Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Zanim kupisz drogi materac, musisz to przeczytać!

10 sierpnia 2022
Drogi materac, materace online, tanie materace, najtańsze materace, najdroższe materace, cena materaca, ceny materacy, jakość materaców, pianka z pamięcią, visco
Drogi materac w świadomości społecznej oznacza komfortowy materac, który wykonany jest z najwyższej jakości materiałów. W polskim społeczeństwie utarło się bowiem przekonanie, że drogi produkt to dobry produkt. Tak samo więc jak dokonujemy zakupu drogiego samochodu czy sprzętu elektronicznego, często przy aranżowaniu sypialni bierzemy pod uwagę tylko drogi materac.

Obnażamy prawdę, jaką ukrywa wielu sprzedawców materacy. Drogi materac rzadko w obecnych czasach oznacza bowiem materac dobrej jakości. Zdecydowanie częściej cena materaca wynika z zupełnie innych czynników, które z powodzeniem można uznać za nieuczciwe praktyki rynkowe. Dowiedz się, dlaczego materace online oferowane przez Onsen Sleeping nie są drogimi materacami.
Drogi materac, materace online, tanie materace, najtańsze materace, najdroższe materace, cena materaca, ceny materacy, jakość materaców, pianka z pamięcią, visco

Drogi materac – proces zakupowy

Gdy udajemy się do sklepu stacjonarnego, pierwszym pytaniem większości sprzedawców jest pytanie o posiadany przez nas budżet. W porównaniu warto zwrócić uwagę na najpopularniejszy materac 160x200. Jego ceny kształtują się najczęściej na czterech poziomach.

Materac między 1000 złotych a 2000 złotych
Materace, których cena waha się między 1000 złotych a 2000 złotych to najtańsze materace, które cechują się bardzo niską jakością. W tym przypadku niska jakość wynika przede wszystkim z faktu, że wyprodukowanie funkcjonalnego materaca w tej cenie jest praktycznie niewykonalne. Biorąc pod uwagę to, że sklepy z materacami najczęściej stosują nawet kilkaset procent marży, materace kosztujące do 2000 złotych to najczęściej produkty o wartości kilkukrotnie niższej.

W tej cenie znaleźć można przede wszystkim materac bonellowy wykonany z tanich sprężyn mających kształt klepsydry i połączonych ze sobą sztywnym drutem. Jest on bardzo łatwy i tani w produkcji, jednocześnie  szkodząc zdrowiu użytkowników.

Często w cenie do 2000 złotych nabyć można też innego rodzaju materac sprężynowy, w tym przede wszystkim materac kieszeniowy. Tymczasem w rzeczywistości materace sprężynowe pozbawione są jakichkolwiek zalet za wyjątkiem ich niskiej ceny. Nie są one bowiem w stanie zapewnić dopasowania do anatomicznej budowy ciała, a także odpowiedniej dynamiki i twardości materaca. W efekcie są nie tylko niekomfortowe w użytkowaniu, ale też powodują szereg nieprzyjemnych dolegliwości.

Niekiedy w cenie około 2000 złotych znaleźć można materace piankowe, jednak większość z nich wykonanych jest z pianek tradycyjnych typu T, które są nietrwałe i niestabilne. Są to bowiem pianki zamkniętokomórkowe, bardzo wrażliwe na siły związane z działaniem temperatury i wagi użytkowników. Dodatkowo ich struktura nie pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu wentylacji.

Materac między 2000 złotych a 4000 złotych
Cena materaca między 2000 złotych a 4000 złotych pozwala na zakup najlepszego produktu, jakim jest materac Osaka Air. Koszt najpopularniejszego materaca 160x200 w Onsen Sleeping to około 3800 złotych, często jednak możliwe jest kupienie go w promocji nawet za 3100 złotych.

Cena materaca oscylująca między 3000 złotych a 4000 złotych pozwala na otrzymanie produktu o najwyższej jakości, którego komfort użytkowania będzie bardzo wysoki. Jednak wyłącznie wtedy, kiedy zakupu materaca dokona się bezpośrednio od jego producenta, który nie nałoży na niego zbyt dużej marży. Stąd też ważne jest to, aby przeanalizować strukturę ceny danego materaca zanim zdecydujemy się na jego zakup. 

