Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Jak prawidłowo dobierać nasze poduszki?

20 maja 2023
Poduszka, poduszki do spania, rodzaje poduszek ortopedycznych, ból kręgosłupa
Bardzo wiele osób nie wie, jak dobrać poduszkę, aby spać zdrowo i komfortowo. W tej tematyce istnieje bowiem wiele mitów, które istotnie dezorientują konsumentów, a często również wprowadzają ich w błąd. Tymczasem niezwykle ważne jest, aby poduszka ortopedyczna była właściwie wybrana i zgodna nie tylko z indywidualnymi preferencjami, ale przede wszystkim zapewniała najlepsze podparcie głowy i naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Należy pamiętać, że choć istnieje uniwersalny materac, to w poduszkach sprawa wygląda już całkowicie inaczej. Błędne jest przekonanie, że jedna poduszka ortopedyczna jest właściwa wszystkich. Każdy ma inny kształt ciała, preferencje co do pozycji spania, a także różny stan zdrowia.

Poduszka, która jest idealna dla jednej osoby, może nie być odpowiednia dla innej. Ważne jest, aby znaleźć poduszkę, która wpasuje się w indywidualne potrzeby oraz zapewnia właściwe podparcie dla szyi, kręgosłupa i głowy. Mając tego świadomość, stworzyliśmy całą gamę poduszek ortopedycznych, spośród których każdy może znaleźć tę najlepszą dla siebie. Warto jednak poznać różnice między poduszkami, aby móc tego dokonać.
Poduszka do spania, poduszki, ból głowy, poduszki z pamięcią

Yoko - poduszka ortopedyczna dla drobnych osób

Yoko to najmniejsza z oferowanych przez ONSEN® profilowanych poduszek ortopedycznych. Jej szerokość to 53 centymetry, natomiast jej długość wynosi 34 centymetry. Przeznaczona jest dla osób o drobnej budowie ciała. Najlepiej odpowiada ona na potrzeby osób, których waga mieści się w przedziale 40-75 kilogramów, natomiast wzrost nie przekracza 175 centymetrów.

Ergonomiczne boczne części poduszki ortopedycznej Yoko przeznaczone są do spania na boku, a ich wysokość wynosi 11 centymetrów. Zapewnia to idealne podparcie dla kręgosłupa szyjnego, który w pozycji bocznej powinien znajdować się na całej długości w linii prostej wraz z głową. Posiadają one również profile barkowe, dzięki którym ramiona znajdują się w neutralnej pozycji przez cały czas spania.
Yoko, poduszka ortopedyczna, poduszki na kręgosłup, lordoza szyjna, migrena
Natomiast środkowa część poduszki ortopedycznej Yoko służy do spania na plecach. Jej wysokość pod szyją wynosi 3 centymetry, co w przypadku osób filigranowych jest optymalną wartością. Powoduje to, że głowa nie jest nadmiernie podnoszona, zaś lordoza szyjna nie odkształca się w nienaturalny sposób. Podpiera zatem fizjologiczną pozycję ciała, a w tym jego naturalne krzywizny.

W centralnej części poduszki znajduje się specjalne zagłębienie. Jest to unikalne rozwiązanie, dzięki któremu głowa nie jest w tracie spania na plecach przyginana do mostka. Jednocześnie zapewnia to utrzymanie anatomicznego kształtu odcinka szyjnego kręgosłupa.
Poduszki ortopedyczne, poduszka na ból szyi, spłycona lordoza szyjna
Twardość poduszki wynosi około 27N (niutonów), a jej rdzeń wykonany jest z pianki wysokoelastycznej o otwartokomórkowej strukturze. Jest więc średniotwarda i tym samym odpowiada potrzebom niemal każdego człowieka, rozwiązując także trudności zdrowotne natury ortopedycznej czy neurologicznej. Posiada potwierdzone działanie profilaktyczne, a także wspomagające proces leczenia i rehabilitacji w różnym stadium zaawansowania schorzeń kręgosłupa. Dopasowuje się jednocześnie do kształtu ciała i jego naturalnych krzywizn.

