Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Materac wysokoelastyczny – 5 cech najlepszego materaca!

4 lipca 2022
Materac wysokoelastyczny, dobry materac, materace online, wybór materaca, ranking materacy
Materac wysokoelastyczny wykonany jest wysokoelastycznej z pianki poliuretanowej typu HR. Pianka ta, jeśli jest pianką otwartokomórkową, powoduje swoją budową, że materac wysokoelastyczny staje się najlepszym możliwym wyborem, jeśli zastanawiamy się nad tym, jaki  wybrać materac. Zapewnia on bowiem maksymalny komfort przy zachowaniu najwyższego poziomu funkcjonalności.
 
Kiedy poszukujemy materaca, który spełnia wszystkie cechy dobrego materaca, materac wysokoelastyczny jest zdecydowanie najbardziej słusznym wyborem. Znacznie przewyższa swoją funkcjonalnością materac visco czy materac sprężynowy. Te bowiem nie zapewniają odpowiedniego komfortu.
Materac Osaka Air, materac piankowy, materac z pianki, materac poliuretanowy, materac średnio twardy, materac H3

1. Materac wysokoelastyczny – jest komfortowy

Dobrze zaprojektowany i wykonany materac wysokoelastyczny powinien spełniać swoją podstawową funkcję, a więc zapewniać zdrowy, komfortowy sen. Oznacza to, że funkcjonalny materac wysokoelastyczny powinien być zaprojektowany tak, aby odpowiadał fizjologii organizmu człowieka.
 
Materac wysokoelastyczny, a więc posiadający w swojej pierwszej warstwie wysokoelastyczną piankę poliuretanową typu HR o odpowiedniej gęstości i sprężystości, kontruje ciało śpiącego człowieka. Dodatkowo tak wykonany materac wysokoelastyczny, dzięki swoim otwartym komórkom, zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Niweluje tym samym te wady, które posiadają materace z pamięcią kształtu. W odróżnieniu od materaca visco, materac wysokoelastyczny nie opada pod ciężarem ciała człowieka i nie ogranicza jego pozycji do spania


Jak dowodzą wyniki badań, konsumenci używający materac z wysokoelastyczny wyżej oceniają komfort snu. Zdecydowana większość badanych (81%) jasno opowiedziała się za tym, że wybrany materac musi zapewniać wsparcie dla ich pleców oraz nie może powodować efektu tonięcia (73%). Materac nie może być więc zbyt miękki, ani zbyt twardy, ale musi być optymalny, czyli mieć twardość oscylującą między 6 a 7 w amerykańskiej skali twardości materaców. Należy przy tym mieć na uwadze jedno, kiedy patrzymy na twardość materaca – tabela polska nie jest miarodajna.
Materac z pamięcią kształtu, materac piankowy, materac z pianki poliuretanowej, pianka poliuretanowa, materace online, materac wentylacja, wentylacja materaca, materac temperatura, temperatura materaca, materac na lato, materac na zimę
Materacem zapewniającym maksymalny komfort jest zatem materac wysokoelastyczny wykonany z otwarto komórkowej poliuretanowej pianki wysokoelastycznej typu HR. Materac Osaka Air to materac wysokoelastyczny, który spełnia wszystkie 10 cech, jakie powinien posiadać idealny materac. Jednocześnie zakup tego materaca wysokoplastycznego nie jest obarczony żadnym ryzykiem ze względu na przyjętą przez Onsen Sleeping politykę sprzedaży umożliwiającą zwrot materaca w ciągu 100 dni od jego doręczenia.

2. Materac wysokoelastyczny – pozwala na zmianę pozycji do spania

Materac wysokoelastyczny ze względu na wykonanie z poliuretanowej pianki wysokoelastycznej typu HR pozwala na swobodną zmianę pozycji do spania. Wynika to przede wszystkim z  faktu, że otwartokomórkowa budowa materaca wysokoplastycznego powoduje, że nie powoduje on efektu tonięcia, jak również odpowiednio podpiera ciało i wspiera kręgosłup.
 
