Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0
Poduszka ergonomiczna Hiro

Poduszka ergonomiczna Hiro

499,00 zł
Historia ceny
Kup teraz
+
Informacje o poduszce
Hiro to najwyższej jakości poduszka ortopedyczna do spania na boku i na plecach.

Poduszka ortopedyczna Hiro sprawdza się nie tylko w leczeniu i rehabilitacji spłyconej lordozy szyjnej, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz innych dolegliwości związanych z bólem szyi czy karku, ale też jako narzędzie służące profilaktyce prozdrowotnej. Jej stosowanie wpływa korzystnie na funkcjonowanie biopsychospołeczne człowieka.

Poduszka ortopedyczna Hiro wykonana jest z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR o korzystnych dla zdrowia właściwościach. Zastosowana w niej technologia powoduje, że nie przegrzewa głowy i nie zapada się nadmiernie w trakcie snu, co gwarantuje jej idealne dopasowanie do kształtu głowy oraz podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa.

Stosowanie poduszki ortopedycznej Hiro pozwala na w pełni swobodną zmianę pozycji do spania. Jej budowa pozwala na utrzymanie kręgosłupa w pozycji fizjologicznej przez całą noc, zarówno przy spaniu na boku, jak i przy spaniu na plecach.

Poszewka na poduszkę ortopedyczną Hiro wykonana została z wielokierunkowo elastycznej tkaniny o gramaturze wynoszącej aż 450 g/m2, która składa się w 99% z poliestru i 1% elastanu. Zastosowanie innowacyjnej technologii produkcji, a także unikalnego splotu, gwarantuje jej cyrkulację powietrza na najlepszym poziomie. Dodatkowo można ją łatwo zdjąć i wyprać. Zaś dla osób szczególnie dbających o cerę poduszkę ortopedyczną Hiro oferujemy również w wersji Skin+, która posiada dodatkowe, korzystne dla skóry właściwości.

Cały proces jej tworzenia oparty był o metodę design thinking oraz zgodnie z filozofią jobs to be done.

Produkcja poduszki ortopedycznej Hiro odbywa się w całości w Polsce i podlega rygorystycznej kontroli jakości.
+
Wymiary poduszki
ONSEN® oferuje poduszkę ortopedyczną Hiro w jednym, uniwersalnym rozmiarze.

Szerokość poduszki ortopedycznej Hiro wynosi 71 centymetrów.

Długość poduszki ortopedycznej Hiro wynosi 36 centymetrów.

Wysokość poduszki ortopedycznej Hiro wynosi:
  • 12 centymetrów do spania na boku;
  • 4 centymetry do spania na plecach;
  • 12 centymetrów z tyłu.
Ponieważ poduszki ortopedyczne ONSEN® nie są wycinane, ale odlewane ze specjalnie zaprojektowanych i przygotowanych form, nie istnieje możliwość wykonania produktu o innych wymiarach na zamówienie.

Specyfika procesu produkcyjnego powoduje, że poszczególne egzemplarze mogą nieznacznie różnić się rzeczywistymi wymiarami, co w żaden sposób nie wpływa na jakość produktu i jego funkcjonalność.
+
Dostawa i zwrot
ONSEN® oferuje darmową wysyłkę wszystkich zamówień z dostawą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, a także tanią dostawę na terenie krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wysyłka następuje najpóźniej w ciągu 48 godzin od zakupu. Dodatkowo dajemy możliwość zwrotu produktów w ciągu 100 dni od dnia otrzymania przesyłki. W tym czasie można w pełni korzystać z naszych materaców oraz poduszek ortopedycznych, testując je w zaciszu własnej sypialni.
+
Gwarancja

ONSEN® udziela na swoje produkty nawet 15 lat gwarancji! Okresy gwarancyjne wynoszą:

  • 15 lat na rdzeń (wkład) materaca;
  • 2 lata na pokrowiec materaca;
  • 10 lat na rdzeń poduszki;
  • 2 lata na pokrowiec poduszki;
  • 2 lata na pozostały asortyment.
+
100 dni na zwrot
Kierując się dobrem naszych Klientów i etycznym podejściem do prowadzenia firmy, ONSEN® oferuje możliwość zwrotu zakupionych produktów w ciągu 100 dni od ich doręczenia. Za okres ich testowania nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat, stąd też po otrzymaniu zwrotu oddajemy wpłacone pieniądze w całości.

