Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Materac 200×200 – jaki wybrać i dla kogo?

8 marca 2021
Materac 200x200, jaki materac jest najlepszy, materac piankowy, materac wysokoelastyczny, jaki materac wybrać

Dla osób posiadających dużo przestrzeni, lubiących spać na dużych łóżkach, dedykuje się materac 200x200. Jego szerokość wynosząca 200 centymetrów jest mało popularna, jednak pozwala na zapewnienie sobie maksymalnej wygody. Natomiast jego długość wynosząca 200 centymetrów jest standardową długością, jakie stosuje się w materacach.


Chcąc zakupić materac 200x200 szczególną uwagę należy zwrócić na to, jaki materac wybrać. Istnieją bowiem różne rodzaje materaców, ale też wielu nieuczciwych sprzedawców, którzy chcą sprzedać niefunkcjonalny materac 200x200 przy zastosowaniu niekorzystnych dla konsumentów metod sprzedaży. Tu z pomocą przychodzą materace online marki ONSEN®, która opiera się na w pełni przejrzystej ofercie.

Na kupno materaca 200x200 decydują się głównie pary dbające o swój komfort, jak również rodziny praktykujące spanie z dzieckiem. Wymaga on posiadania przestronnej sypialni oraz odpowiednio dużego łóżka. Dodatkowo dobrze wykonany materac 200x200 pozwoli na przyjęcie przez każdego z nas wygodnej pozycji do spania

Rozmiar jest jednak tylko jednym z kryteriów, które należy brać pod uwagę, gdy kupujemy materac 200x200. Do wyboru rozmiaru łóżka wystarczy bowiem użyć jedynie miary i wykazać się odrobiną wyobraźni przestrzennej. Tymczasem wybór materaca jest w sklepach z materacami wyjątkowo utrudniany. Przy wyborze odpowiedniego materaca 200x200 zwrócić uwagę należy przede wszystkim na to, czy dany materac jest funkcjonalny, w czym pomoże poradnik zawierający 10 informacji, o które należy zapytać sprzedawcę materacy.

Materac 200x200, jaki materac jest najlepszy, materac piankowy, materac wysokoelastyczny, jaki materac wybrać
Wybierając materac 200x200, tak samo jak przy każdym innym rozmiarze materaca, należy w pierwszej kolejności skupić się na jego budowie. Ta powinna być warstwowa i przypominać tort, przy czym cechy każdej z warstw muszą być jasno określone.

Zupełnie inne cechy i właściwości wykazywać będzie materac 200x200, który będzie materacem wysokoelastycznym, a więc posiadającym pierwszą warstwę z pianki wysokoelastycznej typu HR. Inne zaś wykazuje materac z pianki z pamięcią kształtu, który wyrządzić może więcej szkód, aniżeli przynieść pożytku.

Na rynku dostępne są też szkodliwe materace sprężynowe czy też materace z kokosem, jak również drogie materace lateksowe mogące wywołać lub pogłębić alergię i cechujące się znikomą cyrkulacją powietrza. Tych materaców z całą pewnością powinno się unikać.
Materac 200x200, jaki materac jest najlepszy, materac piankowy, materac wysokoelastyczny, jaki materac wybrać

Materac 200x200 – jaki wybrać

Kluczem do wyboru najlepszego materaca 200x200 jest rodzaj, gęstość i twardość zastosowanych do jego produkcji pianek poliuretanowych, co przekłada się też na sprężystość i dynamikę konkretnego modelu materaca.

Optymalne właściwości, które zapewniają komfort snu przy idealnym podparciu ciała i wsparciu kręgosłupa, zapewnia odpowiednio zaprojektowany i skonstruowany materac z pianki wysokoelastycznej.

W odróżnieniu od materaca visco, tego rodzaju materac nie zapada się pod ciężarem i temperaturą ciała, nie zasysając go do środka. Konstrukcja materaca Osaka Air daje gwarancję konturowania ciała i jego podparcia w fizjologicznej pozycji przez całą noc. Dodatkowo zapewnia on właściwą wentylację i swobodę poruszania się w trakcie spania.
 

Myśląc o tym, jaki materac 200x200 wybrać, aby wygodnie i zdrowo spać na nim we dwoje, we troje, a nawet całą rodziną, warto jest zwrócić uwagę na kilka praktycznych zasad, które się do tego przysłużą.
 

  • Wybierając materac musimy zadbać o to, aby nie powodował on przegrzewania ciała. Stąd też przy wyborze materaca 200x200 zwrócić uwagę musimy nie tylko na jego rozmiar, ale i poziom cyrkulacji powietrza, jaki jest w stanie zapewnić. Powinniśmy unikać materaców, które posiadają piankę termoelastyczną w pierwszej warstwie, bowiem te cechuje efekt lustrzanego odbicia ciepła.
 
  • Nieodpowiednio zaprojektowany materac, a w tym również materac 200x200, narażony jest na przenoszenie ruchów śpiących na nim osób, co skutkuje poruszaniem drugą osobą. W efekcie zaś zmniejsza się jakość snu obojga.. Zapobiec temu zjawisku można przez kupno materaca o właściwej elastyczności i dynamice. Te cechy posiada pianka wysokoelastyczna typu HR, która stanowi najlepszy materiał, jaki można użyć w pierwszej warstwie materaca.
 
  • Jak wiadomo, za miękki materac, podobnie jak za twardy materac, powodować może nie tylko dyskomfort, ale i negatywnie wpływać na stan zdrowia. Warto jest wybrać materac o twardości optymalnej dla co najmniej 93% populacji ludzkiej. Taką jest twardość 6,5 w dziesięciostopniowej amerykańskiej skali twardości materaców.
Nawygodniejszym z dostępnych rodzajów materaca 200x200 jest materac wysokoelastyczny.
Materac 200x200, jaki materac jest najlepszy, materac piankowy, materac wysokoelastyczny, jaki materac wybrać
Materac z pianki wysokoelastycznej typu HR umieszczonej w jego pierwszej warstwie, zapewnia najwyższy poziom wentylacji, mimo działania na niego sił wynikających z ciężaru ciała. Wynika to z faktu, że pianka otwartokomówkowa nawet pod wpływem ciężaru zachowuje swoje właściwości. 

Efektem stosowania pianki wysokoelastycznej typu HR w materacu 200x200 jest utrzymanie odpowiedniej wentylacji. Jednocześnie zapewnia ona odpowiednie wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa. Dlatego też materace wysokoelastyczne stanowią najlepszy rodzaj materaców. Wśród nich szczególnie wyróżnia się materac Osaka Air o gruntownie przemyślanej warstwowej budowie.
Materac z pianki termoelastycznej typu visco zapada się pod ciężarem ciała i jego naturalną temperaturą. Wobec tego otwartokomórkowa struktura memory foam w trakcie snu zmienia się w strukturę niemal całkowicie zamkniętą. Jej komórki bowiem zamykają się, co praktycznie całkowicie wyklucza odpowiednią wentylację.

Efektem stosowania pianki termoelastycznej w pierwszej warstwie materaca 200x200 jest zaburzenie cyrkulacji powietrza, co zwiększa temperaturę ciała i wywołuje potliwość w trakcie snu. Jednocześnie nie zapewnia ona odpowiedniego wsparcia ciała oraz podparcia kręgosłupa. Dlatego też materace visco to jedne z najmniej korzystnych dla zdrowia i komfortu materaców 200x200.
Materac 200x200, jaki materac jest najlepszy, materac piankowy, materac wysokoelastyczny, jaki materac wybrać

Materac 200x200 – cena

Materac jest produktem, na którego funkcjonalność w trakcie snu nie mamy żadnego wpływu. Podczas jego użytkowania śpimy, co wyklucza zachowanie jakiejkolwiek kontroli. Jednocześnie spaniu spędzamy około 1/3 życia. Odróżnia go to od wszystkich innych kupowanych produktów, które używamy świadomie i z zachowaniem kontroli nad ciałem.

Wpływ ten możemy mieć w procesie zakupowym. Stąd też do zakupu materaca przywiązywać należy zdecydowanie większą wagę. Kupując nowy materac 200x200 należy więc zwrócić uwagę na każdy jego szczegół, a w tym także projekt i wykonanie.

Mimo rosnącej świadomości polskich konsumentów, większość producentów materaców nadal nie przywiązuje należytej wagi do procesu projektowania materaca, a także do wykorzystywanych materiałów. Powoduje to, że rynek przesycony jest materacami całkowicie niefunkcjonalnymi, których także żywotność jest bardzo niska, a gwarancja obwarowana zasadami niekiedy uniemożliwiającymi uwzględnienie reklamacji.

