Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Jaki powinien być materac dla informatyka?

30 listopada 2023
Materace online, materac 160x200, wyposażenie sypialni
Znalezienie właściwego materaca dla informatyka bywa wyzwaniem. Jest to bowiem niezwykle obciążający kręgosłup zawód, który wykonuje się na siedząco. To głównie z tego powodu odpowiednie materace dla informatyków powinny dbać o anatomiczne ułożenie kręgosłupa, ale również wspierać cyrkulację powietrza między ciałem a powierzchnią materaca. To bowiem wpływa korzystnie na higienę snu, a więc i regenerację.

Podczas projektowania funkcjonalnego materaca, nasz zespół specjalistów konsultował się z ekspertami z zakresu ortopedii, neurologii, fizjoterapii i psychologii. To zapewniło w pełni kompleksowe podejście do optymalizacji snu u jego użytkowników. Także uniwersalna twardość materaca Osaka Air została skonstruowana z myślą o zapewnieniu optymalnego komfortu dla informatyków i programistów, ale także innych osób pracujących przy komputerach, biorąc pod uwagę nietypową specyfikę ich codziennych aktywności.
Siedzący tryb życia, praca przy komputerze, ergonomia pracy

Zdrowy kręgosłup u informatyków

Dla odpowiedzialnego informatyka, którego życie zawodowe jest ściśle związane z długą pracą przed komputerem, właściwa troska o zdrowie kręgosłupa stanowi niezwykle ważny element codzienności. W tym oczywiście zawiera się także zachowana higiena snu, która pozwala na regenerację. Stąd też wybór wygodnego materaca okazuje się kluczowy dla utrzymania kondycji.

Najbardziej funkcjonalny materac Osaka Air oferuje niezrównany komfort, ale przede wszystkim stawia zdrowie kręgosłupa na pierwszym miejscu. To czyni go natomiast idealnym materacem dla informatyka, dla którego ważne jest skupienie się na zapewnieniu optymalnego wsparcia dla kręgosłupa podczas snu.

Jednym z kluczowych elementów, który spośród innych na rynku wyróżnia nasz materac piankowy, jest możliwość nieograniczonej zatapianiem się, a więc swobodnej zmiany pozycji ciała podczas snu przy jednoczesnym zachowaniu właściwego wsparcia dla kręgosłupa przez całą noc. Proces projektowania materaca oparty na design thinking uwzględnił różnezmienne i pozwolił sprawić, że  idealnie dostosowuje się do indywidualnych potrzeb.

Warto podkreślić, że twardość materaca Osaka Air została dopasowana głównie do spania na boku i plecach, ale nadaje się również dla większości osób śpiących na brzuchu. Jednocześnie dla tych osób, które większość czasu spędza w pozycji siedzącej, fizjologiczne wsparcie dla kręgosłupa w trakcie snu staje się istotnym elementem codziennej rutyny. Dlatego też jedynie funkcjonalny materac o twardości wynoszącej 6,5 doskonale wpisuje się koncepcję dbania o zdrowie i wygodę, oferując oba te elementy.
ból kręgosłupa_ kopia

Znaczenie ergonomii w pracy programisty

Zawód programisty jest niezwykle popularny, choć zakłada niezdrowe spędzanie przed monitorem długich godzin każdego dnia. Stąd też w przypadku programistów ergonomia nie powinna ograniczać się tylko do miejsca pracy. Oczywiście warto i należy zadbać o właściwe krzesło ergonomiczne, jednak równie ważne jest zachowanie właściwej higiena snu, a więc też sypialnia.

Symbolem i ważnym elementem ergonomii snu dla znających się na rzeczy programistów stał się kultowy materac Osaka Air. Zapewnia on głęboki sen, który wpływa na wydajność pracy, co dla informatyków jest kluczowe, aby móc realizować projekty w terminie. Wypoczynek i regeneracja wpływają dobrze na procesy poznawcze, co również zwiększa jakość pracy.

Proces projektowania materaca Osaka Air trwał bardzo długo, bowiem oparty jest w pełni na zasadach design thinking. Wspólna praca wysoko wykwalifikowanych specjalistów z dziedzin takich jak ortopedia, neurologia, fizjoterapia i psychologia zaowocowała stworzeniem materaca funkcjonalnego, który nie tylko gwarantuje komfort snu, ale również w bardzo skuteczny sposób wpływa na zachowanie zdrowia kręgosłupa.

Wzięliśmy pod uwagę, że u programistów bardzo często notuje się różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa i napięcie mięśniowe, co wynika ze specyfiki ich pracy. Dlatego też nasz materac piankowy oferuje niespotykane dotąd w innych modelach wsparcie kręgosłupa przez całą noc, ale także umożliwia swobodną zmianę pozycji, co przekłada się na lepszą regenerację.

Osaka Air to nowoczesny materac charakteryzujący się uniwersalną twardością na poziomie około 6,5 stanowiącą w konsekwencji idealne połączenie komfortu i wsparcia. Dla programistów, którzy spędzają długie godziny na fotelu, ważne jest, aby ich sen był nie tylko relaksujący, ale również w rzeczywistości sprzyjał zachowaniu zdrowego kręgosłupa. Zastosowanie dynamicznych pianek i tekstyliów gwarantuje trwałość i elastyczność, a ergonomiczne podejście do materaca przekłada się na zrównoważone podparcie dla całego ciała.
Ból kręgosłupa, zniesiona lordoza, ergonomia

Tajemnica efektywnego wypoczynku

Wypoczynek to niezmiernie ważny element pozwalający na utrzymanie równowagi między pracą a życiem prywatnym, co jest niezbędne dla zachowania zdrowia. Istotne jest, aby wypoczynek był efektywny, co pozwoli znieść szybkie tempo życia, jakie dzisiejszy świat nam narzuca. Jednym z istotnych narzędzi jest materac, a szczególnie funkcjonalny model, który daje komfortowy i zdrowy sen każdej nocy.

Osaka Air to nowoczesny materac piankowy, który rewolucjonizuje branżę przez innowacyjne podejście do komfortu snu. Jego twardość wynosząca 6,5 w amerykańskiej skali, została starannie dostosowana tak, aby zapewnić każdej nocy zarówno najlepsze wsparcie, jak i wygodę, co sprawia, że sen staje się nie tylko momentem dla regeneracji ciała, ale także ukojeniem dla zmysłów.

W procesie projektowania materaca Osaka Air, nasz zespół specjalistów konsultował się z ekspertami różnych dziedzin, w tym ortopedii czy psychologii. W rezultacie powstał materac, który dostosowuje się do indywidualnych preferencji biorąc pod uwagę również to, aby poprawiał funkcjonowanie biopsychospołeczne jego użytkowników. Tajemnica efektywnego wypoczynku tkwi bowiem harmonii ciała i umysłu, o czym bardzo szeroko mówi zresztą ajurweda. Pozwala także na swobodne zmiany pozycji, co skutecznie eliminuje uczucie sztywności umożliwiając ciału wypoczynek.
Wypoczynek, regeneracja, profilaktyka

Odpoczywaj zdrowo i z klasą

Czasu snu to nie tylko odpoczynek, ale przede wszystkim kluczowy element dbania o zdrowie i jakość życia. To podczas snu organizm ma pełną możliwość zregenerowania się i przetworzenia informacji pozyskanych w ciągu dnia. Oferowany przez nas materac do sypialni wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy pragną zdrowia i komfortu każdej nocy.

Jedną z głównych cech materaca Osaka Air, jest jego uniwersalność, która go wyróżnia. Projektanci zastosowali podejście design thinking, uwzględniając różnorodność potrzeb użytkowników mających różne preferencje i budowę ciała, odnajdując złoty środek. Dzięki temu, niezależnie od pozycji do spania, zapewnia on wsparcie dla kręgosłupa, co przekłada się na zdrowy sen i regenerację każdej nocy.

Wyróżnikiem funkcjonalności króla materaców jest także jego twardość, która zawsze wynosi około 6,5 według amerykańskiej skali twardości materaców. To idealne połączenie średniej twardości i dynamicznego wsparcia pozwala uzyskać sen, który nie tylko regeneruje, ale jest wręcz luksusowym doświadczeniem we własnej sypialni. Odpoczywaj zdrowo, osiągając przy tym pełen komfort, jaki wprowadza do sypialni.
Osaka Air to najlepszy materac dla osób z branży IT. I nie tylko.
Unikalne pianki użyte do produkcji materaca Osaka Air spełniają najwyższe standardy jakościowe. Staramy się stosować tekstylia i pianki wytwarzane w miarę możliwości zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu nasz funkcjonalny materac to w pełni świadomy wybór, którego wybór przełoży się pozytywnie również na zdrowie i środowisko.

Stanowi on kompleksowe rozwiązanie dla tych, którzy chcą na co dzień odpoczywać zdrowo i z klasą. Prowadzenie sprzedaży bezpośredniej pozwala na utrzymanie atrakcyjnego stosunku jakości do ceny, co czyni ten materac dostępnym dla szerokiego grona odbiorców. Dzięki długiej gwarancji producenta każdy użytkownik tego materaca może być pewien jego trwałości i niezmiennego komfortu przez wiele lat.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.
Materac H3, materac średnio twardy, materace średnie

FAQ: Materac dla informatyka

Który materac jest twardszy, H2 czy H3?

Skala twardości materaców, w której mieści się H2 i H3, nie posiada żadnych standardów i nie jest poddana uniwersalizacji. Jej wartości, jak H3 czy H4, nie przekładają się na konkretne twardości określane w kilopaskalach (kPa) czy niutonach (N). Teoretycznie materac H2 powinien być bardziej miękki od materaca H3, ale nie zawsze się tak dzieje. Brak standaryzacji i wspólnych norm powoduje, że klasyfikowanie materaców do danej twardości odbywa się bardzo często na zasadzie indywidualnych odczuć pracownika. Notorycznie zdarza się, że dwa egzemplarze tego samego modelu materaca oznaczonego jako H3 mają rzeczywiście inną twardość.

Dlaczego informatycy powinni zadbać o dobry materac?

Informatycy spędzają wiele godzin przed komputerem, co często wiąże się z długotrwałym siedzeniem, bardzo często w nieprawidłowych pozycjach. Właściwie dobrany materac jest kluczowy dla utrzymania zdrowia kręgosłupa, bowiem to w nocy ten regeneruje się i wypoczywa. Nieodpowiedni materac może przyczynić się do bólu pleców, szyi i ogólnego dyskomfortu. Funkcjonalny materac wspiera prawidłową postawę ciała i przyczynia się do lepszego snu, co z kolei ma wpływ na zdrowie.

Jak złagodzić ból kręgosłupa lędźwiowego podczas pracy przy komputerze?

Aby złagodzić ból kręgosłupa lędźwiowego podczas pracy przy komputerze, warto zadbać o ergonomię pracy i higienę snu. Upewnij się, że krzesło, stół i monitor są dostosowane do prawidłowej postawy ciała. Krzesło powinno wspierać naturalną krzywiznę kręgosłupa, ale też wspomagać pracę mięśni głębokich podczas siedzenia. Co jakiś czas wstawaj, rozciągaj się i ruszaj. Ćwiczenia rozciągające mogą bowiem pomóc w uelastycznieniu mięśni. Dbaj również o to, aby utrzymywać naturalną krzywiznę kręgosłupa podczas siedzenia. Ustawienie monitora na wysokość oczu może pomóc w uniknięciu nachylenia głowy do przodu. Jeśli krzesło nie posiada wystarczającego wsparcia dla dolnej części pleców, rozważ zastosowanie poduszki lub specjalnego podparcia.

W jaki sposób bezpiecznie pracować przy komputerze?

Bezpieczna praca przy komputerze obejmuje przede wszystkim ergonomię stanowiska pracy. Ustaw biurko, krzesło i monitor w taki sposób, aby wspierały naturalną postawę ciał. Zadbaj o to, aby krzesło wspierało pracę mięśni głębokich wokół kręgosłupa. Zaplanuj krótkie przerwy, aby poruszać się i rozciągać oraz pozwolić oczom odpocząć od ekranu. Upewnij się, że pomieszczenie jest dobrze oświetlone, a monitor znajduje się w odpowiedniej odległości od Twojej twarzy, aby uniknąć nadmiernego naprężenia wzroku. Także wykonywanie ćwiczeń wzroku może pomóc w zmniejszeniu zmęczenia oczu spowodowanego długotrwałym patrzeniem na ekran komputera.

Czy programiści są bardziej narażeni na schorzenia kręgosłupa?

Tak, programiści i inni specjaliści IT są bardziej narażeni na choroby kręgosłupa. Często bowiem spędzają długie godziny przy komputerze, co prowadzi do szeregu schorzeń. Długotrwałe siedzenie w złej pozycji, brak ruchu i nieprawidłowa ergonomia pracy, mogą zwiększać ryzyko schorzeń kręgosłupa. Bardzo ważne jest jednak zapewnienie sobie także higieny snu, aby w nocy kręgosłup miał możliwość odpocząć i się zregenerować.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...