Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Tani materac – przeczytaj zanim staniesz się jego ofiarą!

26 czerwca 2022
Tani materac, najtańsze materace, cena materaca, higiena snu
Tani materac budzi wśród wielu z nas mieszane uczucia. Z jednej strony bowiem tani materac powoduje skojarzenie z produktem niskiej jakości, natomiast z drugiej strony drogie materace często nie odznaczają się wysoką jakością, a jedynie dobrym marketingiem.

Inwestycja w najtańsze materace także stanowi decyzję całkowicie chybioną. Ceny, za jakie sprzedawane są tanie materace, najzwyczajniej nie dają możliwości wykonania ich z materiałów wysokiej jakości. Dlatego też tani materac najczęściej równa się materacowi, który nie będzie komfortowy, a jego żywotność będzie bardzo niska.
 
Powszechnie dostępne materace w niskich cenach są nieporównywalnie gorsze jakościowo i mniej komfortowe od tych, których cena jest sprawiedliwie skonstruowana. Tani materac nie jest funkcjonalny, a dodatkowo w dużej mierze nie spełnia dziesięciu najważniejszych cech dobrego materaca.
Tani materac, najtańsze materace, cena materaca, sklep z materacami, producent materaców

Tani materac – wnętrze

Wiele sieciowych sklepów, w tym dyskontów, często oferuje konsumentom tanie materace kosztujące 1500 złotych, 1000 złotych, a nawet jeszcze mniej. Są to najczęściej tanie materace produkowane przez duże belgijskie lub holenderskie koncerny nastawione przede wszystkim na zysk. Korporacje te nie są w stanie wyprodukować za taką cenę funkcjonalnego materaca, ponieważ nawet dla nich koszt wysokiej jakości materiałów znacznie by ją przewyższał. Tani materac niemal zawsze musi być więc wykonany z materiałów niskiej jakości.
 
Co do zasady tani materac składa się z niskiej jakości pianki poliuretanowej typu T, która dodatkowo jest pianką zamkniętokomórkową. To zaś powoduje, że tani materac nie jest w stanie sprostać swojej roli. Po czasie odkształcają się, a dodatkowo nie zapewniają odpowiedniego odprowadzania ciepła czy podparcia dla ciała. Tani materac to często materac za miękki lub wyjątkowo twardy materac.
 
Niekiedy w tanich materacach stosowane są również sprężyny bonellowe. Te oferują zdecydowanie gorszą jakość snu, a spanie na nich może być przyczyną dolegliwości zdrowotnych. Materac sprężynowy ma wiele wad i stanowi jeden z najgorszych typów produktów, jakie dostępne są na rynku.
 
Wyniki badań konsumenckich dotyczących materaców jasno określiły cechy, które musi posiadać materac, aby móc uznać go za komfortowy. Tani materac tych cech nie spełnia lub spełnia przez krótki okres czasu. Spełnia je natomiast materac Osaka Air wykonany z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR zaprojektowany tak, aby dawał najwyższy komfort użytkowania i zdrowy, głęboki sen. Takiego zaś tani materac nie zapewni.
Tani materac, najtańsze materace, warstwy materaców, higiena snu

Tani materac – producenci

Tani materac to jednak nie zawsze domena wielkich koncernów, ale także wielu mniejszych producentów materacy specjalizujących się w produkcji materaców do hoteli i pensjonatów. Producenci ci są w stanie wyprodukować tani materac, który niekiedy cechować może się nawet wysoką żywotnością. Jest to jednak bardzo rzadkie.

Są oni jednak, podobnie jak korporacje, nastawieni na maksymalizację zysku i minimalizację kosztów. To zaś powoduje, że jakość stosowanych przez nich materiałów bywa przerażająco niska, zaś ergonomia zdaje się być im całkowicie obcym pojęciem. Dlatego też ceny materacy są zróżnicowane, lecz wcale nie pod względem jakości.
 
Struktura ceny materaca przyjęta w Onsen Sleeping znacznie różni się od tej stosowanej przez większość pozostałych producentów. Stawiamy nacisk na to, aby nasze materace były idealnie zaprojektowane i równie idealnie wykonane. Nasze produkty mają być przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe, zaś ich cena jest optymalna dzięki temu, że sprzedajemy je wyłącznie bezpośrednio.
Materac piankowy, materace wysokoelastyczne, zwrot materaca, materace online, najlepszy materac, jaki materac wybrać

Tani materac – jakość

Jakość materaca do pewnej granicy idzie w parze z ceną. Dobry materac nie może być więc zbyt tani, ani zbyt drogi. Inwestycja w tani materac na pierwszy rzut oka może wydawać się trafna z uwagi na mniejsze nakłady finansowe. Jednak w rzeczywistości nakłady te wzrosną, kiedy pod uwagę weźmie się wszelkiego rodzaju dolegliwości psychiczne i fizyczne, które powoduje zły materac.
 
Zamiast wybrać tani materac czy też  paść ofiarą nieuczciwych praktyk sprzedawców materaców, warto przed decyzją o zakupie materaca posłuchać rad ekspertów, a przede wszystkim zapoznać się z poradnikiem wyboru materaca stworzonym w procesie design thinking przez Onsen Sleeping – polskiego producenta materacy dla ludzi, a nie dla sprzedawców.

Dodatkowo w Onsen kupujesz bez ryzyka – masz aż 100 dni na zwrot naszych produktów z gwarancją zwrotu pieniędzy!

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materac Osaka Air, testowanie materaca, 100 dni na testy, materac piankowy, wygodny materac

Jaki tani materac jest dobry?

Dobry i tani materac znajduje się w ofercie Onsen Sleeping. Cena materaca Osaka Air została skonstruowana tak, aby większą jej część stanowił koszt materiałów. W przypadku materaca Osaka Air marża producenta jest bardzo niska, co pozwala uznać go za tani materac. Jednocześnie parametry materaca Osaka Air są optymalne dla zachowania najwyższej jakości komfortu, a także wsparcia ciała i kręgosłupa podczas snu.

Gdzie kupić tani i dobry materac?

Tani i dobry materac kupić można w Onsen Sleeping. Cena materaca Osaka Air została skonstruowana tak, aby większą jej część stanowił koszt materiałów. W przypadku materaca Osaka Air marża producenta jest bardzo niska, co pozwala uznać go za tani materac. Jednocześnie parametry materaca Osaka Air są optymalne dla zachowania najwyższej jakości komfortu, a także wsparcia ciała i kręgosłupa podczas snu.

Czy warto kupić tani materac?

Tak. Jednak tylko wtedy, gdy za tani materac uznajemy produkt sprzedawany w uczciwej cenie. Koszt produkcji dobrego materaca uniemożliwia bowiem jego sprzedaż w cenach niższych niż około 2500 złotych dla wąskiego materaca i odpowiednio większych dla szerszych materaców. Dobre materace sprzedawane w takiej cenie można uznać za tanie materace, bowiem nie są one objęte wysoką marżą i obłożone dodatkowymi kosztami.

Czy istnieje tani materac dla osoby z chorym kręgosłupem?

Tak. Tani materac dla osoby z chorym kręgosłupem znajduje się w ofercie Onsen Sleeping. Cena materaca Osaka Air została skonstruowana tak, aby większą jej część stanowił koszt materiałów. W przypadku materaca Osaka Air marża producenta jest bardzo niska, co pozwala uznać go za tani materac. Jednocześnie parametry materaca Osaka Air są optymalne dla zachowania najwyższej jakości komfortu, a także wsparcia ciała i kręgosłupa podczas snu.

Ile trzeba wydać na materac?

Ma typowy materac 160x200 trzeba wydać około 3800 złotych. W tej cenie można kupić bardzo dobry materac wysokoelastyczny. Jednocześnie trzeba zważyć na to, aby był on odpowiednio zaprojektowany i zbudowany. Koszt materiałów poniesiony na produkcję materaca powinien stanowić większą część jego ceny.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Janusz pisze:
Wiadomo, że tani materac nie może być dobry, ani wygodny. Nie zdawałem sobie jednak sprawy, że jest aż tak grubo...! Wielkie dzięki za otworzenie oczu...
Dodano: 8 lipca 2022, 19:10. Dodaj odpowiedź
Ekspert ONSEN® pisze:
Nie ma za co! ;) Ale te zbyt drogie też nie są OK. Materiały mają swoją cenę. Powyżej 5-6 tysięcy to już tylko marża, bo raczej nie istnieją droższe materiały.
Dodano: 7 lipca 2023, 08:29. Dodaj odpowiedź
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybierać materac: