Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Wypróbuj unikalny probiotyk dla zdrowej skóry!

8 kwietnia 2022
Probiotyk, probiotyki, odmładzanie skóry, krem na zmarszczki
Wielu z nas probiotyk kojarzy się głównie z żywnością, a przede wszystkim z jogurtami i kefirami. W tej formie spożywamy jadalne probiotyki będące wyizolowanymi kulturami bakterii, a niekiedy także drożdży. Zadaniem probiotyku podawanego doustnie jest wywieranie korzystnego działania wewnątrz ciała, a głównie przewodu pokarmowego.

Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia, za probiotyk uważa się żywy drobnoustrój, który wywiera korzystny wpływ na zdrowie gospodarza. Oznacza to, że probiotyki nie muszą być podawane wyłącznie w żywności, ale również w innej formie. Dzięki pracy sztabu wybitnych naukowców, cieszyć możemy się także unikalną technologią Skin+ opartą na opatentowanym probiotyku, który działa na skórę.
Probiotyk, krem na noc, karotenoidy, poduszka przeciwzmarszczkowa

Poduszki, które odmładzają?

Probiotyki stosowane w produktach z technologią Skin+ są żywymi mikroorganizmami, które mają zdolność kolonizowania skóry i korzytsnego wpływania na jej mikroflorę. Skóra posiada bowiem naturalny mikrobiom, czyli zróżnicowaną populację bakterii i drożdży, która odgrywa istotną rolę w utrzymaniu jej równowagi biologicznej i zdrowia. Niestabilność mikroflory skórnej może prowadzić do trudności takich jak suchość, trądzik, podrażnienia czy nadwrażliwość

Dzięki zastosowaniu probiotyków możliwe jest zauważalne i trwałe poprawienie stanu skóry, a dodatkowo także jej nawilżenie i redukcja stanów zapalnych. Z ich pomocą możliwe jest też łagodzenie problemów skórnych. Probiotyki mogą być stosowane w formie kosmetyków, takich jak tradycyjne kremy, serum czy maseczki stosowane na twarzy.

Opatentowany probiotyk Bacillus indicus PD01, który zawarty jest w materiałach wykorzystujących technologię Skin+, został zamknięty w nanokapsułkach. Te pod wpływem tarcia spowodowanego dotykiem skóry otwierają się, dzięki czemu probiotyk się uwalnia. Po tym następuje namnażanie się probiotyku na powierzchni skóry. Efektem działania bakterii probiotycznych Bacillus indicus PD01 jest wytwarzanie naturalnych karotenoidów, które są skutecznymi przeciwutleniaczami.

Stanowi ona całkowicie nowatorskie i opatentowane rozwiązanie belgijskiej firmy BekaertDeslee, której dzianiny stosujemy.  W cały proces tworzenia opartej na probiotykach technologii Skin+ zaangażowane było kilka wybitnych podmiotów naukowych, a przede wszystkim BekaertDeslee Academy, Devan Chemicals oraz ProDigest powiązane z prestiżową uczelnią wyższą Ghent University. Dzięki ich długim staraniom nanokapsułki z probiotykami silnie łączą się z włóknami materiałów tekstylnych. Dzięki temu wytrzymują aż do 20 prań w temperaturze do 40°C.

Dzięki technologii Skin+ możemy zadbać o swoją skórę bez używania kremu na noc i innych kosmetyków.
Ta niezwykła technologia jest wykorzystywana w poszewkach poduszek polskiej marki ONSEN® probiotyków. Produkty z probiotykiem jakie oferujemy to:
Oferujemy także hipoalergiczną poduszkę klasyczną Skin+ produkowaną w kilku rozmiarach. Stosowanie probiotyków na skórze jest w pełni bezpieczne i nie wywołuje żadnych działań niepożądanych. Dlatego też technologia Skin+ może być używana przez każdego i bez ograniczeń.
Probiotyk, poduszka odmładzająca, krem na noc, maseczka do twarzy

Które prześcieradło służy zdrowiu skóry?

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów stworzyliśmy również nowoczesne prześcieradło Skin+ wykorzystujące dobroczynne działanie probiotyku Bacillus indicus PD01. Dzięki temu możemy korzystać z bakterii probiotycznych poprawiających zdrowie skóry nie tylko w obrębie twarzy, ale również na powierzchni całego ciała i przez całą noc.

Opatentowany szczep Bacillus indicus PD01 działa na powierzchni całego prześcieradła, przynosząc w ten sposób nawilżenie i wygładzenie skóry. Dzięki temu zapobiega on procesom starzenia się skóry i pobudza jej komórki do regeneracji. Stanowi ono jednocześnie przełomowy produkt służący do aktywnej pielęgnacji skóry podczas snu. Jest to prawdopodobnie pierwsze na rynku wykorzystanie aktywnego probiotyku w taki sposób.
Wygodne prześcierało, probiotyki na skórę, kremy probiotyczne, maseczka na zmarszczki

Jak wykorzystywać probiotyki na skórze?

Aby maksymalnie wykorzystać właściwości probiotyków skóra powinna bezpośrednio przylegać do tkaniny Skin+. Stosowanie piżamy czy koszuli nocnej nieco utrudni przedostanie się nanokapsułek z probiotykiem na powierzchnię skóry. Nadal będą one działać, lecz może odbywać się to z mniejszą skutecznością. Z tego powodu spanie nago wzmocni działanie probiotyku.

Wykorzystanie probiotyków w produktach ONSEN® było naturalną konsekwencją stosowanej przez nas metodologii design thinking, jaą wykorzystujemy do tworzenia wszystkich produktów. Probiotyk stanowi bowiem najbezpieczniejsze, a zarazem bardzo skuteczne narzędzie do osiągnięcia celu, jakim było umożliwienie odmładzania skóry w trakcie snu.

Codzienne spanie na poduszkach i prześcieradłach z probiotykiem Bacillus indicus PD01 daje widoczny efekt porównywalny ze stosowaniem kremu karotenoidowego każdej nocy. Produkcja karotenoidów przez probiotyk wykorzystwany w technologii Skin+ rozpoczyna się natychmiast, a więc daje efekt już od pierwszego dnia po użytkowaniu. Zauważalny jest on zazwyczaj w ciągu kilku tygodni i długo się utrzymuje.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.
Probiotyk na skórę, pielęgnacja skóry, probiotyki, odmładzanie skóry, krem na zmarszczki

FAQ: Probiotyk

Czy probiotyk może działać na skórę?

Tak. Probiotyk Bacillus indicus PD01 działa na skórę za sprawą produkowanych przez niego karotenoidów. Te wchodzą do grupy bardzo silnych przeciwutleniaczy. Dzięki temu probiotykowi skóra staje się zdrowsza i gładsza.

Czy probiotyki odmładzają i usuwają zmarszczki?

Tak. Probiotyki Bacillus indicus PD01 wytwarzają karotenoidy, które są naturalnymi przeciwutleniaczami. Dzięki probiotykom skóra regeneruje się. Dodatkowo powodują one spowolnienie utleniania się komórek skóry, co może mieć działanie odmładzające i przeciwzmarszczkowe.

Jaki probiotyk jest najlepszy na skórę?

Najlepszy probiotyk na skórę to Bacillus indicus PD01. Działanie tego probiotyku opiera się na wytwarzaniu karotenoidów, które są naturalnymi przeciwutleniaczami. Utlenianie się komórek skóry powoduje ich starzenie, a jego działanie temu zapibiega. Stąd też stosowanie probiotyku Bacillus indicus PD01 wpływa na zahamowanie procesów starzenia się skóry, zastępując kremy probiotyczne i karotenoidowe.

Jakie probiotyki poleca sie na atopowe zapalenie skóry (AZS)?

Na atopowe zapalenie skóry (AZS) poleca się używanie dzianin zawierających probiotyki Bacillus indicus PD01. Dzięki spaniu na prześcieradle i poduszkach wykonanych w technologii Skin+ wykorzystującej pozytywne działanie probiotyków, objawy atopowego zapalenia skóry (AZS) zmniejszają się, a skóra szybciej i lepiej się regeneruje.

Na co jest dobry probiotyk?

Probiotyki są dobre na wszystko. Działanie probiotyku zależy od tego, do jakich celów został stworzony i jak będzie podany. Najlepszym probiotykiem na skórę jest opatentowany szczep bakterii Bacillus indicus PD01, dzięki któremu skóra staje się bardziej nawilżona i zregenerowana.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o komfortowym śnie