Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Materace z pianki wysokoelastycznej – śpij jak celebryci!

12 lipca 2022
Materac z pianki wysokoelastycznej, materac H3, materac średni, materac średnio twardy, materac z pianki poliuretanowej, materace online
Materac z pianki wysokoelastycznej, a więc taki, który posiada w swojej górnej warstwie poliuretanową piankę wysokoelastyczną typu HR, to idealny wybór dla każdego. Wykonany w ten sposób materac spełnia wszystkie cechy dobrego materaca, przede wszystkim zaś zapewniając najwyższy komfort snu.

W odróżnieniu od materaca z pamięcią kształtu, materac z pianki wysokoelastycznej nie zapada się i zapewnia odpowiednie wsparcie ciała oraz podparcie kręgosłupa. Dzięki temu materac z pianki wysokoelastycznej idealnie nadaje się również  dla tych osób, które zastanawiają się, jaki wybrać materac przy schorzeniach kręgosłupa i kończyn.
Materac z pamięcią kształtu, pianka z pamięcią kształtu, pianka memory, pianka visco, pianka termoelastyczna

Materac z pianki wysokoelastycznej – zdrowy, komfortowy, funkcjonalny

Materac do łóżka, który jest dobrze zaprojektowany i wykonany, spełnia swoje podstawowe funkcje, a więc jest funkcjonalny. Materac z pianki wysokoelastycznej, którym jest materac Osaka Air, spełnia wszystkie 10 kryteriów, jakie świadczą o wysokiej jakości materacu.
 
Poliuretanowa pianka wysokoelastyczna typu HR umieszczona w pierwszej warstwie materaca cechuje się tym, iż jest pianką otwartokomórkową, a tym samym zapewniającą wysoki poziom cyrkulacji powietrza. Odpowiednia wentylacja materaca z pianki wysokoelastycznej zachowana przez całą noc, co – w odróżnieniu od materaca visco – nie powoduje negatywnych odczuć związanych z przegrzewaniem ciała czy nadmierną potliwością.
 
Dodatkowo materac z pianki wysokoelastycznej nie zapada się pod ciężarem ciała człowieka i nie jest wrażliwy na ciepłotę ciała. Zachowuje on więc swoje właściwości, nie doprowadzając do odbijania ciepła. Wyniki badań przeprowadzonych na użytkownikach materaców dowodzą, że jest to jedna z kluczowych cech świadczących o wyróżniającym się na tle innych komforcie materaca z pianki wysokoelastycznej.
Materac visco, materac z pamięcią, pianka z pamięcią, pianka termoelastyczna, miękki materac, pianka HR, pianka poliuretanowa, porównanie
Materac z pianki wysokoelastycznej, o ile wykonany został przez rzetelnego producenta, jakim jest Onsen Sleeping, zachowuje swoją sprężystość. Tym samym nie jest to ani za miękki materac, ani materac zbyt twardy. Dzięki temu konturuje on nasze ciała i zapewnia swobodną zmianę pozycji do spania podczas całej nocy. Zapewnia też odpowiednie podparcie, w tym pełne wsparcie kręgosłupa. Wyróżnia to materac z pianki wysokoelastycznej, bowiem niweluje w ten sposób wady materaca sprężynowego, a także materaca z pianki z pamięcią kształtu.
Materac visco, materac z pamięcią, pianka z pamięcią, pianka termoelastyczna, miękki materac, krawdędź materaca

Materac z pianki wysokoelastycznej – nie ma sobie równych

Materac z pianki wysokoelastycznej to najlepszy produkt dla naszego zdrowia i komfortu snu. Dla zachowania odpowiednich właściwości powinien on posiadać termoelastyczną piankę z pamięcią typu visco, nigdy jednak w pierwszej warstwie materaca. Tym samym materac z pianki wysokoelastycznej musi też posiadać odpowiednią, warstwową budowę.
 
Przy wyborze materaca z pianki poliuretanowej zwrócić uwagę na to, jakie warstwy ma dany materac, a także jakie właściwości mają użyte w nim materiały. Niekiedy po analizie szczegółowych danych różnice między najtańszym materacem a drogim materacem zacierają się. Dopiero mając tę świadomość, możemy dowiedzieć się, jaki wybrać materac.
Materac Osaka Air, materac piankowy, wnętrze materaca, budowa materaca, warstwy materaca, materac warstwowy, pianka visco, pianka poliuretanowa, pianka z pamięcią, pianka HR, pianka otwartokomórkowa
Idealnym materacem dla około 93% populacji jest materac o twardości około 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. W Polsce materace o wskazanej twardości dostępne są wyłącznie w Onsen Sleeping, zaś najlepszym ich przykład stanowi materac Osaka Air.
Skala twardości materacy, skala twardości materaców, tabela
Materac Osaka Air, materac piankowy, wnętrze materaca, budowa materaca, warstwy materaca, materac warstwowy, pianka visco, pianka poliuretanowa, pianka z pamięcią, pianka HR, pianka otwartokomórkowa

Materac z pianki wysokoelastycznej – kup bez ryzyka

W ofercie Onsen Sleeping znajdziesz nie tylko materace, ale i poduszki ortopedyczne. Wszystkie nasze produkty są zaprojektowane i wyprodukowane po długim procesie prototypizacji i testów. Jesteśmy świadomi jakości naszych produktów i w pełni kontrolujemy ich jakość.
 
Zainspirowani ideami, jakie propaguje Simon Sinek, podczas tworzenia produktów marki Onsen Sleeping na każdym kroku zadawaliśmy sobie z pozoru proste pytanie - dlaczego? To odpowiedzi na to pytanie doprowadziły nas do stworzenia idealnego materaca Osaka Air i najlepszych na polskim rynku poduszek ortopedycznych. Dzięki specjalistycznej wiedzy potrafimy z całą pewnością określić, jaki materac wybrać.
 
Dokonując zakupu w Onsen Sleeping dostajesz możliwość testowania naszych produktów aż przez 100 dni. Ich zwrot dokonany w tym okresie spowoduje zwrot pełnej wpłaconej kwoty. Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ jesteśmy pewni posiadania najwyższej jakości naszych produktów. Chcemy, aby nasi Klienci mieli możliwość zapoznać się z nimi, aby bez ryzyka również móc się o tym przekonać. Zadowolenie naszych klientów potwierdzają wystawiane nam opinie.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Zwrot materaca, jak zwrócić materac, test materaca, materac piankowy, materac warstwowy

FAQ: Materac z pianki wysokoelastycznej

Jakie zalety ma materac z pianki wysokoelastycznej?

Materac z pianki wysokoelastycznej typu HR, który posiada otwartokomórkową budowę, zachowuje swoją dynamikę i wentylację. Zapewnia też odpowiednie podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa. Dzięki temu materac Osaka Air jest najlepszym dostępnym na polskim rynku materacem.

Jakie są wady materaca z pianki wysokoelastycznej?

Dobrej jakości poliuretanowa pianka wysokoelastyczna typu HR produkowana w krajach europejskich w zasadzie nie posiada żadnych wad. Rzadko jednak producenci mogą pochwalić się sprzedażą materaca z pianki wysokoelastycznej o takim pochodzeniu. Jednym z kilku producentów, którzy posiadają taki materac w ofercie jest Onsen Sleeping.

Czy materac z pianki wysokoelastycznej jest zdrowy?

Materac z pianki wysokoelastycznej jest zdrowy. Jego użytkowanie jest nie tylko komfortowe, ale może zapobiec lub wspomóc leczenie różnego rodzaju dolegliwości.  Przede wszystkim będą tych związanych z kręgosłupem, jak choćby osteoartrozą.

Czy materac z pianki wysokoelastycznej jest wygodny?

Materac z pianki wysokoelastycznej jest wygodny, ponieważ konturuje ciało bez zasysania go do środka. W efekcie pozwala zachować pełną ruchomość i swobodę zmiany pozycji snu. Dodatkowo gwarantuje zachowanie optymalnej temperatury ciała, ograniczając pocenie się.

Czy materac z pianki wysokoelastycznej to materac warstwowy?

Tak! Dobry materac z pianki wysokoelastycznej posiada warstwy, których mądre ułożenie zapewnia najwyższą jakość snu dzięki idealnej twardości i sprężystości. Przekłada się to na jego dynamikę i komfort, czyniąc materac Osaka Air materacem w pełni funkcjonalnym.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...