Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Jakie jest jobs to be done materaca?

6 września 2020
Jobs to be done, materac 160x200, funkcjonalne materace

W dzisiejszych czasach, kiedy rynek oferuje wiele materaców i poduszek łudząco do siebie podobnych z zewnątrz, lecz o zupełnie różnych cechach i parametrach, zrozumienie potrzeb klientów jest kluczowe dla zapewnienia im właściwego rozwiązania. Odkrycie tego, jakie cele i zadania stoją za zakupem danego produktu, pozwala dostarczyć swoim klientom dokładnie to, czego potrzebują. Dlatego też Seth Godin wprowadził pojęcie jobs to be done, które skupia się na rozumieniu celów, jakie klienci chcą osiągnąć przez zakup danego produktu.

Pojęcie to jest nam w ONSEN® bardzo bliskie, bowiem stosujemy je przy tworzeniu każdego z naszych materaców, poduszek, prześcieradeł oraz całej gamy innych wyrobów, które służą do zdrowego snu, a także ergonomicznego życia. Lecz to właśnie dobry materac jest jednym z ważniejszych elementów sypialni i ma ogromny wpływ na jakość snu, a tym samym na nasze zdrowie i samopoczucie.

Dlatego wiemy, że przy wyborze materaca nie chodzi tylko o wybór konkretnego produktu dla samego jego posiadania, ale o osiągnięcie określonych celów, takich jak choćby zapewnienie wygodnego i zdrowego snu, ale coraz częściej również zmniejszenie bólu pleców czy poprawienie ogólnej jakości życia. Dzięki temu, że wiemy jaka praca do wykonania stoi przed materacem czy poduszką, zapewniamy swoim klientom możliwie najlepsze doświadczenia w zakresie snu.

Wygodny materac, piankowe materace, komfortowy sen

Czym jest jobs to be done?

Filozofia jobs to be done to podejście, które skupia się na rozumieniu rzeczywistych potrzeb klientów, a nie tylko na samych produktach czy usługach, jakie oferujemy. Zamiast pytać, co możemy sprzedać klientom, zadajemy sobie pytanie, jakie problemy chcą oni rozwiązać i jakie cele chcą osiągnąć.

Seth Godin, znany amerykański marketer i autor bestsellerowych książek, propaguje ideę jobs to be done jako sposób na osiągnięcie przewagi nad innymi produktami czy usługami. Według niego, kluczem do sukcesu biznesowego jest wyłącznie zrozumienie i spełnienie potrzeb klientów w sposób, który przynosi im rzeczywiste korzyści.

Stosowane przez nas jobs to be done to podejście, które może być zastosowane w każdej branży oraz przy tworzeniu każdego rodzaju produktu czy usługi. Nie chodzi w nim tylko o sprzedaż produktu, ale głównie chodzi o rozwiązanie problemu, z którym klient się zmaga. Dlatego tak ważne jest zrozumienie, co dokładnie chce osiągnąć konsument i jakie są jego priorytety.

Aby móc w pełni wykorzystać podejście jobs to be done, warto zastosować techniki badawcze, takie jak szczere i głębokie wywiady z klientami czy obserwacja zachowań klientów. W ten sposób możemy poznać ich potrzeby, preferencje oraz nawyki zakupowe. Bardzo istotne jest zastosowanie także design thinking, co pozwoli nam na oferowanie najlepszych rozwiązań w dostępnych technologiach, choć znacznie zwiększy koszta działalności.

Dzięki podejściu jobs to be done możemy skutecznie dopasować nasze produkty czy usługi do potrzeb klientów i zyskać przewagę. Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, co chce osiągnąć klient oraz to jak możemy mu w tym pomóc. Ponieważ jednak świat się zmienia, podejście to powinno łączyć się z filozofią infinity game, która idealnie dopasowuje nas do zmienności otoczenia.

Pokrowiec na materac, jakość materaca, dobór materaców

Jaką pracę powinien wykonać materac?

Pierwszą, a jednocześnie najważniejszą pracą, jaką ma za zadanie wykonać materac, jest zapewnienie wygody i spokojnego snu. Klient słusznie oczekuje od materaca, że zapewni on komfort i zdrowie. To jest kluczowe, ponieważ jakość snu ma bezpośredni wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie, samopoczucie i ogólną jakość życia. Klienci poszukują więc materaca, który będzie dostosowany do ciała, minimalizując ryzyko wszelkiego dyskomfortu, jaki może w ostateczności negatywnie wpływać na ich sen.

