Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Materac dla seniora – jaki wybrać?

25 września 2022
Materac dla seniora, jaki materac kupić, gdzie kupić materac, sklep z materacami
Materac dla seniora to produkt szczególny. Często nie jest on kupowany przez samych seniorów, ale przez członków ich rodzin, choć również sami seniorzy coraz częściej zwracają już uwagę na komfort snu, porzucając stare i niezdrowe wersalki do spania. Niezależnie jednak od tego, czy materac dla seniora kupuje rodzina, czy też sam senior, większość sprzedawców zastawia na nich pułapki. Te zaś skutkują tym, że kupno materaca staje się wyjątkowo trudne dla osób, które nie wiedzą, na co powinny zwracać uwagę.

Najczęściej materac dla seniora kupuje się w stacjonarnym sklepie z materacami, choć materace online są zdecydowanie korzystniejsze cenowo. Szczególnie zaś w sytuacji, gdy kupujemy materac dla seniora bezpośrednio od producenta materacy, który kieruje się w biznesie uniwersalnymi zasadami etycznymi.
Materac dla seniora, jaki materac kupić, gdzie kupić materac, sklep z materacami

Materac dla seniora – budowa

Budowa materaca dla seniora powinna opierać się na warstwach, których ułożenie jest odpowiednio zaprojektowane, a więc przemyślane pod kątem funkcjonalności każdej z nich. Dlatego też jako materac dla seniora najlepiej sprawdzi się materac Osaka Air zbudowany zgodnie z filozofią design thinking.
 
Materac dla seniora powinien być materacem wysokoelastycznym, którego pierwsza warstwa wykonana jest z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR, która pozwoli na zapewnienie odpowiedniego podparcia ciała i wsparcia kręgosłupa. Jest to szczególnie ważne, gdy kupujemy materac dla seniora doznającego dolegliwości związanych z dyskopatią lub zwyrodnieniem kręgosłupa czy innymi schorzeniami kręgosłupa.

Dopiero w drugiej warstwie materac dla seniora powinien zawierać piankę memory, czyli piankę termoelastyczną typu visco. Gwarantuje to wyeliminowanie jej wad i możliwość pełnego wykorzystania zalet. Dzięki takiej budowie materac dla seniora nie powoduje bowiem zwiększenia pocenia się w nocy, jednocześnie przynosząc odpowiednie konturowanie ciała podczas snu. W połączeniu z pierwszą warstwą, dają one najwyższy poziom komfortu, który w materacu dla seniora stanowi wartość kluczową.

Eliminacji wad pianki termoelastycznej typu visco w materacu dla seniora służy sprawny i dobrze zaprojektowany system wentylacji. Tu należy zaznaczyć, że cyrkulacja powietrza w materacu następuje wyłącznie poziomo, nie zaś pionowo. Dlatego też przy wyborze materaca dla seniora ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak zaprojektowano system odprowadzania ciepła i wilgoci na zewnątrz materaca. Najlepiej, aby składał się on z poprzecznych kanałów i siatki Aero 3D.

Ostatnią warstwą materaca dla seniora powinna być jego baza. Dla zachowania odpowiedniej dynamiki i sprężystości, ale też utrzymywania materaca w miejscu, powinna ona mieć co najmniej 10 centymetrów wysokości. Stąd też nie warto jest zwracać uwagi na materace nawierzchniowe czy popularne obecnie futony.
Materac dla seniora, materac ortopedyczny, materac medyczny, materac na odleżyny

Materac dla seniora – twardość

Twardość materaca dla seniora powinna oscylować około 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Używana w Polsce tabela sugeruje, że jest to materac H3, czyli materac średnio twardy. Polski system nie jest jednak w żaden sposób wystandaryzowany, co powoduje, że materace dla seniora oznaczane literowo, a więc na przykład jako H3, w rzeczywistości mogą się od siebie różnić. Stąd też Onsen Sleeping stosuje skalę liczbową opartą na międzynarodowych standardach.
Materac dla seniora, miękki materac, starsza osoba, choroby kręgosłupa
Materac dla seniora, twardy materac, starsza osoba, choroby kręgosłupa
Dobór twardości materaca powinien odbywać się na podstawie pozycji do spania, a nie wagi. Dotyczy to nie tylko materaca dla seniora, ale każdego materaca, jaki zamierzamy kupić. Zgodnie ze standardami:
  • dla osób śpiących na brzuchu najlepsze są materace o twardości od około 6 do około 10;
  • dla osób śpiących na plecach najlepsze są materace o twardości od około 6 do około 7;
  • dla osób śpiących na boku najlepsze są materace o twardości od około 5 do około 7.
Jednocześnie przeprowadzone przez firmę Casper testy hotelowe, a także przez Onsen Sleeping badania w ramach procesu design thinking, dowiodły jednoznacznie, że przynajmniej 93% populacji ludzkiej wysypia się na materacu średnio twardym, którego twardość to 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Taki więc powinien być materac dla seniora.
Materac dla seniora, średni materac, starsza osoba, materac średnio twardy

Materac dla seniora – wentylacja

Wentylacja materaca dla seniora jest niezmiernie ważna ze względu na doznawane dolegliwości, które wiążą się z menopauzą, ale też ze zmianami hormonalnymi, które występują u starszych ludzi. Materac dla seniora posiadający optymalny system wentylacyjny pozwoli ograniczyć nocne poty, a dodatkowo wspomoże regulację temperatury ciała podczas snu, co zwiększy jego wydajność.
 
Zapewnieniu odpowiedniej wentylacji materaca dla seniora służy innowacyjny system złożony ze starannie zaprojektowanych i wyprofilowanych kanałów wentylacyjnych połączonych z siatką 3D Aero. Taki system oferuje wyłącznie materac Osaka Air, który odprowadza wilgoć i temperaturę na zewnątrz materaca.
 
Bardzo ważne jest, aby materac dla seniora nie posiadał pierwszej warstwy wykonanej z pianki termoelastycznej typu visco, bowiem ta pod wpływem ciężaru ciała i temperatury opada. Efektem tego jest tworzenie przez nią struktury niemal nieprzepuszczającej powietrza, co całkowicie zaburza jego cyrkulację.
 
Odpowiednia wentylacja materaca dla seniora pozwoli na naturalne zwiększenie komfortu, co w konsewkencji przełoży się na ilość snu głębokiego. Dzięki temu sen stanie się bardziej wydajny i przyniesie lepszy wypoczynek. Zmniejszy więc ryzyko występowania różnego rodzaju schorzeń, a w tym też insomni. W konsekwencji materac dla seniora wyposażony w dobrze działający system wentylacji wspomoże procesy regeneracyjne organizmu.
Onsen_rys_-25 kopia_crop kopia

Materac dla seniora – komfort

Komfort jest stanem wygody, który jednocześnie wyklucza występowanie negatywnych odczuć podczas użytkowania. Stąd też w przypadku materaca dla seniora bardzo ważne jest, aby był on rzeczywiście komfortowy. Nie powinien on bowiem pogłębiać już istniejących dolegliwości, a także być powodem tworzenia się nowych.

Temu zaś służy funkcjonalność. Jak zwykł mówić Steve Jobs, funkcjonalność danej rzeczy jest tożsama z jej designem. Dlatego też za najlepszy materac dla seniora to materac Osaka Air wykonany w technologii design thinking zapewniającej mu najwyższą i funkcjonalność przekładającą się na optymalny komfort snu.

Onsen Sleeping posiada w swojej ofercie materac dla seniora Osaka Air, którego warstwowa budowa zapewnia idealną wentylację, a także podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa na najwyższym poziomie. Jego struktura pozwala na swobodną zmianę pozycji do spania, zaś uniwersalna twardość pozwala na jego używanie przez każdego starszego człowieka.

Dodatkowo występuje on w wielu rozmiarach dopasowanych do najpopularniejszych szerokości łóżek w Polsce. W ofecie Onsen Sleeping znajdują się:
Nadto może być  on testowany aż przez 100 dni od doręczenia z gwarancją zwrotu pieniędzy. Jego rdzeń objęty jest aż 15 latami gwarancji producenta.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materace dla seniorów, materace ortopedyczne, materace medyczne, materace na odleżyny

FAQ: Materac dla seniora

Jaka powinna być twardość materaca dla seniora?

Twardość materaca dla seniora powinna wynosić 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. W polskich warunkach jest to twardość H3, która może się jednak różnić w zależności od producenta materaca. Dobierając twardość materaca dla seniora warto jest zwrócić na to szczególną uwagę.

Jaki kupić materac dla seniora?

Materac dla seniora powinien być materacem wysokoelastycznym, który zapewni optymalne wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa. Najlepszym materacem dla seniora jest materac Osaka Air zapewniający najlepszą sprężystość i elastyczność, a także idealną wentylację.

Jaki materac będzie najlepszy dla 60-latka?

Najlepszy materac dla 60-latka to materac Osaka Air. Stanowi on najlepszy wybór nie tylko dla 60-latka, ale i każdego z nas. Jest on wysokoelastycznym materacem uniwersalnym, który sprawdzi się zarówno jako materac dla seniora, jak i jako materac dla nastolatka. Jego warstwowa budowa wykonana w procesie design thinking zapewnia idealną dynamikę, twardość i wentylację. Dzięki temu materac Osaka Air konturuje ciało, dając mu idealne podparcie. W efekcie zmniejsza nacisk na szyję, barki i biodra, wspierając kręgosłup w fizjologicznej pozycji przez całą noc.

Jaki materac będzie najlepszy dla 70-latka?

Najlepszy materac dla 70-latka to materac Osaka Air. Stanowi on najlepszy wybór nie tylko dla 70-latka, ale i każdego z nas. Jest on wysokoelastycznym materacem uniwersalnym, który sprawdzi się zarówno jako materac dla seniora, jak i jako materac dla nastolatka. Jego warstwowa budowa wykonana w procesie design thinking zapewnia idealną dynamikę, twardość i wentylację. Dzięki temu materac Osaka Air konturuje ciało, dając mu idealne podparcie. W efekcie zmniejsza nacisk na szyję, barki i biodra, wspierając kręgosłup w fizjologicznej pozycji przez całą noc.

Czy materac termoelastyczny to dobry materac dla seniora?

Nie. Materac termoelastyczny nie jest dobrym materacem dla seniora. Powoduje on nadmierne zapadanie się do środka, co zmniejsza jego zdolności wentylacjne i powoduje pocenie się. Poza tym materac termoelastyczny nie podeprze ciała i nie wesprze kręgosłupa, a także znacznie utrudni poranne wstawanie. Czyni go to najgorszym możliwym wyborem, kiedy rozpatrujemy zakup materaca dla seniora.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...