Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Infinite game – limity nas nie ograniczają!

10 kwietnia 2023
Nieskończona gra, Simon Sinek, etyczna marka, firma godna zaufania
Infinite game to koncepcja, która jest popularna w świecie biznesu i rozwoju osobistego. Simon Sinek wprowadził ją do naszej świadomości jako sposób myślenia o świecie bez granic i ograniczeń. Polega ona na dążeniu do osiągnięcia celów bez ustalania określonego końca przy na ciągłym dążeniu do poprawy. Jest swoistym pertetuum mobile, który doskonale współgra z ideą zaczynaj od DLACZEGO, także stworzoną przez Simona Sineka.

Ta autorska koncepcja znalazła zastosowanie również w wielu innych dziedzinach, a przede wszystkim w branży wellness. Polska firma ONSEN®, która zajmuje się produkcją materaców, poduszek i akcesoriów do snu, wykorzystuje infinite game jako fundament swojego biznesu. Dążąc do ciągłego doskonalenia swoich produktów i procesów, w ONSEN® nieustannie poszukujemy nowych sposobów na poprawę jakości snu swoich klientów. Bezustannie szukamy rozwiązań, które mogłyby uczynić nasze wyroby jeszcze lepszymi.
Polski producent materaców, polskie pianki, wygodne materace, zdrowy materac

Fundamenty infinite game

Fundamenty infinite game opierają się na koncepcji nieskończonej mentalności. Ta zaś jest kluczowa dla osiągania sukcesu w biznesie, rozwoju osobistym oraz w życiu prywatnym. Ideę tę wprowadził Simon Sinek, popularny autor książek i wykładowca, który uważa, że osoby kierujące nieskończoną mentalnością, osiągają większe zadowolenie z życia.
 
Gra nieskończona opiera się na pięciu filarach:
  1. Odwadze do przewodzenia (ang. courage to lead), która polega na podejmowaniu trudnych decyzji oraz na przyjmowaniu odpowiedzialności za wyniki swojej firmy. Przywódcy, którzy mają nieskończony umysł, muszą być gotowi do podejmowania ryzyka i działań, jakie zapewnią długoterminowy sukces. Muszą także mieć świadomość, że nie wszystko zawsze będzie się udawać, ale ważne jest, aby być zdeterminowanym i nie bać się przeciwności losu.
  2. Egzystencjalnej elastyczności (ang. existential flexibility), która polega na umiejętności adaptowania się do zmieniających się warunków biznesowych i otoczenia. Przywódcy z nieskończonym umysłem muszą mieć elastyczność, aby zmieniać swoją strategię i kierunek, jeśli sytuacja na rynku na to wymaga.
  3. Posiadaniu wartościowych rywali (ang. have worthy rivals), co polega na uznaniu wartości konkurencji i podejściu do niej jako do partnera, od którego można się uczyć i dzięki temu rozwijać. W odróżnieniu od skończonej gry, w nieskończonej grze konkurencja nie jest postrzegana jako wróg, ale jako partner, który przyczynia się do podnoszenia jakości i innowacyjności produktów czy usług.
  4. Sprawiedliwej przyczynie (ang. just cause), która polega na określeniu celu, jaki nie jest osiągalny w krótkim czasie, ale wymaga ciągłej pracy i zaangażowania na długą metę. Takim celem może być poprawa jakości życia, zmniejszenie nierówności społecznych, ochrona środowiska czy dowolna inna sprawa o dużym znaczeniu.
  5. Zaufanym zespole (ang. trusting teams), a więc drużynie opartej na wzajemnym szacunku, zaufaniu i otwartości. W nieskończonej grze, zaangażowanie i zaufanie pracowników jest kluczowe dla osiągnięcia długoterminowego sukcesu. Przywódcy z nieskończonym umysłem muszą stworzyć atmosferę zaufania, w której pracownicy czują się komfortowo i chętnie podejmują inicjatywy, jakie przyczyniają się do rozwoju firmy.
Materace z Torunia, producent materaców, funkcjonalność, materac piankowy 160x200

Znamy moc nieskończoności

Znając moc infinite game, można obrócić swój biznes do góry nogami. Oczywiście tylko wtedy, gdy wierzy się w nią tak silnie, jak my to robimy. I wyłącznie wtedy, kiedy się ją z pasją realizuje. Otworzenie oczu na świat i zrozumienie idei braku konkurencji jest jednak dla wielu osób zbyt trudne do zrozumienia.

Na inifinity game składa się w pierwszej kolejności dążenie do ciągłego rozwoju. Oznacza to, że nieustannie dążymy do doskonalenia swoich umiejętności, zdobywania nowych doświadczeń i rozwijania swojego potencjału. W ten sposób unikamy stagnacji i pozwalamy rozwijać się również naszym produktom. To właśnie dzięki temu oferowany przez nas materac Osaka Air stał się kultowym, przez wielu najbardziej pożądanym na rynku materacem do spania.

Dążenie do osiągania celów nie ma dla nas ustalonego i określonego końca. To oznacza, że naszym celem nie jest jednorazowe zwycięstwo czy osiągnięcie określonego wyniku, lecz ciągłe dążenie do poprawy. Dzięki temu nie skupiamy się tylko na wyniku końcowym, ale na tym, co robimy po drodze. Pozwala nam to cieszyć się całym procesem tworzenia idealnych materaców piankowych i poduszek ortopedycznych, a nie tylko efektem końcowym. Jednocześnie nie skupiamy się tylko na tym, co robimy teraz, ale patrzymy w daleką przyszłość. Planujemy swoje działania z perspektywą długoterminową, unikając podejmowania impulsywnych decyzji. Skupiamy się na tym, co dla naszych klientów będzie najlepsze w dłuższej perspektywie czasowej.

Choć mamy świadomość tego, że wielu polskich i międzynardowych producentów materaców postrzega nas jako swoją konkurencję, my tak o nich nie myślimy. Nie rywalizujemy z innymi i nie chcemy z nimi rywalizować. Naszym celem jest dawanie rozsądnym ludziom rzetelnej wiedzy po to, aby obalili panujące status quo. Myśląc inaczej, budujemy obustronne relacje z klientami, a także wspólnie z nimi tworzymy nową rzeczywistość opartą na funkcjonalnych oraz niemających żadnej konkurencji produktach. To dzięki tej kooperacji klienci dzwonią do nas i chwalą nie tylko za najlepsze materace czy poduszki, ale także za pokaźną dawkę przydatnej w życiu wiedzy i kompleksową obsługę.

Nie przestajemy propagować rzetelnej wiedzy na tematy związane nie tylko z materacami czy poduszkami, ale również zdrowiem, stylem życia czy innymi tematami istotnymi z punktu widzenia całościowego funkcjonowania człowieka. W tym celu prowadzimy dla Was pełen cennych artykułów blog o spaniu, a także podejmujemy szeroką aktywność w mediach społecznościowych. Składa się na nią ONSEN® Podcast cyklicznie publikowany w Spotify, jak również szereg filmów tematycznych w kanale ONSEN® prowadzonym na YouTube. Posiadamy także własne profile w: Dzięki obecności w różnych mediach społecznościowych, propagujemy wiedzę i wykonujemy swoją misję społeczną możliwie najszerzej, a tym samym najskuteczniej. Zachęcamy tym samym do subskrybowania, komentowania i udostępniania naszych treści. Dzięki temu status quo zostanie w końcu rozbite, dzięki czemu wszyscy będziemy się lepiej wysypiać.
KOMPAS

Od inspiracji do wdrożenia

Wdrożenie koncepcji infinite game w życie to nie łatwa sprawa. Jeszcze trudniejsze jest to w biznesie. Wymaga to bowiem ciężkiej pracy i determinacji, lecz przede wszystkim inspiracji. To z inspiracji Simonem Sinekiem i wiary w głoszoną przez niego filozofię, polska firma ONSEN® zdecydowała się na zastosowanie infinite game w swoim biznesie i konsekwentnie dąży do ulepszania swoich produktów i procesów. Te tworzone są także w duchu jobs to be done, który rozpropagował Seth Godin.

Największe wrażenie na zespole ONSEN® zrobiła metodologia mówiąca o tym, aby zaczynać od DLACZEGO, która wykreowała całą koncepcję firmy. Mieliśmy wtedy także przyjemność obejrzeć inspirujący wykład Simona Sineka na konferencji TEDx o tym samym tytule. Dzięki temu wszystko to, co stworzyliśmy przybiera całkowicie inny, wyróżniający się na rynku wymiar. Nasze produkty otrzymały unikalny charakter. Stały się one w pełni funkcjonalne, użytkowe i oparte wyłącznie na rzeczywistych potrzebach klientów. Spowodowało to, że są one obecnie najlepsze na rynku i posiadają całą rzeszę swoich fanów.
Energia może pobudzać, ale tylko charyzma może działać inspirująco. Charyzma skłania do lojalności, energia – nie.
Simon Sinek
Na początku zdefiniowaliśmy swoją misję i cele. Zgodnie z ideą infinite game, nie określiliśmy jednoznacznie końcowego celu, ale zamiast tego postawiliśmy sobie wyzwanie ciągłego doskonalenia swoich materaców i poduszek, a także rozwijania oferty o kolejne ergonomiczne produkty. Misja firmy jest związana z poprawą jakości snu swoich klientów, zaś idea infinite game jest narzędziem, które pozwala na ciągłą pracę nad nieskończonym ulepszaniem produktów i procesów bez ograniczeń czasowych i granic, a także wytyczania sobie celów sprzedażowych.

Bardzo silnie skupiamy się na wartościach, jakie reprezentujemy, a także na etyce i pełnym poszanowaniu praw konsumentów. Nasi klienci są również naszymi przyjaciółmi, zaś stworzone relacje trwają również po zakupie. Dbamy o zdrowie, komfort i jakość, a także o środowisko naturalne. Firma ONSEN® dąży do tworzenia produktów z neutralnych biologicznie materiałów, które zapewniają zdrowy i komfortowy sen, jednocześnie dbając o środowisko naturalne.

Dodatkowo przeanalizowaliśmy potrzeby i problemy użytkowników materaców, a także dostępne możliwości technologiczne. W cały proces angażujemy też wielu specjalistów, a w tym szereg najlepszych lekarzy, fizjoterapeutów czy psychologa. Tworzymy nasze produkty tak, aby spełniały one wszelkie oczekiwania, jednocześnie były maksymalnie wygodne i zdrowe. Zwracamy też uwagę na estetykę, w czym pomagają nam cenieni artyści i firmowy filozof, aby były one także estetyczne i modne. Mimo tego oferujemy je w relatywnie niskich cenach, pozwalając Wam na prawdziwy smart choice.
Design thinking, myślenie projektowe, firma z tradycjami, materace

Przełomowe podejście do snu 

ONSEN® gwarantuje przełomowe podejście do snu dzięki wykorzystaniu metodologii design thinking, a także funkcjonowaniu firmy w oparciu o infinite game. Nasze produkty są tworzone tak, aby wypełniały założenia jobs to be done, czyli mają na celu wykonanie konkretnej pracy na rzecz użytkowników. Ciągle ulepszamy swoje materace i poduszki, a także pracujemy nad nowymi produktami, aby zapewnić klientom niespotykany dotąd komfort snu. 

Aktywnie promujemy ideę, że materace i poduszki nie powinny być traktowane jako mało ważny produkt i konieczność, ale jako inwestycja w zdrowy sen oraz jakość życia. Dzięki edukacji konsumentów na temat trwałości i jakości materaców, ONSEN® zachęca ich do podejmowania świadomych decyzji zakupowych, które mają pozytywny wpływ na całokształt ich funkcjonowania biopsychospołecznego.

W trosce o Wasz komfort i zdrowie, stworzyliśmy uniwersalny materac Osaka Air, a także w pełni ergonomiczne poduszki ortopedyczne, które są dopasowane do fizjologicznej budowy ciała człowieka. Do szerokiego wachlarza najlepszych poduszek należą:
  • poduszka do spania Yoko - dostępna również w wersji Skin+ poduszka ortopedyczna dla osób o drobnej budowie ciała;
  • poduszka do spania Asana - dostępna również w wersji Skin+ poduszka ortopedyczna dla osób o przeciętnej budowie ciała;
  • poduszka do spania Enso - dostępna również w wersji Skin+ dwustronna poduszka ortopedyczna dla osób o przeciętnej budowie ciała, będąca najbardziej uniwersalnym wyborem;
  • poduszka do spania Hiro - dostępna również w wersji Skin+ poduszka ortopedyczna dla osób o masywnej budowie ciała.
Pełne zaufanie i znajomość do swoich produktów, a także bezgraniczna pewność co do ich najwyższej jakości, pozwala nam udzielać na nie nawet 15 lat gwarancji. Dodatkowo wszystkie zamówienia złożone bezpośrednio w sklepie internetowym ONSEN® objęte są ofertą 100 dni na zwrot, co zmniejsza do zera ryzyko zakupu.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.
 Zdrowy materac, najlepsze materace, producent materaców piankowych

FAQ: Infinite game

Na czym polega infinite game?

Infinite game, czyli gra nieskończona, to nowoczesna koncepcja, która jest popularna w świecie biznesu i rozwoju osobistego. Simon Sinek wykreował tę metodę jako sposób myślenia o świecie bez granic i ograniczeń. Polega na dążeniu do osiągnięcia celów bez ustalania określonego końca przy na ciągłym dążeniu do poprawy. 

Jak infinite game pomaga w tworzeniu materaców?

Dzięki infinite game proces tworzenia materaca nigdy się nie kończy, ale ciągle trwa. To dzięki temu nasz materac jest nieustannie ulepszany, podobnie jak poduszki ortopedyczne. Choć fizjologia człowieka się nie zmienia, to potrzeby i problemy klientów ewoluują. Stąd też prowadzimy aktywne działania mające na celu wzbogacenie naszej oferty o kolejne produkty służące nie tylko do komfortowego snu, ale też ergonomicznej pracy i zdrowego stylu życia.

Jaka jest misja firmy ONSEN®?

Podstawową misją firmy ONSEN® jest spełnianie swojego marzenia. Jest nim dawanie rozsądnym ludziom rzetelną wiedzę po to, aby obalili panujące na rynku materaców i poduszek status quo. Myśląc inaczej, wspólnie z Wami tworzymy nową rzeczywistość opartą na funkcjonalnych i bezkonkurencyjnych produktach.

Ile wynosi gwarancja na materace piankowe ONSEN®?

ONSEN® szanuje prawa konsumentów i w pełni podporządkowuje się obowiązującym przepisom, a także linii orzeczniczej sądów i trybunałów. Oprócz standardowej możliwości zwrotu poduszek ortopedycznych w ciągu 14 dni, oferujemy także program umożliwiający ich bezproblemowy zwrot w ciągu 100 dni od otrzymania przesyłki. Poza tym ONSEN® udziela na swoje produkty nawet 15 lat gwarancji. W przypadku materaców gwarancja wynosi 15 lat na ich wkład (rdzeń) oraz 2 lata na pokrowiec.

Ile wynosi gwarancja na poduszki ortopedyczne ONSEN®?

ONSEN® szanuje prawa konsumentów i w pełni podporządkowuje się obowiązującym przepisom, a także linii orzeczniczej sądów i trybunałów. Oprócz standardowej możliwości zwrotu poduszek ortopedycznych w ciągu 14 dni, oferujemy także program umożliwiający ich bezproblemowy zwrot w ciągu 100 dni od otrzymania przesyłki. Poza tym ONSEN® udziela na swoje produkty nawet 15 lat gwarancji. W przypadku poduszek gwarancja wynosi 10 lat na ich wkład (rdzeń) oraz 2 lata na poszewkę.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej cennych i przydatnych porad ekspertów...