Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Jaki materac wybrać przy endoprotezie biodra?

15 grudnia 2023
Jaki materac wybrać przy endoprotezie biodra kopia
Po zabiegu wszczepienia endoprotezy biodra wybór odpowiedniego materaca staje się ważnym elementem zapewnienia komfortu i wsparcia, co przysłuży się rehabilitacji. W tym kontekście to głównie odpowiedni projekt, materiał i konstrukcja materaca mają istotne znaczenie. Najbardziej polecanym wyrobem jest wysokoelastyczny materac o twardości 6,5. Warto podkreślić, że wybór materaca po wszczepieniu endoprotezy biodra to inwestycja we własne zdrowie i komfort, na co każdy zasługuje.

Operacja wszczepienia endoprotezy biodra wymaga rozsądnego podejścia przy powrocie do zdrowia i sprawności, a więc również wsparcia bioder. Materac pełni bowiem niezwykle istotną rolę, wpływając w bardzo istotny sposób na komfort snu każdej nocy, a także na cały niezbędny proces rehabilitacji i rekonwalescencji. Wybierając swój nowy materac, warto jest postawić na sprawdzone rozwiązania, jakim jest Osaka Air. Dzięki starannie przemyślanej konstrukcji, ten funkcjonalny materac zapewnia optymalne podparcie bioder. Ułatwia w ten sposób spokojny sen i skuteczną rehabilitację. Pozwól swoim biodrom na regenerację i wybierz materac, który o nie zadba.
Materac przy endoprotezie biodra, materace z pamięcią kształtu, memory foam

Optymalne wsparcie bioder

Po wszczepieniu endoprotezy biodra ważne jest to, aby zatroszczyć się o dobre wsparcie dla miednicy i kręgosłupa również w trakcie spania. W tym dużą rolę odgrywają materace, które mogą w bardzo istotny sposób pomóc lub zaszkodzić, co zależy od ich budowy. Fundamentem dobrej jakości materaca jest bowiem projekt i wykonanie, które wiążą się z funkcjonalnością.

Za idealną twardość materaca uważa się 6,5 w amerykańskiej skali, jaka przynosi użytkownikom idealną równowagę między komfortem a podparciem. Twardość materaca Osaka Air pozwala na rzeczywiste dopasowanie się materaca do ciała przez jego konturowanie. Wyróżnia go to spośród materaców memory, które lubią się zapadać. Nasz materac doskonale dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała, zapewniając stabilny wypoczynek.

To nie tylko materac, ale partner w procesie leczenia, który pomaga pacjentom po zabiegach w drodze do uzyskania pełnej sprawności, zapewniający pełen komfort. Przynosi on również dobre wsparcie w trudnych momentach rehabilitacji i rekonwalescencji. Warto postawić na optymalne podparcie bioder, jakie oferuje. To nie tylko głębszy sen pełen komfortu i regeneracji, lecz także efektywnej regeneracji.
Materac po operacji na biodro, endoproteza, operacja biodra

Endoproteza wymaga komfortu

Po wszczepieniu endoprotezy biodra, zapewnienie komfortowego i regeneracyjnego snu staje się kluczowe dla procesu rekonwalescencji. Dlatego też wybór odpowiedniego materaca staje się zatem decyzją o istotnym znaczeniu. Na przeciw potrzebom i oczekiwaniom osób z endoprotezami wychodzi stworzony przez polską markę ONSEN® materac Osaka Air. Marka ta oferuje najlepszej jakości produkty, które zmieniają jakość życia.

Ten funkcjonalny materac piankowy oferuje nie tylko najwyższy komfort snu, ale przede wszystkim doskonale wspiera kręgosłup i biodra, co pozwala na lepszą rekonwalescencję. Uniwersalna i dostosowana do anatomii twardość materaca wynosząca 6,5 gwarantuje idealne podparcie dla ciała, umożliwiając spokojny i bezpieczny sen. Jego innowacyjna konstrukcja została zaprojektowana z myślą o potrzebach różnych osób, a w tym również tych z endoprotezami bioder, dostarczając im wsparcia na każdym etapie powrotu do sprawności.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości tekstyliów i pianek, które spełniają wymagania norm ISO, Oeko-Tex czy CertiPUR, materac Osaka Air z największą starannością dba o zdrowy sen, ale również zapewnia bezkompromisowe i pełne bezpieczeństwo każdej nocy. Proces produkcji poddawany jest rygorystycznym kontrolom jakości, co eliminuje nawet najmniejsze wady, abyśmy mogli z czystym sercem zapewnić, że nasz materac spełnia najwyższe standardy.
Materac przy endoprotezie biodra, ból kręgosłupa, materace piankowe

Funkcjonalność dla bioder

Po skutecznie wykonanej operacji biodra polegającej na wszczepieniu endoprotezy biodra, to właśnie funkcjonalność materaca staje się kluczowym czynnikiem wpływającym na cały proces leczenia i rekonwalescencji danego pacjenta. W tym kontekście ważny jest wybór materaca, który dostarcza komfortu snu, ale przy tym skupia się na potrzebach bioder po przebytej operacji. Doskonałym rozwiązaniem będzie tutaj materac Osaka Air, który skutecznie pomaga w rehabilitacji.

Najbardziej uniwersalna twardość materaca ustalona na poziomie 6,5 w amerykańskiej skali twardości to klucz do zapewnienia odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa i bioder. Ta bowiem spełnia wycyrklowane wymagania skutecznej rekonwalescencji po wszczepieniu endoprotezy biodra. Dzięki temu możesz osiągnąć spokojny sen, ale przy tym również cieszyć się pełnym wsparciem przez całe noce.

Warto zauważyć, że materac Osaka Air spełnia nawet najbardziej wygórowane oczekiwania, a  także dba o zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo każdego z użytkowników. Korzystając z najwyższej jakości materiałów od europejskich dostawców, którzy posiadają szereg certyfikatów, a wśród nich CertiPUR czy Oeko-Tex, bardzo dobrze łączymy funkcjonalność z dbałością o środowisko i zdrowie naszych klientów. Wybierając swój materac po operacji wszczepienia endoprotezy biodra, warto postawić na materac, który stanowi dedykowane wsparcie dla bioder, przynoszące również w trakcie procesu rekonwalescencji ulgę i komfort każdego dnia.
Materace na biodra, rehabilitacja bioder, życie z endoprotezą

Wsparcie procesu leczenia

Myśląc o procesie rehabilitacji, zespół ONSEN® zawsze kieruje się w pierwszej kolejności polskim modelem stworzonym przez profesora Wiktora Degę, który został przyjęty przez wiele krajów na całym świecie. Został on początkowo wdrożony przez samego twórcę, a z czasem rozprzestrzeniał się po całym krau. Ten w pełni polski system rehabilitacji był również doceniony, a nawet oficjalnie zalecany przez Światową Organizację Zdrowia (ang. World Health Organization).

Polski model rehabilitacji, który stworzył profesor Wiktor Dega, opiera się na czterech kluczowych fundamentach. Zakłada on bowiem powszechność, wczesne zapoczątkowanie, kompleksowość i ciągłość, przy czym każdy z tych elementów jest niemalże równie ważny, a więc muszą one występować łącznie. Dzięki stosowaniu tego modelu rehabilitacji, możemy szybciej być znów sprawni.

Podstawowa jest powszechność, która ma zagwarantować, że rehabilitacja będzie dostępna dla wszystkich chorych, którzy jej potrzebują. Zasada ta opiera się też na interdyscyplinarnym podejściu, bowiem ma obejmować wszystkie dziedziny medycyny. Z nią łączy się wczesne zapoczątkowanie, jakie należy rozumieć jako rozpoczęcie usprawniania pacjenta jeszcze przed planowaną operacją lub niezwłocznie po niej, zależnie od jego stanu.

Nie należy jej rozumieć jako gimnastyki, ale zawsze brać pod uwagę wszelkie inne formy usprawniania pacjenta. Wśród nich wymienia się choćby ćwiczenia oddechowe czy izometryczne, a więc każde działanie, jakie może pomóc pacjentowi w odzyskaniu sprawności na wszelkich płaszczyznach. Dotyczy ona więc sfery biologicznej, psychicznej i społecznej, o czym zdarza się nieraz zapominać.

Trzeci element modelu, jakim jest kompleksowość, ma z tym związek. Oznacza on bowiem tyle, że sytuacja życiowa pacjenta ulega zmianiom nie tylko na płaszczyźnie biologicznej, ale również pozostałych. Wobec tego należy zachować interdyscyplinarną współpracę, aby móc do rehabilitacji podejść kompleksowo. Musi ona być ciągła, a więc trwać też po opuszczeniu placówki medycznej. Tego rodzaju rehabilitacja środowiskowa zapewnia kontynuację leczenia i usprawnień. 
 
Rehabilitacja trwa przez całe życie.
W trakcie procesu leczenia po wszczepieniu endoprotezy biodra, kluczowym elementem staje się odpowiednie wsparcie, które dobrze dobrany materac może zapewnić podczas rehabilitacji i rekonwalescencji. Stworzony przez renomowaną polską firmę funkcjonalny materac Osaka Air doskonale się w to wpisuje, bowiem ma niepowtarzalne właściwości lecznicze i regeneracyjne, które doceniły tysiące klientów.

Twardość materaca wynosząca 6,5 w amerykańskiej skali, została starannie zbadana i dostosowana, aby zapewnić precyzyjne podparcie potrzebne do skutecznej rehabilitacji biodra. Współgrając z zasadami polskiego modeliu rehabilitacji, tworzone przez nas funkcjonalne materace umożliwiają użytkownikom spokojny sen, dbając jednocześnie o anatomiczne ułożenie ciała.

Rehabilitacja po implantacji endoprotezy biodra to proces wymagający nie tylko fachowej opieki, ale także odpowiednich warunków do odpoczynku i snu. Dzięki swojej przemyślanej konstrukcji, materac Osaka Air wspiera nie tylko zdrowie fizyczne, ale też dostarcza komfortu psychicznego, przyspieszając proces powrotu do sprawności, zwiększając również ilość snu głębokiego odpowiadającego za samoleczenie się organizmu. Regeneracja na najlepszym materacu staje się nie tylko medyczną koniecznością, ale również niezwykłą przyjemnością związaną z jego funkcjonalnościami.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.
Materac przy endoprotezie biodra, rehabilitacja endoprotezy, operacje bioder

FAQ: Materac po endoprotezie biodra

Który materac wybrać po wszczepieniu endoprotezy biodra?

Po wszczepieniu endoprotezy biodra zaleca się wybór materaca o średniej twardości (6,5), który zapewni odpowiednie wsparcie i dynamikę. Specjaliści rekomendują materac Osaka Air, który posiada kluczowe funkcjonalności ważne dla zaspokojenia potrzeb osób z endoprotezami bioder.

Jaki rodzaj łóżka jest najlepszy po wymianie stanu biodrowego?

Po wymianie stawu biodrowego należy szczególnie dbać o warunki snu, lecz łóżko samo w sobie nie ma kluczowego znaczenia. Istotny jest stelaż łóżka, który powinien mieć co najmniej 20 szczebli, zapewniając właściwą stabilizację dla materaca i sprzyjającą mu wentylację. Priorytetowym elementem jest jednak wybór odpowiedniego i funkcjonalnego materaca. Powinien być to materac zbudowany z kilku warstw, spośród których każda musi spełniać określoną rolę. Dobrze, aby pierwszą warstwę stanowiła pianka wysokoelastyczna, a dopiero drugą pianka termoelastyczna.

Czy zbyt miękki materac może szkodzić biodrom?

Tak, ponieważ nie zapewni wsparcia bioder i miednicy, a także kręgosłupa. Szczególnie po wszczepieniu endoprotezy biodra istotne jest unikanie zbyt miękkich materaców, które mogą prowadzić do dyskomfortu i utrudnić rehabilitację. Właściwą rekonwalescencję zapewni polecany przez ekspertów materac Osaka Air.

Czy materac z memory foam jest dobry dla osób z endoprotezą?

Nie, ponieważ memory foam nie posiada dynamiki i jest całkowicie pozbawiona odbojności. Przez to memory foam się zapada i zasysa ciało człowieka do środka. W efekcie nie jest ono podparte, co może prowadzić do dolegliwości zdrowotnych. Utrudnia to też wstawanie z materaca. Wiele osób narzeka również, że na materacach z memory foam nadmiernie się poci. Dlatego nie zaleca się ich osobom z endoprotezami bioder.

Dlaczego na materacu z pianki memory bolą biodra?

Ból bioder na materacu z pianki memory wskazuje na brak właściwego wsparcia. Pianka memory całkowicie poddaje się wpływowi temperatury i ucisku, cechując się zerową dynamiką. Jej cechą jest, że zapada się pod wpływem temperatury i nacisku, a szczególnie w obszarze bioder i odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Tym samym taki materac nie zapewnia dobrego podparcia i nasila dolegliwości bólowe. Z całą stanowczością unikać powinny go osoby z wymienionym stawem biodrowym.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...