Jako odpowiedzialny producent pewien jakości oferowanych produktów, ONSEN® pozwala na testowanie produktów w zaciszu własnej sypialni. Pozwala to w pełni ocenić ich funkcjonalność i stanowi innowacyjne rozwiązanie, którego nie oferuje dotychczas prawdopodobnie żaden inny polski producent materaców. Jednocześnie wyróżnia nas to spośród sklepów stacjonarnych.
+
Adaptacja do poduszki
Większość osób adaptuje się do poduszki ortopedycznej w ciągu kilku dni i nie doznaje z tego tytułu żadnych trudności. U niektórych osób proces adaptowania się ciała do nowej poduszki ortopedycznej może trwać jednak nawet do 5 tygodni.

Czas ten zależny jest od siły dolegliwości odcinka szyjnego kręgosłupa - im większe dolegliwości, tym proces adaptacji jest dłuższy. Zalecamy, aby osoby, które odczuwają w tym czasie dyskomfort stopniowo zwiększały czas spędzany na poduszce, zaś przez pozostały czas spały na tradycyjnej poduszce.
​​​​​​​
Rekomendujemy także, aby poduszki ortopedyczne ONSEN® stosować łącznie z materacem Osaka Air. Daje to gwarancję odpowiedniego konturowania ciała przy jednoczesnym zachowaniu fizjologicznej pozycji całego kręgosłupa, a nie tylko jego odcinka szyjnego. Dzięki temu działa się kompleksowo, co znacznie potęguje prozdrowotne właściwości poduszki ortopedycznej.
+
Więcej wiedzy
Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.
+
Przeciwwskazania i instrukcje
Wyrób jest przeznaczony do stosowania przez użytkowników nieprofesjonalnych (laików) zgodnie z instrukcją użytkowania. Materac piankowy oraz poduszka ortopedyczna nie posiadają przeciwwskazań do użytkowania. Ich używanie nie wymaga przeszkolenia. W przypadku nasilenia dolegliwości, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Instrukcje obsługi znajdziesz na stronie: https://onsen.eu/dokumenty
 
+
Dane EUDAMED
Basic UDI-DI:
5905123515022XM

UDI-DI:
59051235150264

Numer katalogowy (EAN):
5905123515026

Nazwy handlowe:
PL: Poduszka ortopedyczna Enso
EN: Orthopedic Pillow Enso
DE: Orthopädisches Kissen Enso

EUDAMED
Inne produkty, które możesz polubić:
Zestaw Premium
z materacem 160x200
Osaka Air 160x200 + Hiro/Hiro
5747,00 zł
+
Poduszka ergonomiczna
Hiro
Skin+
669,00 zł
+
Poszewka na poduszkę
Hiro Standard
Standard
99,00 zł
+

Dla kogo przeznaczona jest
poduszka ortopedyczna Hiro?

Osoby o masywnej sylwetce, kulturyści, a także osoby z nadwagą lub otyłością, których wzrost przekracza 165 centymetrów, a waga mieści się w przedziale 90-130 kilogramów. Poduszka wspomaga leczenie i rehabilitację zniesionej lordozy szyjnej, a także innych schorzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Sprawdza się w zmniejszaniu dolegliwości bólowych. Działa także profilaktycznie, zwiększa komfort snu i ilość snu głębokiego. Nie nadaje się dla osób o przeciętnej i filigranowej budowie ciała.
 
 

Poznaj poduszkę
ortopedyczną Hiro

Poznaj poduszkę
ortopedyczną HiroProdukt polski
Produkcję i sprzedaż poduszki ortopedycznej Hiro poprzedziło kilka lat projektowania oraz testowania prototypów przez osoby posiadające schorzenia odcinka szyjnego kręgosłupa, a przede wszystkim zniesioną lordozę szyjną i dyskopatię. Do testów zaprosiliśmy też osoby zdrowe, które stosują poduszki ortopedyczne profilaktycznie.

W cały proces projektowania i testowania poduszki ortopedycznej Hiro zaangażowany był zespół wybitnych specjalistów posiadających profesjonalną wiedzę z zakresu ortopedii, neurologii, fizjoterapii i psychologii. Dzięki temu poduszka ortopedyczna Hiro sprawdza się nie tylko w rehabilitacji spłyconej lordozy szyjnej, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz innych dolegliwości związanych z bólem szyi i karku, ale też jako narzędzie służące profilaktyce prozdrowotnej. Jej stosowanie wpływa korzystnie na funkcjonowanie biopsychospołeczne człowieka.

