Jaki jest najlepszy materac na kręgosłup?
Najlepszy materac na kręgosłup to materac średnio twardy, a więc cechujący się twardością rzędu 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Powinien być on materacem funkcjonalnym. Oznacza to, że materac na kręgosłup musi cechować się nie tylko optymalną twardością, ale i spełniać wszystkie funkcjonalności dobrego materaca.
Jakie cechy powinien mieć materac na kręgosłup?
Materac na kręgosłup powinien cechować się najwyższym poziomem komfortu i być funkcjonalny. Oznacza to, że kupując materac na kręgosłup powinniśmy zwrócić uwagę na jego odpowiednią twardość, ale też gęstość i sprężystość. Dzięki odpowiedniej dynamice i zachowaniu wysokiej cyrkulacji powietrza, materac na kręgosłup stanie się pomocny w jego leczeniu i rehabilitacji. Dodatkowo powinien być on wyrobem medycznym klasy pierwszej.
Jakiej twardości powinien być materac na kręgosłup?
Materac na kręgosłup powinien być średnio twardy. Idealna twardość materaca na kręgosłup wynosi 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Taka twardość materaca zapewnia idealne podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa przy zachowaniu najwyższego poziomu komfortu.
Czy twardy materac na kręgosłup jest dobry?
Nie. Twardy materac nie jest dobry na kręgosłup, ponieważ nie zapewnia mu odpowiedniego podparcia. Materac twardy nie pozwala na zachowanie fizjologicznego kształtu kręgosłupa w trakcie snu, nadmiernie go wypłaszczając. Poza tym taki materac przy spaniu na boku prowadzi do nieprawidłowego ułożenia kończyn, co wywoływać może dodatkowe dolegliwości, a przede wszystkim zwyrodnienie stawu biodrowego.
Czy miękki materac na kręgosłup jest dobry?
Nie. Miękki materac nie jest dobry na kręgosłup, ponieważ nie zapewnia mu odpowiedniego podparcia. Materac mięki nie pozwala na zachowanie fizjologicznego kształtu kręgosłupa w trakcie snu, nadmiernie go wyginając. Poza tym taki materac zapada się pod ciałem człowieka, co prowadzi do utrudnień w zmianie pozycji do spania. Dodatkowo może on prowadzić do nadmiernego przywodzenia bioder, a w konsekwencji do ich zwyrodnienia.