Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Materac 180×200 – jaki wybrać i dla kogo?

8 marca 2021
Materac 180x200, jaki materac jest najlepszy, materac piankowy, materac wysokoelastyczny, jaki materac wybrać

Nieco rzadziej kupowany w Polsce materac dla dwóch osób, a nawet dla całej rodziny, to materac 180x200. Jego szerokość wynosząca 180 centymetrów pozwala na komfortowy sen co najmniej dwóch osób, jak również na cosleeping, zaś długość wynosząca 200 centymetrów jest standardową długością, jakie stosuje się w materacach.
 

Poszukując swój nowy materac 180x200 szczególną uwagę należy zwrócić na to, jaki materac wybrać. Istnieją bowiem nie tylko różne rodzaje materaców, ale i wielu nieuczciwych sprzedawców, którzy chcąc sprzedać niefunkcjonalny materac 180x200 stosują haniebne metody sprzedaży. Tymczasem materace online produkowane przez Onsen Sleeping posiadają całkowicie przejrzystą ofertę.
 

Na kupno materaca 180x200 decydują się głównie pary dbające o najwyższy komfort snu i poruszania się w nocy, jak również rodziny praktykujące spanie z dzieckiem. Wymaga on posiadania pokaźnych rozmiarów sypialni i łóżka. Dodatkowo dobrze wykonany materac 180x200 pozwoli na przyjęcie przez każdego z nas wygodnej pozycji do spania.

Rozmiar jest jednak tylko jednym z kryteriów, które należy brać pod uwagę, gdy kupujemy materac 180x200. Do wyboru rozmiaru łóżka wystarczy bowiem użyć jedynie miary i wykazać się odrobiną wyobraźni przestrzennej. Tymczasem przy wyborze odpowiedniego materaca 180x200 zwrócić uwagę należy przede wszystkim na to, czy dany materac jest funkcjonalny, w czym pomoże poradnik zawierający 10 informacji, o które należy zapytać sprzedawcę materacy.

Materac 180x200, jaki materac jest najlepszy, materac piankowy, materac wysokoelastyczny, jaki materac wybrać
Wybierając materac 180x200, podobnie jak i materac o innych wymiarach, zwrócić uwagę na materiały, z jakich jest on wykonany. Inne właściwości będzie bowiem posiadać materac 180x200 wykonany z poliuretanowej pianki wysokoelastycznej typu HR, zaś inne pełen wad materac z pianki z pamięcią kształtu. Na rynku dostępne są też szkodliwe materace sprężynowe, a nawet materace lateksowe niepolecane osobom z alergią.
Zwrot materaca, jak zwrócić materac, test materaca, materac piankowy, materac warstwowy, materac wysokoelastyczny

Materac 180x200 – jaki wybrać

Kluczem do wyboru dobrego materaca 180x200 jest także jego twardość, a także sprężystość i dynamika. Najlepsze właściwości, które zapewniają maksymalny komfort snu przy idealnym podparciu ciała i oparciu dla kręgosłupa, zapewnia materac z pianki wysokoelastycznej. W odróżnieniu od materaca visco, nie zapada się on pod ciężarem i temperaturą ciała, ale idealnie ciało konturuje. To zapewnia, że materac w trakcie snu zapewnia nam dobrą wentylację i swobodę poruszania się.
 

Myśląc o tym, jaki materac 180x200 wybrać, aby wygodnie spać na nim we dwoje, w trójkę, a nawet całą rodziną, warto zastosować kilka praktycznych zasad.
 

  • W trakcie spania na materacu musimy dbać o to, aby nie było nam gorąco. Stąd też przy wyborze materaca 180x200 zwrócić uwagę musimy nie tylko na jego rozmiar, ale i cyrkulację powietrza.
  • Każdy materac, w tym również materac 180x200, narażony jest na przenoszenie ruchów jednej osoby w kierunku drugiej osoby. Zapobiec temu zjawisku można przez kupno materaca o dobrej elastyczności i dynamice. Te cechy posiada wysokoelastyczna pianka poliuretanowa typu HR.
  • Za miękki materac, podobnie jak za twardy materac, powodować może nie tylko dyskomfort, ale i negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Warto jest wybrać materac o twardości optymalnej dla 93% populacji, a więc posiadający twardość 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców.
Nawygodniejszym dostępnym rodzajem materaca 180x200 jest materac wysokoelastyczny.
Materac piankowy, materac wysokoelastyczny, pianka HR, pianka wysokoelastyczna, pianka poliuretanowa
Materac z pianki wysokoelastycznej typu HR zachowuje 100% wentylacji pod ciężarem ciała. Otwartokomórkowa struktura pianki poliuretanowej typu HR utrzymuje się również w trakcie snu.

Efektem stosowania pianki wysokoelastycznej typu HR w materacu 180x200 jest utrzymanie odpowiedniej wentylacji. Jednocześnie zapewnia ona odpowiednie wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa. Dlatego też materace wysokoelastyczne stanowią nalepszy rodzaj materacy 180x200.
Materac z pianki termoelastycznej typu visco zapada się pod ciężarem ciała i jego naturalną temperaturą. Wobec tego otwartokomórkowa struktura memory foam w trakcie snu zmienia się w strukturę niemal całkowicie zamkniętą. Jej komórki bowiem zamykają się, co praktycznie całkowicie wyklucza odpowiednią wentylację.

Efektem stosowania pianki termoelastycznej w pierwszej warstwie materaca 180x200 jest zaburzenie cyrkulacji powietrza, co zwiększa temperaturę ciała i wywołuje potliwość w trakcie snu. Jednocześnie nie zapewnia ona odpowiedniego wsparcia ciała oraz podparcia kręgosłupa. Dlatego też materace visco to jedne z najmniej korzystnych dla zdrowia i komfortu materaców 180x200.
Materac piankowy, materac wysokoelastyczny, pianka HR, pianka wysokoelastyczna, pianka poliuretanowa

Materac 180x200 – cena

Materac jest produktem, na którego funkcjonalność w trakcie snu nie mamy żadnego wpływu. Podczas jego użytkowania śpimy, co wyklucza zachowanie jakiejkolwiek kontroli. Jednocześnie spaniu spędzamy około 1/3 życia. Odróżnia go to od wszystkich innych kupowanych produktów, które używamy świadomie i z zachowaniem kontroli nad ciałem.

Wpływ ten możemy mieć w procesie zakupowym. Stąd też do zakupu materaca przywiązywać należy zdecydowanie większą wagę. Kupując nowy materac 180x200 należy więc zwrócić uwagę na każdy jego szczegół, a w tym także projekt i wykonanie.

Mimo rosnącej świadomości polskich konsumentów, większość producentów materaców nadal nie przywiązuje należytej wagi do procesu projektowania materaca, a także do wykorzystywanych materiałów. Powoduje to, że rynek przesycony jest materacami całkowicie niefunkcjonalnymi, których także żywotność jest bardzo niska, a gwarancja obwarowana zasadami niekiedy uniemożliwiającymi uwzględnienie reklamacji.

Powoduje to, że materace 180x200, które z roku na rok stają się coraz popularniejsze, notorycznie sprzedawane są w wywindowanych cenach. W rzeczywistości są to często najtańsze materace pod względem kosztów produkcji, lecz sprzedawane z dużą marżą.
 

Powszechną praktyką producentów materaców do łóżek jest brak transparentności co do struktury ceny, ale też ukrywanie właściwości używanych materiałów, ich pochodzenia czy innych cech przekładających się na jakość danego materaca.

Bardzo często na końcową cenę większy wpływ mają czynniki wewnętrzne stojące po stronie producenta i sprzedawcy. Przede wszystkim jest to oczekiwana marża, a nie to, jaką jakością odznacza się dany materac do łóżka.

Materac piankowy, materac wysokoelastyczny, materac termoelastyczny, materac visco, materac z pamięcią kształtu, wentylacja materaca

Materac 180x200 – najlepszy wybór

Najlepszym materacem 180x200 dostępnym na polskim rynku jest materac Osaka Air stworzony przez specjalistów ONSEN®. Jego górna warstwa wykonana jest z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR, która zapewnia idealną wentylację. Jednocześnie gwarantuje, że materac ten nie zapadnie się, ale będzie idealnie konturować ciało.

Kupując nowy materac 180x200 zwrócić uwagę należy też na możliwość jego testowania, co w praktyce sklepy z materacami utrudniają lub uniemożliwiają. ONSEN® daje swoim klientom aż 100 dni na przetestowanie uniwersalnego materaca Osaka Air, gwarantując pełen zwrot pieniędzy. Dodatkowo materace marki ONSEN® objęte są nawet 15-letnią gwarancją.
 

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.

Uniwersalny materac, materace piankowe, materace termoelastyczne, materace wysokoelastyczne, najlepsze materace, pianka z pamięcią kształtu, twardy materac

FAQ: Materac 180x200

Dla kogo jest materac 180x200?

Materac 180x200 to największy powszechnie dostępny materac w Polsce. Jest to materac o bardzo dużym rozmiarze, który nadaje się dla par śpiących we dwoje, a nawet dla trzech osób czy czterech osób. Dodatkowo materac 180x200 wybierają pary śpiące z dziećmi lub zwierzętami domowymi. Jest to idealny wybór dla rodzin posiadających dużą sypialnię.

Jak sprawdzić czy materac 180x200 jest dobry?

Dobry materac 180x200 powinien być funkcjonalny i spełniać wszystkie warunki dające komfort. W dobrym materacu 180x200 znajdziemy odpowiednio zaprojektowaną warstwową budowę dającą optymalną wentylację, a także należyte wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa. Dodatkowo musi być on wygodny i konturować ciało bez niedogodności.

Jaki jest najwygodniejszy materac 180x200?

Najwygodniejszy materac 180x200 zbudowany to materac wysokoelastyczny Osaka Air. Tego typu materac piankowy posiada pierwszą warstwę wykonaną z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR, zaś drugią z pianki termoelastycznej typu visco. Takie ułożenie warstw zapewnia pełną wygodę materaca 180x200, zaś obok najwyższego komfortu zapewnia on także optymalne właściwości prozdrowotne.

Jaki materac 180x200 jest najzdrowszy?

Najzdrowszym materacem 180x200 jest materac piankowy. Należy zważyć jednak na to, aby był to materac wysokoelastyczny, który posiada optymalnie zaprojektowaną warstwową budowę. Idealnym, najzdrowszym materacem wysokoelastycznym 180x200 jest materac Osaka Air.

Jaka twardość materaca 180x200 jest dobra dla osoby z chorym kręgosłupem?

Najlepsza twardość materaca 180x200 dla osoby z chorym kręgosłupem wynosi 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Według polskiej tabeli jest to materac H3. Jednocześnie materac dla osoby z chorym kręgosłupem powinien być zbudowany w pierwszej warstwie z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR zapewniającej odpowiednie wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa. Przekłada się to na jego fizjologiczną pozycję podczas snu.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybierać materac: