Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Jaka poduszka na wdowi garb jest najlepsza?

8 stycznia 2022
Poduszka na wdowi garb, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami
Poduszka na wdowi garb jest bardzo istotnym elementem walki z tym schorzeniem. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla odcinka szyjnego kręgosłupa, aby w trakcie spania znajdował się on w naturalnej pozycji. Stąd też poduszka na wdowi garb, choć nie likwiduje w pełni wdowiego garbu, odgrywa kluczową rolę w jego leczeniu i rehabilitacji.

Przy wyborze poduszki na wdowi garb należy kierować się więc jej funkcjonalnością. Powinna posiadać ona odpowiednie cechy, które pozwolą uznać ją za najlepszą. Jedną z najważniejszych cech najlepszej poduszki na wdowi garb jest jej komfort i ergonomia.

Do najważniejszych cech, jakie należy zweryfikować przy zakupie poduszki na wdowi garb, należy przede wszystkim materiał, z którego została wykonana i użyta w produkcji technologia. Od niego zależy bowiem, jaką poduszka na wdowi garb będzie miała twardość, sprężystość czy też cyrkulację powietrza.
Poduszki na wdowi garb, poduszka ortopedyczna, dobre poduszki, sklep z poduszkami

Jaki kształt poduszki na wdowi garb?

Idealny kształt poduszki na wdowi garb powinien pozwalać na swobodne przyjmowanie pozycji do spania, a więc pozwalać na wygodny sen zarówno na plecach, jak i na boku. Dlatego też poduszka na wdowi garb powinna być poduszką ergonomiczną o odpowiednim wyprofilowaniu. Bardzo ważne jest, aby posiadała ona profilowane wcięcia na barki.

Dobrze dobrany kształt poduszki na wdowi garb pozwoli na utrzymanie odcinka szyjnego kręgosłupa w fizjologicznej pozycji przez całą noc. Dodatkowo dobrze zaprojektowana poduszka na wdowi garb pozwoli na podtrzymanie głowy, pozwalając na uniknięcie jej protrakcji i retrakcji.

Odpowiednio dobrana poduszka profilowana na wdowi garb wykonana z materiałów o dużej funkcjonalności, pozwoli na zachowanie prawidłowej, a więc anatomicznej postawy ciała podczas snu, zapewniając jednocześnie w pełni komfortowy wypoczynek oraz w znaczącym stopniu przeciwdziałając potencjalnym nieprzyjemnym dolegliwościom związanym z kręgosłupem. Przy wyborze swojej poduszki na wdowi garb warto zwrócić na to uwagę.
Poduszka na wdowi garb, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami

Z czego jest poduszka na wdowi garb?

Wybierając poduszkę na wdowi garb należy zwrócić szczególną uwagę na to, z czego została ona wykonana. Większość poduszek ortopedycznych na rynku wykonana jest z pianki termoelastycznej, znanej przez nas także pod nazwą memory foam. Choć sprzedawane są one jako poduszki odpowiednie na wdowi garb, w rzeczywistości są to produkty, których nie powinno się stosować i polecać dla nikogo.

Tego rodzaju poduszki na wdowi garb są bardzo wrażliwe na działanie temperatury, jak również siłę nacisku. Powoduje to, że w lecie głowa zapada się i nadmiernie poci, co dodatkowo w dużej mierze niweluje podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa. Zimą natomiast tego rodzaju pianka poliuretanowa może stać się zwyczajnie zbyt twarda do spania.

Warto też zauważyć, że wbrew nieprawdziwym informacjom rozpowszechnianym przez wielu sprzedawców, poliuretan zawsze jest polimerem, a dokładniej estrowo-amidową pochodną kwasu węglowego. Dotyczy to wszystkich pianek, dlatego otrzymywanie pianki memory również od tego nie odbiera i opiera się na mieszaniu tych kilku składników, które spieniają się i zastygają. To, jaki jej rodzaj pianki do poduszki otrzymamy, zależy głównie od ich proporcji. Nie ma innych pianek, niż pianki poliuretanowe, co warto podkreślać.

Aktualnie najlepszym materiałem do produkcji poduszki na wdowi garb jest otwartokomórkowa pianka poliuretanowa typu HR, czyli pianka wysokoelastyczna, która idealnie konturuje ciało, a także nie zmienia kształtu pod wpływem temperatury. Poza tym niezwykle ważne jest, aby sam rdzeń poduszki na wdowi garb był odlewany z anatomicznych form, nie zaś wycinany. Ta metoda produkcji pozwala bowiem na odzwierciedlenie naturalnych krzywizn kręgosłupa i wykonanie niezbędnego profilowania.
Poduszki na wdowi garb, poduszka do spania, jaśki, producent poduszek

Jakie znaczenie w poduszce na wdowi garb ma wentylacja?

Odpowiednia poduszka na wdowi garb musi wyróżniać się na tle pozostałych dobrą wentylacją. Tę zapewniają wyłącznie dobrej jakości otwartokomórkowe pianki typu HR, które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza przez całą noc. Wykonana z nich poduszka na wdowi garb będzie idealnie konturować kształt ciała, które na niej leży, a jednocześnie zapobiegnie zapadaniu się poduszki. Poza tym komórki tej pianki pozostają otwarte, dzięki czemu powietrze może się w niej efektywnie przemieszczać.

W przeciwieństwie do poduszek wykonanych z innych materiałów, które często blokują przepływ powietrza, poduszka z pianki wysokoelastycznej skutecznie i odczuwanie redukuje problem pocenia się w nocy. Dzięki temu użytkownik poduszki na wdowi garb może cieszyć się spokojnym snem bez doznawania nieprzyjemnego uczucia duszności i dyskomfortu termicznego. Utrzymanie właściwej wentylacji pomaga w zapobieganiu rozwijaniu się mikroorganizmów, a także pozwala na usuwanie nadmiaru wilgoci, co przekłada się na zdecydowanie lepsze warunki higieniczne poduszki ortopedycznej.

Szczególnie w poduszkach z pianki visco dochodzi do zamykania się komórek, co wynika z zapadania się ich pod wpływem temperatury. To natomiast blokuje cyrkulację powietrza, a także uniemożliwia pozbywanie się wilgoci z poduszki. Efektem tego działania jest przegrzewanie się głowy i szyi. To u wielu osób przekłada się na nocne poty, a niekiedy nawet na rozwój insomni.
Poduszka na bawoli kark, jasiek do spania, poduszki ortopedyczne

Czym różnią się poduszki na wdowi garb?

Obecnie na polskim rynku dostępne są aż cztery rodzaje najlepszych poduszek na wdowi garb, które są również w pełni funkcjonalne i wygodne. Różnice między nimi wynikają z konieczności dopasowania ich wymiarów i kształtów do użytkowników. Przeznaczone są one zarówno do spania na boku, jak też do spania na plecach.

Produkowane w Polsce, najlepsze poduszki ortopedyczne na wdowi garb, to: Dzięki pomocy ze strony renomowanych specjalistów posiadających wiedzę ortopedyczną i neurologiczną, a także zespołu fizjoterapeutów i psychologa, którzy byli brali aktywny udział w procesie design thinking, wszystkie zapewniają one najwyższy komfort. Ich projekt i wykonanie gwarantuje idealne podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa, co pozwala na ograniczenie rozwoju choroby oraz wsparcie leczenia wdowiego garbu i innych schorzeń. Osobom z bezdechem sennym korzystającym z pompy CPAP polecamy natomiast poduszkę ortopedyczną CPAP oferowaną przez firmę Dr Sapporo.
Leczenie wdowiego garbu wymaga kompleksowego podejścia.
Obok posiadania poduszki na wdowi garb, bardzo ważne przy tym schorzeniu jest podejście holistyczne, na które składa się dbałość o odpowiedni materac piankowy, który znacząco i zauważalnie zwiększy higienę snu przez umożliwienie optymalnego podparcia ciała w fizjologicznej pozycji, a także wsparcia kręgosłupa.

Kierując się dobrem klientów i etycznym podejściem w biznesie ONSEN® oferuje swoim klientom możliwość bezpłatnego zwrotu zakupionych produktów w ciągu 100 dni od ich dostarczenia, co niweluje wszelkie potencjalne ryzyka związane z zakupami online.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.
Poduszka na wdowi garb, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami

FAQ: Poduszka na wdowi garb

Jaka poduszka na wdowi garb jest najlepsza?

Najlepsza poduszka na wdowi garb to poduszka ortopedyczna wykonana z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR. Obecnie najlepszymi poduszkami na wdowi garb są Yoko, Asana, Enso i Hiro. Wybór konkretnej poduszki na wdowi garb zależy od wagi i budowy ciała danego jej użytkownika.

Jak poduszka na wdowi garb wspomaga jego leczenie?

Poduszka na wdowi garb wspomaga jego leczenie dzięki ułożeniu odcinka szyjnego kręgosłupa w fizjologicznej pozycji, a także odpowiedniemu wcięciu na barki. Pomaga to w zachowaniu odpowiedniego ułożenia ciała w trakcie snu, co w efekcie przekłada się na jej udział w rehabilitacji wdowiego garbu.

Czy poduszka na wdowi garb pozwala na jego wyprostowanie?

Tak i nie. Poduszka na wdowi garb wspiera proces terapeutyczny i odgrywa dużą rolę w korygowaniu wad postawy. Nie sprawdzi się natomiast jako jedyna metoda leczenia. Obok poduszki na wdowi garb należy poddać się także zabiegom fizjoterapeutycznym, a w zaawansowanych przypadkach warto zdecydować się na interwencję chirurgiczną.

Czy poduszka memory na wdowi garb to dobry wybór?

Nie. Poduszka na wdowi garb nie może być poduszką memory. Ta bowiem zapada się w trakcie snu, co powoduje zmianę ustawienia odcinka szyjnego kręgosłupa, a tym samym nie utrzymuje go w fizjologicznej pozycji. Dodatkowo tego rodzaju pianka nie pozwala na odpowiednią wentylację ciała, co skutkuje często poceniem się głowy i karku w trakcie snu.

Co oprócz poduszki na wdowi garb pomoże w jego wyleczeniu?

Oprócz poduszki na wdowi garb warto jest zadbać o odpowiednią rehabilitację z pomocą fizjoterapeuty. Ważne jest także to, aby zmienić swoje nawyki i postawy. Bardzo istotne jest też posiadanie materaca, który da optymalne podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać najlepszą poduszkę do spania...