Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Jaka poduszka na chrapanie jest najlepsza?

12 stycznia 2022
Poduszka na chrapanie, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami
Poduszka na chrapanie jest bardzo istotnym elementem walki z tym schorzeniem. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla odcinka szyjnego kręgosłupa, aby w trakcie spania znajdował się on w naturalnej pozycji. Stąd też poduszka na chrapanie choć nie likwiduje w pełni chrapania, odgrywa kluczową rolę w jego profilaktyce i leczeniu.

Przy wyborze poduszki na chrapanie należy kierować się więc jej funkcjonalnością. Powinna posiadać ona odpowiednie cechy, które pozwolą uznać ją za najlepszą. Jedną z najważniejszych cech najlepszej poduszki na chrapanie jest jej komfort i ergonomia.

Do najważniejszych cech, jakie należy zweryfikować przy zakupie poduszki na chrapanie, należy przede wszystkim materiał, z którego została wykonana i użyta w produkcji technologia. Od niego zależy bowiem, jaką poduszka na chrapanie będzie miała twardość, sprężystość czy też cyrkulację powietrza.
Poduszka na chrapanie, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami

Poduszka na chrapanie – kształt

Idealny kształt poduszki na chrapanie powinien pozwalać na swobodne przyjmowanie pozycji do spania, a więc pozwalać na sen zarówno na plecach, jak i na boku. Dlatego też poduszka na chrapanie powinna być poduszką ergonomiczną o odpowiednim wyprofilowaniu. Bardzo ważne jest, aby posiadała ona stosowne wcięcia na barki.

Dobrze dobrany kształt poduszki na chrapanie pozwoli na utrzymanie odcinka szyjnego kręgosłupa w fizjologicznej pozycji przez całą noc. Dodatkowo dobrze zaprojektowana poduszka na chrapanie pozwoli na podtrzymanie głowy, pozwalając na uniknięcie jej protrakcji i retrakcji.
Poduszka na chrapanie, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami

Poduszka na chrapanie – materiał

Wybierając poduszkę na chrapanie należy zwrócić szczególną uwagę na to, z czego została ona wykonana. Większość poduszek ortopedycznych na rynku wykonana jest z pianki termoelastycznej typu visco, czyli pianki memory. Choć sprzedawane są one jako poduszki odpowiednie na chrapanie, w rzeczywistości są to produkty, których nie powinno polecać się nikomu.

Tego rodzaju poduszki na chrapanie są bardzo wrażliwe na działanie temperatury, jak również siłę nacisku. Powoduje to, że w lecie głowa zapada się w nią i nadmiernie poci, co dodatkowo niweluje podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa. Zimą zaś tego rodzaju pianka poliuretanowa może stać się zbyt twarda do spania.

Warto też zauważyć, że wbrew informacjom uzyskiwaniom od wielu sprzedawców, poliuretan jest polimerem, a dokładniej estrowo-amidową pochodną kwasu węglowego. Otrzymywanie pianki memory opiera się więc na mieszaniu tych kilku, które spieniają się i zastygają. Na rynku nie ma innych pianek, niż pianki poliuretanowe. To, jaki jej typ otrzymamy, zależy głównie od ich proporcji.

Najlepszym materiałem do produkcji poduszki na chrapanie jest otwartokomórkowa pianka poliuretanowa typu HR, która konturuje ciało, a dodatkowo nie zmienia kształtu pod wpływem temperatury. Poza tym ważne jest, aby była ona odlewana z przygotowanych form, nie zaś wycinana. Ta metoda pozwala bowiem na lepsze odzwierciedlenie naturalnych krzywizn kręgosłupa i wykonanie niezbędnego profilowania.
Poduszka na chrapanie, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami

Poduszka na chrapanie – wentylacja

Poduszka na chrapanie musi odznaczać się dobrą wentylacją. Tę zapewniają wyłącznie otwartokomórkowe pianki typu HR, które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. Wykonana z nich poduszka na chrapanie idealnie konturować będzie kształt, który na nią naciska, jednocześnie nie zapadając się. To właśnie dzięki temu jej komórki pozostaną otwarte, a powietrze może się w niej efektywnie przemieszczać.

W poduszkach na chrapanie wykonanych z innych rodzajów pianek dochodzi najczęściej do nadmiernego spłaszczania się ich komórek, co przekłada się na blokowanie przez nie przepływu powietrza. Tego efektem jest przegrzewanie się głowy i szyji. To przekłada się na nocne poty, a niekiedy nawet na bezsenność i inne dolegliwości.
Poduszka na chrapanie, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami

Poduszka na chrapanie – różnice

Na polskim rynku dostępne są trzy rodzaje najlepszych poduszek na chrapanie. Różnice między nimi wynikają z konieczności dopasowania ich wymiarów oraz kształtów do wagi użytkowników. Przeznaczone są one zarówno do spania na boku, jak i do spania na plecach

Najlepsze poduszki ortopedyczne na chrapanie to:
Dzięki pomocy ze strony specjalistów posiadających wiedzę ortopedyczną i neurologiczną, a także fizjoterapeutów i psychologa, którzy byli brali aktywny udział w procesie design thinking, zapewniają one najwyższy komfort oraz idealne podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa, co pozwala na ograniczenie i wsparcie leczenia chrapania i innych schorzeń.

Wszystkie poduszki na chrapanie oferowane przez Onsen Sleeping zarejestrowane są jako wyrób medyczny klasy pierwszej, co gwarantuje ich najwyższą jakość.

Osobom z bezdechem sennym korzystającym z pompy CPAP polecamy natomiast poduszkę ortopedyczną CPAP oferowaną przez firmę Dr Sapporo.

Obok poduszki na chrapanie, bardzo ważne przy tym schorzeniu jest także zadbanie o odpowiedni materac wysokoelastyczny, który zwiększy higienę snu przez umożliwienie optymalnego podparcia ciała i wsparcia kręgosłupa.

Kierując się dobrem klientów i etycznym podejściem do prowadzenia firmy, Onsen Sleeping oferuje możliwość zwrotu zakupionych produktów w ciągu 100 dni od ich dostarczenia, co niweluje wszelkie ryzyka związane z zakupem.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materac Osaka Air, materace piankowe, producent materacy, sklep z materacami

FAQ: Poduszka na chrapanie

Jaka poduszka na chrapanie jest najlepsza?

Najlepsza poduszka na chrapanie to poduszka ortopedyczna wykonana z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR. Obecnie najlepszymi poduszkami na chrapanie są Yoko, Asana i Hiro. Wybór konkretnej poduszki na chrapanie zależy od wagi i budowy ciała danego jej użytkownika.

Jaka poduszka na chrapanie wspomaga jego leczenie?

Poduszka na chrapanie wspomaga jego leczenie dzięki ułożeniu odcinka szyjnego kręgosłupa w fizjologicznej pozycji, a także odpowiedniemu wcięciu na barki. Pomaga to w zachowaniu odpowiedniego ułożenia ciała w trakcie snu, co w efekcie przekłada się na jej właściwości zdrowotne.

Czy poduszka na chrapanie pozwala na jego całkowite wyleczenie?

Tak i nie. Poduszka na chrapanie wspiera proces terapeutyczny i odgrywa dużą rolę w poprawianiu funkcjonowania. Nie sprawdzi się jako jedyna metoda leczenia. Obok zakupu poduszki na chrapanie należy także podjąć odpowiednią diagnostykę i leczenie przyczynowe.

Czy poduszka memory na chrapanie to dobry wybór?

Nie. Poduszka na chrapanie nie może być poduszką memory. Ta bowiem zapada się w trakcie snu, co powoduje zmianę ustawienia odcinka szyjnego kręgosłupa, a tym samym nie utrzymuje go w fizjologicznej pozycji i powoduje nasilenie dolegliwości. Dodatkowo tego rodzaju pianka nie pozwala na odpowiednią wentylację ciała, co skutkuje często poceniem się głowy i karku w trakcie snu.

Co oprócz poduszki na chrapanie pomoże w jej leczeniu?

Oprócz posiadania poduszki na chrapanie warto jest zadbać o odpowiedni tryb życia. Powinno się więc zmienić swoje nawyki i postawy. Należy stosować się też do zaleceń lekarskich. Bardzo istotne jest również kupno materaca, który da optymalne podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać najlepszą poduszkę do spania...