Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

5 sygnałów, że już czas na materac

20 czerwca 2024
Czas na materac, zmiana materaca, co ile wymienia się materace
Nikt nie wątpi już, że dobry materac jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na jakość snu. Często jednak zapomina się o wymianie materaca, co może prowadzić do problemów zdrowotnych oraz obniżenia komfortu życia. Niewłaściwy materac może bowiem powodować bóle pleców i zmniejszać efektywność snu, co zmniejsza możliwość regeneracji. Warto móc jednoznacznie stwierdzić, kiedy przyszedł czas na materac, aby w porę go wymienić.

Jeśli doświadczasz bólu pleców czy problemów z alergiami, może to być znak, że Twój stary materac nadaje się do wymiany. Najpewniej bowiem stracił swoje właściwości, co zmniejszyło jego funkcjonalność. W tym poradniku przedstawiamy pięć kluczowych sygnałów, które skłaniają do zakupu nowego materaca.
Materac na bolące plecy, materace na chory kręgosłup, sklep z materacami

Bóle pleców i stawów

Pierwszym znakiem, że to już czas na materac, jest u większości ludzi pojawienie się lub nasilenie bólu pleców i stawów po przebudzeniu, co wynika z niewłaściwego wsparcia. Z biegiem czasu materac traci elastyczność, bowiem pianki ulegają degradacji. W przypadku zastosowania pianek zamkniętokomórkowych, następuje to niezwykle szybko. Z kolei w materacach z pianek otwartokomórkowych, trwa to niekiedy dziesiątki lat. Wiąże się to z utratą zdolności materaca do podtrzymywania kręgosłupa w naturalnej pozycji. Nieodpowiednie wsparcie może prowadzić do napięć mięśniowych i dyskomfortu, które przeszkadzają w wysypianiu się.

Z pomocą przychodzi materac Osaka Air, który został zaprojektowany z myślą o optymalnym podparciu kręgosłupa. Dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji, materac ten zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru ciała, co pomaga zredukować bóle pleców i stawów do minimum. Z kolei technologia Aero 3D skutecznie wspomaga cyrkulację powietrza, co zwiększa komfort snu.

W procesie tworzenia materaca ONSEN® wykorzystano unikalną metodę design thinking, co pozwoliło na uwzględnienie rzeczywistych potrzeb użytkowników, aby stworzyć produkt, jaki je zaspokaja. Dzięki temu materac ten jest w pełni komfortowy, ale przy tym wspiera higienę snu, co jest kluczowe dla regeneracji organizmu, jaką sen zapewnia.
Materac na bolący kręgosłup, materace na chore biodra, choroby kręgosłupa

Widoczne odkształcenia i wgniecenia

Wpływ, jaki odkształcenia materaca wywierają na jakość snu jest powszechnie znany. Widoczne na powierzchni materaca odkształcenia i wgniecenia to wyraźny sygnał, że stracił on swoją pierwotną strukturę. Takie deformacje prowadzą do nieprawidłowego ułożenia ciała podczas snu, co skutkuje dyskomfortem. Docelowo mogą wywołać dolegliwości kręgosłupa, które będą wymagać leczenia.

Kultowy wśród rozsądnych ludzi materac Osaka Air wyposażony jest w innowacyjną siatkę Aero 3D, która wspomaga cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci, ale też delikatnie utwardza materac. Dzięki temu materac zachowuje swoją formę i elastyczność przez dłuższy czas, co przekłada się na jego trwałość i komfort użytkowania, jakie trwają przez wiele lat.

W ONSEN® stawiamy na długą żywotność wszystkich produktów. Stosowane przez nas podejście infinite game, oprócz istotnej idei biznesowej, pozwala nam tworzyć materace, które służą przez wiele lat, zapewniając użytkownikom najwyższy komfort snu. Nasz sztandarowy materac Osaka Air jest tego doskonałym przykładem.
Czas na materac, żywotność materaca, dziury w materacu

Problemy z alergią lub astmą

Czujesz, że stary materac jest siedliskiem alergenów? Czas na materac, który nie będzie przyjazny dla kurzu, roztoczy czy owadów, jakie negatywnie wpływają na zdrowie,a  szczególnie u osób cierpiących na uczulenia czy astmę. Wymiana takiego materaca jest kluczowa dla utrzymania właściwej higieny snu, ale także dla zdrowia dróg oddechowych.

Dzięki zastosowaniu wyłącznie pianek o otwartych komórkach, jakimi są pianki HR i V, materac Osaka Air jest zdecydowanie mniej podatny na gromadzenie kurzu i alergenów w swoim wnętrzu, a dodatkowo zapewnia przepływ powietrza. Z kolei zawarta w nim technologia Aero 3D wspomaga odprowadzanie wilgoci, co ogranicza rozwój pleśni i roztoczy.

Odpowiedni materac piankowy, taki jak materac ONSEN®, może znacząco poprawić jakość snu alergików. Inwestycja w nowy materac to nie tylko lepszy komfort, ale przede wszystkim profilaktyka zdrowotna, która przynosi wymierne korzyści w codziennym życiu. Funkcje materaca Osaka Air wspierają bowiem funkcjonowanie biopsychospołeczne, co wynika ze zwiększania ilości snu głębokiego.
Materac dla alergika, materace na roztocza, czyszczenie materaca piankowego

Częste przebudzenia w nocy

Stary materac wywołuje częste przebudzenia w nocy, przez które się nie wysypiasz? Jeśli budzisz się z powodu dyskomfortu lub bólu, jest to znak, że materac nie spełnia swojej roli. Taki stan może prowadzić do chronicznego zmęczenia, co prowadzi do obniżenia jakości życia.

Dzięki swojej warstwowej konstrukcji i jakościowym materiałom, nasz materac Osaka Air minimalizuje minimalizuje punkty nacisku, co wspomaga relaksację, a przy tym umożliwia swobodne zmiany pozycji podczas snu. To sprawia, że sen staje się bardziej regenerujący, a przebudzenia w nocy zdarzają się rzadziej.

Warto zrozumieć, jak ogromny jest wpływ materaca na efektywność snu, co poprawia jego efektywność. Z kolei to przekłada się na lepsze samopoczucie i większą energię w ciągu dnia. Inwestycja w wysokiej jakości materac to inwestycja w zdrowie i komfort życia, na który każdy zasługuje.
Materac na dyskopatię, regeneracja na materacu, jak łatwiej wstawać

Podeszły wiek materaca

Eksperci zalecają wymianę materaca co 7-10 lat, co zawsze zależy od jego jakości i eksploatacji. Na przykład wiele materaców sprężynowych należy wymienić szybciej z powodu wygniatających się sprężyn. Oczywiście nawet najlepszy materac z czasem traci swoje właściwości. W przypadku funkcjonalnego materaca Osaka Air jest to minimalnie 15 lat.

Gdzie kupić materac na łóżko? Tylko od uczciwego polskiego producenta, jakim jest ONSEN®. W pełni funkcjonalne materace, takie jak materac ONSEN®, oferują zaawansowane technologie, które znacząco poprawiają jakość snu, zwiększając ilośc snu głębokiego. Inwestując w nowy funkcjonalny materac, zyskujesz nie tylko komfort, ale również wsparcie dla zdrowia kręgosłupa.

Wymiana materaca to decyzja, która przynosi wymierne korzyści zdrowotne, co przekłada się na wygodę. Wybierając funkcjonalny materac Osaka Air, inwestujesz w produkt zaprojektowany z myślą o długotrwałym użytkowaniu i maksymalnym komforcie, który utrzyma się przez całą noc. Nie warto czekać, aż stary materac zacznie negatywnie wpływać na Twoje zdrowie.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.
Gdzie kupić materac na łóżko, jak dobrać materac na kręgosłup, producent materacy piankowych

FAQ: Czas na materac

Z jakiego powodu materac żółknie?

Materac może żółknąć z powodu potu, stosowania kosmetyków lub starzenia się materiałów. Warto jednak pamiętać, że każda pianka poliuretanowa (T, HR lub V) naturalnie żółknie w wyniku utleniania i pod wpływem promieni UV. Ustawienie materaca w zacienionym miejscu i stosowanie dobrego pokrowca, a także częste jego prania, pomoże w zapobieganiu żółknięciu. Samo żółknięcie najczęściej nie wpływa na działanie materaca.

Z jakiego powodu materac skrzypi?

Materac skrzypi tylko wtedy, gdy jest materacem sprężynowym, a w tym pocket lub multipocket. Jest to spowodowane naturalnymi właściwościami stali, z której wytwarza się sprężyny. Niekiedy skrzypienie może nie wychodzić z materaca, ale z ramy łóżka lub stelaża. Warto więc to zweryfikować.

Z jakiego powodu materac pleśnieje?

Materac pleśnieje z powodu wilgoci, która może wynikać z braku odpowiedniej wentylacji, potu, rozlanych płynów lub wysokiej wilgotności w pokoju. Pleśń szybciej rozwinie się w materacu z kokosem, gryką czy innymi naturalnymi materiałami, bowiem tych nie da się w pełni wyczyścić, a nawet wyczyszczone posiadają porowatą strukturę, która stanowi idealne środowisko dla rozwoju pleśni i nie tylko. Warto więc postawić na materace z pianek, a w szczególności antyalergiczny materac Osaka Air.

Z jakiego powodu materac się zapada?

Materac zapada się, gdy jego pianki lub sprężyny tracą elastyczność i nie wracają do pierwotnego kształtu. Rzadko jest to wynikiem długotrwałego użytkowania, a najczęściej powodem zapadania się materaca jest zastosowanie materiałów niskiej jakości. W przypadku sprężyn i pianek T, zapadanie się może nastąpić po kilku miesiącach użytkowania. Natomiast bardzo gęste pianki HR mogą wytrzymać do kilkudziesięciu lat.

Co ile wymieniać swój materac do spania?

Co do zasady materace należy wymieniać co maksymalnie 10 lat, w zależności od jego jakości i stopnia użytkowania. Wiele materaców wymieniać trzeba jednak już po 2 latach, co wynika z ich słabej jakości. Z kolei bardzo dobre materace funkcjonalne wymieniać można co 15 lat.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...