Znajdujący się w poduszce ortopedycznej Yoko, a dokładniej w jej środkowej części, profil szyjny jest bardzo subtelny. Dlatego też poleca się ją jako poduszkę na zniesioną lordozę jedynie dla drobnych osób. Osoby o standardowej budowie ciała także mogą jej używać, lecz zaleca się to wtedy, gdy posiadają naturalny kształt lordozy szyjnej. Zwiększy bowiem ich komfort snu, wspierając przy tym profilaktykę chorób kręgosłupa.
Zniesiona lordoza szyjna, poduszki na lordozę, sposoby na ból karku, poduszka piankowa, poduszki lateksowe

Asana - najpopularniejsza poduszka ortopedyczna na zniesioną lordozę

Asana to najpopularniejsza z oferowanych przez ONSEN® anatomicznych poduszek ortopedycznych. Jej szerokość to 62 centymetry, natomiast jej długość wynosi 38 centymetrów. Przeznaczona jest dla osób o normalnej budowie ciała. Najlepiej odpowiada ona na potrzeby osób, których waga mieści się w przedziale 55-90 kilogramów, natomiast wzrost w przedziale 150-185 centymetrów.
 
Anatomiczne boczne części poduszki ortopedycznej Asana przeznaczone są do spania na boku, a ich wysokość wynosi 10 centymetrów. Zapewnia to właściwe podparcie dla kręgosłupa szyjnego, który w pozycji bocznej powinien znajdować się na całej długości w linii prostej wraz z głową. Znajdują się tam również profile barkowe, dzięki którym ramiona znajdują się w neutralnej pozycji przez cały czas spania.
 
Asana, poduszka ortopedyczna, poduszki na kręgosłup, lordoza szyjna, migrena
Natomiast środkowa część poduszki ortopedycznej Asana służy do spania na plecach. Jej wysokość pod szyją wynosi 4 centymetry, co jest najlepszą wysokością dla ludzi o standardowych sylwetkach. Przekłada się to na gwarancję, że głowa nie jest nadmiernie unoszona, a lordoza szyjna nie wygina się w nienaturalny sposób. Wspiera więc naturalną pozycję kręgosłupa, a w tym także anatomiczne krzywizny.

centralnej części poduszki znajduje się specjalne zagłębienie. Jest to unikalne rozwiązanie, dzięki któremu głowa nie jest w tracie spania na plecach przyginana do mostka. Jednocześnie zapewnia to utrzymanie anatomicznego kształtu odcinka szyjnego kręgosłupa.
Poduszki ortopedyczne, poduszka na ból szyi, spłycona lordoza szyjna
Twardość poduszki wynosi około 27N (niutonów), a jej rdzeń wykonany jest z pianki wysokoelastycznej o strukturze otwartokomórkowej. Jest więc ona średniotwarda i w pełni odpowiada potrzebom większości ludzi, znacznie zmniejszając trudności zdrowotne pochodzenia ortopedycznego i neutrologicznego. Posiada potwierdzone działanie profilaktyczne, a także wspiera proces leczenia i rehabilitacji na różnych etapach zaawansowania chorób kręgosłupa. Dopasowuje się jednocześnie do kształtu ciała i jego anatomicznych krzywizn.

Znajdujący się w poduszce ortopedycznej Asana, a konkretnie w jej środkowej części, profil szyjny jest dopasowany do osób o standardowej budowie. Poleca się ją zarówno jako poduszkę na spłyconą lordozę, jak również osobom chcącym się jej zapobiec. Wspiera ona komfort snu, umożliwiając przy tym profilaktykę chorób kręgosłupa, a także potęgując skutki jego leczenia i rehabilitacji.
Zniesiona lordoza szyjna, poduszki na lordozę, sposoby na ból karku, poduszka piankowa, poduszki lateksowe

Enso - dwustronna, uniwersalna poduszka ortopedyczna

Enso to najbardziej uniwersalna spośród oferowanych przez ONSEN® zdrowotnych poduszek ortopedycznych. Jej szerokość to 62 centymetry, natomiast jej długość wynosi 38 centymetrów. Przeznaczona jest dla osób o różnej budowie ciała. Najlepiej odpowiada ona na potrzeby osób, których waga mieści się w przedziale 45-75 kilogramów, natomiast wzrost w przedziale 150-180 centymetrów.

Dopasowane boczne części poduszki ortopedycznej Enso przeznaczone są do spania na boku, a ich wysokość wynosi 11 centymetrów. Przynosi to najlepsze podparcie dla kręgosłupa szyjnego, który w pozycji bocznej powinien znajdować się na całej długości w linii prostej wraz z głową. Mają one nadto profile barkowe, dzięki którym ramiona znajdują się w neutralnej pozycji przez cały czas spania.
Enso, poduszka ortopedyczna, poduszki na kręgosłup, lordoza szyjna, migrena
Nadto środkowa część poduszki ortopedycznej Enso służy do spania na plecach. Jej wysokość pod szyją wynosi 3 centymetry, co stanowi optymalną wysokość dla ludzi o przeciętnych sylwetkach. Przekłada się to na gwarancję, że głowa nie jest nadmiernie unoszona, a lordoza szyjna nie wygina się w nienaturalny sposób. Wspiera więc naturalną pozycję kręgosłupa, a w tym także anatomiczne krzywizny.

Ponieważ jest dwustronna, należy zwrócić uwagę na to, z której strony się ją używa. Od strony z dłuższym "językiem" przeznaczona jest ona dla osób doznających dolegliwości ze strony kręgosłupa szyjnego, a przede wszystkim spłyconej lordozy szyjnej. Tymczasem strona z krótszym "językiem" została zaprojektowana głównie w celu zapobiegania chorobom kręgosłupa i nadaje się dla osób, które posiadają naturalny kształt lordozy szyjnej.

centralnej części poduszki znajduje się specjalne zagłębienie. Jest to unikalne rozwiązanie, dzięki któremu głowa nie jest w tracie spania na plecach przyginana do mostka. Jednocześnie zapewnia to utrzymanie anatomicznego kształtu odcinka szyjnego kręgosłupa.
Poduszki ortopedyczne, poduszka na ból szyi, spłycona lordoza szyjna
Twardość poduszki wynosi około 25N (niutonów), a jej rdzeń wykonany jest z pianki wysokoelastycznej o strukturze otwartokomórkowej. Jej twardość określić można jako średnią. Dodatkowo jest jedyną poduszką dwustronną w naszej ofercie. Jedna jej strona służy osobom ze zniesioną lordozą szyjną, natomiast druga strona poduszki przeznaczona jest dla osób posiadających naturalną lordozę szyjną, zapewniając działanie prewencyjne. Dzięki temu najszerzej wspiera proces leczenia i rehabilitacji na różnych etapach zaawansowania chorób kręgosłupa. Idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i jego naturalnych krzywizn.

Znajdujący się w poduszce ortopedycznej Enso, a konkretnie w jej środkowej części, profil szyjny jest dopasowany do osób o standardowej budowie. Poleca się ją zarówno jako poduszkę na spłyconą lordozę, jak również osobom chcącym się jej zapobiec. Wspiera ona komfort snu, umożliwiając przy tym profilaktykę chorób kręgosłupa, a także potęgując skutki jego leczenia i rehabilitacji.
Zniesiona lordoza szyjna, poduszki na lordozę, sposoby na ból karku, poduszka piankowa, poduszki lateksowe

Hiro - poduszka ortopedyczna dla kulturystów

Hiro to największa z oferowanych przez ONSEN® najlepszych poduszek ortopedycznych. Jej szerokość to 71 centymetrów, natomiast jej długość wynosi 36 centymetrów. Przeznaczona jest dla osób o masywnej budowie ciała. Najlepiej odpowiada ona na potrzeby osób, których waga przekracza masę 90-130 kilogramów, natomiast wzrost przekracza pułap 165 centymetrów.
 
Zgodne z budową człowieka boczne części poduszki ortopedycznej Hiro przeznaczone są do spania na boku, a ich wysokość wynosi 12 centymetrów. Zapewnia to właściwe podparcie dla kręgosłupa szyjnego, który w pozycji bocznej powinien znajdować się na całej długości w linii prostej wraz z głową. Posiadają one również duże profile barkowe, dzięki którym ramiona znajdują się w neutralnej pozycji przez cały czas spania.
Hiro, poduszka ortopedyczna, poduszki na kręgosłup, lordoza szyjna, migrena
Natomiast środkowa część poduszki ortopedycznej Hiro służy do spania na plecach. Jej wysokość pod szyją wynosi 4 centymetry, co w przypadku masywnych ludzi jest najbardziej pożądaną wartością. Gwarantuje to, że głowa nie jest nadmiernie unoszona ku górze, a lordoza szyjna zachowuje naturalny kształt. Podpiera zatem fizjologiczną pozycję ciała, a w tym jego naturalne krzywizny.

centralnej części poduszki znajduje się specjalne zagłębienie. Jest to unikalne rozwiązanie, dzięki któremu głowa nie jest w tracie spania na plecach przyginana do mostka. Jednocześnie zapewnia to utrzymanie anatomicznego kształtu odcinka szyjnego kręgosłupa.
Poduszki ortopedyczne, poduszka na ból szyi, spłycona lordoza szyjna
Twardość poduszki wynosi około 28N (niutonów), a jej rdzeń wykonany jest z pianki wysokoelastycznej o otwartokomórkowej strukturze. Jest zatem średniotwarda i tym samym odpowiada potrzebom prawie każdego człowieka, niwelując także trudności zdrowotne natury ortopedycznej i neurologicznej. Ma potwierdzone działanie profilaktyczne, jak również wspiera proces leczenia i rehabilitacji w różnym stadium zaawansowania chorób kręgosłupa. Dopasowuje się przy tym do kształtu ciała i jego naturalnych krzywizn.

Znajdujący się w poduszce ortopedycznej Hiro, a konkretnie w jej środkowej części, profil szyjny jest dopasowany do osób o muskularnej budowie. Dlatego też poleca się ją zarówno jako poduszkę na spłyconą lordozę, jak też osobom chcącym się przed tym schorzeniem ochronić. Znacząco wspiera ona komfort snu, zapewniając przy tym profilaktykę chorób kręgosłupa, a także wspierając jego leczenie i rehabilitację.
Zniesiona lordoza szyjna, poduszki na lordozę, sposoby na ból karku, poduszka piankowa, poduszki lateksowe

Co łączy nasze poduszki ortopedyczne?

Wszystkie oferowane przez nas poduszki ortopedyczne łączy najwyższa jakość, którą wypracowaliśmy w trakcie tworzenia ich metodą design thinking przy udziale najwyższej klasy specjalistów. Każda z nich opiera się na filozfii jobs to be done, co oznacza tyle, że ma konkretną pracę do wykonania. W efekcie więc wszystkie modele naszych poduszek do spania rozwiązują dolegliwości zdrowotne osób, dla których są przeznaczone, a także spełniają ich potrzeby.

Łączy je również metoda produkcji. Są one bowiem odlewane z form wykonanych na podstawie anatomicznych modeli ciała człowieka. W przeciwieństwie do większości producentów, unikamy wycinania poduszek z bloków, bowiem uniemożliwia to ich odpowiednie wyprofilowanie. Nadto każda z naszych poduszek powstaje w Polsce, co daje rękojmię ich najwyższej jakości, a dodatkowo wspiera krajową i europejską gospodarkę.

Poduszki ortopedyczne marki ONSEN® są produkowane wyłącznie z pianek wysokoelastycznych, podczas gdy większość innych wykonana jest z pianki visco. Przekłada się to na utrzymywanie przez nie właściwego kształtu przez całą noc, a także zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Zwiększa to zarówno należyty komfort, jak również wpływa na higienę snu. Przede wszystkim jednak daje rzeczywiste podparcie głowy i kręgosłupa w anatomicznej pozycji.

Dodatkowo poduszki ortopedyczne marki ONSEN® nie służą wyłącznie osobom, które już doznają dolegliwości ze strony kręgosłupa. Znakomicie sprawdzają się one także w ich profilaktyce oraz w celu maksymalnego zoptymalizowania swojego snu. Powoduje to, że kupują je zarówno studenci, jak też osoby pracujące na różnych stanowiskach, a także seniorzy. Stanowią one kultowe już poduszki wśród informatyków, programistów czy kierowców, ale także wśród osób, które prowadzą siedzący tryb życia. To wszystko przekłada się na setki tysięcy zadowolonych klientów w całej Europie.
Poduszki ortopedyczne są dla wszystkich. Nie służą jedynie osobom z chorym kręgosłupem, ale również zapobiegają dolegliwościom.
Na nasze poduszki udzielamy aż 10-letniej gwarancji. Można je także bez ryzyka przetestować we własnej sypialni, bowiem objęte są one programem dającym aż 100 dni na zwrot zamówienia. Jesteśmy pewni jakości swoich produktów, które nie posiadają na rynku żadnej konkurencji.

Produkowane przez ONSEN® poduszki to wyjątkowe połączenie nauki, innowacyjności i komfortu, co ma na celu zapewnienie zdrowego i odprężającego snu. Z ich pomocą możemy zasnąć i obudzić się bez bólu, czując się wypoczętymi oraz pełni sił na nowy dzień. Wpływają one pozytywnie na ilość snu głębokiego, a tym samym pozwalają na najsilniejszą regenerację.

Choć każdy z nas jest inny, to mamy jeden kręgosłup, na który składają się takie same krzywizny. Jedynie różnice w budowie ciała powodują, że poduszkę dobiera się indywidualnie pod każdego człowieka. Wierzymy, że te zostały właściwie wytłumaczone wyżej. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości co do wyboru poduszki, albo masz do nas inne pytania, serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszymi specjalistami.
 

