Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Jaka poduszka na refluks jest najlepsza?

20 stycznia 2022
Poduszka na refluks, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami
Poduszka na refluks jest bardzo istotnym elementem walki z tym schorzeniem. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla odcinka szyjnego kręgosłupa, aby w trakcie spania znajdował się on w naturalnej pozycji. Stąd też poduszka na refluks, choć nie likwiduje w pełni refluksu, odgrywa kluczową rolę w jego leczeniu i rehabilitacji.

Przy wyborze poduszki na refluks należy kierować się więc jej funkcjonalnością. Powinna posiadać ona odpowiednie cechy, które pozwolą uznać ją za najlepszą. Jedną z najważniejszych cech najlepszej poduszki na refluks jest jej komfort i ergonomia.

Do najważniejszych cech, jakie należy zweryfikować przy zakupie poduszki na refluks, należy przede wszystkim materiał, z którego została wykonana i użyta w produkcji technologia. Od niego zależy bowiem, jaką poduszka na refluks będzie miała twardość, sprężystość czy też cyrkulację powietrza.
Poduszka na refluks, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami

Poduszka na refluks – kształt

Idealny kształt poduszki na refluks powinien pozwalać na swobodne przyjmowanie pozycji do spania, a więc pozwalać na sen zarówno na plecach, jak i na boku. Dlatego też poduszka na refluks powinna być poduszką ergonomiczną o odpowiednim wyprofilowaniu. Bardzo ważne jest, aby posiadała ona stosowne wcięcia na barki.

Dobrze dobrany kształt poduszki na refluks pozwoli na utrzymanie odcinka szyjnego kręgosłupa w fizjologicznej pozycji przez całą noc. Dodatkowo dobrze zaprojektowana poduszka na refluks pozwoli na podtrzymanie głowy, pozwalając zarówno na uniknięcie jej nadmiernej rotacji, jak też protrakcji i retrakcji.
Poduszka na refluks, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami

Poduszka na refluks – materiał

Wybierając poduszkę na refluks należy zwrócić szczególną uwagę na to, z czego została ona wykonana. Większość poduszek ortopedycznych na rynku wykonana jest z pianki termoelastycznej typu visco, czyli pianki memory. Choć sprzedawane są one jako poduszki odpowiednie na refluks, w rzeczywistości są to produkty, których nie powinno polecać się nikomu.

Tego rodzaju poduszki na refluks są bardzo wrażliwe na działanie temperatury, jak również siłę nacisku. Powoduje to, że w lecie głowa zapada się w nią i nadmiernie poci, co dodatkowo niweluje podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa. Zimą zaś tego rodzaju pianka poliuretanowa może stać się zbyt twarda do spania.

Warto też zauważyć, że wbrew informacjom uzyskiwaniom od wielu sprzedawców, poliuretan jest polimerem, a dokładniej estrowo-amidową pochodną kwasu węglowego. Otrzymywanie pianki memory opiera się więc na mieszaniu tych kilku, które spieniają się i zastygają. Na rynku nie ma innych pianek, niż pianki poliuretanowe. To, jaki jej typ otrzymamy, zależy głównie od ich proporcji.

Najlepszym materiałem do produkcji poduszki na refluks jest otwartokomórkowa pianka poliuretanowa typu HR, która konturuje ciało, a dodatkowo nie zmienia kształtu pod wpływem temperatury. Poza tym ważne jest, aby była ona odlewana z przygotowanych form, nie zaś wycinana. Ta metoda pozwala bowiem na lepsze odzwierciedlenie naturalnych krzywizn kręgosłupa i wykonanie niezbędnego profilowania.
Poduszka na refluks, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami

Poduszka na refluks – wentylacja

Poduszka na refluks musi odznaczać się dobrą wentylacją. Tę zapewniają wyłącznie otwartokomórkowe pianki typu HR, które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. Wykonana z nich poduszka na refluks idealnie konturować będzie kształt, który na nią naciska, jednocześnie nie zapadając się. To właśnie dzięki temu jej komórki pozostaną otwarte, a powietrze może się w niej efektywnie przemieszczać.

W poduszkach na refluks wykonanych z innych rodzajów pianek dochodzi najczęściej do nadmiernego spłaszczania się ich komórek, co przekłada się na blokowanie przez nie przepływu powietrza. Tego efektem jest przegrzewanie się głowy i szyji. To przekłada się na nocne poty, a niekiedy nawet na insomnię i inne dolegliwości.
Poduszka na refluks, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami

Poduszka na refluks – różnice

Na polskim rynku dostępne są trzy rodzaje najlepszych poduszek na refluks. Różnice między nimi wynikają z konieczności dopasowania ich wymiarów oraz kształtów do wagi użytkowników. Przeznaczone są one zarówno do spania na boku, jak i do spania na plecach

Najlepsze poduszki ortopedyczne na refluks to:
Dzięki pomocy ze strony specjalistów posiadających wiedzę ortopedyczną i neurologiczną, a także fizjoterapeutów i psychologa, którzy byli brali aktywny udział w procesie design thinking, zapewniają one najwyższy komfort oraz idealne podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa, co pozwala na ograniczenie i wsparcie leczenia refluksu i innych schorzeń.

Wszystkie poduszki na refluks oferowane przez ONSEN® zarejestrowane są jako wyrób medyczny klasy pierwszej, co gwarantuje ich najwyższą jakość.

Osobom z bezdechem sennym korzystającym z pompy CPAP polecamy natomiast poduszkę ortopedyczną CPAP oferowaną przez firmę Dr Sapporo.

Obok poduszki na refluks, bardzo ważne przy tym schorzeniu jest także zadbanie o odpowiedni materac wysokoelastyczny, który zwiększy higienę snu przez umożliwienie optymalnego podparcia ciała i wsparcia kręgosłupa.

Kierując się dobrem klientów i etycznym podejściem do prowadzenia firmy, ONSEN® oferuje możliwość zwrotu poduszki w ciągu 100 dni od ich dostarczenia, co niweluje wszelkie ryzyka związane z zakupem.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.
Materac Osaka Air, materace piankowe, producent materacy, sklep z materacami

FAQ: Poduszka na refluks

Jaka poduszka na refluks jest najlepsza?

Najlepsza poduszka na refluks to poduszka ortopedyczna wykonana z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR. Obecnie najlepszymi poduszkami na refluks są Yoko, Asana Enso i Hiro. Wybór konkretnej poduszki na refluks zależy od wagi i budowy ciała danego jej użytkownika.

Jaka poduszka na refluks wspomaga jego leczenie?

Poduszka na refluks wspomaga jego leczenie dzięki ułożeniu odcinka szyjnego kręgosłupa w fizjologicznej pozycji, a także odpowiedniemu wcięciu na barki. Pomaga to w zachowaniu odpowiedniego ułożenia ciała w trakcie snu, co w efekcie przekłada się na jej właściwości zdrowotne.

Czy poduszka na refluks pozwala na jego całkowite wyleczenie?

Tak i nie. Poduszka na refluks wspiera proces terapeutyczny i odgrywa dużą rolę w poprawianiu funkcjonowania. Nie sprawdzi się jako jedyna metoda leczenia. Obok zakupu poduszki na refluks należy także podjąć odpowiednią diagnostykę i leczenie przyczynowe.

Czy poduszka memory na refluks to dobry wybór?

Nie. Poduszka na refluks nie może być poduszką memory. Ta bowiem zapada się w trakcie snu, co powoduje zmianę ustawienia odcinka szyjnego kręgosłupa, a tym samym nie utrzymuje go w fizjologicznej pozycji i powoduje nasilenie dolegliwości. Dodatkowo tego rodzaju pianka nie pozwala na odpowiednią wentylację ciała, co skutkuje często poceniem się głowy i karku w trakcie snu.

Co oprócz poduszki na refluks pomoże w jej leczeniu?

Oprócz posiadania poduszki na refluks warto jest zadbać o odpowiedni tryb życia. Powinno się więc zmienić swoje nawyki i postawy. Należy stosować się też do zaleceń lekarskich. Bardzo istotne jest również kupno materaca, który da optymalne podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać najlepszą poduszkę do spania...