Poduszka ortopedyczna Hiro wykonana jest z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR o korzystnych dla zdrowia właściwościach. Tego rodzaju pianka poliuretanowa nie przegrzewa głowy dzięki zachowaniu otwartokomórkowej struktury w trakcie jej użytkowania. Dodatkowo nie zapada się nadmiernie w trakcie snu, co gwarantuje jej idealne dopasowanie do kształtu głowy oraz podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa. Tym samym eliminuje ona wszelkie wady poduszek ortopedycznych wykonanych z pianki termoelastycznej typu visco, czyli pianek z pamięcią.

Stosowanie poduszki ortopedycznej Hiro pozwala na swobodną zmianę pozycji do spania. Jej budowa pozwala na utrzymanie kręgosłupa w pozycji fizjologicznej przez całą noc, zarówno przy spaniu na boku, jak i przy spaniu na plecach. Poduszki ortopedycznej Hiro, podobnie jak żadnych innych poduszek, nie należy stosować przy spaniu na brzuchu.

Poduszka ortopedyczna Hiro umieszczona została w wielokierunkowo elastycznej tkaninie, która wydłuża jej żywotność i stanowi warstwę izolującą jej rdzeń od czynników zewnętrznych. Jednocześnie poszewka poduszki ortopedycznej Hiro wykonana została z wielokierunkowo elastycznej tkaniny o wysokiej gramaturze wynoszącej aż 450 g/m2, którą z łatwością można zdjąć i wyprać zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na metce pralniczej. Dla osób szczególnie dbających o cerę poduszkę ortopedyczną Hiro oferujemy również w wersji Skin+.
Jak spać na poduszce ortopedycznej Hiro?
Spanie na poduszce ortopedycznej Hiro jest bardzo proste. Kiedy śpimy na boku, głowy powinniśmy ułożyć w jej bocznej części, która jest wyższa. Nasze nosy mogą nieco wystawać poza kontur poduszki. Natomiast podczas spania na plecach głowa powinna znajdować się w centralnym zagłębieniu poduszki ortopedycznej Hiro. Pozwala to na ułożenie kręgosłupa w fizjologicznej, neutralnej pozycji. Osoby śpiące na brzuchu nie powinny stosować żadnych poduszek.
Dlaczego pianki stosowane przez ONSEN® są wyjątkowe?
Stosowane do produkcji poduszki ortopedycznej Hiro otwartokomórkowe pianki poliuretanowe typu HR są materiałem najnowszej generacji. Zapewniają one niespotykane dotąd połączenie nadzwyczajnej elastyczności, dynamiki i wentylacji. Ich zastosowanie w poduszkach ortopedycznych pozwala na zapewnienie optymalnych warunków snu dzięki idealnemu podparciu odcinka szyjnego kręgosłupa w fizjologicznej, neutralnej pozycji.
Poszewka na poduszkę w dwóch wersjach
ONSEN® oferuje poduszkę ortopedyczną Hiro w dwóch wersjach.

W podstawowej wersji poszewka poduszki ortopedycznej Hiro wykonana jest z klasycznego, delikatnego w dotyku i hipoalergiczego materiału cechującego się wielokierunkową elastycznością. Jego gramatura wynosi aż 450 g/m2.

Poduszka ortopedyczna Hiro oferowana jest także z poszewką wykonaną z innowacyjnego materiału Skin+, który został wzbogacony o probiotyk Bacillus indicus PD01. Jego działanie uelastycznia skórę i wpływa korzystnie na jej młody wygląd. Działanie materiału Skin+ porównywalne jest do codziennego stosowania kremów karotenoidowych.
Strefy podparcia
w poduszce ortopedycznej Hiro
1
3
2
2
4
4
1
Zagłębienie w centralnej części poduszki ortopedycznej Hiro, w którym podczas spania na plecach spoczywa głowa. Dzięki takiej konstrukcji głowa nie jest przyginana do mostka, a lordoza szyjna nie ulega zniesieniu (spłyceniu).
2
Idealnie zaprojektowany profil poduszki ortopedycznej Hiro pozwala na utrzymanie głowy w fizjologicznej pozycji podczas spania na boku.
3
Wyższe boki poduszki ortopedycznej Hiro służą do spania na boku. Gwarantują utrzymanie fizjologicznej, naturalnej krzywizny kręgosłupa niezależnie od boku, na którym śpisz.
4
Profile barkowe poduszki ortopedycznej Hiro mają fizjologiczny kształt. Umożliwia on naturalne ułożenie obręczy barkowej podczas spania na boku. Wspomagają też zachowanie właściwej pozycji głowy.
Na własnej skórze
przekonaj się o walorach
poduszki ortopedycznej Hiro
Kup Hiro
Obecne w sklepach poduszki i materace zbyt często nie spełniają swoich podstawowych zadań.


