Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Jaki materac dla sportowca wybrać?

26 maja 2021
Materac dla sportowca, sklep dla biegacza, materace sportowe, producent materaców, twardy materac dla sportowca
Materac dla sportowca to wyjątkowy produkt. Najczęściej bowiem materace dla sportowców kupują osoby, które narażone są na różnego rodzaju urazy. Poza tym konsekwencje tych dolegliwości dodatkowo potęguje wcześniejsze posiadanie złego materaca lub też spanie na wersalce czy innego rodzaju nieodpowiednim podłożu.

Kupno odpowiedniego materaca dla sportowca nie jest łatwym zadaniem. Większość sprzedawców zastawia bowiem na konsumentów pułapki. Te zaś skutkują tym, że kupno materaca staje się wyjątkowo trudne dla osób, które niekoniecznie wiedzą, na co powinny zwracać uwagę. W przypadku materaca dla sportowca może to skutkować zmniejszeniem wydajności i pogorszeniem stanu zdrowia.

Najczęściej materac dla sportowca nadal kupujemy w stacjonarnych z materacami, choć coraz częściej zdajemy sobie już sprawę z tego, że materace online są zdecydowanie korzystniejsze cenowo. Szczególnie zaś w sytuacji, gdy kupujemy materac dla sportowca bezpośrednio od producenta materaców, który oferuje najlepszej jakości produkty.
Materac dla sportowca, sklep dla biegacza, materace sportowe, producent materaców, twardy materac dla sportowca

Materac dla sportowca – budowa

Dobry materac dla sportowca powinien posiadać budowę opartą na warstwach, które zostały odpowiednio ułożone. Temu zaś służy ocena ich funkcjonalności i cały proces projektowania. Dlatego też jako materac dla sportowca najlepiej sprawdzi się materac Osaka Air zbudowany zgodnie z ideą design thinking.

Najlepszym rodzajem materaca dla sportowca jest materac wysokoelastyczny, który posiada w pierwszej warstwie otwartokomórkową piankę wysokoelastyczną typu HR. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia ciała i podparcia kręgosłupa. To zaś jest niezmiernie ważne, gdy materac dla sportowca kupujemy chcąc zadbać o profilaktykę kontuzji i dużą wydajność.

W drugiej warstwie dobry materac dla sportowca powinien zawierać memory foam, czyli piankę termoelastyczną typu visco. Dzięki takiemu ułożeniu będzie możliwe pełne wykorzystywanie jej zalet. Tego rodzaju zastosowanie jej w materacu dla sportowca umożliwi optymalne konturowanie ciała podczas snu przy zachowaniu odpowiedniego poziomu wentylacji. Połączenie obu tych warstw jest więc w materacu dla sportowca istotne dla zdrowia i komfortu.

Wrażliwość pianki memory na temperaturę i jej niska przepuszczalność powietrza powoduje, że w trzeciej warstwie materaca dla sportowca umieszczony powinien być odpowiedni system wentylacyjny. Tu należy zaznaczyć, że cyrkulacja powietrza w materacu następuje wyłącznie poziomo, nie zaś pionowo. Sprzyjać będą jej więc odpowiednio rozmieszczone kanały oraz siatka Aero 3D, które odprowadzą ciepło i wilgoć na zewnątrz materaca.

Na samym dole, a więc w ostatniej warstwie materaca dla sportowca, należy umieścić jego bazę. Dla zachowania odpowiedniej dynamiki i sprężystości, ale też utrzymywania materaca w miejscu, powinna ona mieć co najmniej 10 centymetrów wysokości. Dlatego też materace nawierzchniowe czy popularne obecnie futony nie są w stanie zastąpić materaca dla sportowca.
Materac dla sportowca, sklep dla biegacza, materace sportowe, producent materaców, twardy materac dla sportowca

Materac dla sportowca – twardość

Twardość materaca dla sportowca powinna wynosić około 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Używana w Polsce tabela może sugerować materac H3, czyli materac średnio twardy. Polski system nie jest jednak w żaden sposób wystandaryzowany, co powoduje, że materace dla sportowca oznaczane literowo, a więc na przykład jako H3, w rzeczywistości mogą się od siebie różnić. Stąd też Onsen Sleeping stosuje skalę liczbową opartą na międzynarodowych standardach.
Materac dla sportowca, miękkie materace, materac H1, materac H2
Materac dla sportowca, twarde materace, materac H4, materac H5, materac H6
Dobór twardości materaca powinien odbywać się na podstawie pozycji do spania, a nie wagi. Dotyczy to nie tylko materaca dla sportowca, ale każdego materaca, jaki zamierzamy kupić. Zgodnie ze standardami:
  • dla osób śpiących na brzuchu najlepsze są materace o twardości od około 6 do około 10;
  • dla osób śpiących na plecach najlepsze są materace o twardości od około 6 do około 7;
  • dla osób śpiących na boku najlepsze są materace o twardości od około 5 do około 7.
Dodatkowo przeprowadzone przez firmę Casper testy hotelowe, a także przez Onsen Sleeping badania w ramach procesu design thinking, dowiodły jednoznacznie, że przynajmniej 93% populacji ludzkiej wysypia się na materacu średnio twardym, którego twardość to 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Taki też powinien być materac dla sportowca.
Materac dla sportowca, materace średnio twarde, materac H3, najlepszy materac

Materac dla sportowca – wentylacja

Wentylacja materaca dla sportowca jest bardzo ważna. Szczególnie dotyczy to sportowców dbających o odpowiedni styl życia. Materac dla sportowca posiadający dobry system wentylacyjny pozwoli zapobiegać poceniu się w nocy, a dodatkowo wspomoże regulację temperatury ciała podczas spania, co zwiększy wydajność snu i wydolność organizmu.
 
Zapewnieniu odpowiedniej wentylacji materaca dla sportowca służy unikalny system złożony ze starannie zaprojektowanych i wyprofilowanych kanałów wentylacyjnych połączonych z siatką 3D Aero. Takie rozwiązanie oferuje wyłącznie materac Osaka Air, który odprowadza wilgoć i temperaturę na zewnątrz materaca.
 
Bardzo ważne jest, aby materac dla sportowca nie miał pierwszej warstwy wykonanej z pianki termoelastycznej typu visco, bowiem ta zapada się pod wpływem ciężaru ciała i temperatury ciała. Efektem tego jest tworzenie przez nią struktury niemal nieprzepuszczającej powietrza, co całkowicie zaburza jego cyrkulację, a dodatkowo uniemożliwia swobodne poruszanie się.
 
Odpowiednia wentylacja materaca dla sportowca pozwoli na naturalne zwiększenie komfortu, co w konsekwencji przełoży się na większą ilość snu głębokiego. Dzięki temu sen stanie się bardziej wydajny i przyniesie lepszy wypoczynek. Zmniejszy więc ryzyko występowania różnego rodzaju schorzeń, a w tym też bólu głowy po przebudzeniu. W konsekwencji materac dla sportowca wyposażony w dobrze działający system wentylacji wspomoże procesy regeneracyjne organizmu.
Materac dla sportowca, sklep dla biegacza, materace sportowe, producent materaców, twardy materac dla sportowca

Materac dla sportowca – komfort

Komfort stanowi stan wygody, jaki jednocześnie wyklucza występowanie negatywnych odczuć podczas użytkowania. Stąd też materac dla sportowca musi być komfortowy, aby rzeczywiście móc mówić o jego korzystnych dla zdrowia właściwościach. Nie powinien on więc nie tylko pogłębiać już istniejących dolegliwości, ale także przyczyniać się do powstawania nowych.

Temu zaś służy funkcjonalność. Jak zwykł mówić Steve Jobs, funkcjonalność danej rzeczy jest tożsama z jej designem. Dlatego też za najlepszy materac dla sportowca to materac Osaka Air wykonany w technologii design thinking zapewniającej mu najwyższą i funkcjonalność przekładającą się na optymalny komfort snu.

Onsen Sleeping posiada w swojej ofercie materac dla sportowca Osaka Air, którego warstwowa budowa zapewnia idealną wentylację, a także podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa na najwyższym poziomie. Jego struktura pozwala na swobodną zmianę pozycji do spania, zaś uniwersalna twardość pozwala na jego używanie przez każdego człowieka.

Dodatkowo występuje on w wielu rozmiarach dopasowanych do najpopularniejszych szerokości łóżek w Polsce. W ofecie Onsen Sleeping znajdują się:
Nadto może być  on testowany aż przez 100 dni od doręczenia z gwarancją zwrotu pieniędzy. Jego rdzeń objęty jest aż 15 latami gwarancji producenta.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materac dla sportowca, sklep dla biegacza, materace sportowe, producent materaców, twardy materac dla sportowca

FAQ: Materac dla sportowca

Co to jest materac dla sportowca?

Materac dla sportowca to rodzaj materaca, który cechuje się określonymi funkcjonalnościami. Do funkcjonalności materaca dla sportowca należy przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego wsparcia ciała i podparcia kręgosłupa, co przekłada się na odciążenie mięśni i zniwelowanie punktów kumulacji wagi. Stąd też materac dla sportowca powinien przyczyniać się do lepszej regeneracji ciała podczas spania, a także utrzymania jego prawidłowej postawy. Dobry materac dla sportowca jest ważnym profilaktyki chorób kręgosłupa, ale też leczenia i rehabilitacji po ewentualnej kontuzji. Zmniejsza on dolegliwości bólowe, a także sztywność i drętwienie.

Jaki materac dla sportowca jest najlepszy po kontuzji?

Najlepszy materac dla sportowca po kontuzji to materac Osaka Air. Jest on wysokoelastycznym materacem dla sportowca wykonanym z warstw otwartokomórkowych pianek poliuretanowych typu HR wspartych w drugiej warstwie pianką termoelastyczną typu visco. Wyróżnia się on najwyższą jakością przy uczciwej cenie.

Jaki materac dla sportowca jest godny polecenia?

Materac dla sportowca godny polecenia to materac Osaka Air. Jest to wysokoelastyczny materac dla sportowca wykonany z warstw otwartokomórkowych pianek poliuretanowych typu HR wspartych w drugiej warstwie pianką termoelastyczną typu visco. Cechuje go najwyższa jakość, a dodatkowo bardzo okazyjna cena.

Jaka powinna być twardość materaca dla sportowca?

Materac dla sportowca powinien posiadać twardość 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Idealnym materacem dla sportowca jest więc średnio twardy materac piankowy zbudowany z optymalnie dobranych warstw. Przekłada się to na twardość H3 w polskiej skali, która bywa jednak różna w zależności od producenta.

Ile kosztuje dobry materac dla sportowca?

Dobry materac dla sportowca w najpopularniejszym rozmiarze 160x200 kosztuje niecałe 4000 złotych. Cena najlepszego materaca dla sportowca Osaka Air jest jednak zależna od wymiarów materaca, a także aktualnych promocji.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...