W popularnych marketach materace oferowane za 4000 złotych sprzedawane są do sklepów za ułamek tej ceny. Najczęściej kwota, jaką producent otrzymuje od sklepu za dany materac, nie przekracza 50% ceny, za jaką jest on przez sklep sprzedawany. Z tej kwoty producent często zmuszony jest ponieść dodatkowe koszta związane z transportem, marketingiem czy wynagrodzeniem przedstawicieli handlowych.

Dzięki temu, że Onsen Sleeping oferuje swoje materace i poduszki ortopedyczne wyłącznie w sprzedaży internetowej, ograniczamy dodatkowe i zbędne koszta do minimum. Uczciwe podejście do własnej marży pozwala nam na zaoferowanie najlepszego materaca wysokoelastycznego w przystępnej cenie. Sklepy stacjonarne zainteresowane sprzedażą materaca Osaka Air składały nam propozycje zakładające jego sprzedaż nawet za kilkanaście tysięcy złotych!

Materac między 4000 złotych a 6000 złotych
Materace przekraczające barierę 4000 złotych są zazwyczaj materacami o nietypowych wymiarach, jak 200x200 czy 220x200. Za około 5000 złotych można nabyć najlepszy materac Osaka Air, wykonany na indywidualne zamówienie.

Zdarza się jednak, że za kwoty rzędu 5000 złotych czy 6000 złotych sklepy oferują dokładnie te same materace, które jeszcze do niedawna sprzedawały za dwukrotnie niższą cenę. Wynika to ze zmian, jakie następują na rynku materacy w związku z postępującą edukacją społeczeństwa na tematy związane z komfortowym i zdrowym snem.

Nagłe i radykalne podwyższanie cen nie oznacza jednak, że produkty te w jakiś sposób się zmieniły. Jest ono konsekwencją zamykania się kolejnych sklepów stacjonarnych z materacami, które w ten sposób próbują się utrzymać. Tymczasem wielu sprzedawców nie dostrzega faktu, że zmniejszenie popytu na ich materace nie wynika z trudności ekonomicznych Polaków, ale z coraz szerszej ich wiedzy skutkującej odrzuceniem słabych, niefunkcjonalnych produktów.

Materac powyżej 6000 złotych
O ile materac za kwotę większą niż 6000 złotych nie jest materacem o nietypowych wymiarach wykonywanym na zamówienie, niemal zawsze jego wysoka cena nie wiąże się z jego wyższą jakością.

Biorąc pod uwagę koszty pianek poliuretanowych, zarówno otwartokomórkowych pianek wysokoelastycznych typu HR, jak i pianek termoelastycznych typu visco, koszt produkcji materaca 160x200 przy najwyższych cenach detalicznych nie powinien przekroczyć 2500 złotych. Ich koszt dla klientów hurtowych, a szczególnie znanych koncernów, może być o wiele niższy.

Jeszcze niższy, bo liczony w dziesiątkach złotych, a maksymalnie setkach złotych, jest koszt produkcji materaca sprężynowego czy też materaca z zamkniętokomórkowej pianki tradycyjnej typu T.

Kupując materac za 6000 złotych i więcej, należy liczyć się więc z tym, że prawdopodobnie ogromną część jego ceny stanowi marża producenta i sprzedawcy, a także sfinansowanie kosztów promocji.

Manipulowanie ceną materacy
Jeśli udzielimy sprzedawcy odpowiedzi, że posiadamy na nasz materac budżet w wysokości 5000 złotych, właśnie za tyle sprzeda on nam produkt. Nie znaczy to jednak, że drogi materac będzie lepszym materacem. Często zdarza się, że wnętrze takiego materaca nie różni się od wnętrza materaca za 3000 złotych, zaś rzeczywiste różnice są jedynie wizualne, aby sztucznie zawyżyć cenę. Może to być też materac sprzedawany pod inną nazwą handlową lub pod marką własną sklepu, lecz produkowany przez tego samego czołowego producenta.

Sztuczne zawyżanie cen widać przede wszystkim w najpopularniejszych marketach, w których materace są niemal bez przerwy sprzedawane z rabatami sięgającymi 50%, podczas gdy ich wartość jest znikoma. Dla przykładu, jeden z takich marketów posiada w swojej ofercie materac kosztujący 5000 złotych, sprzedając go z niemal stałym rabatem w wysokości 50%.

Dla konsumenta rabat w wysokości 2500 złotych wydaje się być kuszący. W rzeczywistości jednak sklep ten kupuje tego rodzaju materace za nie więcej niż 500 złotych, zaś koszt jego produkcji nie przewyższa kwoty 300 złotych. Dodatkowo w sklepach tych nawet połowa sprzedawanych materacy to materace z kokosem, które – wbrew powszechnej propagandzie – nie są wcale zdrowe, odpowiednio twarde czy hipoalergiczne.
Materac online, materace przez internet, sklep z materacami, salon materacy, wybór materaca, ceny materaców, ranking materacy
Podobne praktyki stosują niektóre przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą materacy online. Wiele firm sprzedaje jednowarstwowe materace piankowe warte około 200 złotych za wielokrotność tej kwoty, rekompensując w ten sposób nakłady finansowe przeznaczone na działania reklamowe.

Również niektóre mniejsze przedsiębiorstwa sprzedają towar, którego nie są w rzeczywistości producentami, bowiem jest on wysyłany do klientów bezpośrednio z fabryk zajmujących się wycinaniem kształtów materacy bezpośrednio z pianki poliuretanowej. Najczęściej pianki, które są w nich używane, to pianki tradycyjne typu T. Tego typu działania śmiało uznać można za szkodliwe dla konsumentów spekulacje, które nie powinny mieć miejsca.

Choć drogi materac wydaje się być dobrym, w rzeczywistości cena materaca w żaden sposób nie przekłada się na jego jakość. Optymalna cena materaca 160x200, biorąc pod uwagę koszt najwyższej jakości materiałów i odpowiednie wynagrodzenie dla pracowników, to około 4000 złotych. Marża, jaką producent uzyska na takim materacu, wynosi około 400 złotych.

Taka cena jest jednak możliwa wtedy, kiedy producent sprzedaje materace online, z pominięciem sklepów stacjonarnych nakładających na nie kilkusetprocentowe marże. Dlatego też Onsen Sleeping sprzedaje najlepszy materac Osaka Air wyłącznie bezpośrednio, oferując dodatkowo 15-letnią gwarancję i 100 dni na zwrot materaca.
Materac Osaka Air, materac piankowy, materac z pianki, materac poliuretanowy, materac średnio twardy, materac H3, najlepszy materac

Drogi materac – wnikaj w szczegóły

Eksperci pracujący w Onsen Sleeping wychodzą z założenia, że konsumenci powinni otrzymywać od sprzedawców materacy 100% informacji o danym modelu materaca. Niezależnie od tego czy jest to drogi materac, czy najtańszy materac. Bardzo często, wbrew przepisom prawa i faktom, nie ujawnia się informacji o składzie, właściwościach fizycznych czy pochodzeniu materiałów używanych do produkcji danego materaca.

Wielu czołowych producentów materacy stworzyło rzeczywistość biznesową, w której nie powstały żadne normy co do tego, jaką cenę powinno przyjąć się dla danego rodzaju materaca. Logicznym byłoby, gdyby drogi materac wykonany był z materiałów najwyższej jakości i cechował się największym komfortem. Tymczasem jedne z najdroższych materacy to niekomfortowe i niefunkcjonalne materace z pamięcią kształtu.
Ból pleców po przebudzeniu, bolący kark. pianka visco, materac z pianki termoelastycznej, pianka z pamięcią, najlepsze materace
W ostatnim czasie wielu naszych klientów zauważyło też, że jedna z czołowych firm oferuje bardzo drogi materac, który jest materacem sprężynowym. Koszt jego wyprodukowania jest zatem niski i wynosi – zależnie od rozmiaru – nie więcej niż 10% ceny, za którą jest oferowany.

Choć jest on przedstawiany jako komfortowy i zdrowy, w rzeczywistości nie różni się od pozostałych materacy sprężynowych, a więc nie zapewnia odpowiedniego wsparcia ciała i podparcia dla kręgosłupa, może wydawać nieprzyjemne dźwięki, cechuje się niską dynamiką oraz z powodzeniem może zastąpić antenę radiową.
Materac sprężynowy, materace sprężynowe, bonellowe, promieniowanie elektromagnetyczne, wygodny sen, ból pleców, ból głowy po przebudzeniu
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że producenci i sprzedawcy często mają wolną rękę w manipulowaniu klientami, bowiem świadomość konsumencka w zakresie snu nadal jest bardzo niska, a dodatkowo nad większością produktów nikt nie sprawuje żadnej kontroli.

Rzadko spotkać można materace takie jak materac Osaka Air, który podlega kontroli wynikającej z zarejestrowania go jako produkt medyczny klasy pierwszej. Jego normy jakościowe są przez specjalistów Onsen Sleeping rygorystycznie monitorowane.

Dobry materac powinien mieć budowę tożsamą z tortem. Jego pierwsza warstwa, czyli warstwa komfortu, musi być wykonana z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR, aby zapewniał on odpowiednią wygodę, a przy tym wsparcie dla i podparcie kręgosłupa.

Umieszczona w drugiej warstwie pianka termoelastyczna typu visco pozwala na dopasowanie materaca, zaś kolejna warstwa powinna dać podparcie dla dwóch wcześniejszych i zoptymalizować jego wentylację. Ostatnią, czwartą warstwę, stanowić powinna baza materaca wykonana również z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR, jednak o wyższej twardości.

Jeśli decydujemy się na drogi materac, zwróćmy uwagę na to, aby był on wykonany w pierwszej warstwie z pianki wysokoelastycznej typu HR, zaś dopiero w drugiej warstwie z pianki termoelastycznej typu visco. Choć sprzedawcy materaców często próbują ukryć parametry użytych pianek poliuretanowych lub zastępują je nazwami własnymi, każdy z nas ma pełne prawo do uzyskania informacji o produkcie.
Materac Osaka Air, materac piankowy, wnętrze materaca, budowa materaca, warstwy materaca, materac warstwowy, pianka visco, pianka poliuretanowa, pianka z pamięcią, pianka HR, pianka otwartokomórkowa
Oznaczenie pianek poliuretanowych odbywa się za pomocą liter i liczb. Na przykład zamkniętokomórkowa pianka poliuretanowa T25-20 to pianka tradycyjna o gęstości 25 i twardości 20. Znacznie lepszą pianką poliuretanową jest pianka wysokoelastyczna oznaczona literami HR. Niekiedy producenci materaców stosują również oznaczenie HD, co mówi o jej wyższej gęstości, ale nie przekłada się na twardość.

Dlatego też w przypadku pianek poliuretanowych najważniejsze jest, aby zwrócić uwagę na oznaczenia twardości używanych materiałów. Oznaczenia te, jak w przykładzie, zaczynają się zawsze od litery:
  • T (ang. traditional) – oznaczającej tradycyjną piankę tradycyjną, zamkniętokomórkową, mającą niski poziom dynamiki;
  • HD (ang. high density) – oznaczającej piankę tradycyjną o wyższej gęstości, lecz tej samej twardości i właściwościach co pianka poliuretanowa typu T;
  • HR (ang. high resilience) – oznaczającej piankę otwartokomórkową, wysokoelastyczną dającą znacznie wyższy komfort użytkowania i zapewniającą najlepszą dynamikę w porównaniu z pianką poliuretanową typu T i HD;
  • V (ang. viscoelasticity) – oznaczającej piankę termoelastyczną, która jest bardzo wrażliwa na działanie siły i temperatury, co wpływa na zamykanie się jej komórek w trakcie użytkowania.
Zdarza się, że drogi materac wykonany jest z taniej, niezapewniającej komfortu pianki tradycyjnej typu T, zaś struktura ceny materaca do łóżka zbudowana jest pod kątem jak największej marży i szerokiej promocji. Dlatego też należy szczególnie uważnie przyglądać się rzeczywistym parametrom materiałów używanych w materacu. Pomocny w tym jest poradnik dający praktyczne rady na temat tego, jaki materac wybrać.
Porównanie materaców, ranking materacy, materace piankowe, materac online, sklep z materacami, producent materaca, pianka wysokoelastyczna, pianka termoelastyczna, visco, pianki z pamięcią

Drogi materac – zwróć uwagę na funkcjonalność

Kupno drogiego materaca stanowi obciążenie dla każdego budżetu domowego. Tymczasem zdecydowanie zbyt często okazuje się, że był to zakup nietrafiony, ponieważ nie daje nam zasłużonego wypoczynku, a często też wzmaga bezsenność i inne trudności. Najczęściej okazuje się, że pod wpływem sprzedawcy kupiliśmy za miękki materac czy zbyt twardy materac, a jego zwrot jest nam utrudniany lub uniemożliwiany.