Nasze produkty otrzymały zupełnie inny charakter użytkowy, oparty wyłącznie na potrzebach i trudnościach doznawanych przez Klientów. Gwarantujemy ich komfort i funkcjonalność.
,,
Zaczęliśmy od zadania sobie z pozoru prostego pytania - DLACZEGO? To doprowadziło ONSEN® do stworzenia serii doskonałych i funkcjonalnych produktów do sypialni.
Na te pytania
odpowiedź
brzmi TAK!
+
Czy poduszka ortopedyczna Hiro jest odpowiednia dla osób ze spłyconą lordozą szyjną?
Tak! Poduszka ortopedyczna Hiro została zaprojektowana dla osób ze spłyceniem lordozy szyjnej. Pozwala ona przywrócić odpowiedni kształt odcinka szyjnego kręgosłupa w trakcie snu, co przy zniesionej lordozie szyjnej stanowi bardzo ważny element powrotu do zdrowia. Dowiedz się, jak spać na naszych poduszkach ortopedycznych, aby w pełni wykorzystać ich prozdrowotne właściwości.
+
Czy poduszka ortopedyczna Hiro posiada zewnętrzną poszewkę?
Tak! Każda sprzedana poduszka ortopedyczna Hiro wysyłana jest w poszewce. Rodzaj poszewki zależy od wyboru Klienta - może być to poszewka standardowa lub wykonana z innowacyjnego materiału Skin+. Na poszewce tej powinno się bezpośrednio spać. Jest ona bowiem wyposażona w zamek błyskawiczny, który pozwala ją zdjąć i prać w temperaturze do 40°C.
+
Czy jeśli nie mam problemów z kręgosłupem, to mogę spać na poduszce ortopedycznej Hiro?
Tak! Poduszka ortopedyczna Hiro to produkt medyczny klasy pierwszej, który służy nie tylko osobom potrzebującym pomocy ortopedycznej, ale też profilaktyce. Poduszka ortopedyczna Asana gwarantuje dłuższe utrzymanie zdrowego kręgosłupa dzięki zapewnieniu mu odpowiedniego wsparcia w trakcie snu.
Jak powstawały najlepsze
poduszki ortopedyczne ONSEN®
ZAKUPY BEZ RYZYKA
BEZPŁATNA DOSTAWA
Standardowa dostawa materaca, poduszek i innych produtków ONSEN® na terenie Polski jest bezpłatna, bez względu na wartość zamówienia! Dostawę do krajów Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego oferujemy w konkurencyjnych cenach, dzięki czemu także inni Europejczycy przekonują się o ich funkcjonalności.
EKSPRESOWA WYSYŁKA
Zamówienia składane w ONSEN® do godziny 11:00 w dni robocze są zazwyczaj wysyłane jeszcze tego samego dnia, a większość zamówień dociera do klientów w ciągu 48 godzin. Jesteśmy producentem, dlatego staramy się o właściwe zabezpieczenie stanów magazynowych, aby klienci mogli cieszyć się naszymi produktami jak najszybciej.
TESTUJ PRZEZ 100 DNI
ONSEN® jest pewien najwyższej jakości swoich produktów, dlatego oferujemy aż 100 dni na zwrot materaca, poduszek czy mebli, a także większości innych wyrobów, jakie znajdziesz w naszej ofercie. Możesz je przetestować w domu lub biurze, a następnie zwrócić i otrzymać pełen zwrot pieniędzy za swoje zamówienie. Prosto i przejrzyście.
Poznaj historię Klientów,
którzy zaufali produktom ONSEN®
Poduszka ergonomiczna Hiro
Produkty
ONSEN®
Materac piankowy
Osaka Air
2789,00 zł
Poduszka ergonomiczna
Yoko
409,00 zł
Poduszka ergonomiczna
Asana
439,00 zł
Poduszka ergonomiczna
Hiro
499,00 zł
Nakładka na materac
Mata Airflow Mesh 3D
279,00 zł
Zestaw Single
z materacem 90x200
3478,00 zł
2782,40 zł
Zestaw Classic
z materacem 120x200
5007,00 zł
4005,60 zł
Zestaw Premium
z materacem 160x200
5567,00 zł
4453,60 zł
Prześcieradło
Skin+
489,00 zł
Poduszka ergonomiczna
Asana Skin+
609,00 zł
Poduszka ergonomiczna
Yoko Skin+
579,00 zł
Poduszka ergonomiczna
Hiro Skin+
669,00 zł
Poduszka do spania
Skin+
149,00 zł
Poszewka na poduszkę
Asana Skin+
179,00 zł
Poszewka na poduszkę
Yoko Skin+
179,00 zł
Poszewka na poduszkę
Hiro Skin+
179,00 zł
Poszewka na poduszkę
Skin+ Classic
109,00 zł
Poszewka na poduszkę
Asana Standard
99,00 zł
Poszewka na poduszkę
Yoko Standard
99,00 zł
Poszewka na poduszkę
Hiro Standard
99,00 zł
Zestaw Premium
z materacem 200x200
6957,00 zł
5565,60 zł
Zestaw Single
z materacem 100x200
3898,00 zł
3118,40 zł
Zestaw Single
z materacem 80x200
3198,00 zł
2558,40 zł
Poduszka ergonomiczna
Enso
469,00 zł
Poduszka ergonomiczna
Enso Skin+
639,00 zł
Poszewka na poduszkę
Enso Standard
99,00 zł
Poszewka na poduszkę
Enso Skin+
179,00 zł
Zestaw Premium
z materacem 180x200
5987,00 zł
4789,60 zł
Zestaw Classic
z materacem 140x200
5287,00 zł
4229,60 zł
Krzesło anatomiczne
Seiza
1499,00 zł
Pokrowiec na materac
Premium
398,00 zł
Usługa dodatkowa
Transport materaca
199,00 zł
Zestaw pościeli dla alergików
Dani
657,00 zł
558,45 zł
Poszewka na poduszkę
Dani
59,00 zł
Poszwa na kołdrę
Dani
169,00 zł
Materac piankowy
Osaka Air
2 789,00 PLN
Poduszka ergonomiczna
Yoko
409,00 PLN
Poduszka ergonomiczna
Asana
439,00 PLN
Poduszka ergonomiczna
Hiro
499,00 PLN
Nakładka na materac
Mata Airflow Mesh 3D
279,00 PLN
Zestaw Single
z materacem 90x200
3 478,00 PLN
Zestaw Classic
z materacem 120x200
5 007,00 PLN
Zestaw Premium
z materacem 160x200
5 567,00 PLN
Prześcieradło
Skin+
489,00 PLN
Poduszka ergonomiczna
Asana Skin+
609,00 PLN
Poduszka ergonomiczna
Yoko Skin+
579,00 PLN
Poduszka ergonomiczna
Hiro Skin+
669,00 PLN
Poduszka do spania
Skin+
149,00 PLN
Poszewka na poduszkę
Asana Skin+
179,00 PLN
Poszewka na poduszkę
Yoko Skin+
179,00 PLN
Poszewka na poduszkę
Hiro Skin+
179,00 PLN
Poszewka na poduszkę
Skin+ Classic
109,00 PLN
Poszewka na poduszkę
Asana Standard
99,00 PLN
Poszewka na poduszkę
Yoko Standard
99,00 PLN
Poszewka na poduszkę
Hiro Standard
99,00 PLN
Zestaw Premium
z materacem 200x200
6 957,00 PLN
Zestaw Single
z materacem 100x200
3 898,00 PLN
Zestaw Single
z materacem 80x200
3 198,00 PLN
Poduszka ergonomiczna
Enso
469,00 PLN
Poduszka ergonomiczna
Enso Skin+
639,00 PLN
Poszewka na poduszkę
Enso Standard
99,00 PLN
Poszewka na poduszkę
Enso Skin+
179,00 PLN
Zestaw Premium
z materacem 180x200
5 987,00 PLN
Zestaw Classic
z materacem 140x200
5 287,00 PLN
Krzesło anatomiczne
Seiza
1 499,00 PLN
Pokrowiec na materac
Premium
398,00 PLN
Usługa dodatkowa
Transport materaca
199,00 PLN
Zestaw pościeli dla alergików
Dani
657,00 PLN
Poszewka na poduszkę
Dani
59,00 PLN
Poszwa na kołdrę
Dani
169,00 PLN
Newsletter - bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera ONSEN® i otrzymaj 10% rabatu na nieprzecenione produkty oraz bieżące informacje o kolejnych promocjach i nowych produktach!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
[BANER-WZ]
Tworzymy dla ludzi, a nie dla sklepów!
Poznaj najbardziej funkcjonalny materac piankowy Osaka Air oraz inne nasze produkty!