Dzięki pomysłom i planom wygenerowanym w poprzednim etapie design thinking, podjęliśmy się odważnej prototypowania naszych produktów. W każdym przypadku wzięliśmy pod uwagę to, jak zachowują się dane materiały. Korzystając z całej wiedzy naszego zespołu, jednogłośnie
podjęliśmy decyzję o tym, aby w poduszkach ortopedycznych ONSEN® nie korzystać z pianki termoelastycznej typu visco, znanej też jako pianka z pamięcią kształtu czy memory foam. Zarówno wiedza pozyskana w procesie design thinking, jak i z wcześniejszych doświadczeń, wykluczyła ją z prototypowania.
Zastosowanie pianki termoelastycznej typu visco w
poduszkach ortopedycznych nie byłoby korzystne dla naszych potencjalnych klientów, ponieważ jest ona
bardzo wrażliwa na temperaturę i ciężar. Dlatego też zapada się podczas snu, co powoduje brak odpowiedniego podparcia głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. Dlatego też nie jest odpowiednia dla osób ze
zniesioną lordozą szyjną czy
dyskopatią.
Choć jest ona popularna dzięki dużym nakładom, jakie firmy poniosły na marketing i reklamę, większość klientów bardzo szybko rezygnuje z
poduszek ortopedycznych, które są z niej wykonane. Wyjątkiem jest pianka termoelastyczna typu visco
produkowana w technologii pneumatycznej, jaką wykorzystuje inny polski producent -
Dr Sapporo. Posiada ona bowiem odmienne właściwości. Większość, jeśli nie wszystkie pozostałe firmy, wykorzystuje jednak ten rodzaj pianki produkowany w technologii chemicznej, bowiem jest to nawet kilkukrotnie tańsza metoda.
Podobną decyzję podjęliśmy także w zakresie oferowanego przez nas
materaca wysokoelastycznego, którego warstwowa budowa została w pełni przemyślana. W tym przypadku pianka termoelastyczna typu visco jest stosowana, ale dopiero jako jego druga warstwa. Pierwszą warstwę stanowi zaś otwartokomórkowa pianka wysokoelastyczna typu HR produkowana według naszej autorskiej receptury.
Naturalnym było zaś to, że
nie wykorzystaliśmy w nim kokosa, gryki, sprężyn czy zamkniętokomórkowej poliuretanowej pianki tradycyjnej typu T. Właściwości tych materiałów powodują bowiem, że nie nadają się one do tworzenia funkcjonalnych produktów do spania. Zostało to potwierdzone dodatkowo doświadczeniami osób, które brały udział w całym procesie design thinking.
Ułożenie poszczególnych warstw materaca Osaka Air jest zaprojektowane pod kątem zapewnienia przez nie maksymalnej funkcjonalności. Są one
komfortowe, hipoalergiczne i mają europejskie pochodzenie. Naszym celem w procesie design thinking było zniwelowanie punktów kumulacji wagi, aby zapewnić idealne podparcie ciała i kręgosłupa.
Dodatkowo dobraliśmy jego
twardość, elastyczność i sprężystość tak, aby odpowiadała
potrzebom co najmniej 93% ludzi. Efektem design thinking było opracowanie i stworzenie wyjątkowego systemu wentylacji, który ogranicza przegrzewanie się ciała w trakcie snu.