Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Czy każdy producent materacy jest uczciwy?

30 listopada 2021
 Producent materacy, sklep z materacami, materace online, jaki materac wybrać
Zdecydowanie nie każdy producent materacy to oszust. Większość producentów materacy nastawionych jest jednak wyłącznie na zysk, co prowadzi do powstawania na rynku wielu patologii. Wśród nich notorycznie spotykane są jawne oszustwa, które niekiedy przybierają barwną, pseudonaukową formę.

Działalność nieuczciwych producentów materacy znacznie utrudnia proces zakupu materaca, który w gąszczu produktów i tak do najłatwiejszych nie należy. Techniki manipulacyjne, które najczęściej stosują producenci materaców opierają się głównie na wykonywaniu projektów nielogicznych z punktu funkcjonalności, których zadaniem jest jedynie poszerzenie oferty produktowej.

W Polsce często zdarza się, że producent materacy ukrywa istotne informacje o produktach. Dotyczy to przede wszystkim pianek poliuretanowych, których parametry są przedstawiane przez wielu producentów materacy jako wiedza tajemna, nienależna konsumentom.
 Producent materacy, sklep z materacami, materace online, jaki materac wybrać

Producent materacy – oszustwo

Niemal każdy obecny na polskim rynku producent materacy stosuje techniki manipulacyjne, które wykorzystują stosunkowo małą wiedzę Polaków na temat tego, co jest ważne w materacu. Często są one przemyślaną taktyką, która ma na celu wyłącznie maksymalizację zysków firmy.

U części z nich działania te wynikają z braku odpowiedniej wiedzy. Pozostała część producentów materacy nastawiona jest jednak bezpośrednio na zysk. Stąd też większość producentów materacy nie identyfikuje się z marką i oferowanymi produktami.

Najczęstszą manipulacją, jaką stosuje niemal każdy producent materacy, jest brak podawania informacji na temat konkretnych parametrów użytywanych do ich produkcji materiałów, a w szczególności pianek poliuretanowych. Dochodzi do tego nagminne wprowadzanie konsumentów w błąd, jakoby ich twardość równała się ich gęstości.

Dodatkowo, choć wszystkie pianki używane w materacach to pianki poliuretanowe, często wprowadza się konsumentów w błąd, że takimi nie są. Nie jeden producent materacy nazywa używane do produkcji materiały nazwami własnymi i buduje w ten sposób mit ich wyjątkowości. Jednocześnie w ten sposób wielu z nich stara się unikać wskazywania rzeczywistych parametrów używanych materiałów.
Nie każdy producent materacy to oszust, lecz znalezienie uczciwego jest bardzo trudne.
Jest to działanie celowe, przez które nieuczciwi producenci materacy chcą nie dopuścić do powstania punktów odniesienia w przypadku składanych reklamacji. Wskazanie na konkretny parametr użytego materiału musiałoby bowiem skutkować zachowaniem jego właściwości przez cały okres obowiązywania gwarancji. Bez znaczenia ma więc tutaj okres gwarancji, skoro jej zasady od początku stawiają konsumenta na przegranej pozycji.

Jednocześnie określanie konkretnych parametrów, a przede wszystkim rodzaju, twardości i gęstości użwanych do produkcji materiałów, spowodowałoby wytrącenie sobie przez nieuczciwych producentów materacy z rąk ważnego narzędzia. Skutkowałoby to bowiem możliwością zweryfikowania przez konsumentów rzeczywistej wartości każdego produktu. Tym samym mogliby oni dostrzec, że ceny materaców najczęściej znacznie odbiegają od ich wartości.

Stanowi to w naszej ocenie praktyki nieuczciwe i niedopuszczalne. Sprzeciwiając się nielogicznym projektom, jakimi producenci materacy kierują się przy produkcji, zdecydowaliśmy się przeanalizować najczęściej spotykane produkty. Wybraliśmy w tym celu kilka popularnych materaców od znanych producentów.
Materace online, materac piankowy, pianka visco, komfortowy materac
PRZYKŁAD 1: MATERAC PIANKOWY OD POPULARNEGO PRODUCENTA

Producent materacy zawarł w jego górnej warstwie 7 centymetrów memory foam, czyli pianki termoelastycznej typu visco o stosunkowo niskiej twardości i gęstości powyżej 80 kg/m3. Poniżej zaś umieścił 9 centymetrów pianki poliuretanowej tego samego rodzaju, lecz o większej twardości.

Umieszczenie przez producenta materacy pianki memory w pierwszej warstwie materaca wyklucza prawidłowe podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa w trakcie snu, co wynika z jej właściwości fizycznych. Pod wpływem temperatury ciała oraz jego nacisku zapada się ona w trakcie spania. Dodatkowo występuje na niej efekt lustrzanego odbicia ciepła, który prowadzi do przegrzewania się ciała w trakcie snu.

Pod nimi producent materacy umieścił 6,5 centymetra pianki tradycyjnej typu HD, czyli cechującej się zwiększoną gęstością, lecz stosunkowo niską twardością. Na samym dole zaś znajduje się 7,5 centymetrów tego samego rodzaju pianki, lecz o jeszcze większej gęstości. Jest to pianka zamkniętokomórkowa, co powoduje, że łatwo się odkształca i ulega stałej degradacji, a dodatkowo nie zapewnia cyrkulacji powietrza.

Końcowa wysokość materaca wynosi 30 centymetrów. W jego wnętrzu nie producent materacy nie umieścił otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR cechującej się znacznie lepszą dynamiką i żywotnością. Nie znajdziemy w nim też efektywnego systemu odprowadzania ciepła i wilgoci poza jego wnętrze.
Materac memory, materace online, producent materacy, pianka termoelastyczna
Całkowity koszt, jaki producent materacy poniósł na materiały potrzebne do wyprodukowania materaca 160x200 o takiej budowie, biorąc pod uwagę hurtowe ceny, wyniósł prawdopodobnie nie więcej niż 600 złotych. Tymczasem cena, w jakiej producent materacy sugeruje ich sprzedaż, sięga kilku tysięcy złotych, a niekiedy nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Taki materac bardzo szybko się wygniecie, bowiem zastosowane do jego produkcji rodzaje pianek poliuretanowych cechują się wysoką gęstością, lecz niską twardością. W tym przypadku producent materacy prawdopodobnie liczy na szybsze zużycie materaca, jednocześnie zawyżając ceny produktów.
Pielęgnacja skóry, producent poduszek, sklep z materacami, materace online
PRZYKŁAD 2: MATERAC PIANKOWY OD POPULARNEGO PRODUCENTA

Producent materacy zawarł w jego górnej warstwie 7 centymetrów memory foam, czyli pianki termoelastycznej typu visco o stosunkowo niskiej twardości i gęstości powyżej 80 kg/m3. Poniżej zaś umieścił 7 centymetrów pianki poliuretanowej tego samego rodzaju, lecz o większej twardości.

Umieszczenie przez producenta materacy pianki memory w pierwszej warstwie materaca wyklucza prawidłowe podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa w trakcie snu, co wynika z jej właściwości fizycznych. Pod wpływem temperatury ciała oraz jego nacisku zapada się ona w trakcie spania. Dodatkowo występuje na niej efekt lustrzanego odbicia ciepła, który prowadzi do przegrzewania się ciała w trakcie snu.

Pod nimi producent materacy umieścił 11 centymetrów pianki tradycyjnej typu HD, czyli cechującej się zwiększoną gęstością, lecz stosunkowo niską twardością. Jest to pianka zamkniętokomórkowa, co powoduje, że łatwo się odkształca i ulega stałej degradacji, a dodatkowo nie zapewnia cyrkulacji powietrza.

Końcowa wysokość materaca wynosi 25 centymetrów. W jego wnętrzu nie producent materacy nie umieścił otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR cechującej się znacznie lepszą dynamiką i żywotnością. Nie znajdziemy w nim też efektywnego systemu odprowadzania ciepła i wilgoci poza jego wnętrze.
Materac memory, materace online, producent materacy, pianka termoelastyczna
Całkowity koszt, jaki producent materacy poniósł na materiały potrzebne do wyprodukowania materaca 160x200 o takiej budowie, biorąc pod uwagę hurtowe ceny, wyniósł prawdopodobnie nie więcej niż 500 złotych. Tymczasem cena, w jakiej producent materacy sugeruje ich sprzedaż, sięga kilku tysięcy złotych, a niekiedy nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Taki materac bardzo szybko się wygniecie, bowiem zastosowane do jego produkcji rodzaje pianek poliuretanowych cechują się wysoką gęstością, lecz niską twardością. W tym przypadku producent materacy prawdopodobnie liczy na szybsze zużycie materaca, jednocześnie zawyżając ceny produktów.
Producent materacy, fabryka materaców, sklep z materacami, materac wysokoelastyczny
PRZYKŁAD 3: MATERAC PIANKOWY OD POPULARNEGO PRODUCENTA

Producent materacy zawarł w jego górnej warstwie 8 centymetrów memory foam, czyli pianki termoelastycznej typu visco o nieznanej twardości i gęstości 60 kg/m3. 

Umieszczenie przez producenta materacy pianki memory w pierwszej warstwie materaca wyklucza prawidłowe podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa w trakcie snu, co wynika z jej właściwości fizycznych. Pod wpływem temperatury ciała oraz jego nacisku zapada się ona w trakcie spania. Dodatkowo występuje na niej efekt lustrzanego odbicia ciepła, który prowadzi do przegrzewania się ciała w trakcie snu.

Pod nimi producent materacy umieścił 16 centymetrów otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR, której twardość nie jest znana, zaś gęstość wynosi 40 kg/m3. Prawdopodobnie twardość tej pianki poliuretanowej jest niska, zaś jej wysoka gęstość ma na celu sprawić odmienne wrażenie. Stąd też często producenci materacy mijają się z prawdą przez wprowadzanie klientów w błąd, że twardość i gęstość oznacza ten sam parametr.

Końcowa wysokość materaca wynosi 24 centymetry. W jego wnętrzu producent materacy umieścił kanały mające sprawiać wrażenie systemów wentylacyjnych. W rzeczywistości sposób ich wykonania nie pozwala na odprowadzanie ciepła i wilgoci z pierwszej warstwy materaca poza jego wnętrze.
Materac memory, materace online, producent materacy, pianka termoelastyczna
Całkowity koszt, jaki producent materacy poniósł na materiały potrzebne do wyprodukowania materaca 160x200 o takiej budowie, biorąc pod uwagę hurtowe ceny, wyniósł prawdopodobnie nie więcej niż 700 złotych. Tymczasem cena, w jakiej producent materacy sugeruje ich sprzedaż, sięga kilku tysięcy złotych.

Taki materac bardzo szybko się wygniecie, bowiem zastosowane do jego produkcji rodzaje pianek poliuretanowych cechują się wysoką gęstością, lecz niską twardością. W tym przypadku producent materacy prawdopodobnie liczy na szybsze zużycie materaca, jednocześnie zawyżając ceny produktów.
Materac wysokoelastyczny, najlepsze materace, sklep internetowy
PRZYKŁAD 4: MATERAC KIESZENIOWY OD POPULARNEGO PRODUCENTA

Producent materacy zawarł w jego górnej warstwie 6 centymetrów memory foam, czyli pianki termoelastycznej typu visco o nieznanej twardości i gęstości 60 kg/m3. 

Umieszczenie przez producenta materacy pianki memory w pierwszej warstwie materaca wyklucza prawidłowe podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa w trakcie snu, co wynika z jej właściwości fizycznych. Pod wpływem temperatury ciała oraz jego nacisku zapada się ona w trakcie spania. Dodatkowo występuje na niej efekt lustrzanego odbicia ciepła, który prowadzi do przegrzewania się ciała w trakcie snu.

Pod nimi producent materacy umieścił sprężyny umieszczone w kieszeniach, nie wskazując na ich wysokość. Wynika to z faktu, że sprężyny te z czasem zaczną się zgniatać. Tym samym wysokość sprężyn z czasem zacznie się zmieniać, a skoro nie jest ona elementem oferty, reklamacja z tego tytułu może zostać odrzucona.

Ostatnią warstwą, jaką producent materaca w nim umieścił, jest ponownie pianka memory o tej samej gęstości, lecz prawdopodobnie innej twardości. Stanowi to absurd, bowiem w efekcie materac podczas spania będzie się dwustronnie wypłaszczał. Straci też na stabilności.

Końcowa wysokość materaca jest nieznana. Producent materacy przyznaje bowiem, że pokrowiec na materac tego typu wykonany jest z tkaniny pikowanej wraz z owatą i fizeliną, która ma od 2 centymetrów do 4 centymetrów grubości. Nie może być on więc odpowiednio elastyczny, a z czasem jego grubość zmniejszy się. Stąd też deklarowana przez producenta wysokość maeraca jest jedynie poglądowa.

W jego wnętrzu producent materaca umieścił wycięcia mające sprawiać wrażenie kanałów wentylacyjnych. W rzeczywistości sposób ich wykonania nie pozwala na odprowadzanie ciepła i wilgoci z pierwszej warstwy materaca poza jego wnętrze.
Materac kieszeniowy, materace sprężynowe, pianka visco
Całkowity koszt, jaki producent materacy poniósł na materiały potrzebne do wyprodukowania materaca 160x200 o takiej budowie, biorąc pod uwagę hurtowe ceny, wyniósł prawdopodobnie nie więcej niż 400 złotych. Tymczasem cena, w jakiej producent materacy sugeruje ich sprzedaż, sięga kilku tysięcy złotych.

Taki materac bardzo szybko się zniszczy, bowiem zastosowane do jego produkcji rodzaje pianek poliuretanowych cechują się wysoką gęstością, lecz niską twardością. Sprężyny zaś są produktem najtańszym i najmniej trwałym. W tym przypadku producent materacy prawdopodobnie liczy na szybsze zużycie materaca, jednocześnie zawyżając ceny produktów.
Poduszka ortopedyczna, producent poduszek, sklep z poduszkami, pościele
PRZYKŁAD 5: MATERAC LATEKSOWY OD POPULARNEGO PRODUCENTA

Producent materacy zawarł w jego górnej warstwie 4 centymetry lateksu o nieznanej twardości i gęstości 65 kg/m3. Jej cechy są więc takie same, jak każdy inny materac lateksowy, Ten bowiem, choć przedstawiany jest jako antyalergiczny, w rzeczywistości taki nie jest.

Jak wiadomo, aby mleczko kauczukowe zmieniło się w lateks, należy dodać do niego stabilizatory i koagulanty. Są to subtancje chemiczne, które nie mają nic wspólnego z naturą i hipoalergicznością. Bardzo często zdarza się, że do ustabilizowania pianki lateksowej używa się toksycznego dla ludzi formaldehydu. Jest to jeden z wielu powodów, przez które nabyta alergia na lateks staje się coraz częstsza.

W lateksie wykonane zostały pionowe otwory, które w założeniu mają spełniać funkcję wentylacyjną. Praktyka pokazuje jednak, że cyrkulacja powietrza w materacu odbywa się przede wszystkim pionowo. Tymczasem lateks jest spójną strukturą, której komórki nie pozwalają na swobodną wentylację. Może on zatem wywoływać efekt lustrzanego odbicia ciepła, który prowadzi do przegrzewania się ciała w trakcie snu.

Pod nimi producent materacy umieścił 14 centymetrów otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR, której twardość nie jest znana, zaś gęstość wynosi 40 kg/m3. Prawdopodobnie twardość tej pianki poliuretanowej jest niska, zaś jej średnia gęstość ma na celu sprawić odmienne wrażenie. Stąd też często producenci materacy mijają się z prawdą przez wprowadzanie klientów w błąd, że twardość i gęstość oznacza ten sam parametr.
 
Końcowa wysokość materaca wynosi 18 centymetrów. W jego wnętrzu producent materacy umieścił kanały mające sprawiać wrażenie systemów wentylacyjnych. W rzeczywistości sposób ich wykonania nie pozwala na odprowadzanie ciepła i wilgoci z pierwszej warstwy materaca poza jego wnętrze.

W jego wnętrzu producent materaca umieścił perforacje mające sprawiać wrażenie kanałów wentylacyjnych. W rzeczywistości sposób ich wykonania nie pozwala na odprowadzanie ciepła i wilgoci z pierwszej warstwy materaca poza jego wnętrze.
Materac lateksowy, materace wysokoelastyczne, pianki hybrydowe
Całkowity koszt, jaki producent materacy poniósł na materiały potrzebne do wyprodukowania materaca 160x200 o takiej budowie, biorąc pod uwagę hurtowe ceny, wyniósł prawdopodobnie nie więcej niż 700 złotych. Tymczasem cena, w jakiej producent materacy sugeruje ich sprzedaż, sięga kilku tysięcy złotych.

Taki materac zniszczy się szybciej niż dobrej jakości materac wysokoelastyczny, a dodatkowo oferowany przez niego komfort jest wątpliwy ze względu na właściwości lateksu. 
Reklamacja materaca, gwarancja na materac, zwroty materaców
 
PRZYKŁAD 6: MATERAC MUTLIPOCKET OD POPULARNEGO PRODUCENTA

Producent materacy zawarł w jego górnej warstwie 6 centymetrów otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR o nieznanej twardości i gęstości 30 kg/m3. Prawdopodobnie twardość tej pianki poliuretanowej jest niska, zaś jej średnia gęstość ma na celu sprawić odmienne wrażenie. Stąd też często producenci materacy mijają się z prawdą przez wprowadzanie klientów w błąd, że twardość i gęstość oznacza ten sam parametr.

Pod nimi producent materacy umieścił sprężyny multipocket umieszczone w kieszeniach, nie wskazując na ich wysokość. Wynika to z faktu, że sprężyny te z czasem zaczną się zgniatać. Tym samym wysokość sprężyn z czasem zacznie się zmieniać, a skoro nie jest ona elementem oferty, reklamacja z tego tytułu może zostać odrzucona.

Ostatnią warstwą, jaką producent materaca w nim umieścił, jest ponownie otwartokomórkowa pianka wysokoelastyczna typu HR. W dalszym ciągu nieznana jest jej twardość, zaś gęstość wynosi 40 kg/m3.

Końcowa wysokość materaca jest nieznana. Producent materacy przyznaje bowiem, że pokrowiec na materac tego typu wykonany jest z tkaniny pikowanej wraz z owatą i fizeliną, która ma od 2 centymetrów do 4 centymetrów grubości. Nie może być on więc odpowiednio elastyczny, a z czasem jego grubość zmniejszy się. Stąd też deklarowana przez producenta wysokość maeraca jest jedynie poglądowa.

W jego wnętrzu producent materaca nie umieścił żadnego systemu wentylacyjnego. Choć otwartokomórkowe pianki wysokoelastyczne typu HR pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza, zastosowanie ich miękkich wersji spowoduje częściowe jej zmniejszenie.
Materac kieszeniowy, materace wysokosprężyste, pianka wysokoelastyczna
Całkowity koszt, jaki producent materacy poniósł na materiały potrzebne do wyprodukowania materaca 160x200 o takiej budowie, biorąc pod uwagę hurtowe ceny, wyniósł prawdopodobnie nie więcej niż 400 złotych. Tymczasem cena, w jakiej producent materacy sugeruje ich sprzedaż, sięga kilku tysięcy złotych.
 
Taki materac bardzo szybko się zniszczy, bowiem zastosowane do jego produkcji rodzaje pianek poliuretanowych cechują się wysoką gęstością, lecz niską twardością. Sprężyny zaś są produktem najtańszym i najmniej trwałym. W tym przypadku producent materacy prawdopodobnie liczy na szybsze zużycie materaca, jednocześnie zawyżając ceny produktów.
Materac piankowy, materace wysokoelastyczne, materace online, sklep z materacami, najlepszy materac, materace premium
PRZYKŁAD 7: MATERAC Z KOKOSEM OD POPULARNEGO PRODUCENTA

Producent materacy zawarł w jego górnej warstwie 1 centymetr maty kokosowej, a więc bardzo twardego podłoża, które powoduje, że materac z kokosem jest po prostu zbyt twardym materacem.

Pamiętać należy również, że zamknięcie łupin kokosowych w materacu tak, aby nie namnażała się w nich pleśń, grzyby, bakterie czy wirusy, jest w zasadzie niemożliwe. Są więc one co zasady nasączone różnego rodzaju środkami chemicznymi, których zadaniem jest je przed nimi ochronić. Porowata struktura kokosa powoduje, że ochrona ta nie jest stała, przez co z czasem możemy mierzyć się z robakami w materacu, a także drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Pod matą kokosową producent materacy umieścił 2 centymetry otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR, której twardość nie jest znana, zaś gęstość wynosi 30 kg/m3. Prawdopodobnie twardość tej pianki poliuretanowej jest niska, zaś jej średnia gęstość ma na celu sprawić odmienne wrażenie. Stąd też często producenci materacy mijają się z prawdą przez wprowadzanie klientów w błąd, że twardość i gęstość oznacza ten sam parametr.

Dodatkowo jej grubość nie daje w zasadzie żadnej innej funkcjonalności, aniżeli dodatkowa ochrona przez odczuwaniem struktury umieszczonych niżej sprężyn. Pod nią producent materacy umieścił bowiem sprężyny multipocket umieszczone w kieszeniach, nie wskazując na ich wysokość. Wynika to z faktu, że sprężyny te z czasem zaczną się zgniatać. Tym samym wysokość sprężyn z czasem zacznie się zmieniać, a skoro nie jest ona elementem oferty, reklamacja z tego tytułu może zostać odrzucona.

Jest on oferowany jako materac dwustronny, co według producenta materacy ma zwiększyć jego żywotność przez rzekomą ochronę sprężyn. Jest to całkowicie pozbawione sensu, bowiem nacisk na sprężynę zawsze będzie ją zgniatać i będzie się to odbywać niezależnie od tego, z której strony nastąpi. Poza tym odwracanie materaca na drugą stronę nie sprawi w żaden sposób, iż zgnieciona sprężyna się wydłuży.
 
Końcowa wysokość materaca jest nieznana. Producent materacy przyznaje bowiem, że pokrowiec na materac tego typu wykonany jest z tkaniny pikowanej wraz z owatą i fizeliną, która ma od 2 centymetrów do 4 centymetrów grubości. Nie może być on więc odpowiednio elastyczny, a z czasem jego grubość zmniejszy się. Stąd też deklarowana przez producenta wysokość materaca jest jedynie poglądowa.
 
Nie znajdziemy w nim też efektywnego systemu odprowadzania ciepła i wilgoci poza jego wnętrze. Jego dynamika i żywotność są zaś bardzo niskie.
Materac kokosowy, materace multipocket, sklep z materacami, ranking materacy
Całkowity koszt, jaki producent materacy poniósł na materiały potrzebne do wyprodukowania materaca 160x200 o takiej budowie, biorąc pod uwagę hurtowe ceny, wyniósł prawdopodobnie nie więcej niż 200 złotych. Tymczasem cena, w jakiej producent materacy sugeruje ich sprzedaż, sięga kilku tysięcy złotych.
 
Taki materac bardzo szybko się zniszczy, bowiem zastosowane do jego produkcji rodzaje pianek poliuretanowych znajdują się tam jedynie w małych ilościach. Również kogos nie należy do najtrwalszych materiałów. Sprężyny zaś są produktem najtańszym i najmniej trwałym. W tym przypadku producent materacy prawdopodobnie liczy na szybsze zużycie materaca, jednocześnie zawyżając ceny produktów.
Materac piankowy, materace wysokoelastyczne, materace online, sklep z materacami, najlepszy materac, materace premium
PRZYKŁAD 8: MATERAC WYSOKOELASTYCZNY OD POPULARNEGO PRODUCENTA

Producent materacy zbudował go tylko z jednej warstwy, którą stanowi 14 centymetrów otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR, której twardość nie jest znana, zaś gęstość wynosi 30 kg/m3.

Prawdopodobnie twardość tej pianki poliuretanowej jest niska, zaś jej średnia gęstość ma na celu sprawić odmienne wrażenie. Stąd też często producenci materacy mijają się z prawdą przez wprowadzanie klientów w błąd, że twardość i gęstość oznacza ten sam parametr.

Końcowa wysokość materaca wynosi 14 centymetrów. W jego wnętrzu producent materacy nie umieścił żadnego systemu, który pozwalałby na  odprowadzanie ciepła i wilgoci poza jego wnętrze. Choć otwartokomórkowe pianki wysokoelastyczne typu HR pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza, zastosowanie ich miękkich wersji spowoduje częściowe jej zmniejszenie.
Materac piankowy, materace wysokoelastyczne, niski materac, ranking materaców
Całkowity koszt, jaki producent materacy poniósł na materiały potrzebne do wyprodukowania materaca 160x200 o takiej budowie, biorąc pod uwagę hurtowe ceny, wyniósł prawdopodobnie nie więcej niż 400 złotych. Tymczasem cena, w jakiej producent materacy sugeruje ich sprzedaż, sięga kilku tysięcy złotych.
 
Taki materac nie dorównuje jakościom dobrym materacom wysokoelastycznym. Choć posiada tylko jedną warstwę, gdyby zastosowana w nim otwartokomórkowa pianka wysokoelastyczna typu HR miała odpowiednią twardość i gęstość, byłby zdecydowanie lepszym produktem od materaca visco czy też każdego rodzaju materaców sprężynowych. W tym przypadku producent materacy prawdopodobnie liczy na szybsze zużycie materaca, jednocześnie zawyżając ceny produktów.
Materac piankowy, materace wysokoelastyczne, materace online, sklep z materacami, najlepszy materac, materace premium

Producent materacy – rzetelność

Każdy z zaprezentowanych powyżej materaców do łóżka posiada wady kontrukcyjne, które producent materacy popełnił już na etapie projektowania. Wszystkie one są bowiem zbudowane w sposób, który uniemożliwia uzyskanie komfortu, a także nie zapewnia odpowiedniego wsparcie ciała i kręgosłupa przez przynajmniej kilka lat użytkowania.

Etap projektowania u nieuczciwych producentów materacy jest całkowicie pozbawiony sensu i logiki. Najczęściej polega na losowym doborze poszczególnych warstw nowego modelu materaca, aby w jakikolwiek sposób wyróżniał się on spośród pozostałych. Prowadzi do to powstawania produktów całkowicie absurdalnych z punktu widzenia osób mających wiedzę technologiczną.

Również biorąc pod uwagę cechy jakie powinien posiadać dobry materac, nie wypełniają one wszystkich lub większości z nich. To zaś powoduje, że nie są one w pełni funkcjonalne, a zatem ich zakup niesie za sobą duże ryzyko.

Stąd też ważne jest, aby zapoznać się z poradnikiem kupna materaca i wybierać wyłącznie produkty oferowane przez rzetelnego producenta materacy. Pomoże to w dokonaniu bezpiecznego wyboru, który zapobiegnie wieloletniemu borykaniu się z niewłaściwym zakupem i jego konsekwencjami.

Uczciwy producent materacy zawsze informuje o parametrach używanych w produkcji pianek poliuretanowych i pozostałych materiałów. Dzięki temu możliwe jest szczegółowe zapoznanie się z ich właściwościami, a także określenie konkretnej funkcjonalności każdej z nich.

Dlatego też oferowane przez Onsen Sleeping materace online są najlepszymi produktami na rynku. Zostały one zaprojektowane metodą design thinking, w której udział brał sztab specjalistów oraz grupa konsumentów.

Dzięki temu udało się finalnie stworzyć materac Osaka Air, którego cechy przewyższają właściwości wszystkich innych materaców dostępnych na rynku. Czyni to Onsen Sleeping najlepszą fabryką dobrych materacy z dostępnych na polskim rynku.

Onsen Sleeping to polski producent materacy, który ogromną wagę przykłada do komfortu, jaki mają przynosić. Bardzo ważna jest również ich funkcjonalność powiązana z konkretnymi parametrami używanych do jego produkcji pianek poliuretanowych, ale również elastycznego w wielu kierunkach pokrowca na materac.
Materac piankowy, materace wysokoelastyczne, materace online, sklep z materacami, najlepszy materac, materace premium
Pierrwsza warstwa materaca Osaka Air wykonana jest z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR, która pozwoli na zapewnienie odpowiedniego podparcia ciała i wsparcia kręgosłupa.

Dopiero w drugiej warstwie zawiera on piankę memory, czyli piankę termoelastyczną typu visco. Gwarantuje to wyeliminowanie jej wad i możliwość pełnego wykorzystania zalet. Dzięki takiej budowie nie powoduje zwiększenia pocenia się w nocy, jednocześnie przynosząc odpowiednie konturowanie ciała podczas snu. W połączeniu z pierwszą warstwą, dają one najwyższy poziom komfortu.

Eliminacji wad pianki termoelastycznej typu visco służy sprawny i dobrze zaprojektowany system wentylacji. Tu należy zaznaczyć, że cyrkulacja powietrza w materacu Osaka Air następuje także poziomo. Dzieje się tak dzięki dobrze zaprojektowanemu systemowi odprowadzania ciepła i wilgoci na zewnątrz materaca. Składa się on z poprzecznych kanałów i siatki Aero 3D.

Ostatnią warstwą materaca Osaka Air jego unikalna baza. Dla zachowania odpowiedniej dynamiki i sprężystości, ale też utrzymywania materaca w miejscu, ma ona aż 10 centymetrów wysokości.
 
Kupując idealny materac Osaka Air od Onsen Sleeping otrzymujesz możliwość testowania naszych produktów przez 100 dni. Dodatkowo objęty jest on 15-letnią gwarancją. Dołącz do rzeszy naszych zadowolonych klientów!
 
Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Dobry sen, higiena snu, spanie na boku

FAQ: Producent materacy

Czy istnieje polski producent materacy?

Tak. W Polsce istnieje wielu producentów materacy. Niestety niewielu jest rzetelnych i uczciwych. Polski producent materacy, który produkuje materace najwyższej jakości to Onsen Sleeping.

Jaki jest najlepszy producent materacy?

Najlepszy producent materacy w Polsce to Onsen Sleeping. Produkuje on materace w myśl metodologii design thinking. Dzięki temu materace od Onsen Sleeping są funkcjonalne i komfortowe.

Skąd wiadomo, czy producent materacy jest uczciwy?

Uczciwy producent materacy podaje wszystkie parametry używanych przez siebie materiałów. Dodatkowo nie powinien on stosować niezrozumiałych nazw własnych, a także nie obejmować swoich materaców dużymi marżami.

Skąd wiadomo, czy producent materacy jest rzetelny?

Rzetelny producent materacy projektuje wszystkie swoje produkty w przemyślany sposób oparty o wybraną metodologię. Dzięki temu rzetelny producent materacy sprzedaje wyłącznie produkty funkcjonalne i komfortowe. Najlepszą do projektowania materaców jest metodologia design thinking. Jest ona oparta na długotrwałym procesie, którego efekty znacznie przewyższają pozostałe.

Który producent materacy oferuje bezpośredni zakup?

Bezpośredni zakup materaca od producenta oferuje Onsen Sleeping. Ten producent materacy nie oferuje swoich produktów w sklepach stacjonarnych, bowiem te zamierzały objąć je zbyt wysoką marżą.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...