Funkcjonalności materaca nie da się zweryfikować podczas wizyty w sklepie. Nie sposób bowiem sprawdzić jakość snu, kiedy nie śpimy, a dodatkowo znajdujemy się pod czujnym okiem sprzedawcy. Zdecydowanie nie sprzyja też temu ubranie, które mamy na sobie, światło, dźwięki i inne dystraktory.

Przede wszystkim natomiast nie jesteśmy w stanie zrobić tego z uwagi na to, że sen odbywa się w stanie całkowitej nieświadomości, zaś w sklepie tę świadomość posiadamy. Nasz układ mięśniowo-szkieletowy pracuje w tym czasie zupełnie inaczej, aniżeli w trakcie snu. Dlatego też nie warto wybierać drogiego materaca tylko ze względu na cenę czy pozorną wygodę w sklepie stacjonarnym.

Dobry materac pozwala na poprawę naszego funkcjonowania w perspektywie biopsychospołecznej, a więc w trzech sferach: biologicznej, psychicznej i społecznej. W tym celu musi zapewnić nam cały wachlarz pozytywnych doznań, a tym samym idealnie wypełniać swoją funkcje. Jedną z podstaw komfortu jest odpowiednia twardość materaca. Ta często jest przez producentów i sprzedawców zakłamywana. Wynika to z faktu, że polska tabela twardości materaców nie została odgórnie znormalizowana, ale jest przez producentów interpretowana we własnym zakresie i według własnych potrzeb.

Kiedy więc rozpatrujemy czy nasz drogi materac posiada dobrą twardość, zwróćmy uwagę na tabelę amerykańską. Zgodnie z nią, twardość rzędu 6,5 to optymalna twardość materaca dla 93% populacji ludzkiej. Żaden materac dobrej jakości nie może powodować bólu kręgosłupa, sztywności mięśni czy jakichkolwiek innych dolegliwości przed zaśnięciem, w trakcie snu lub po przebudzeniu.
Skala twardości materaców, tabela twardości materacy, twardość materaca, twardy materac, miękki materac, średniotwardy materac, materac H3
Konieczność zapewnienia łatwej zmiany pozycji wymaga, aby drogi materac cechował się odpowiednią dynamiką. Najwyższą spotkać można w materacach wysokoelastycznych, których górną warstwę stanowi otwartokomórkowa pianka wysokoelastyczna typu HR. Dobrej jakości pianki poliuretanowe tego typu zapewniają rozkładanie się sił na wiele stron, również po skosie, co determinuje komfortowy sen i swobodne wykonywanie ruchów.

Kluczowe jest również zapewnienie w materacu odpowiedniej wentylacji. Tej nie zapewniają pianki termoelastyczne, co powinno wyeliminować materac visco z listy tych, które bierzemy pod uwagę przy zakupie. Absorbują one ciepło ludzkiego ciała, a następnie wydzielają je ponownie, tworząc efekt lustrzanego odbicia ciepła. W efekcie zaś ciało przegrzewa się i wywoływać może nocne poty.
Ból pleców po przebudzeniu, bolący kark. pianka visco, materac z pianki termoelastycznej, pianka z pamięcią, najlepsze materace
Jeśli drogi materac jest niefunkcjonalny, mimo swojej wysokiej ceny nie nadaje się do użytku. Należy więc skupić się na tym, aby wypełniał on swoją podstawową funkcję – dawał komfortowy, zdrowy sen. Ten zaś zapewni nam wypoczynek i przełoży się na nasze codzienne funkcjonowanie.

Dla zapewnienia odpowiedniej funkcjonalności drogi materac musi więc być idealnie zaprojektowany, jak również wykonany z najwyższej jakości materiałów. Od tego zależy jak materac będzie zachowywał się w trakcie użytkowania. Wpływ na to ma nie tylko wnętrze materaca, ale każdy jego element, jak choćby sposób wykonania pokrowca materaca.

Co do zasady pikowany pokrowiec na materac automatycznie powinien budzić nasze wątpliwości i niechęć, bowiem najczęściej jest to tkanina przeszyta wraz z owatą i znajdującą się pod nią fizeliną. To zaś wyklucza sprężystość pokrowca na materac, utwardzając jego powierzchnię i sprawiając trudności z poruszaniem się.

Dlatego też przy wyborze materaca nie jest ważna jego cena, ale wyłącznie jego funkcjonalność. W materacach wielu czołowych producentów, a także tych oferowanych w marketach, bardzo często zdarza się, że jest ona zaburzona. Z jednej strony przez użycie materiałów bardzo niskiej jakości, zaś z drugiej przez nielogiczny projekt, którego nie da się pogodzić z ludzką fizjologią. Tym samym materac wyprodukowany za 5000 złotych może wcale nie różnić się funkcjonalnością i właściwościami od materaca wyprodukowanego za 300 złotych.
Pokrowiec na materac, nakładki na materace, elastyczne prześcieradło, materac 160x200

Drogi materac – optymalna cena

Drogi materac nie spowoduje, że wyśpimy się lepiej. Ważna jest bowiem jego jakość. Ta zaś ma kluczowe znaczenie, kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że każdy z nas śpi średnio przez 1/3 swojego życia. To przekłada się na około 207 320 godzin życia, które trwa średnio 25 915 dni. Nie istnieje drugi produkt, który używalibyśmy tak często jak materac, który jednocześnie ma największy wpływ na nasze funkcjonowanie. 

Dobry materac cechuje się odpowiednio zaprojektowanymi i wykonanymi warstwami, które powinny przypominać tort. Tym też cechuje się materac Osaka Air, który w Onsen Sleeping oferujemy w optymalnej cenie z niską marżą. Materac ten zapewnia odpowiednie wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa, a jednocześnie cechuje się idealną twardością i wentylacją. Kupując go bezpośrednio od producenta, zyskujemy gwarancję pełnego komfortu lub zwrot pieniędzy przy zwrocie materaca do 100 dni po jego otrzymaniu.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materac Osaka Air, materac piankowy, materac z pianki, materac poliuretanowy, materac średnio twardy, materac H3

FAQ: Drogi materac

Jaki materac do 2000 złotych kupić?

Dobry materac wysokoelastyczny do 2000 złotych to materac Osaka. W cenie do 2000 złotych można zakupić materac Osaka w rozmiarze 80x200. Podczas licznych promocji, jakie organizuje Onsen Sleeping, budżet 2000 złotych pozwala zakupić go także w rozmiarze 90x200.

Jaki materac do 3000 złotych kupić?

Dobry materac wysokoelastyczny do 3000 złotych to materac Osaka Air. W cenie do 3000 złotych można zakupić materac Osaka Air w rozmiarze 80x200, 90x200 lub 100x200. Podczas licznych promocji, jakie organizuje Onsen Sleeping, budżet 3000 złotych pozwala zakupić go także w rozmiarze 120x200, a nawet 140x200.

Jaki materac do 4000 złotych kupić?

Dobry materac wysokoelastyczny do 4000 złotych to materac Osaka Air. W cenie do 3000 złotych można zakupić materac Osaka Air w rozmiarze 140x200 lub 160x200. Podczas licznych promocji, jakie organizuje Onsen Sleeping, budżet 4000 złotych pozwala zakupić go także w rozmiarze 180x200.

Jaki materac do 5000 złotych kupić?

Dobry materac wysokoelastyczny do 5000 złotych to materac Osaka Air. W cenie do 5000 złotych można kupić go w dowolnym oferowanym rozmiarze, zaś pozostałą kwotę przeznaczyć na kupno najlepszej poduszki ortopedycznej, prześcieradła lub siatki Airflow Mesh. Podczas licznych promocji, jakie organizuje Onsen Sleeping, budżet 5000 złotych pozwala zakupić go także w zestawie z dwiema poduszkami ortopedycznymi i maseczką do spania.

Czy dobry materac musi być drogi?

Nie. Dobry materac nie musi być drogi, ale musi być funkcjonalny, a więc wyróżniać się wysoką jakością i zapewniać maksymalny komfort snu. Kupując materac bezpośrednio od producenta, oszczędza się często nawet więcej niż połowę ceny, jakie oferuje większość sprzedawców w sklepach stacjonarnych. Najlepszy materac Osaka Air nie jest drogi, a struktura jego ceny jest przejrzysta. Dzięki temu jego zakup jest wyjątkowo opłacalny.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...