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.

Poduszka do spania, najlepsze poduszki, higiena snu, materac 160x200

FAQ: Którą poduszkę ortopedyczną wybrać?

Jaką poduszkę wybrać dla niskiej, drobnej osoby?

Dla osób filigranowych zaleca się wybór poduszki o kształcie odpowiadającym budowie ciała. Takie osoby szczególnie powinny zadbać o to, aby rozmiar poduszki i jej budowa pozwalała na podparcie anatomicznych krzywizn ciała. Drobnym osobom poleca się w pierwszej kolejności poduszkę ortopedyczną Yoko stworzoną z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej (HR). Ma ona działanie profilaktyczne, a przy tym sprawdza się w leczeniu i rehabilitacji spłyconej/zniesionej lordozy szyjnej. Wynosi najwyższy komfort snu na wyżyny, a nadto bardzo dobrze podpiera głowę i kręgosłup

Jaką poduszkę wybrać dla osoby o normalnym wzroście i wadze?

Osoby o przeciętnej budowie ciała powinny wybierać poduszki ortopedyczne posiadające fizjologiczny kształt. Takie poduszki powinny być oparte na anatomicznym modelu sylwetki człowieka. Zależnie od swojego wzrostu i wagi, a także stanu lordozy szyjnej, osobom takim poleca się którąś z dwóch poduszek ortopedycznych: Enso lub Asana. Obie wykonane są z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej (HR). Mają one działanie profilaktyczne, a dodatkowo wspomagają proces leczenia i rehabilitacji schorzeń kręgosłupa. Przynoszą ulgę w bólu, zwiększają komfort snu oraz zapewniają pełen komfort snu przy optymalnym podparciu kręgosłupa i głowy.

Jaką poduszkę wybrać dla osoby z nadwagą?

Dla osób z nadwagą i otyłością wybrać należy poduszkę o anatomicznym kształcie, wykonaną zgodnie z fizjologicznym modelem człowieka. Osobom masywnym poleca się przede wszystkim poduszkę ortopedyczną Hiro wykonaną z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej (HR). Działa ona zarówno profilaktycznie, jak i znakomicie sprawdza się przy leczeniu i rehabilitacji schorzeń kręgosłupa. Zapewnia najwyższy komfort snu oraz idealne podparcie głowy i kręgosłupa.

Czym różni się poduszka termoelastyczna od poduszki wysokoelastycznej?

Poduszka termoelastyczna wykonana jest z pianki termoelastycznej, zwanej także pianką z pamięcią kształtu. Te poduszki dają złudzenie komfortu, jednak w nocy zapadają się pod wpływem nacisku i temperatury. Powoduje to, że przestają podpierać kręgosłup i głowę w neutralnej pozycji. Dodatkowo mogą wywoływać pocenie się głowy, szyi i karku w nocy. U wielu osób uniemożliwiają zmianę pozycji do spania. Tymczasem poduszki wysokoelastyczne wykonane są z trwałych pianek otwartokomórkowych. Te zapewniają cyrkulację powietrza i pewne podparcie przez całą noc.

Czy lepsze są poduszki piankowe czy lateksowe?

Poduszka lateksowa wykonana jest z lateksu, który powstaje na bazie mleczka kauczukowego. Najczęściej poduszki lateksowe są wykonane z lateksu syntetycznego, niekiedy z niewielką domieszką lateksu naturalnego. Niezależnie jednak od pochodzenia samego lateksu, do jego produkcji nagminnie wykorzystywane są potencjalnie szkodliwe środki chemiczne. Dodatkowo lateks nie przepuszcza powietrza i bardzo często wywołuje alergie. Natomiast poduszki wysokoelastyczne są produkowane z otwartokomórkowych pianek, które sa niezwykle trwałe. Pozwalają one na pełną cyrkulację powietrza, a dodatkowo nie wywołują uczuleń. Stanowią najlepszy wybór dla osób dbających o zdrowy i komfortowy sen.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Arkadiusz pisze:
Witam,Interesuje mnie zakup poduszki,czy będą jeszcze może promocje np w dzień dziecka 1 czerwca?
Dodano: 27 maja 2023, 11:28. Dodaj odpowiedź
Ekspert ONSEN® pisze:
Nie potwierdzamy, nie wykluczamy :) Natomiast zachęcamy do skorzystania z kodu rabatowego, który może Pan otrzymać przez zapisanie się do newslettera.
Dodano: 6 lipca 2023, 14:28. Dodaj odpowiedź
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać najlepszą poduszkę do spania...