Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Jak wybrać materac na wersalkę?

2 października 2021
Materac na wersalkę, jaki materac kupić, gdzie kupić materac, sklep z materacami, producent materacy
Materac na wersalkę powinien spełniać swoje funkcje. Najczęściej bowiem materace na wersalkę kupują osoby, które spanie na wersalce czy innego rodzaju nieprawidłowym podłożu zaczyna już przerastać i doznają różnego rodzaju dolegliwości. Najczęściej schorzenia te dodatkowo potęguje wcześniejsze posiadanie złego materaca.

Kupno odpowiedniego materaca na wersalkę nie jest zbyt łatwym zdaniem. Większość sprzedawców zastawia bowiem na konsumentów pułapki. Te zaś skutkują tym, że kupno materaca staje się wyjątkowo trudne dla osób, które wiedzą, na co powinny zwracać uwagę. W przypadku materaca na wersalkę może przynieść to duże straty finansowe.

Najczęściej materac na wersalkę nadal kupujemy w stacjonarnych z materacami, lecz już coraz częściej zdajemy sobie już sprawę z tego, że materace online są zdecydowanie tańsze i często lepsze jakościowo. Dodatkowo większą pewność nabywamyt, gdy kupujemy materac na wersalkę bezpośrednio od producenta materaców, który oferuje najlepszej jakości produkty.
Materac na wersalkę, jaki materac kupić, gdzie kupić materac, sklep z materacami, producent materacy

Materac na wersalkę – budowa

Dobry materac na wersalkę powinien posiadać budowę opartą na warstwach, które zostały odpowiednio ułożone. Temu zaś służy ocena ich funkcjonalności i cały proces projektowania. Dlatego też jako materac na wersalkę najlepiej sprawdzi się materac Osaka Air zbudowany zgodnie z ideą design thinking.
 
Najlepszym rodzajem materaca na wersalkę jest materac wysokoelastyczny, który posiada w pierwszej warstwie otwartokomórkową piankę wysokoelastyczną typu HR. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia ciała i podparcia kręgosłupa. To zaś jest niezmiernie ważne, gdy materac na wersalkę kupujemy z powodu schorzeń takich jak choćby osteoporoza czy też dyskopatia, ale także przy różnych innych dolegliwościach.

drugiej warstwie dobry materac na wersalkę powinien zawierać memory foam, czyli piankę termoelastyczną typu visco. Dzięki takiemu ułożeniu będzie możliwe pełne wykorzystywanie jej zalet. Tego rodzaju zastosowanie jej w materacu na wersalkę umożliwi optymalne konturowanie ciała podczas snu przy zachowaniu odpowiedniego poziomu wentylacji. Połączenie obu tych warstw jest więc w materacu na wersalkę kluczowe dla zdrowia i komfortu.
 
Wrażliwość pianki memory na temperaturę i jej niska przepuszczalność powietrza powoduje, że w trzeciej warstwie materaca na wersalkę umieszczony powinien być sprawny system wentylacyjny. Tu należy zaznaczyć, że cyrkulacja powietrza w materacu następuje wyłącznie poziomo, nie zaś pionowo. Sprzyjać będą jej więc odpowiednio rozmieszczone kanały oraz siatka Aero 3D, które odprowadzą ciepło i wilgoć na zewnątrz materaca.

Na samym dole, a więc w ostatniej warstwie materaca na wersalkę, należy umieścić jego bazę. Dla zachowania odpowiedniej dynamiki i sprężystości, ale też utrzymywania materaca w miejscu, powinna ona mieć co najmniej 10 centymetrów wysokości. Dlatego też materace nawierzchniowe czy popularne obecnie futony nie są w stanie zastąpić materaca na wersalkę.
Materac korekcyjny, jaki materac kupić, gdzie kupić materac, sklep z materacami, producent materacy

Materac na wersalkę – twardość

Twardość materaca na wersalkę powinna oscylować około 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Używana w Polsce tabela sugeruje, że jest to materac H3, czyli materac średnio twardy. Polski system nie jest jednak w żaden sposób wystandaryzowany, co powoduje, że materace na wersalkę oznaczane literowo, a więc na przykład jako H3, w rzeczywistości mogą się od siebie różnić. Stąd też Onsen Sleeping stosuje skalę liczbową opartą na międzynarodowych standardach.
Materac na wersalkę, miękki materac, starsza osoba, ból pleców
Materac na wersalkę, twardy materac, starsza osoba, ból pleców
Dobór twardości materaca powinien odbywać się na podstawie pozycji do spania, a nie wagi. Dotyczy to nie tylko materaca na wersalkę, ale każdego materaca, jaki zamierzamy kupić. Zgodnie ze standardami:
  • dla osób śpiących na brzuchu najlepsze są materace o twardości od około 6 do około 10;
  • dla osób śpiących na plecach najlepsze są materace o twardości od około 6 do około 7;
  • dla osób śpiących na boku najlepsze są materace o twardości od około 5 do około 7.
Dodatkowo przeprowadzone przez firmę Casper testy hotelowe, a także przez Onsen Sleeping badania w ramach procesu design thinking, dowiodły jednoznacznie, że przynajmniej 93% populacji ludzkiej wysypia się na materacu średnio twardym, którego twardość to 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Taki też powinien być materac na wersalkę.
Materac na wersalkę, materace średnio twarde, materac H3, najlepszy materac

Materac na wersalkę – wentylacja

Wentylacja materaca na wersalkę jest kluczowa. Szczególnie dotyczy to osób, które dodatkowo cierpią z powodu bólu biodra lub innego rodzaju schorzeń. Materac na wersalkę posiadający dobry system wentylacyjny pozwoli zmniejszyć nocne poty, a dodatkowo wspomoże regulację temperatury ciała podczas spania, co zwiększy wydajność snu.
 
Zapewnieniu odpowiedniej wentylacji materaca na wersalkę służy unikalny system złożony ze starannie zaprojektowanych i wyprofilowanych kanałów wentylacyjnych połączonych z siatką 3D Aero. Takie rozwiązanie oferuje wyłącznie materac Osaka Air, który odprowadza wilgoć i temperaturę na zewnątrz materaca.
 
Bardzo ważne jest, aby materac na wersalkę nie miał pierwszej warstwy wykonanej z pianki termoelastycznej typu visco, bowiem ta zapada się pod wpływem ciężaru ciała i temperatury ciała. Efektem tego jest tworzenie przez nią struktury niemal nieprzepuszczającej powietrza, co całkowicie zaburza jego cyrkulację, a dodatkowo uniemożliwia swobodne poruszanie się.
 
Odpowiednia wentylacja materaca na wersalkę pozwoli na naturalne zwiększenie komfortu, co w konsewkencji przełoży się na większą ilość snu głębokiego. Dzięki temu sen stanie się bardziej wydajny i przyniesie lepszy wypoczynek. Zmniejszy więc ryzyko występowania różnego rodzaju schorzeń, a w tym też bezsenności. W konsekwencji materac na wersalkę wyposażony w dobrze działający system wentylacji wspomoże procesy regeneracyjne organizmu.
Materac na wersalkę, jaki materac kupić, gdzie kupić materac, sklep z materacami, producent materacy

Materac na wersalkę – komfort

Komfort stanowi stan wygody, jaki jednocześnie wyklucza występowanie negatywnych odczuć podczas użytkowania. Stąd też materac na wersalkę musi być komfortowy, aby rzeczywiście móc mówić o jego korzystnych dla zdrowia właściwościach. Nie powinien on więc nie tylko pogłębiać już istniejących dolegliwości, ale także przyczyniać się do powstawania nowych.

Temu zaś służy funkcjonalność. Jak zwykł mówić Steve Jobs, funkcjonalność danej rzeczy jest tożsama z jej designem. Dlatego też za najlepszy materac na wersalkę to materac Osaka Air wykonany w technologii design thinking zapewniającej mu najwyższą i funkcjonalność przekładającą się na optymalny komfort snu.

Onsen Sleeping posiada w swojej ofercie materac na wersalkę Osaka Air, którego warstwowa budowa zapewnia idealną wentylację, a także podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa na najwyższym poziomie. Jego struktura pozwala na swobodną zmianę pozycji do spania, zaś uniwersalna twardość pozwala na jego używanie przez każdego człowieka.

Dodatkowo występuje on w wielu rozmiarach dopasowanych do najpopularniejszych szerokości łóżek w Polsce. W ofecie Onsen Sleeping znajdują się:
Nadto może być  on testowany aż przez 100 dni od doręczenia z gwarancją zwrotu pieniędzy. Jego rdzeń objęty jest aż 15 latami gwarancji producenta.
 
Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materac na wersalkę, jaki materac kupić, gdzie kupić materac, sklep z materacami, producent materacy

FAQ: Materac na wersalkę

Co to jest materac na wersalkę?

Materac na wersalkę to materac, który cechuje się określonymi funkcjonalnościami. Do funkcjonalności materaca na wersalkę należy przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego wsparcia ciała i podparcia kręgosłupa, co przekłada się na odciążenie mięśni i zniwelowanie punktów kumulacji wagi. Stąd też materac na wersalkę powinien przyczyniać się do lepszej regeneracji ciała podczas spania, a także utrzymania jego prawidłowej postawy. Dobry materac na wersalkę jest ważnym elementem leczenia i rehabilitacji, ale też profilaktyki chorób kręgosłupa. Zmniejsza on dolegliwości bólowe, a także sztywność i drętwienie.

Jaka powinna być twardość materaca na wersalkę?

Materac na wersalkę powinien posiadać twardość 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Idealnym materacem na wersalkę jest więc średnio twardy materac piankowy zbudowany z optymalnie dobranych warstw. Przekłada się to na twardość H3 w polskiej skali, która bywa jednak różna w zależności od producenta.

Jaki materac na wersalkę jest godny polecenia

Materac na wersalkę godny polecenia to materac Osaka Air. Jest to wysokoelastyczny materac na wersalkę wykonany z warstw otwartokomórkowych pianek poliuretanowych typu HR wspartych w drugiej warstwie pianką termoelastyczną typu visco. Cechuje go najwyższa jakość, a dodatkowo bardzo okazyjna cena.

Czy materac termoelastyczny to dobry materac na wersalkę?

Nie. Żaden materac, a tym bardziej materac na wersalkę, nie powinien być materacem termoelastycznym. Umieszczenie pianki termoelastycznej typu visco w pierwszej warstwie ma same wady i skutkować może wieloma nieprzyjemnymi odczuciami, jak też powstaniem lub nasileniem posiadanych już dolegliwości.

Czy materac piankowy to dobry materac na wersalkę?

Tak. Jednak tylko wtedy, gdy jego pierwsza warstwa wtkonana jest z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR. Druga warstwa materaca na wersalkę powinna być wykonana z pianki termoelastycznej typu visco. Tylko odpowiednia, warstwowa budowa materaca na wersalkę zapewnia odpowiednie wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa, zapewniając jego funkcjonalność. Dobrej jakości materac piankowy będzie cechować będzie się też długą żywotnością, zachowując swoje właściwości przez co najmniej 15 lat.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybierać materac: