Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Materac 120×200 – jaki wybrać i dla kogo?

14 czerwca 2022
Materac 120x200, jaki materac jest najlepszy, materac piankowy, materac wysokoelastyczny, jaki materac wybrać

Osoby, które chcą się czuć swobodnie na łóżku, wybierają materac 120x200. Niekiedy stosują go też pary, które nie posiadają większej przestrzeni, jednak w tym przypadku często okazuje się on być wyborem zbyt wąskim. Jego szerokość wynosząca 120 centymetrów pozwala na komfortowy sen przynajmniej jednej osoby, zaś długość wynosząca 200 centymetrów jest standardową długością, jakie stosuje się w materacach.

Poszukując swój nowy materac 120x200 szczególną uwagę należy zwrócić na to, jaki materac wybrać. Istnieją bowiem nie tylko różne rodzaje materaców, ale i wielu nieuczciwych sprzedawców, którzy chcąc sprzedać niefunkcjonalny materac 120x200 stosują haniebne metody sprzedaży. Tymczasem materace online produkowane przez Onsen Sleeping posiadają całkowicie przejrzystą ofertę.

 

Na kupno materaca 120x200 decydują się głównie osoby, którym zależy na zapewnieniu sobie maksymalnej swobody w łóżku, które jednocześnie dysoponują dużą sypialnią. Dodatkowo kupują go osoby śpiące z dzieckiem, psem czy kotem. Dodatkowo dobrze wykonany materac 120x200 pozwoli na przyjęcie przez niemal każdą osobę wygodnej pozycji do spania.

 

Rozmiar jest jednak tylko jednym z kryteriów, które należy brać pod uwagę, gdy kupujemy materac 120x200. Do wyboru rozmiaru łóżka wystarczy bowiem użyć jedynie miary i wykazać się odrobiną wyobraźni przestrzennej. Tymczasem przy wyborze odpowiedniego materaca 120x200 zwrócić uwagę należy przede wszystkim na to, czy dany materac jest funkcjonalny, w czym pomoże poradnik zawierający 10 informacji, o które należy zapytać sprzedawcę materacy.

Materac 120x200, jaki materac jest najlepszy, materac piankowy, materac wysokoelastyczny, jaki materac wybrać
Wybierając materac 120x200, podobnie jak i materac o innych wymiarach, zwrócić uwagę na materiały, z jakich jest on wykonany. Inne właściwości będzie bowiem posiadać materac 120x200 wykonany z poliuretanowej pianki wysokoelastycznej typu HR, zaś inne pełen wad materac z pianki z pamięcią kształtu. Na rynku dostępne są też szkodliwe materace sprężynowe, a nawet materace lateksowe niepolecane osobom z alergią.
Zwrot materaca, jak zwrócić materac, test materaca, materac piankowy, materac warstwowy, materac wysokoelastyczny

Materac 120x200 – jaki wybrać

Kluczem do wyboru dobrego materaca 120x200 jest także jego twardość, a także sprężystość i dynamika. Najlepsze właściwości, które zapewniają maksymalny komfort snu przy idealnym podparciu ciała i oparciu dla kręgosłupa, zapewnia materac z pianki wysokoelastycznej. W odróżnieniu od materaca visco, nie zapada się on pod ciężarem i temperaturą ciała, ale idealnie ciało konturuje. To zapewnia, że materac w trakcie snu zapewnia nam dobrą wentylację i swobodę poruszania się.
 

Myśląc o tym, jaki materac 120x200 wybrać, aby móc wygodnie na nim spać, warto zastosować kilka praktycznych zasad.
 

  • W trakcie spania na materacu musimy dbać o to, aby nie było nam gorąco. Stąd też przy wyborze materaca 120x200 zwrócić uwagę musimy nie tylko na jego rozmiar, ale i cyrkulację powietrza.
  • Każdy materac, w tym również materac 120x200, narażony jest na przenoszenie ruchów na boki. Zapobiec temu zjawisku można przez kupno materaca o dobrej elastyczności i dynamice. Te cechy posiada wysokoelastyczna pianka poliuretanowa typu HR.
  • Za miękki materac, podobnie jak za twardy materac, powodować może nie tylko dyskomfort, ale i negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Warto jest wybrać materac o twardości optymalnej dla 93% populacji, a więc posiadający twardość 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców.
Najczęściej kupowanym w Polsce rodzajem materaca 100x200 dla jednej osoby jest materac piankowy.
Materac piankowy, materac wysokoelastyczny, pianka HR, pianka wysokoelastyczna, pianka poliuretanowa
Materac z pianki wysokoelastycznej typu HR zachowuje 100% wentylacji pod ciężarem ciała. Otwartokomórkowa struktura pianki poliuretanowej typu HR utrzymuje się również w trakcie snu.

Efektem stosowania pianki wysokoelastycznej typu HR w materacu 120x200 jest utrzymanie odpowiedniej wentylacji. Jednocześnie zapewnia ona odpowiednie wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa. Dlatego też materace wysokoelastyczne stanowią nalepszy rodzaj materacy 120x200.
Materac z pianki termoelastycznej typu visco spłaszcza się pod ciężarem ciała, co zmniejsza jego wentylację niemal do 0%. Otwartokomórkowa struktura pianki poliuretanowej typu visco w trakcie snu nie utrzymuje się, co skutkuje zamknięciem jej komórek.

Efektem stosowania pianki termoelastycznej w materacu 120x200 jest zaburzenie wentylacji, co zwiększa temperaturę i potliwość w trakcie snu. Jednocześnie nie zapewnia ona odpowiedniego wsparcia ciała i podparcia kręgosłupa. Dlatego też materace visco stanowią jeden z najmniej polecanych materacy 120x200.
Materac piankowy, materac wysokoelastyczny, pianka HR, pianka wysokoelastyczna, pianka poliuretanowa

Materac 120x200 – cena

Materac jest produktem, na którego funkcjonalność nie mamy żadnego wpływu – w trakcie jego użytkowania śpimy. Odróżnia go to od wszystkich innych kupowanych produktów, stąd też do jego zakupu przywiązywać należy zdecydowanie większą wagę. Szczególnie wtedy, kiedy pod uwagę weźmiemy fakt, że na spaniu spędzamy około 1/3 życia.
 

Kupując nowy materac 120x200 warto zwrócić uwagę na to, aby był to materac dobrze zaprojektowany i wykonany. Wielu producentów wytwarza materace masowo, nie przywiązując większej wagi do używanych materiałów. Powoduje to, że materace 120x200, a więc w jednym z najpopularniejszych rozmiarów, notorycznie sprzedawane są w wywindowanych cenach, podczas gdy w rzeczywistości są to często najtańsze materace, lecz z dużą marżą.
 

Powszechną praktyką producentów materacy do łóżek jest brak transparentności co do struktury ceny, ale też ukrywanie rzeczywistych właściwości używanych materiałów, ich pochodzenia czy cech jakościowych. Bardzo często na końcową cenę większy wpływ mają czynniki stojące po stronie producenta i sprzedawcy, nie zaś to, jaką jakością odznacza się dany materac do łóżka.

Materac piankowy, materac wysokoelastyczny, materac termoelastyczny, materac visco, materac z pamięcią kształtu, wentylacja materaca

Materac 120x200 – najlepszy wybór

Najlepszym materacem 120x200 dostępnym na polskim rynku jest materac Osaka Air oferowany przez Onsen Sleeping. Jego górna warstwa wykonana jest z poliuretanowej pianki wysokoelastycznej typu HR, która nie nagrzewa się i zapewnia idealną wentylację. Jednocześnie tego typu pianka gwarantuje, że materac nie zapadnie się, ale będzie idealnie konturować ciało.

Kupując nowy materac 120x200 zwrócić uwagę należy też na możliwość jego testowania, co w praktyce często jest niemożliwe w sklepach stacjonarnych. Onsen Sleeping daje swoim klientom aż 100 dni na przetestowanie materaca Osaka Air, gwarantując pełen zwrot pieniędzy każdemu, kto zwróci go w tym czasie. Dodatkowo materace marki Onsen Sleeping objęte są nawet 15-letnią gwarancją.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Uniwersalny materac, materace piankowe, materace termoelastyczne, materace wysokoelastyczne, najlepsze materace, pianka z pamięcią kształtu, twardy materac

FAQ: Materac 120x200

Dla kogo jest materac 120x200?

Materac 120x200 jest najczęściej wybierany dla singli śpiących razem z dziećmi lub zwierzętami domowymi. Dodatkowo materac 120x200 wybierają często osoby ceniące sobie wysoki komfort snu, w tym młodzież. Jest to idealny wybór do dużych sypialni dla jednej osoby.

Jak sprawdzić czy materac 120x200 jest dobry?

Dobry materac 120x200 powinien być funkcjonalny i spełniać wszystkie warunki dające komfort. W dobrym materacu 120x200 znajdziemy odpowiednio zaprojektowaną warstwową budowę dającą optymalną wentylację, a także należyte wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa. Dodatkowo musi być on wygodny i konturować ciało bez niedogodności.

Jaki jest najwygodniejszy materac 120x200?

Najwygodniejszy materac 120x200 zbudowany to materac wysokoelastyczny Osaka Air. Tego typu materac piankowy posiada pierwszą warstwę wykonaną z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR, zaś drugią z pianki termoelastycznej typu visco. Takie ułożenie warstw zapewnia pełną wygodę materaca 120x200, zaś obok najwyższego komfortu zapewnia on także optymalne właściwości prozdrowotne.

Jaki materac 120x200 jest najzdrowszy?

Najzdrowszym materacem 120x200 jest materac piankowy. Należy zważyć jednak na to, aby był to materac wysokoelastyczny, który posiada optymalnie zaprojektowaną warstwową budowę. Idealnym, najzdrowszym materacem wysokoelastycznym 120x200 jest materac Osaka Air.

Jaka twardość materaca 120x200 jest dobra dla osoby z chorym kręgosłupem?

Najlepsza twardość materaca 120x200 dla osoby z chorym kręgosłupem wynosi 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Według polskiej tabeli jest to materac H3. Jednocześnie materac dla osoby z chorym kręgosłupem powinien być zbudowany w pierwszej warstwie z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR zapewniającej odpowiednie wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa. Przekłada się to na jego fizjologiczną pozycję podczas snu.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...