Wielu ludzi boryka się z różnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak bóle głowy, pleców, stawów, czy kręgosłupa, które mogą znacznie wpływać na jakość ich snu. Dlatego istotne jest by materac był zaprojektowany tak, aby mógł dostosować się do kształtu ciała użytkownika, wspierając jednocześnie kręgosłup w naturalnej pozycji. To jest kluczowe dla minimalizacji nacisku na ciało i zapewnienia pełnego relaksu mięśni podczas snu, a także dla skutecznej regeneracji.

Łączy się to z drugim jobs to be done, które materac powinien posiadać, a jakim jest promowanie zdrowia i dobrej jakości snu. Wiele badań naukowych pokazuje, że temperatura otoczenia i ciała ma zasadnicze znaczenie dla zdrowego, regenerującego snu. Gdy temperatura ciała jest zbyt wysoka, może to prowadzić do niespokojnego snu i częstego budzenia się w nocy. W tym kontekście materac, który jest zdolny do utrzymania właściwej temperatury ciała i umożliwienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza, odgrywa fundamentalną rolę.
Zadaniem materaca jest rozwiązywanie problemów użytkowników, a także zaspokajanie ich potrzeb. Dlatego materac do spania powinien być funkcjonalny.
Musimy pamiętać również, że materac to inwestycja na lata, a nie jeden z wielu produktów, które wymienia się co kilka miesięcy. Dlatego konsumenci oczekują, że ich materac będzie trwały i tym samym zachowa swoje kluczowe właściwości przez długi czas. Chodzi o to, aby materac nie tylko był wygodny na początku, ale aby zapewniał tę samą wygodę i wsparcie ciała nawet po kilkunastu latach intensywnego użytkowania.

Dla części osób ważne może być również jobs to be done oparte bezpośrednio na wrażeniach estetycznych. Zatem także zaspokojenie potrzeb estetycznych klienta jest istotną pracą, jaką funkcjonalny materac ma do wykonania. W przestrzeni domowej, a zwłaszcza w sypialni, materac jest nie tylko funkcjonalnym przedmiotem, ale również częścią całego wnętrza. Dlatego klientom zależy, aby materac dobrze wyglądał i pasował do stylistyki ich sypialni.

W dobie szybkiego tempa życia i wielu obowiązków, klienci oczekują również, że materac będzie nie tylko wygodny i zdrowy dla snu, ale także łatwy w utrzymaniu czystości i konserwacji. Istotne jest też, aby materac był łatwy do przenoszenia, szczególnie podczas przeprowadzek, zmiany konfiguracji sypialni lub prostych czynności takich jak zmiana pościeli. Powinien być on także łatwy do czyszczenia. Można więc przyjąć, że kolejnym jobs to be done materaca jest zapewnienie klientowi łatwości obsługi i konserwacji. To bowiem cechy, jakie ułatwiają życie klientom oraz pozwalają im cieszyć się z komfortu i zalet materaca bez zbędnych trudności.
Jak sprawdzić materac, jobs to be done, materace dla informatyków

Materac, który spełnia potrzeby i rozwiązuje trudności

Produkowany przez nas materac Osaka Air jest zaprojektowany, aby spełniać oczekiwania klientów. Jego podstawowym jobs to be done jest pełne zaspokajanie potrzeb klientów, a także możliwie szerokie rozwiązywanie ich problemów. Wykorzystujemy w tym celu zaawansowane technologie, które pozwalają na wsparcie dla różnych typów ciał i pozycji snu.

Takie holistyczny podejście do projektowania materaca ma na celu zapewnienie użytkownikom najwyższej jakości snu. Zamiast skupiać się tylko na wyglądzie materaca i jego opisie marketingowym, skupiliśmy się na parametrach, które przekładają się na funkcjonalność. Dzięki tym cechom materac Osaka Air wpływa na całościowe doświadczenie użytkownika, a w efekcie nie tylko poprawia jakość snu, ale także przyczynia się do zdrowia i samopoczucia użytkowników.

Jego konstrukcja jest zaprojektowana tak, aby w maksymalnym stopniu przepuszczać powietrze, co pomaga regulować temperaturę i zapewnia użytkownikowi świeżość przez całą noc. Materac posiada specjalną siatkę Aero 3D, a także system poprzecznych kanałów wentylacyjnych, które pomagają utrzymać optymalną temperaturę ciała niezależnie od warunków, jakie panują na zewnątrz. To zaś nie tylko poprawia higienę snu, ale także pomaga w zapobieganiu dolegliwościom zdrowotnym, takim jak nadmierne pocenie się w nocy.

Jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują długotrwałe użytkowanie bez ryzyka utraty komfortu i wsparcia. Umieszczone w nim pianki wysokoelastyczne o wysokiej gęstości, nie tylko dostosowują się do kształtu ciała użytkownika, ale są odporne na wygniatanie, co przekłada się na komfort snu. Odpowiadająca za konturowanie ciała pianka visco została umieszczona w drugiej warstwie materaca, co pozwala czerpać z jej korzyści, a jednocześnie niweluje wady.

Także pokrowiec materaca jest wykonany z trwałego, ale jednocześnie miękkiego i oddychającego materiału, który jest łatwy do czyszczenia i może być zdejmowany do prania. Jego gramatura wynosi aż 550 g/m2, co znacznie przewyższa tradycyjne pikowane pokrowce. To zapewnia, że materac nie tylko przetrwa wiele lat użytkowania, ale będzie też wyglądał i pachniał świeżo przez cały ten czas.

Każdy szczegół materaca Osaka Air został przemyślany i wykonany z najwyższą starannością. Doskonale komponuje się z każdym wnętrzem, zarówno tym minimalistycznym, jak też w przypadku nowoczesnej sypialni wykonanej w praktycznie dowolnym stylu. Jego wygląd pozwala na harmonijne dopasowanie materaca do wnętrza sypialni. Natomiast subtelne linie zmyślnie połączone z delikatnymi i trwałymi szwami, wywierają uzasadnione jakością wrażenie, że jest to materac luksusowy i stylowy, mimo niskiej ceny.

Co ważne, jest to materac eco-friendly, którego wpływ na środowisko został przez nas zredukowany do niezbędnego minimum, aby maksymalnie przyczynić się do zdrowego i zrównoważonego stylu życia. Jednocześnie objęty jest aż 15 letnią gwarancją oraz programem zwrotów w ciągu 100 dni, co daje możliwość sprawdzenia materaca we własnej sypialni.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.

Materac dla programisty, materace dla specjalistów, aranżacja sypialni

FAQ: Jobs to be done

Czym jest podejście jobs to be done w kontekście wyboru materaca?

Jobs to be done to podejście, które skupia się na zrozumieniu rzeczywistych potrzeb klientów, a nie tylko na samych produktach czy usługach. W kontekście wyboru materaca jobs to be done odnosi się do zrozumienia, jakie cele i zadania stoją za zakupem materaca. Jest to na przykład zapewnienie wygodnego i zdrowego snu, zmniejszenie bólu pleców, czy poprawa ogólnej jakości życia.

Jakie są główne jobs to be done materaca?

Głównymi jobs to be done materaca jest zapewnienie wygodnego i spokojnego snu, dostosowanie się do kształtu ciała użytkownika, wspieranie kręgosłupa w naturalnej pozycji, minimalizacja nacisku na ciało oraz utrzymanie właściwej temperatury ciała przy odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Praca, jaką ma wykonać funkcjonalny materac, opiera się na rozwiązywaniu problemów klienta i zaspokajaniu jego potrzeb.

Jakie problemy może rozwiązać dobrze dobrany materac?

Dobrze dobrany materac może rozwiązać wiele problemów, takich jak bóle głowy, pleców, stawów, czy kręgosłupa. Te natomiast mogą wpływać na jakość snu. Przez dostosowanie się do kształtu ciała użytkownika i wspieranie kręgosłupa w naturalnej pozycji, materac może minimalizować nacisk na ciało i zapewnić pełen relaks mięśni podczas snu. 

Jakie są oczekiwania klientów względem materaca?

Klienci oczekują, że materac zapewni im komfort i zdrowie poprzez dostosowanie się do ich ciała, minimalizację dyskomfortu, wsparcie dla kręgosłupa oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Dodatkowo, ponieważ materac jest inwestycją na lata, klienci oczekują, że będzie on trwały i zachowa swoje kluczowe właściwości przez długi czas.

Czy temperatura otoczenia wpływa na jakość snu?

Tak, temperatura otoczenia ma znaczący wpływ na jakość snu. Nasze ciała mają naturalny rytm dobowy, który reguluje wiele procesów fizjologicznych, w tym temperaturę ciała. Podczas snu ciała naturalnie dążą do obniżenia temperatury. Jeśli temperatura otoczenia jest zbyt wysoka, może to utrudnić naturalny proces obniżania temperatury ciała, co prowadzi do niespokojnego snu i częstego budzenia się w nocy. Z drugiej strony, jeśli temperatura otoczenia jest zbyt niska, może to prowadzić do braku komfortu i przerywania snu. Dla większości ludzi, optymalna temperatura do spania wynosi około 18-22 stopni Celsjusza, ale to może się różnić w zależności od indywidualnych preferencji i nawyków snu. Właściwe zarządzanie temperaturą otoczenia może przyczynić się do poprawy jakości snu i ogólnego samopoczucia.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybierać materac: