Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Jaki materac do kampera wybrać?

14 czerwca 2021
Materac do kampera, sklep z materacami, materace podróżne, producent materaców, materac hotelowy
Materac do kampera to wyjątkowy produkt. Najczęściej bowiem materace do kampera kupują osoby, które dużo podróżują. W trakcie podróży posiadanie złego materaca spowodować może wiele dolegliwości wynikających ze snu na nieprawidłowym podłożu.

Kupno odpowiedniego materaca do kampera nie jest łatwym zadaniem. Większość sprzedawców zastawia bowiem na konsumentów pułapki. Te zaś skutkują tym, że kupno materaca staje się wyjątkowo trudne dla osób, które niekoniecznie wiedzą, na co powinny zwracać uwagę. W przypadku materaca do kampera może to skutkować pogorszeniem stanu zdrowia w trakcie podróży, a więc często z bardzo ograniczoną możliwością jego wymiany.

Najczęściej materac do kampera nadal kupujemy w stacjonarnych z materacami, choć coraz częściej zdajemy sobie już sprawę z tego, że materace online są zdecydowanie korzystniejsze cenowo. Szczególnie zaś w sytuacji, gdy kupujemy materac do kampera bezpośrednio od producenta materaców, który oferuje najlepszej jakości produkty.
Materac do kampera, sklep z materacami, materace podróżne, producent materaców, materac hotelowy

Materac do kampera – budowa

Dobry materac do kampera powinien posiadać budowę opartą na warstwach, które zostały odpowiednio ułożone. Temu zaś służy ocena ich funkcjonalności i cały proces projektowania. Dlatego też jako materac do kampera najlepiej sprawdzi się materac Osaka Air zbudowany zgodnie z ideą design thinking.

Najlepszym rodzajem materaca do kampera jest materac wysokoelastyczny, który posiada w pierwszej warstwie otwartokomórkową piankę wysokoelastyczną typu HR. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia ciała i podparcia kręgosłupa. To zaś jest niezmiernie ważne, gdy materac do kampera kupujemy z myślą o tym, aby nie nabyć zwyrodnienia kręgosłupa czy jakichkolwiek innych dolegliwości.

W drugiej warstwie dobry materac do kampera powinien zawierać memory foam, czyli piankę termoelastyczną typu visco. Dzięki takiemu ułożeniu będzie możliwe pełne wykorzystywanie jej zalet. Tego rodzaju zastosowanie jej w materacu do kampera umożliwi optymalne konturowanie ciała podczas snu przy zachowaniu odpowiedniego poziomu wentylacji. Połączenie obu tych warstw jest więc w materacu do kampera istotne dla zdrowia i komfortu.

Wrażliwość pianki memory na temperaturę i jej niska przepuszczalność powietrza powoduje, że w trzeciej warstwie materaca do kampera umieszczony powinien być odpowiedni system wentylacyjny. Tu należy zaznaczyć, że cyrkulacja powietrza w materacu następuje wyłącznie poziomo, nie zaś pionowo. Sprzyjać będą jej więc odpowiednio rozmieszczone kanały oraz siatka Aero 3D, które odprowadzą ciepło i wilgoć na zewnątrz materaca.

Na samym dole, a więc w ostatniej warstwie materaca do kampera, należy umieścić jego bazę. Dla zachowania odpowiedniej dynamiki i sprężystości, ale też utrzymywania materaca w miejscu, powinna ona mieć co najmniej 10 centymetrów wysokości. Dlatego też materace nawierzchniowe czy popularne obecnie futony nie są w stanie zastąpić materaca do kampera.
Materac do kampera, sklep z materacami, materace podróżne, producent materaców, materac hotelowy

Materac do kampera – twardość

Twardość materaca do kampera powinna wynosić około 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Używana w Polsce tabela może sugerować materac H3, czyli materac średnio twardy. Polski system nie jest jednak w żaden sposób wystandaryzowany, co powoduje, że materace do kampera oznaczane literowo, a więc na przykład jako H3, w rzeczywistości mogą się od siebie różnić. Stąd też Onsen Sleeping stosuje skalę liczbową opartą na międzynarodowych standardach.
Materac do kampera, miękkie materace, materac H1, materac H2
Materac do kampera, twarde materace, materac H4, materac H5, materac H6
Dobór twardości materaca powinien odbywać się na podstawie pozycji do spania, a nie wagi. Dotyczy to nie tylko materaca do kampera, ale każdego materaca, jaki zamierzamy kupić. Zgodnie ze standardami:
  • dla osób śpiących na brzuchu najlepsze są materace o twardości od około 6 do około 10;
  • dla osób śpiących na plecach najlepsze są materace o twardości od około 6 do około 7;
  • dla osób śpiących na boku najlepsze są materace o twardości od około 5 do około 7.
Dodatkowo przeprowadzone przez firmę Casper testy hotelowe, a także przez Onsen Sleeping badania w ramach procesu design thinking, dowiodły jednoznacznie, że przynajmniej 93% populacji ludzkiej wysypia się na materacu średnio twardym, którego twardość to 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Taki też powinien być materac do kampera.
Materac do kampera, materace średnio twarde, materac H3, najlepszy materac

Materac do kampera – wentylacja

Wentylacja materaca do kampera jest bardzo ważna. Szczególnie dotyczy to osób, które dodatkowo cierpią z powodu bólu głowy po przebudzeniu czy posiadają wszczepioną endoprotezę biodra. Materac do kampera posiadający dobry system wentylacyjny pozwoli zmniejszyć nocne poty, a dodatkowo wspomoże regulację temperatury ciała podczas spania, co zwiększy wydajność snu.
 
Zapewnieniu odpowiedniej wentylacji materaca do kampera służy unikalny system złożony ze starannie zaprojektowanych i wyprofilowanych kanałów wentylacyjnych połączonych z siatką 3D Aero. Takie rozwiązanie oferuje wyłącznie materac Osaka Air, który odprowadza wilgoć i temperaturę na zewnątrz materaca.
 
Bardzo ważne jest, aby materac do kampera nie miał pierwszej warstwy wykonanej z pianki termoelastycznej typu visco, bowiem ta zapada się pod wpływem ciężaru ciała i temperatury ciała. Efektem tego jest tworzenie przez nią struktury niemal nieprzepuszczającej powietrza, co całkowicie zaburza jego cyrkulację, a dodatkowo uniemożliwia swobodne poruszanie się.
 
Odpowiednia wentylacja materaca do kampera pozwoli na naturalne zwiększenie komfortu, co w konsekwencji przełoży się na większą ilość snu głębokiego. Dzięki temu sen stanie się bardziej wydajny i przyniesie lepszy wypoczynek. Zmniejszy więc ryzyko występowania różnego rodzaju schorzeń, a w tym też bezsenności. W konsekwencji materac do kampera wyposażony w dobrze działający system wentylacji wspomoże procesy regeneracyjne organizmu.
Materac do kampera, sklep z materacami, materace podróżne, producent materaców, materac hotelowy

Materac do kampera – komfort

Komfort stanowi stan wygody, jaki jednocześnie wyklucza występowanie negatywnych odczuć podczas użytkowania. Stąd też materac do kampera musi być komfortowy, aby rzeczywiście móc mówić o jego korzystnych dla zdrowia właściwościach. Nie powinien on więc nie tylko pogłębiać już istniejących dolegliwości, ale także przyczyniać się do powstawania nowych.

Temu zaś służy funkcjonalność. Jak zwykł mówić Steve Jobs, funkcjonalność danej rzeczy jest tożsama z jej designem. Dlatego też za najlepszy materac do kampera to materac Osaka Air wykonany w technologii design thinking zapewniającej mu najwyższą i funkcjonalność przekładającą się na optymalny komfort snu.

Onsen Sleeping posiada w swojej ofercie materac do kampera Osaka Air, którego warstwowa budowa zapewnia idealną wentylację, a także podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa na najwyższym poziomie. Jego struktura pozwala na swobodną zmianę pozycji do spania, zaś uniwersalna twardość pozwala na jego używanie przez każdego człowieka.

Dodatkowo występuje on w wielu rozmiarach dopasowanych do najpopularniejszych szerokości łóżek w Polsce. W ofecie Onsen Sleeping znajdują się:
Nadto może być  on testowany aż przez 100 dni od doręczenia z gwarancją zwrotu pieniędzy. Jego rdzeń objęty jest aż 15 latami gwarancji producenta.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materac do kampera, sklep z materacami, materace podróżne, producent materaców, materac hotelowy

FAQ: Materac do kampera

Co to jest materac do kampera?

Materac do kampera to rodzaj materaca, który cechuje się określonymi funkcjonalnościami. Do funkcjonalności materaca do kampera należy przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego wsparcia ciała i podparcia kręgosłupa, co przekłada się na odciążenie mięśni i zniwelowanie punktów kumulacji wagi. Stąd też materac do kampera powinien przyczyniać się do lepszej regeneracji ciała podczas spania, a także utrzymania jego prawidłowej postawy. Dobry materac do kampera jest ważnym elementem profilaktyki chorób kręgosłupa w trakcie długich podróży. Zmniejsza on dolegliwości bólowe, a także sztywność i drętwienie.

Jaki materac do kampera jest najlepszy dla osoby z chorym kręgosłupem?

Najlepszy materac do kampera dla osoby z chorym kręgosłupem to materac Osaka Air. Jest on wysokoelastycznym materacem do kampera wykonanym z warstw otwartokomórkowych pianek poliuretanowych typu HR wspartych w drugiej warstwie pianką termoelastyczną typu visco. Wyróżnia się on najwyższą jakością przy uczciwej cenie.

Jaki materac do kampera jest godny polecenia?

Materac do kampera godny polecenia to materac Osaka Air. Jest to wysokoelastyczny materac do kampera wykonany z warstw otwartokomórkowych pianek poliuretanowych typu HR wspartych w drugiej warstwie pianką termoelastyczną typu visco. Cechuje go najwyższa jakość, a dodatkowo bardzo okazyjna cena.

Jaka powinna być twardość materaca do kampera?

Materac do kampera powinien posiadać twardość 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Idealnym materacem do kampera jest więc średnio twardy materac piankowy zbudowany z optymalnie dobranych warstw. Przekłada się to na twardość H3 w polskiej skali, która bywa jednak różna w zależności od producenta.

Ile kosztuje dobry materac do kampera?

Dobry materac do kampera w najpopularniejszym rozmiarze 160x200 kosztuje niecałe 4000 złotych. Cena najlepszego materaca do kampera Osaka Air jest jednak zależna od wymiarów materaca, a także aktualnych promocji.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...