Powoduje to, że materace 200x200, które z roku na rok stają się coraz popularniejsze, notorycznie sprzedawane są w wywindowanych cenach. W rzeczywistości są to często najtańsze materace pod względem kosztów produkcji, lecz sprzedawane z dużą marżą.
 

Powszechną praktyką producentów materaców do łóżek jest brak transparentności co do struktury ceny, ale też ukrywanie właściwości używanych materiałów, ich pochodzenia czy innych cech przekładających się na jakość danego materaca.

Bardzo często na końcową cenę większy wpływ mają czynniki wewnętrzne stojące po stronie producenta i sprzedawcy. Przede wszystkim jest to oczekiwana marża, a nie to, jaką jakością odznacza się dany materac do łóżka.

Materac 200x200, jaki materac jest najlepszy, materac piankowy, materac wysokoelastyczny, jaki materac wybrać

Materac 200x200 – najlepszy wybór

Najlepszym materacem 200x200 dostępnym na polskim rynku jest materac Osaka Air stworzony przez specjalistów ONSEN®. Jego górna warstwa wykonana jest z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR, która zapewnia idealną wentylację. Jednocześnie gwarantuje, że materac ten nie zapadnie się, ale będzie idealnie konturować ciało.

Kupując nowy materac 200x200 zwrócić uwagę należy też na możliwość jego testowania, co w praktyce sklepy z materacami utrudniają lub uniemożliwiają. ONSEN® daje swoim klientom aż 100 dni na przetestowanie uniwersalnego materaca Osaka Air, gwarantując pełen zwrot pieniędzy. Dodatkowo materace marki ONSEN® objęte są nawet 15-letnią gwarancją.
 

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.

Materac 200x200, jaki materac jest najlepszy, materac piankowy, materac wysokoelastyczny, jaki materac wybrać

FAQ: Materac 200x200

Dla kogo jest materac 200x200?

Materac 200x200 to największy dostępny w standardowej sprzedaży materac w Polsce. Jest to materac o bardzo dużym rozmiarze, który nadaje się dla par śpiących we dwoje, a nawet dla rodzin śpiących w jednym łóżku. Często materac 200x200 wybierają pary śpiące z dziećmi lub zwierzętami domowymi. Jest to idealny wybór dla ludzi posiadających obszerną sypialnię i duże łóżko.

Jak sprawdzić czy materac 200x200 jest dobry?

Dobry materac 200x200 powinien być funkcjonalny i spełniać wszystkie warunki dające komfort. W dobrym materacu 200x200 znajdziemy odpowiednio zaprojektowaną warstwową budowę dającą optymalną wentylację, a także należyte wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa. Dodatkowo musi być on wygodny i konturować ciało bez niedogodności.

Jaki jest najwygodniejszy materac 200x200?

Najwygodniejszy materac 200x200 zbudowany warstwowo to wysokoelastyczny materac piankowy Osaka Air. Ten rodzaj materaca 200x200 posiada pierwszą warstwę wykonaną z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR, zaś drugią z pianki termoelastycznej typu visco. Takie ułożenie warstw zapewnia najwyższą wygodę, zaś obok komfortu zapewnia on także optymalne właściwości prozdrowotne.

Jaki materac 200x200 jest najzdrowszy?

Najzdrowszym materacem 200x200 jest materac piankowy, którego pierwsza warstwa zbudowana jest z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR, zaś druga warstwa z pianki termoelastycznej typu visco. Powinien on posiadać także warstwę odpowiadającą za wentylację, a także warstwę bazową. Każda z warstw materaca musi odznaczać się konkretnymi parametrami, jakie przekładają się na jego właściwości. Tak dobrany materac 200x200 będzie najlepszy dla zdrowia.

Jaka twardość materaca 200x200 jest dobra dla osoby z chorym kręgosłupem?

Najlepsza twardość materaca 200x200 dla osoby z chorym kręgosłupem wynosi 6,5 w dziesięciostopniowej amerykańskiej skali twardości materaców. Według polskiej tabeli jest to materac H3. Jednocześnie materac dla osoby z chorym kręgosłupem powinien być zbudowany w pierwszej warstwie z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR zapewniającej odpowiednie wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa. Przekłada się to na umożliwienie podparcia kręgosłupa w fizjologicznej pozycji przez całą noc.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...