To provide services at the highest level, we use cookies. Using the website requires you to choose settings related to their storage on your device. If you want to know what each type of cookie is used for, click the Details button below.
Jaki materac rehabilitacyjny wybrać?18 grudnia 2021 |
![]() |
Materac rehabilitacyjny to materac, który cechuje się określonymi funkcjonalnościami. Do funkcjonalności materaca rehabilitacyjnego należy przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego wsparcia ciała i podparcia kręgosłupa, co przekłada się na odciążenie mięśni i zniwelowanie punktów kumulacji wagi. Stąd też materac rehabilitacyjny powinien przyczyniać się do lepszej regeneracji ciała podczas spania, a także utrzymania jego prawidłowej postawy. Dobry materac rehabilitacyjny jest ważnym elementem leczenia i rehabilitacji, ale też profilaktyki chorób kręgosłupa. Zmniejsza on dolegliwości bólowe, a także sztywność i drętwienie.
Materac rehabilitacyjny powinien posiadać twardość 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Idealnym materacem rehabilitacyjnym jest więc średnio twardy materac piankowy zbudowany z optymalnie dobranych warstw. Przekłada się to na twardość H3 w polskiej skali, która bywa jednak różna w zależności od producenta.
Materac rehabilitacyjny godny polecenia to materac Osaka Air. Jest to wysokoelastyczny materac rehabilitacyjny wykonany z warstw otwartokomórkowych pianek poliuretanowych typu HR wspartych w drugiej warstwie pianką termoelastyczną typu visco. Cechuje go najwyższa jakość, a dodatkowo bardzo okazyjna cena.
Nie. Żaden materac, a tym bardziej materac rehabilitacyjny, nie powinien być materacem termoelastycznym. Umieszczenie pianki termoelastycznej typu visco w pierwszej warstwie ma same wady i skutkować może wieloma nieprzyjemnymi odczuciami, jak też powstaniem lub nasileniem posiadanych już dolegliwości.
Tak. Jednak tylko wtedy, gdy jego pierwsza warstwa wykonana jest z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR. Druga warstwa materaca rehabilitacyjnego powinna być wykonana z pianki termoelastycznej typu visco. Tylko odpowiednia, warstwowa budowa materaca rehabilitacyjnego zapewnia odpowiednie wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa, zapewniając jego funkcjonalność. Dobrej jakości materac piankowy będzie cechować będzie się też długą żywotnością, zachowując swoje właściwości przez co najmniej 15 lat.