Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Dlaczego 93% ludzi powinno wybrać materac H3?

8 czerwca 2022
Materac H1, materac H2, materac H3, materac H4, materac H5, materac miękki, materac średni, materac średniotwardy, materac twardy, materac bardzo twardy
W promowanej przez nas, opartej na pozycjach snu, amerykańskiej skali twardości materacy, materac H3 stanowić winien w zasadzie odpowiednik materaca o twardości wahającej się między 6,0 a 7,0 – idealnego dla niemal wszystkich ludzi. Tak rozumiany materac H3 nadaje się bowiem niemal dla każdego z nas.
 
Powszechnie stosowana w Polsce skala twardości materacy jest jednak całkowicie pozbawiona sensu, opiera się bowiem na złym fundamencie – doborze materaca do wagi użytkownika. Dodatkowo nie jest ona w żaden sposób odgórnie znormalizowana, w związku z czym dana twardość – określana na przykład jako materac H3 – może się diametralnie różnić.

Zależy ona bowiem od indywidualnych norm stosowanych przez danego producenta. Tym samym nie zawsze dany materac H3 będzie cechował się tą samą twardością, co inne materace oznaczone w ten sam sposób.
Materac H1, materac H2, materac H3, materac H4, materac H5, materac miękki, materac średni, materac średniotwardy, materac twardy, materac bardzo twardy

Materac H3 – różnice

Stosowana w Polsce skala twardości materacy nie ma w rzeczywistości żadnego naukowego uzasadnienia. Jest ona uproszczeniem, które często służy do manipulowania klientem. Nie istnieją bowiem żadne odgórne normy opisujące, jakie warunki musi spełnić dany materac, aby zostać uznanym za materac H3 czy materac H4. 

Te określają we własnym zakresie producenci, zaś powszechnie stosowaną przez nich praktyką jest określanie twardości materaca H3 przez dotyk. Tymczasem badania organoleptyczne, jako zależne od subiektywnych doznań, nie mogą stanowić podstawy dającej fundament jakiejkolwiek generalizacji. Nie istnieje zatem żaden standard pozwalający na stwierdzenie, ile tak naprawdę wynosi twardość H1, H2, H3, H4 czy coraz częściej spotykana H5.
 
Przy produkcji pianek poliuretanowych za uniwersalną jednostkę pozwalającą na określenie ich twardości stosuje się niutony (N). Tymczasem niemal żaden sprzedawca zapytany o wartość twardości materaca H3 określoną w niutonach (N) nie jest w stanie jej wskazać. Często nie są w stanie podać jej także producenci materaców, bowiem nierzadko sami nie mają o niej pojęcia.

Wynika to z faktu, że powszechną praktyką wielu producentów jest kupowanie pianek poliuretanowych z różnych źródeł i od różnych dostawców, te zaś różnią się między sobą nawet podstawowymi parametrami. Ma to na celu cięcie kosztów oraz zapewnienie ciągłości produkcji i sprzedaży, odbywa się jednak ze szkodą dla konsumentów, dla których materac H3 nie zawsze oznacza to samo.
 
W Onsen Sleeping zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny dla każdego z nas jest produktywny sen. Każdy z naszych produktów odznacza się tą samą jakością, a stosowane przez nas materiały zawsze pochodzą od tych samych dostawców.

Dlatego też, mimo że nie używamy polskich odznaczeń, nasze materace odpowiadają standardom materaca H3. W procesie kontroli jakości szczegółowo sprawdzamy każdy produkt. Kupując w Onsen masz pewność, że otrzymasz materac najwyższej jakości. Tej samej, którą cieszy się Twój sąsiad.
Materac H3, skala twardości materacy, materac średniotwardy

Materac H3 – dla kogo

Materac H3 – jak polska skala twardości materacy określa materace średniotwarde – jest odpowiedni dla co najmniej 93% z nas. Oznacza to, mniej więcej tyle, że na materacu H3, czyli materacu średniotwardym, wyśpi się niemal każdy człowiek. Nie wynika to jednak z wagi użytkowników, ale z pozycji do spania, stąd też w produktach Onsen Sleeping stosujemy amerykańską skalę materacy.
 
Przeprowadzone  w 2017 roku badania naukowe udokumentowały, że większość ludzi śpi na boku (około 54,1%) i na plecach (około 18,2%), zaś bardzo mały odsetek (około 7%) na brzuchu. Warto odnieść te wartości do amerykańskiej skali twardości materacy, której założenia mówią, że:
  • dla osób śpiących na brzuchu najlepsze są materace o twardości powyżej 7;
  • dla osób śpiących na plecach najlepsze są materace o twardości od około 5 do około 7;
  • dla osób śpiących na boku najlepsze są materace o twardości od około 4 do około 7.
Wyniki badań zgodne są z tym, co udało się wywnioskować na podstawie przeprowadzanych testów hotelowych. Najsłynniejszy z nich przeprowadzony w 2014 roku przez amerykańską firmę Casper pokazał, że prawie każdy wysypiał się na materacu o jednej twardości – niezależnie od płci, wieku, wagi i innych czynników. Twardość ta plasowała się w amerykańskiej skali twardości między 6,0 a 7,0 odpowiadającej materacowi H3 i została przez gości hotelowych uznana za idealną.
 
Zderzając tę wiedzę z wynikami testów hotelowych, jak również z przeprowadzonymi badaniami konsumenckimi (nasz artykuł o badaniach), Onsen Sleeping podjął się zadania stworzenia  idealnego materaca H3, na którym wyśpi się prawie każdy – niezależnie od tego czy śpi na plecach, na boku czy na brzuchu. Przez ostatnie lata prowadziliśmy szeroko zakrojone konsultacje w ramach procesu design thinking, w którym brali specialiści różnych dziedzin.

Efektem naszych prac było zaprojektowanie, przetestowanie i produkcja najlepszych na rynku materaców piankowych i poduszek ortopedycznychTak udało nam się stać ekspertami od snu i stworzyć unikatowy materac o idealnej twardości wynoszącej 6,5 – materac Osaka Air.
Materac H3, materac średniotwardy, spanie na boku, materace piankowe
Materac H3, materac średniotwardy, spanie na boku, materace piankowe

Materac H3 – materac 6,5

Jak mantrę powtarzamy, że polska skala twardości materacy służy głównie sprzedawcom, nie zaś konsumentom. Stawiamy na amerykańską skalę twardości materacy, która powstała jako odpowiedź na głosy płynące od konsumentów, mając dodatkowo silne oparcie w nauce i wieloletnim doświadczeniu firm, które powstały ze start-upów otwartych na potrzeby konsumentów. W tej skali materac H3 nie istnieje.
 
Najpopularniejszy w Polsce materac H3, zależnie od producenta, nie zawsze musi być materacem o tej samej twardości i tych samych właściwościach, te bowiem różnią się od siebie wieloma parametrami. Tymczasem materac 6,5 od Onsen zawsze będzie taki sam – idealny, niemający sobie równych!
 
Wypróbuj materac zaprojektowany i wykonany przez ekspertów od zdrowego snu bez żadnego ryzyka! Kupując materac Osaka Air bezpośrednio od Onsen Sleeping możesz zwrócić go aż do 100 dni od doręczenia i otrzymać pełen zwrot środków!

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materac H3, materac średniotwardy, najlepszy materac, pianka memory, materac wysokoelastyczny, materac piankowy

FAQ: Materac H3

Materac H3 – co to znaczy?

Materac H3 jest w założeniu materacem średnio twardym. W rzeczywistości jednak nie istnieją w Polsce normy określające twardość materaca. Dlatego też w Onsen stosujemy skalę opartą na pozycji snu. Amerykańska skala twardości materaca pozwala na zapewnienie najwyższego komfortu snu.

Czy istnieją normy określające twardość materaca?

W Polsce nie istnieją odgórnie ustalone normy określające twardość materaca. Producenci tworzą i stosują własne normy, opierając się najczęściej na badaniach organoleptycznych, a więc na dotyku i związanym z nim subiektywnych odczuciach.

Ważę x kilogramów. Czy materac H3 będzie dla mnie dobry?

Dobieranie twardości materaca do wagi użytkownika jest równie sensowne, co dobieranie mocy szkieł w okularach z zamkniętymi oczami. W Onsen stosujemy amerykańską skalę twardości materaca opartą na pozycji snu użytkownika, dzięki czemu udało nam się stworzyć materac idealny.

Czy materac H3 nadaje się do spania na boku?

Spanie na boku to najczęściej spotykana u ludzi pozycja snu. W założeniu najlepszy do tej pozycji snu jest materac średnio twardy, a więc o twardości 6,5 w amerykańskiej skali twardości materacy. Określenie „materac H3” nie zawsze znaczy to samo, dlatego też nie warto używać tego nazewnictwa.

Materac H3 – piankowy czy sprężynowy?

Wyłącznie materac piankowy zapewnia maksymalny komfort użytkownika, przy czym jego wierzchnią warstwę powinna stanowić pianka typu HR, a nie pianka z pamięcią (visco). Materace sprężynowe mogą nie tylko zaszkodzić naszemu zdrowiu, ale również  irytować nas dźwiękiem czy stać się domem dla niechcianych lokatorów.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybierać materac: