Jak najlepiej spać z katarem?
Najlepiej jest spać z katarem w pozycji na boku. Pod warunkiem posiadania odpowiedniego materaca i poduszki, spanie na boku zagwarantuje utrzymanie fizjologicznej pozycji ciała, a w tym kręgosłupa w jednej linii. To zaś nie tylko wzmocni naturalne reakcje układu immunologicznego, ale też pozwoli na swobodne oddychanie oraz umożliwi usuwanie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Przed snem warto jest sięgnąć po zestaw do irygacji lub olejki eteryczne. Zadbać należy również o prawidłowy mikroklimat w sypialni.
Jak zasnąć z katarem?
Przed zaśnięciem z katarem należy zadbać o to, aby drogi oddechowe były maksymalnie oczyszczone. Zalegającą w nosie czy zatokach wydzielnę można łatwo usunąć przez zastosowanie irygacji z wykorzystaniem roztworu soli. W zasypianiu z katarem pomocne są też inhalacje z wykorzystaniem olejków eterycznych. Poza tym zaśnięciu z zapchanym nosem służy utrzymanie prawidłowej pozycji ciała podczas snu, a także chłodne powietrze w sypialni.
Jak radzić sobie z zatkanym nosem w nocy?
Jednym z najpopularniejszych sposobów radzenia sobie z zatkanym nosem w nocy są irygacje i inhalacje. Obok dostępnych na rynku produktów do irygacji nosa i zatok, warto zwrócić więc uwagę na olejki eteryczne. Wiele starszych osób stosuje też metodę znaną sprzed kilkudziesięciu lat, która pozwala walczyć z zatkanym nosem za pomocą kropli miętowych. Jej zastosowanie jest bardzo łatwe. Wystarczy dwie krople miętowe umieścić na łyżeczce i podpalić, a po ich odparowaniu wdychać unoszące się opary. Ta metoda na zatkany nos jest skuteczna zarówno w dzień, jak i w nocy. Jej efekty utrzymują się przez długi czas.
Jak pozbyć się kataru bez leków?
Kataru bez leków można pozbyć się przez wspieranie naturalnych reakcji obronnych ciała. Bardzo ważne jest, aby podczas kataru przebywać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i spać na komfortowej poduszce, która zapewni optymalne ułożenie głowy, a tym samym też nosa i zatok. Dodatkowo warto jest sięgać po zestawy do irygacji, robić inhalacje czy też nawilżać śluzówkę nosa za pomocą naturalnych maści.
Jak spać z katarem alergicznym?
Spanie z katarem alergicznym jest dla wielu osób trudnością, która w znaczny sposób wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Najczęściej przyczyną nasilenia się objawów alergicznych podczas spania jest posiadanie niewłaściwego materaca oraz poduszki. Choć wielu producentów zapewnia o hipoalergiczności swoich produktów, często wcale one takie nie są. Katar alergiczny nasilać będzie się w szczególności na materacach z kokosem, materacach lateksowych czy materacach gryczanych. W nich bowiem najczęściej występują alergeny, owady czy robaki. Dlatego też kluczowym przy spaniu z katarem alergicznym jest to, aby zapewnić sobie odpowiedni materac wysokoelastyczny i poduszkę. Poza tym należy zadbać o zachowanie odpowiedniej wilgotności powietrza w sypialni, jak również jego temperatury. Oczywiście należy stosować również zalecone przez lekarza leki.