Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Spanie bez majtek jest zdrowe? Poznaj 5 prawd!

5 września 2022
Bez majtek, spanie nago, spanie bez bielizny, komfortowy sen, najlepszy materac
Spanie bez majtek staje się coraz popularniejsze. Wynika to nie tylko ze zmian kulturowych, ale i zwiększającej się świadomości społecznej. Niezaprzeczalnie bowiem spanie bez majtek jest zdrowsze, a dodatkowo bardziej komfortowe od spania w piżamie czy bieliźnie.

Wielu specjalistów mówi, że spanie bez majtek jest dobre nie tylko wtedy, gdy temperatura powietrza jest wysoka. Okazuje się, że powinniśmy spędzać noc bez majtek również wtedy, gdy jest już chłodno, a nawet zimą.

Oczywiście zawsze warto zadbać o także o odpowiedni mikroklimat, który zapewnić mogą kwiaty w sypialni czy też sprzęty dbające o odpowiednie nawilżenie i czytość powietrza.

Dlaczego powinniśmy częściej spać bez majtek? Jakie są zalety i wady spania bez majtek? Czy noc bez majtek jest dla ludzkiego zdrowia szansą, czy też zagrożeniem?
Bez majtek, sen, spać nago, spanie bez piżamy, spanie w majtkach

1. Bez majtek – zdrowsza skóra

Spanie bez majtek pozwala na uwolnienie się ciała od ubrań, które zawsze w jakiś sposób ograniczają cyrkulację powietrza. Dzięki spaniu bez majtek skóra w nocy może oddychać całą powierzchnią. Dzięki temu regeneracja skóry staje się bardziej efektywna, co pozwala na dłuższą radość z odpowiednio odżywionej skóry. Warunkiem jest jednak sen bez majtek w pościeli wysokiej jakości, a więc wykonanej z oddychających tkanin.

Dzięki spaniu bez majtek można w pełni czerpać również z korzyści, jakie daje korzystanie z materiału Skin+, na którym sen zapewnia efekty tożsame ze stosowaniem najlepszych kremów nawilżających i regenerujących. Jego technologia związana jest z produkcją karotenoidów, których działanie dla skóry jest doceniane przez wielu specjalistów. Dodatkowo spanie bez majtek wzmaga naturalną produkcję kolagenu.
Krem przeciwzmarszczkowy, karotenoidy, Skin+, pielęgnacja skóry, krem nawilżający, krem na zmarszczki

2. Bez majtek – wyższa samoocena

Jak dowodzą wyniki badań naukowych prowadzonych na naturystach, spanie bez majtek zwiększa satysfakcję z życia dzięki budowaniu pozytywnego obrazu swojego ciała. W efekcie dzięki spaniu bez majtek rośnie nasza samoocena.

Spanie bez majtek prowadzi do oswajania się ze swoim ciałem, to zaś przekłada się na jego lepszą akceptację. Dlatego też efekty spania bez majtek są w gruncie rzeczy podobne do wizyty na plaży dla naturystów, która także pomaga lepiej czuć się we własnym ciele.

Konsekwencją spania bez majtek jest więc lepsze funkcjonowanie biopsychospołeczne, co przekłada się na profilaktykę i leczenie różnego rodzaju schorzeń, a w tym choćby depresji czy innych zaburzeń afektywnych.
Joga, bez majtek, zdrowy sen, medytacja, ćwiczenia oddechowe

3. Bez majtek – lepsze zdrowie

Spanie bez majtek pozwala na odpowiednią wentylację stref intymnych kobiet, a przede wszystkim pochwy i macicy, które z natury powinny być ciepłe i wilgotne. Dzięki spaniu bez majtek ogranicza się możliwość zachwiania ich równowagi biologicznej, a więc zmniejsza podatność na zakażenia bakteryjne i grzybicze, jak również infekcje wirusowe. Wynika to z faktu, że spanie bez majtek pozwala na odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgodzi do zewnątrz, a jednocześnie pozwala na niszczenie drobnoustrojów wrażliwych na działanie powietrza.
 
Dotyczy to nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Należy bowiem mieć na uwadze, że spanie bez majtek pozwala uniknąć przegrzewania jąder, które często ma miejsce przy noszeniu bielizny. Przegrzane jądra produkują zaś mniej plemników i zmniejszają ich ruchliwość. Dlatego też spanie bez majtek uważa się za naturalny wspomagacz płodności.

Dodatkowo wzajemne oglądanie swoich ciał przez partnerów powoduje wzrost libido, co przekłada się pozytywnie na doznania seksualne i jakość związku. Śpiąc bez majtek odbieramy się jako bardziej atrakcyjnych, zaś seks staje się bardziej spontaniczny. Jednocześnie bezpośredni kontakt skóry dwóch ciał wzmaga produkcję hormonu miłości, jakim jest oksytocyna odpowiedzialna za odczuwanie przywiązania. Dlatego też pary śpiące bez majtek są na ogół szczęśliwsze, a ich związki za trwalsze.
 Zdrowy sen, melatonina, bez majtek, pozycje do spania, spanie nago

4. Bez majtek – cyrkulacja powietrza

Spanie bez majtek pozwala na efektywniejsze korzystanie z systemu odprowadzania ciepła i wilgoci zawartego w materacu Osaka Air, jak również na swobodną cyrkulację powietrza na jego powierzchni. Dzięki spaniu bez majtek i innych ubrań, nasze ciała nie są ograniczone dodatkowymi warstwami materiałów tekstylnych. To zaś pozwala na radość z doznań, jakie daje bezpośredni kontakt ze świeżym powietrzem, a także dobrej jakości pościelą.

Przyjmuje się, że najlepsza temperatura w sypialni wynosi od 15,6 °C do 19,4 °C, co odpowiada od 60 °F do 67 °F. Spowalnia ona procesy zachodzące w organizmie do poziomu, który zwiększa jego możliwości relaksacyjne i regeneracyjne. W przypadku spania bez majtek temperatura jednakowo obejmuje wszystkie części naszych ciał, co zbliża nas do zachowania odpowiedniej ilości snu i wzrostu jego jakości.

Spanie bez majtek poleca się też osobom, które cierpią na nocne poty lub odczuwają zbyt wysokie temperatury podczas spania. Skóra bowiem naturalnie się ochładza, co pozwala na zachowanie odpowiedniej termoregulacji, za którą odpowiadają nasze układy hormonalne.
Bez majek, spanie nago, piżama, najlepszy materac, materace online, spać jak suseł

5. Bez majtek – komfortowy sen

Spanie bez majtek pozwala na zdrowszy i bardziej komfortowy sen. Aby cieszyć się spaniem bez majtek, należy jednak zainwestować w funkcjonalny materac wysokoelastyczny, który zapewnia optymalne podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa.

Do efektywnego, a więc dającego regenerację, spania bez majtek nie wystaczy bowiem brak elementów garderoby. Niezbędne jest też zapewnienie sobie odpowiedniego podparcia ciała, jego konturowania, niewydawania dźwięków czy izolacji ruchów. Temu sprzyja kupno produktu, który został skonstruowany zgodnie z ideą design thinking, jak wszystkie produkty Onsen Sleeping.
 
Idealnym materacem, który odpowiada na potrzeby osób śpiących bez majtek jest materac Osaka Air objęty 15-letnią gwarancją i możliwością testowania przez 100 dni z gwarancją zwrotu pieniędzy.

Niezależnie od tego czy śpimy bez majtek, czy też w bieliźnie lub piżamie, warto też dokonać zakupu zapewniającej fizjologiczne podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa poduszki, dzięki której sen będzie jeszcze zdrowszy.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materac Osaka Air, materac piankowy, wnętrze materaca, budowa materaca, warstwy materaca, materac warstwowy, pianka visco, pianka poliuretanowa, pianka z pamięcią, pianka HR, pianka otwartokomórkowa

FAQ: Bez majtek

Jakie są wady spania bez majtek?

Spanie bez majtek nie ma żadnych wad! Śpijmy bez majtek zawsze wtedy, kiedy tylko mamy taką okazję.

Jakie są korzyści spania bez majtek?

Spanie bez majtek pobudza nasze ciała do regeneracji. Dzięki spaniu bez majtek poprawia się nasza ogólna kondycja, a w tym skóra i poczucie własnej wartości. Dodatkowo spanie bez majtek wzmaga płodność i daje większy komfort snu.

Czy spanie bez majtek jest zdrowe?

Tak. Spanie bez majtek jest zdrowe. Nie ma żadnych medycznych przeciwskazań do spania bez majtek. Jeśli jednak masz wątpliwości co do spania bez majtek, zapytaj swojego lekarza opinię.

Czy można spać bez majtek?

Tak. Można, a nawet powinno się spać bez majtek. Pozwala to na bardziej komfortowy i zdrowy sen.

Czy lepiej spać w piżamie czy bez majtek?

Zdecydowanie lepiej jest spać bez majtek. Spanie bez majtek daje wiele pozytywnych skutków zdrowotnych. Przekłada się na lepsze funkcjonowanie człowieka w każdej ze sfer - biologicznej, psychologicznej i społecznej. Spanie w piżamie może być komfortowe, ale nie aż tak!

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
R pisze:
Ja do spania zakładam tylko koszulkę. Bez niej często marznę. Ale w spodenkach nie dałbym rady usnąć. Tyłek musi odpocząć po całym dniu.
Dodano: 18 lutego 2023, 00:27. Dodaj odpowiedź
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak uzyskać zdrowy i komfortowy sen...