzeby i rozwiązujemy Wasze problemy. Dostarczamy w tym celu przede wszystkim rzetelnej wiedzy, a przy tym również ergonomicznych i stworzonych zgodnie z metodologią design thinking produktów do spania. To pozwala wspólnie z Wami kształtować nową rzeczywistość opartą na uczciwości, zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.

Wierzymy w to, że każdy człowiek ma potencjał, aby wprowadzać pozytywne zmiany w swoim otoczeniu. To zaś przełoży się na trwałe zmiany rozszerzające się na całe społeczeństwo. Dlatego zachęcamy do myślenia inaczej, kreatywnego podejścia i współpracy, aby razem z nami tworzyć nowe rozwiązania i budować lepszą przyszłość.

Wspólnie ze społecznością skupioną wokół ONSEN®, dążymy do stworzenia lepszej przyszłości, w której innowacyjne i rzetelne podejście do wiedzy pozwoli nam pokonywać wszelkie wyzwania. To zaś pozwoli nam stworzyć społeczeństwo świadome znaczenia snu, zrównoważone i postępowe. Kreujemy w ten sposób rzeczywistość, w której uczciwość, innowacyjność i współpraca są wartościami, jakie naszym działaniem i przyczyniają się do pozytywnej zmiany w świecie, który nas otacza.
Materac 160x200, najlepsze materace, wentylacja w materacu, z pamięcią kształtu
Realizując swoją misję, nie przestajemy propagować rzetelnej wiedzy na tematy związane nie tylko z materacami czy poduszkami, ale również zdrowiem, stylem życia czy innymi tematami istotnymi z punktu widzenia funkcjonowania człowieka. W tym celu prowadzimy dla Was pełen cennych artykułów blog o spaniu, a także podejmujemy szeroką aktywność w mediach społecznościowych. Składa się na nią ONSEN® Podcast cyklicznie publikowany w Spotify, jak również szereg filmów tematycznych w kanale ONSEN® prowadzonym na YouTube. Posiadamy także własne profile w:
Dzięki naszej obecności w różnych mediach społecznościowych, propagujemy wiedzę i wykonujemy swoją misję społeczną możliwie najszerzej, a tym samym najskuteczniej. Zachęcamy tym samym do subskrybowania, komentowania i udostępniania naszych treści. Dzięki temu status quo zostanie w końcu rozbite, dzięki czemu wszyscy będziemy się lepiej wysypiać.

W trosce o Wasze zdrowie i komfort, stworzyliśmy idealny i uniwersalny materac piankowy Osaka Air, a także w pełni ergonomiczne poduszki ortopedyczne, które są dopasowane do fizjologicznej budowy ciała człowieka. Do szerokiego asortymentu naszych poduszek należą:
  • poduszka z pianki Yoko - dostępna również w wersji Skin+ poduszka ortopedyczna dla osób o drobnej budowie ciała;
  • poduszka z pianki Asana - dostępna również w wersji Skin+ poduszka ortopedyczna dla osób o przeciętnej budowie ciała;
  • poduszka z pianki Enso - dostępna również w wersji Skin+ dwustronna poduszka ortopedyczna dla osób o przeciętnej budowie ciała, będąca najbardziej uniwersalnym produktem;
  • poduszka z pianki Hiro - dostępna również w wersji Skin+ poduszka ortopedyczna dla osób o masywnej budowie ciała.
Wszystkie produkty ONSEN® są zaprojektowane zgodnie z metodologią design thinking, a także według filozofii jobs to be done i wyprodukowane w Polsce. Jesteśmy całkowicie polską rodzinną firmą z rodzimym kapitałem. Stworzyliśmy je tak, aby zapewnić odpowiednie wsparcie dla ciała i kręgosłupa podczas snu. Zastosowaliśmy w nich innowacyjne technologie, materiały wysokiej jakości i dokładnie przemyślane detale, aby stworzyć produkty, które wspierają prawidłową postawę ciała oraz zmniejszają nacisk na punkty wrażliwe, takie jak przede wszystkim plecy, szyja i głowa. Ale również kolana, biodra i inne stawy. Posiadają także optymalną twardość, która pozwala na naturalne ułożenie kręgosłupa i minimalizuje napięcie mięśniowe. Dzięki temu, zapewniamy optymalne warunki do regeneracyjnego snu, który jest kluczowy dla zdrowia i ogólnego samopoczucia.

Nasze produkty są antyalergiczne, wykonane z materiałów przyjaznych dla skóry. Dzięki temu, nasz materac i poduszki ortopedyczne są odpowiednie dla osób z alergiami i wrażliwą skórą. Gwarantują one również długotrwałe użytkowanie bez utraty komfortu oraz prozdrowotnych właściwości, co zawdzięczają użyciu materiałów o bardzo długiej żywotności.
 
Poza tym oferowany przez nas materac idealny, jak wszystkie produkty ONSEN®, podlega nawet 15-letniej gwarancji, a także programowi pozwalającemu na ich zwrot w ciągu 100 dni, co usuwa ryzyko zakupu. Należy też zwrócić uwagę na to, że w przypadku materaca bardzo dużo o trwałości materaca mówi nam jego waga. Tymczasem najczęściej kupowany materac 160x200 waży u nas ponad 33 kilogramy!
 

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.

Poduszki ortopedyczne, poduszka na ból szyi, migrena, bóle głowy, ból karku

FAQ: Nasz materac

Jaki materac jest najzdrowszy do spania?

Najzdrowszy do spania jest materac piankowy, który posiada kilka warstw pianek wysokoelastycznych o odpowiedniej twardości i gęstości. Warto, aby miał on w drugiej warstwie piankę termoelastyczną, pod którą umieścić powinno się wydajny system wentylacyjny. Przy zachowaniu właściwego projektu takiego materaca, będzie on najlepiej wspierać kręgosłup i zapewni najwyższy komfort snu.

Ile trzeba zapłacić za dobry materac?

Za dobry materac 140x200 trzeba zapłacić przynajmniej 3000 złotych (~650 euro). W przypadku dobrego materaca 160x200 cena zaczyna sięgać 4000 złotych (~850 euro). Tańsze materace najczęściej nie zapewniają odpowiedniej jakości. Jednocześnie materace oferowane w cenach powyżej 6000 złotych są zbyt drogie, a ich cena prawdopodobnie składa się z samej marży. Warto jest zapoznać się ze strukturą ceny materaca i zawsze poddawać w wątpliwość zbyt duże rabaty.

Jakie materace są najwygodniejsze?

Najwygodniejsze są materace wysokoelastyczne, a więc te zbudowane przede wszystkim z otwartokomórkowych pianek wysokoelastycznych (HR). W celu dobrego dopasowania materaca i zapewnienia optymalnej wygody, w jego drugiej warstwie umieszcza się memory foam (V), a także działający system pozwalający na cyrkulację powietrza. Najwygodniejsze są materace o uniwersalnej twardości, która plasuje się między 6 a 7 w 10-stopniowej skali.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Przy wyborze materaca należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj materiału, z jakiego jest wykonany. Nadto szczególną uwagę należy przyłożyć do oznaczeń twardości i gęstości. Wielu sprzedawców odmawia podawania parametrów używanych przy produkcji materaca materiałów, przykrywając je nazwami własnymi pianek lub zasłaniając się rzekomą tajemnicą firmy, jednak ich ujawnienie jest obowiązkiem przedsiębiorcy. Należy też zwrócić uwagę na twardość materaca, jego pokrowiec, a także warunki gwarancji. Dobry materac będzie posiadać też elastyczny i przewiewny pokrowiec oraz możliwość testowania i zwrotu przez co najmniej 60 dni.

Materac kieszeniowy czy piankowy – który jest lepszy?

Materac piankowy jest zdecydowanie lepszy, bowiem materace kieszeniowe nie są w stanie zapewnić właściwego wsparcia ciała i podparcia kręgosłupa. Dodatkowo materace sprężynowe hałasują, przenoszą ruchy i są elastyczne wyłącznie w pionie. Wygniecione sprężyny nigdy nie powrócą do swojego pierwotnego kształtu. Oczywiście nie każdy materac piankowy jest dobry. Należy unikać tych, które wykonane są z zamkniętokomórkowych pianek poliuretanowych (T), a także posiadających piankę z pamięcią kształtu (V) w pierwszej warstwie. Ważne jest oznaczenie parametrów pianek użytych w każdej z warstw takiego materaca.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...