Dzięki swojej warstwowej budowie dającej ciału należyty wypoczynek, dobrej jakości materac wysokoelastyczny konturuje ciało człowieka, pozwala na swobodne poruszanie się, które nie jest wyłącznie cechą stanowiącą o jego wygodzie. Ta właściwość materaca wysokoelastycznego bezpośrednio wpływa na efektywność snu i wobec tego pozwala zachować zdrowie, zarówno to fizyczne, jak i psychiczne. Tym samym materac wysokoelastyczny znacznie poprawia biopsychospołeczne funkcjonowanie każdego z nas
Materac z pamięcią kształtu, pianka z pamięcią kształtu, pianka memory, pianka visco, pianka termoelastyczna

3. Materac wysokoelastyczny – zapewnia cyrkulację powietrza

Pianka poliuretanowa typu HR, z której wykonany jest materac wysokoelastyczny Osaka Air, cechuje się otwartokomórkową budową. Ta nie zapada się tak, jak ma to miejsce w materacu z pamięcią kształtu. Dzięki temu materac wysokoelastyczny zachowuje swoje właściwości przez całą noc.
 
Otwartokomórkowa budowa materaca wysokoelastycznego zapobiega absorbowaniu ciepła ciała człowieka, jednocześnie zapewniając wentylację wewnątrz materaca. To zaś czyni materac wysokoelastyczny idealnym dla każdego, a w szczególności osób borykających się z nadmierną potliwością. Dla zachowania odpowiedniej wentylacji istotne jest jednak również to, aby materac wysokoelastyczny posiadał pokrowiec elastyczny w wielu kierunkach, a także system odprowadzający wilgoć i ciepło – siatkę Aero 3D umieszczoną w środkowej warstwie materaca.
Materac Osaka Air, materac do łóżka, warstwy, pianka, materac warstwowy, materac piankowy, przekrój materaca, materac dla pary, materac dla singla

4. Materac wysokoelastyczny – posiada dobrą dynamikę

Dobra dynamika to jedna z podstawowych zalet, jakie posiada materac wysokoelastyczny. Pianka poliuretanowa wysokoelastyczna typu HR zapewnia bardzo dobrą sprężystość i szybko powraca do swojej pierwotnej formy. Nie reaguje ona na ciepło ciała czy temperaturę powietrza, dzięki czemu materac wysokoelastyczny zachowuje swoje właściwości niezależnie od pory roku.
 
Materac wysokoelastyczny posiada w związku z tym dobrą dynamikę. Siły działające na dobrze wykonany materac wysokoelastyczny rozmieszczane są równomiernie na wiele stron. Tylko najwyższej jakości wysokoelastyczna pianka poliuretanowa typu HR użyta w materacu Osaka Air pozwala na rozkładanie się na ich rozkładanie się na wiele stron, również po skosie. 
Materac wysokoelastyczny, materac z pianki, materac piankowy, materac visco, materac termoelastyczny, porównanie materacy, ranking materacy, porównanie materaców, ranking materaców

5. Materac wysokoelastyczny – można kupić go w dobrej cenie

Cena, za jaką oferuje się materac za materac wysokoelastyczny w sklepach stacjonarnych najczęściej jest porażająco wysoka. Jednocześnie powszechnie występujący brak transparentności co do struktury ceny wraz z notorycznym ukrywaniem rzeczywistych właściwości i cech jakościowych używanych do produkcji materaców materiałów, dają sprzedawcom możliwość windowania cen i stosowania horrendalnych marż.
 
Choć najczęściej nie warto zwracać uwagi na najtańsze materace, trudno jest zgodzić się z nieuczciwymi praktykami, które stosuje wielu sprzedawców materaców. Tymczasem bardzo często materac z wysokoelastyczny sprzedawany za 7200 złotych posiada rzeczywistą wartość rzędu około 800 złotych, zaś większa część jego ceny to marża, jaką narzuca na jego sprzedaż sklep z materacami.

Onsen Sleeping produkuje swoje materace i poduszki ortopedyczne w Polsce, a następnie sprzedaje je wyłącznie bezpośrednio. Pozwala to na zachowanie korzystnej ceny materaca wysokoelastycznego, a jednocześnie ścisłą i ciągłą kontrolę jakości oferowanych produktów. Marża, jaką nakłada Onsen Sleeping na swoje produkty jest uczciwa i korzystna dla osób chcących zadbać o swoją higienę snu.

Wybierając nowy materac warto zwrócić uwagę na nasz artykuł mówiący o tym, jaki materac wybrać. W sposób obiektywny przedstawia on, jakie funkcje powinien posiadać najlepszy materac, który będzie jednocześnie w pełni komfortowym materacem.
Drogi materac, tani materac, cena materaca, materace ranking, najtańszy materac,

Materac wysokoelastyczny – podsumowanie

Materac wysokoelastyczny posiada właściwości, które – przy dobrym projekcie i odpowiednim wykonaniu – pozwalają uznać go za dobry materac. Chcąc  zapewnić sobie najwyższy komfort i jakość snu, materac wysokoelastyczny powinniśmy umieścić na pierwszym miejscu listy, kiedy myślimy o tym, jaki materac wybrać

Choć wielu sprzedawców posiada w swojej ofercie materac wysokoelastyczny, zakup w sklepie stacjonarnym obarczony jest zazwyczaj ogromnym ryzykiem. Zwrot materaca wysokoelastycznego zakupionego w stacjonarnym sklepie powszechnie jest uniemożliwiany lub znacznie utrudniany. Bardzo często podobnie zachowują się producenci i sprzedawcy oferujący materace online.

Skorzystaj oferty od Onsen Sleeping – kup materac wysokoelastyczny Osaka Air objęty gwarancją zwrotu pieniędzy w ciągu 100 dni, jeśli zdecydujesz się go zwrócić. Dodatkowo wysokoelastyczny materac Osaka Air objęty jest 15-letnią gwarancją! Wypróbuj produkty Onsen Sleeping we własnej sypialni i przekonaj się, że na polskim rynku nie mają sobie równych.

Idealnym dodatkiem do materaca wysokoelastycznego są poduszki ortopedyczne, które dodatkowo zwiększają komfort oraz poprawiają podparcie kręgosłupa podczas snu.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materac Osaka Air, materac piankowy, materac z pianki, materac poliuretanowy, materac średnio twardy, materac H3

FAQ: Materac wysokoelastyczny

Co to jest materac wysokoelastyczny?

Materac wysokoelastyczny to materac do spania wykonany z poliuretanowej pianki wysokoelastycznej typu HR. Najlepszym dostępnym na polskim rynku materacem wysokoelastycznym jest materac Osaka Air, który poleca się w szczególności osobom ceniącym sobie komfort i dobre zdrowie.

Czy materac wysokoelastyczny działa?

Materac wysokoelastyczny działa! Zachowuje pełną sprężystość w trakcie użytkowania, cechując się znakomitą dynamiką. Dobrze zaprojektowany i wykonany materac wysokoelastyczny konturuje ciało, zapewniając też optymalną temperaturę snu.

Czy materac wysokoelastyczny jest zdrowy?

Materac wysokoelastyczny Osaka Air jest najlepszym wyborem dla osób dbających o komfort i zdrowie. Zapewnia on pełne i odpowiednie podparcie ciała, a w tym wsparcie kręgosłupa. Pozwala na swobodną zmianę pozycji spania i idealną wentylację.

Czy materac wysokoelastyczny jest wygodny?

Dobrze wykonany materac elastyczny jest najwygodniejszym z dostępnych na rynku materacy. Materac wysokoelastyczny o twardości wynoszącej 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców posiada twardość idealną, która pozwoli na zapewnienie pełnego komfortu snu.

Gdzie kupić niedrogi materac wysokoelastyczny?

Cena, jaką sprzedawcy oferują za materac wysokoelastyczny, zazwyczaj zawiera w sobie nawet kilkaset procent marży. Wybierz materac wysokoelastyczny Osaka Air i dokonaj zakupu bezpośrednio od polskiego producenta, którego zakup nie wiąże się z żadnym ryzkiem – masz aż 100 dni na zwrot materaca!

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybierać materac: