Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Poduszka dla śpiących na boku – którą wybrać?

25 lutego 2024
Poduszka dla śpiących na boku, poduszki ortopedyczne, sklep z poduszkami
Wybór odpowiedniej poduszki do spania na boku to istotny element zapewnienia sobie w pełni komfortowego snu. Odpowiednia poduszka nie tylko zapewnia wygodę, ale również odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała podczas snu. To jest z kolei ważne, aby uniknąć bólu kręgosłupa czy szyji, ale również całego szerego innych dolegliwości mięśniowo-szkieletowych. Dzięki właściwemu projektowi poduszka zapobiega nieprawidłowemu wykrzywianiu kręgosłupa, co u osób śpiących na boku pozwala uniknąć napięć i dyskomfortu.

Poduszka dostosowana do indywidualnych potrzeb pozwala na zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa, co sprzyja relaksacji mięśni, a tym samym zapobiega napięciom, które mogą prowadzić do bólu. Wybór poduszki zależy od wielu czynników, takich jak waga i wzrost, preferencje twardości, a także stan zdrowia. Dlatego też zakup poduszki do spania winien być świadomy.

Inwestycja w dobrze dobraną poduszkę do spania na boku to inwestycja w zdrowie i jakość życia. Dobra poduszka zdecydowanie poprawi jakość snu, ale również jest w stanie skutecznie zapobiec wielu dolegliwościom zdrowotnym związanym z niewłaściwą postawą podczas snu. Dlatego tak ważne jest, aby podejść do wyboru poduszki z pełną wiedzą na ten temat. Kierować należy się komfortem i wsparciem, jakie poduszka może Ci zaoferować.
Poduszka do spania na boku, poduszki online, producent poduszek

Yoko - profilaktyka dla zdrowia drobnego ciała

Oferowana przez nas poduszka Yoko, która jest specjalnie zaprojektowana z myślą o osobach o drobniejszej budowie ciała, oferuje im nie tylko wygodę, ale też działanie profilaktyczne. Dzięki jej małym wymiarom i specyficznemu kształtowi, poduszka Yoko zapewnia optymalne wsparcie dla kręgosłupa i szyji, co jest ważne dla utrzymania prawidłowej postawy.

Skupienie na drobniejszej budowie ciała podczas projektowania poduszki Yoko pozwala na bardzo dobre dopasowanie i zapobieganie napięciom, co zapobiega bólowi i dyskomfortowi. Jest to poduszka profilaktyczna, która stanowi dobry wybór dla drobnych osób poszukujących poduszki, która wspiera zdrowy sen, a tym samym pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji kręgosłupa.
Poduszki dla śpiących na boku, poduszka Yoko, wygodny sen

Asana - uniwersalny komfort i wsparcie

Nasza najbardziej popularna poduszka Asana jest zaprojektowana specjalnie z myślą o zapewnieniu uniwersalnego komfortu i wsparcia dla osób o standardowej budowie ciała. Dzięki swojej anatomicznej konstrukcji, poduszka Asana oferuje użytkownikom, dla których jest przeznaczona, idealne połączenie miękkości i wsparcia, utrzymując kręgosłup w neutralnej pozycji.

Jest to szczególnie ważne dla osób śpiących na boku, ponieważ poduszka do spania pomaga w redukcji punktów nacisku, a w konsekwencji zapewnia im stałe podparcie przez całą noc. Poduszka Asana jest doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają poduszki dostosowanej do swoich potrzeb, łączącej ergonomię z wygodą, co zwiększa higienę snu.
Poduszki dla śpiących na boku, poduszka Asana, komfortowy sen

Enso - bezgraniczna pomoc w trakcie snu

Najnowsza w naszej kolekcji poduszka Enso wyróżnia się swoją wszechstronnością, stanowiąc doskonały wybór dla tych, którzy pragną bezkompromisowej wygody w trakcie snu. Oferuje ona wsparcie podczas spania na plecach, a poza tym jest idealna dla osób, które śpią na boku, niezależnie na którym. Dedykujemy ją głównie osobom o przeciętnej lub szczupłej budowie ciała, również przy zniesionej lordozie szyjnej.

Jej projekt zapewnia szerokie zastosowanie, oferując wygodę i wsparcie niezależnie od boku preferowanego do spania. Dzięki swojemu unikalnemu kształtowi i dopasowaniu, poduszka Enso pomaga w zachowaniu przez całą noc naturalnej linii kręgosłupa, co przekłada się na lepszy komfort i zdrowie. Jest to idealna opcja dla tych, którzy cenią sobie poduszki adaptujące się do indywidualnych potrzeb, zapewniające też optymalne wsparcie.
Poduszki dla śpiących na boku, poduszka Enso, higiena snu

Hiro - maksymalne wsparcie dla szerokich ramion

Największa w naszej ofercie poduszka Hiro została stworzona specalnie z myślą o osobach z szerokimi ramionami, w tym dla posiadaczy rozbudowanych mięśni, a także szerokich osób cierpiących z powodu otyłości, zapewniając im maksymalne wsparcie. Jej konstrukcja pozwala na zachowanie prostej linii kręgosłupa, zapewniając przy tym wyjątkowy komfort i redukcję napięcia w obrębie szyji oraz ramion. Poduszka Hiro jest idealną opcją dla tych, którzy potrzebują solidnego wsparcia, aby cieszyć się spokojnym snem, bez kompromisów w zakresie komfortu czy jakości, co czyni ją wyborem osób wymagających.

Eksperci ONSEN® przemyśleli każdy szczegół, aby dopasować poduszkę Hiro do potrzeb jej użytkowników. Wykorzystując najnowsze technologie, a także pianki o wysokiej gęstości, poduszka Hiro oferuje nie tylko niezbędne wsparcie, ale również adaptuje się do kształtu ciała, co czyni ją idealną do spania na boku i plecach, w zależności od preferencji. Jej użytkownicy mogą cieszyć się nieprzerwanym i głębokim snem, co skutecznie pomaga w regeneracji.
hiro kopia

Znaczenie wysokości i budowy poduszki

To właściwa budowa i rozmiar poduszki są kluczem do zapewnienia sobie zdrowego snu. Odpowiednio dobrana wysokość poduszki jest wręcz niezbędna do utrzymania kręgosłupa w prostej linii, co zapobiega bólom szyji i pleców, jak też innym dolegliwościom. Budowa poduszki, a więc jej kształt i wnętrze, decyduje natomiast o poziomie jej zdolności do dostosowania się do indywidualnych potrzeb każdego z użytkowników.

Poduszka do spania, która jest zbyt wysoka lub zbyt niska, wywołuje niewłaściwe ułożenie kręgosłupa, co z czasem skutkuje dyskomfortem, a w dłuższej perspektywie również chorobami. Ważne jest, aby wybrać poduszkę o właściwej wysokości, czyli taką poduszkę, która wspiera naturalną pozycję ciała, a tym samym zapobiega napięciom w okolicach szyi i barków, co przekłada się na wygodę.

Materiał i technologia, w jakiej wykonano poduszkę do spania, mają bezpośredni wpływ na jakość snu. Nowoczesne materiały, jak pianka HR, którą w poduszkach wykorzystuje marka ONSEN®, oferują lepsze wsparcie, cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci, co jest ważne dla osób cierpiących na alergie. Zapobiega to również poceniu się w trakcie snu, pomagając poradzić sobie z tym kłopotliwym problemem. Wybierając swoją poduszkę do spania na boku, należy zatem zwrócić uwagę nie tylko na wysokość poduszki, ale też na budowę oraz wnętrze, aby zapewnić sobie komfort i optymalne wsparcie.
Poduszka do spania na boku, poduszki do spania, leczenie kręgosłupa

Zdrowy sen może być wygodny

Zdrowy sen jest fundamentem dobrego samopoczucia i efektywności w ciągu dnia. Ważne jest zatem, aby nie uznawać spania za luksus, ale niezbędny element zdrowego trybu życia. Komfort spania jest związany z wyborem poduszek do spania, a one znacząco wpływają na jakość wypoczynku. Warto poszukać poduszek, które są wygodne i zdrowe, a więc wspierają ciało w możliwie najbardziej korzystny sposób, zapobiegając bólom i dyskomfortowi.

Prężnie następujący rozwój technologii pozwolił nam na stworzenie i produkcję najbardziej funkcjonalnych materaców oraz poduszek, które doskonale regulują temperaturę ciała. Te pozwalają na spokojny sen bez przegrzewania się czy odczuwania zimna, co zawdzięczają doskonałej cyrkulacji powietrza. Ergonomiczne kształty poduszek są zaprojektowane tak, aby zapewniać optymalne wsparcie dla głowy i szyji, co jest ważne dla osób doznających bólu kręgosłupa.

Inwestycja w produkty zapewniające zdrowy i wygodny sen to inwestycja w lepszą jakość życia. Dzięki dobrze dobranym materacom, które w trakcie snu uzupełniają doskonale zaprojektowane poduszki, możliwe jest osiągnięcie regenerującego snu, który pozytywnie wpływa na samopoczucie, koncentrację i zdrowie. Pamiętając o tym, że każdy organizm jest inny, stosujemy indywidualne podejście do klientów, dlatego mamy całą gamę poduszek, które najlepiej odpowiadają potrzebom każdego z nich.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.
Poduszka dla śpiących na boku, poduszki ortopedyczne, ból karku

FAQ: Poduszka dla śpiących na boku

Jaka poduszka nadaje się dla śpiących na boku?

Poduszka odpowiednia dla osób śpiących na boku powinna zapewniać wsparcie dla szyi i kręgosłupa, zachowując naturalną pozycję ciała. Oznacza to, że musi dawać podparcie głowy, które pozwoli na utrzymywanie jej w linii prostej z kręgosłupem. Powinna też posiadać wcięcie na bark, aby ten nie opadał.

Która poduszka jest najlepsza dla kręgosłupa?

Najlepsza poduszka dla kręgosłupa to taka, która utrzymuje kręgosłup w naturalnej pozycji, zapobiegając bólom i dyskomfortowi. Obecnie najlepszymi poduszkami na kręgosłup są te wykonane z pianek wysokoelastycznych, o ile mają anatomiczne kształty.

Co musi mieć poduszka na dobry sen?

Poduszka na dobry sen powinna być dobrana zgodnie z indywidualną budową ciała. Należy zwrócić uwagę na jej wysokość, twardość i materiał wypełnienia, aby zapewnić komfort i wsparcie. Bardzo ważny jest kształt poduszki, który powinien być ergonomiczny.

Jakie poduszki są najzdrowsze przy spaniu na boku?

Najzdrowsze poduszki dla osób śpiących na boku, jakie oferują odpowiednie wsparcie dla szyi i kręgosłupa, są wykonane z materiałów wspierających cyrkulację powietrza. Do takich należy pianka wysokoelastyczna, a więc posiadająca otwartą strukturę komórek. Odradza się natomiast memory foam, które opadają i wzmagają pocenie się szyi.

Czym musi cechować się poduszka do spania na boku?

Poduszka do spania na boku musi cechować się właściwą wysokością, która pozwoli utrzymać głowę w fizjologicznej pozycji. Poza tym powinna cechować się dopasowaniem do budowy ciała oraz właściwym projektem, jaki będzie wspierać zdrowy i wygodny sen. Nie powinna ona mieć kształtu fali, ale być dostosowana do naturalnych krzywizn ciała.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać najlepszą poduszkę do spania...