Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Jaki materac do mieszkania na wynajem wybrać?

30 sierpnia 2021
Materac do mieszkania na wynajem, jaki materac kupić, gdzie kupić materac, sklep z materacami, producent materacy
Materac ortopedyczny to wyjątkowo szczególny produkt. Najczęściej bowiem materace ortopedyczne kupują osoby, które doznają różnego rodzaju dolegliwości. Najczęściej schorzenia te dodatkowo potęguje wcześniejsze posiadanie złego materaca, a bardzo często nawet spanie na wersalce czy innego rodzaju nieprawidłowym podłożu.

Kupno odpowiedniego materaca ortopedycznego nie jest łatwym zdaniem, niezależnie od tego, czy dokonuje go mająca na nim spać osoba, czy też członek rodziny lub znajomy na jej rzecz. Większość sprzedawców zastawia bowiem na konsumentów pułapki. Te zaś skutkują tym, że kupno materaca staje się wyjątkowo trudne dla osób, które wiedzą, na co powinny zwracać uwagę. W przypadku materaca ortopedycznego może być to straszne w skutkach.


Najczęściej materac ortopedyczny nadal kupujemy w stacjonarnych z materacami, choć coraz częściej zdajemy sobie już sprawę z tego, że materace online są zdecydowanie korzystniejsze cenowo. Szczególnie zaś w sytuacji, gdy kupujemy materac ortopedyczny bezpośrednio od producenta materaców, który oferuje najlepszej jakości produkty.
Materac do mieszkania na wynajem, jaki materac kupić, gdzie kupić materac, sklep z materacami, producent materacy

Materac do mieszkania na wynajem – budowa

Dobry materac do mieszkania na wynajem powinien posiadać budowę opartą na warstwach, które zostały odpowiednio ułożone. Temu zaś służy ocena ich funkcjonalności i cały proces projektowania. Dlatego też jako materac do mieszkania na wynajem najlepiej sprawdzi się materac Osaka Air zbudowany zgodnie z ideą design thinking.
 
Najlepszym rodzajem materaca do mieszkania na wynajem jest materac wysokoelastyczny, który posiada w pierwszej warstwie otwartokomórkową piankę wysokoelastyczną typu HR. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia ciała i podparcia kręgosłupa. To zaś jest niezmiernie ważne, gdy materac do mieszkania na wynajem kupujemy z myślą o komforcie najemców, ale też dużej żywotności materaca.

drugiej warstwie dobry materac do mieszkania na wynajem powinien zawierać memory foam, czyli piankę termoelastyczną typu visco. Dzięki takiemu ułożeniu będzie możliwe pełne wykorzystywanie jej zalet. Tego rodzaju zastosowanie jej w materacu do mieszkania na wynajem umożliwi optymalne konturowanie ciała podczas snu przy zachowaniu odpowiedniego poziomu wentylacji. Połączenie obu tych warstw jest więc w materacu do mieszkania na wynajem kluczowe dla zdrowia i komfortu.
 
Wrażliwość pianki memory na temperaturę i jej niska przepuszczalność powietrza powoduje, że w trzeciej warstwie materaca do mieszkania na wynajem umieszczony powinien być sprawny system wentylacyjny. Tu należy zaznaczyć, że cyrkulacja powietrza w materacu następuje wyłącznie poziomo, nie zaś pionowo. Sprzyjać będą jej więc odpowiednio rozmieszczone kanały oraz siatka Aero 3D, które odprowadzą ciepło i wilgoć na zewnątrz materaca.

Na samym dole, a więc w ostatniej warstwie materaca do mieszkania na wynajem, należy umieścić jego bazę. Dla zachowania odpowiedniej dynamiki i sprężystości, ale też utrzymywania materaca w miejscu, powinna ona mieć co najmniej 10 centymetrów wysokości. Dlatego też materace nawierzchniowe czy popularne obecnie futony nie są w stanie zastąpić materaca do mieszkania na wynajem.
Materac korekcyjny, jaki materac kupić, gdzie kupić materac, sklep z materacami, producent materacy

Materac do mieszkania na wynajem – twardość

Twardość materaca do mieszkania na wynajem powinna oscylować około 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Używana w Polsce tabela sugeruje, że jest to materac H3, czyli materac średnio twardy. Polski system nie jest jednak w żaden sposób wystandaryzowany, co powoduje, że materace do mieszkania na wynajem oznaczane literowo, a więc na przykład jako H3, w rzeczywistości mogą się od siebie różnić. Stąd też Onsen Sleeping stosuje skalę liczbową opartą na międzynarodowych standardach.
Materac do mieszkania na wynajem, miękki materac, łóżko dla najemcy
Materac do mieszkania na wynajem, twardy materac, łóżko dla najemcy
Dobór twardości materaca powinien odbywać się na podstawie pozycji do spania, a nie wagi. Dotyczy to nie tylko materaca do mieszkania na wynajem, ale każdego materaca, jaki zamierzamy kupić. Zgodnie ze standardami:
  • dla osób śpiących na brzuchu najlepsze są materace o twardości od około 6 do około 10;
  • dla osób śpiących na plecach najlepsze są materace o twardości od około 6 do około 7;
  • dla osób śpiących na boku najlepsze są materace o twardości od około 5 do około 7.
Dodatkowo przeprowadzone przez firmę Casper testy hotelowe, a także przez Onsen Sleeping badania w ramach procesu design thinking, dowiodły jednoznacznie, że przynajmniej 93% populacji ludzkiej wysypia się na materacu średnio twardym, którego twardość to 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Taki też powinien być materac do mieszkania na wynajem.
Materac do mieszkania na wynajem, materace średnio twarde, materac H3, najlepszy materac

Materac do mieszkania na wynajem – wentylacja

Wentylacja materaca do mieszkania na wynajem jest kluczowa. Najemcy cierpią bowiem na wiele różnego rodzaju schorzeń, które powodują nocne poty lub dolegliwości somatyczne, a najczęściej ból głowy po przebudzeniu czy ból kręgosłupa lędźwiowego. Stąd też ważne jest, aby materac do mieszkania na wynajem wspomagał regulację temperatury ciała podczas spania, co zwiększy wydajność snu, ale też pozwoli na dłuższą żywotność materaca.
 
Zapewnieniu odpowiedniej wentylacji materaca do mieszkania na wynajem służy unikalny system złożony ze starannie zaprojektowanych i wyprofilowanych kanałów wentylacyjnych połączonych z siatką 3D Aero. Takie rozwiązanie oferuje wyłącznie materac Osaka Air, który odprowadza wilgoć i temperaturę na zewnątrz materaca.
 
Bardzo ważne jest, aby materac do mieszkania na wynajem nie miał pierwszej warstwy wykonanej z pianki termoelastycznej typu visco, bowiem ta zapada się pod wpływem ciężaru ciała i temperatury ciała. Efektem tego jest tworzenie przez nią struktury niemal nieprzepuszczającej powietrza, co całkowicie zaburza jego cyrkulację, a dodatkowo uniemożliwia swobodne poruszanie się.
 
Odpowiednia wentylacja materaca do mieszkania na wynajem pozwoli na naturalne zwiększenie komfortu, co w konsewkencji przełoży się na większą ilość snu głębokiego. Dzięki temu sen stanie się bardziej wydajny i przyniesie lepszy wypoczynek. Zmniejszy więc ryzyko występowania różnego rodzaju schorzeń, a w tym też insomni. W konsekwencji materac na wersalkę wyposażony w dobrze działający system wentylacji wspomoże procesy regeneracyjne organizmu.
Materac do mieszkania na wynajem, jaki materac kupić, gdzie kupić materac, sklep z materacami, producent materacy

Materac do mieszkania na wynajem – komfort

Komfort stanowi stan wygody, jaki jednocześnie wyklucza występowanie negatywnych odczuć podczas użytkowania. Stąd też materac do mieszkania na wynajem musi być komfortowy, aby rzeczywiście móc mówić o jego korzystnych dla zdrowia właściwościach. Nie powinien on więc nie tylko pogłębiać już istniejących dolegliwości, ale także przyczyniać się do powstawania nowych. Jednocześnie powinien być on opłacalny dla wynajmującego.

Temu zaś służy funkcjonalność. Jak zwykł mówić Steve Jobs, funkcjonalność danej rzeczy jest tożsama z jej designem. Dlatego też za najlepszy materac do mieszkania na wynajem to materac Osaka Air wykonany w technologii design thinking zapewniającej mu najwyższą i funkcjonalność przekładającą się na optymalny komfort snu.

Onsen Sleeping posiada w swojej ofercie materac do mieszkania na wynajem Osaka Air, którego warstwowa budowa zapewnia idealną wentylację, a także podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa na najwyższym poziomie. Jego struktura pozwala na swobodną zmianę pozycji do spania, zaś uniwersalna twardość pozwala na jego używanie przez każdego człowieka.

Dodatkowo występuje on w wielu rozmiarach dopasowanych do najpopularniejszych szerokości łóżek w Polsce. W ofecie Onsen Sleeping znajdują się:
Nadto może być  on testowany aż przez 100 dni od doręczenia z gwarancją zwrotu pieniędzy. Jego rdzeń objęty jest aż 15 latami gwarancji producenta.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materac do mieszkania na wynajem, jaki materac kupić, gdzie kupić materac, sklep z materacami, producent materacy

FAQ: Materac do mieszkania na wynajem

Co to jest materac do mieszkania na wynajem?

Materac do mieszkania na wynajem to materac, który cechuje się określonymi funkcjonalnościami. Do funkcjonalności materaca do mieszkania na wynajem należy przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego wsparcia ciała i podparcia kręgosłupa, co przekłada się na odciążenie mięśni i zniwelowanie punktów kumulacji wagi. Stąd też materac do mieszkania na wynajem powinien przyczyniać się do lepszej regeneracji ciała podczas spania, a także utrzymania jego prawidłowej postawy. Dobry materac do mieszkania na wynajem musi być trwały, a więc cechować się długą żywotnością. Nadto jego cena nie powinna być wysoka, ale obiektywnie opłacalna.

Jaka powinna być twardość materaca do mieszkania na wynajem?

Materac do mieszkania na wynajem powinien posiadać twardość 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Idealnym materacem do mieszkania na wynajemm jest więc średnio twardy materac piankowy zbudowany z optymalnie dobranych warstw. Przekłada się to na twardość H3 w polskiej skali, która bywa jednak różna w zależności od producenta.

Jaki materac do mieszkania na wynajem jest godny polecenia?

Materac do mieszkania na wynajem godny polecenia to materac Osaka Air. Jest to wysokoelastyczny materac do mieszkania na wynajem wykonany z warstw otwartokomórkowych pianek poliuretanowych typu HR wspartych w drugiej warstwie pianką termoelastyczną typu visco. Cechuje go najwyższa jakość, a dodatkowo bardzo okazyjna cena.

Czy materac termoelastyczny to dobry materac do mieszkania na wynajem?

Nie. Żaden materac, a tym bardziej materac do mieszkania na wynajem, nie powinien być materacem termoelastycznym. Umieszczenie pianki termoelastycznej typu visco w pierwszej warstwie ma same wady i skutkować może wieloma nieprzyjemnymi odczuciami, jak też powstaniem lub nasileniem posiadanych już dolegliwości.

Czy materac piankowy to dobry materac do mieszkania na wynajem?

Tak. Jednak tylko wtedy, gdy jego pierwsza warstwa wtkonana jest z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR. Druga warstwa materaca do mieszkania na wynajem powinna być wykonana z pianki termoelastycznej typu visco. Tylko odpowiednia, warstwowa budowa materaca do mieszkania na wynajem zapewnia odpowiednie wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa, zapewniając jego funkcjonalność. Dobrej jakości materac piankowy będzie cechować będzie się też długą żywotnością, zachowując swoje właściwości przez co najmniej 15 lat.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybrać idealny materac dla siebie...